انگیزه دادن به جریان فتنه، هدف اصلی ارائه پیش‌نویس قطعنامه

انگیزه دادن به جریان فتنه، هدف اصلی ارائه پیش‌نویس قطعنامه

آمریکا، انگلیس و فرانسه پیش نویس قطعنامه جدید تحریمی کشورمان را در حالی به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرده اند که به نظر می رسد هدف اصلی این قطعنامه نمادین، انگیزه دادن به جریان فتنه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته باشد.

 در حالی که بعد از امضای بیانیه سه جانبه تهران میان ایران، ترکیه و برزیل برای مبادله 1200 کیلوگرم از اورانیوم کم غنی شده ایران با سوخت 20 درصدی مورد نیاز نیروگاه تحقیقاتی تهران انتظار این بود که کشورهای غربی و به ویژه آمریکا دست از سیاست تقابل خود برداشته و رویه تعامل را در پیش گیرند اما آمریکا، انگلیس و فرانسه پیش نویس قطعنامه ای را علیه کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده اند که به نظر می رسد با توجه به قرار گرفتن در سالگرد انتخابات حماسی ریاست جمهوری دهم و همچنین "فتنه سبز اموی"، انگیزه اصلی از ارائه آن انگیزه دادن به جریان فتنه و سران آن باشد.

موضوع اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران مدت هاست که در دست بررسی است اما اینکه چرا باید این تحریم ها و با این عجله در این تاریخ- 20 خرداد- به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود، نکته ای است که شاید پرده از بسیاری از سیاست های حمایتی دشمنان نظام با جریان فتنه بعد از انتخابات ریاست جمهوری بردارد.

به اعتراف مقامات و رسانه های معاند نظام جمهوری اسلامی، کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بیش از 5 ماه است که با دادن امتیازهای مختلف به اعضای دایم و غیردایم شورای امنیت سازمان ملل در حال تهیه پیش نویس قطعنامه تحریمی دیگری علیه کشورمان هستند و با این حال تحریم های مورد نظر آنها یا تعدیل شده و از قبل وجود داشته است.

به نظر می رسد هدف این قطعنامه "نمادین" تنها انگیزه دادن به جریان فتنه ای باشد که سال گذشته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان به راه افتاد. براساس این قطعنامه قرار است تجهیزات نظامی مانند تانک، بالگرد و قطعاتی که در ساخت موشک به کار می رود به ایران فروخته نشود. حال سوال اینجاست که آیا تا پیش از این قطعنامه، آیا این تجهیزات به کشورمان فروخته می شد؟ مگر نه این است که کشورهای غربی با ادعای اینکه برخی از تجهیزات پزشکی کاربرد دوگانه دارد، از فروش آنها به کشورمان امتناع می کنند؟

آمریکا و رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده اند که کوبیدن برطبل جنگ پیش دستانه و تحریم های همه جانبه راه به جایی نخواهد برد و تنها در این خیال خام هستند که شکاف میان مردم و مسئولان با بهره گیری از عناصر جریان فتنه می تواند باعث به کنار گذاشته شدن برنامه هسته ای شود.

اما تحلیلگران آمریکایی نیز این مساله را رد می کنند. همان گونه که فیلینت و هیلاری لورت دو تن از مشاوران سازمان امنیت ملی آمریکا در آگوست سال گذشته در روزنامه نیویورک تایمز نوشتند: "اکنون آمریکا حتی به شکلی جدی تر این امید بیهوده را خواهد داشت که اعمال فشارهای بین المللی و بی ثباتی داخلی در ایران موجب بوجود آمدن تغییراتی مهم در تصمیم گیری این کشور شود."

آمریکایی ها به این نکته رسیده اند که تنها راه ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بهره گیری از عناصر نفوذی داخلی است. به همین دلیل با سرمایه گذاری های گسترده و به راه اندازی شبکه های گسترده رسانه ای در صدد هستند تا جریان فتنه پس از انتخابات را که پس از پاره کردن عکس امام راحل، توهین به امام حسین (ع) و عزاداران حسینی در روز عاشورا و برگزاری راهپیمایی عظیم ولایت مداران در روز نهم دی سال گذشته به شدت دچار ریزش شده است، بازسازی کرده و خون مجددی را به رگ های آن جسم مرده تزریق کنند.

آمریکا، انگلیس و فرانسه باید بدانند که اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی که یکی از آنها برنامه های هسته ای ایران و توسعه روز افزون فن آوری های نو و کسب دانش های پیشرفته است، جزء خط قرمزهای نظام محسوب می شود و تهران حاضر به کنار گذاشتن آن نیست.

/ 0 نظر / 3 بازدید