حضور در راهپیمایی 22 بهمن وظیفه‌ای الهی است

  حضور در راهپیمایی 22 بهمن وظیفه‌ای الهی است

 

 

 

فرماندار خاتم، شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را وظیفه‌ای الهی و انقلابی خواند و خواستار حضور گسترده مردم در این مراسم باشکوه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سیدناصر امامی صبح امروز در دیدار با تشکل‌های مردمی و معتمدان بخش مروست با اشاره به اهمیت راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: 22 بهمن سالروز پیروزی خون بر شمشیر است و در این روز بزرگ حکومت ستمشاهی پهلوی پس از 2500 سال حکومت سرنگون و انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) بنیانگذاری شد.
وی افزود: بر همین اساس شرکت در راهپیمایی این روز بزرگ و تجدید میثاق با آرمان‌های این انقلاب وظیفه الهی و شرعی همه مردم است زیرا این حضور نشانه همدلی و همبستگی مردم و حمایت قاطع از انقلاب و رهبری است.
امامی خطاب به مردم بیان داشت: شما مردم همیشه در صحنه در حمایت از انقلاب حماسه‌های بزرگی را آفریدید و حضور حداکثری در انتخابات، حضور در راهپیمایی‌ها و... سبب خنثی شدن نقشه‌های شوم دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران شد.
وی خاطرنشان کرد: امیداریم مردم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال نیز با شرکت حماسی خود، دشمنان اسلام را همچون همیشه ناامید و مایوس کنند.
امامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول 32 سال گذشته بیان داشت: این انقلاب باوجود فشارهای دشمنان و در رأس آنها آمریکای جنایتکار طی این چند سال خدمات بسیار خوبی را در زمینه‌های مختلف انجام داده است.
وی افزود: این اقدامات به طور ملموس در زمینه‌های برق‌رسانی، مخابرات، راه‌سازی، کشاورزی، عمران و آبادانی روستاها و ... قابل مشاهده است و این خدمات قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست.
امامی تاکید کرد: به ویژه دولت‌های نهم و دهم با زحمات شبانه‌روزی خود را وقف ملت کرده و خدمات زیادی را در زمینه‌های مختلف عمرانی، گازرسانی، توسعه صنایع، انرژی هسته‌ای و ... انجام داده‌اند که این اقدامات قابل تقدیر است.

 

 

 

 

22 بهمن و ایجاد خط انحرافی فتنه‌گران

 

برخی افراد و گروه های فریب خورده و در رأس آنان سران فتنه‌گر، که خروج خود از خط انقلاب را به اثبات رسانده و خط آمریکا و استکبار را پیش گرفته اند، تلاش می کنند که به جای حضور در روز 22 بهمن، به یاد ماندنی ترین روز تاریخ یک صد ساله اخیر ایران، روز دیگری را به بهانه دفاع از قیام مردم کشورهای مصر، تونس و... به خیابان ها بیایند تا...

ملل نیوز به نقل از بولتن نیوز: در سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، روز جمعه 22 بهمن ماه 89، طیف های مختلف مردم و گروه های مختلف سیاسی، اعلام کرده اند که در راهپیمایی و بزرگداشت سالگرد انقلاب اسلامی حضور می یابند تا با دستاوردها و ارزش های انقلاب، رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی و نیز رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای تجدید میثاق کنند.
  
 
آن چه در سالگرد سی و دومین سالگرد انقلاب متفاوت از سال های قبل احساس می شود این نکته اساسی است که دو نسل بعد از انقلاب در کنار نسل انقلاب، که در سال های 56 و 57 در پیروزی انقلاب اثر گذار بوده اند با همان شور و حال روزهای انقلاب در خیابان های شهرهای مختلف کشور، و در تهران در میدان آزادی حاضر می شوند تا بار دیگر با آرمان‌های والای انقلاب اسلامی تجدید پیمان کنند. در حقیت به تعبیر رهبری نسل جوان حاضر که دوران انقلاب و مبارزات آن را ندیده به همان اندازه‌ای به مبانی و مبادی انقلاب اسلامی التزام دارند که نسل اول انقلاب.
علاوه بر حضور نسل های مختلف، حضور گروه های سیاسی مختلف سیاسی در این مراسم باشکوه ملی و اسلامی و در کنار هم نیز حائز اهمیت است. اگر چه این گروه‌های سیاسی در مسائل جاری و روزمره زندگی اجتماعی  و سیاسی ممکن است با هم اختلاف نظراتی داشته باشند، اما همگان به نقطه‌ی عطف این روز بزرگ اذعان دارند.
 
 
 
 

همچنین تفاوت سی و دومین سالگرد انقلاب اسلامی با سال های قبل این نکته اساسی است که مردم ایران در حمایت از انقلاب و آرمان های اسلامی، انسان دوستانه و عدالت خواهانه مردم تونس، یمن، مصر و کشورهای مختلف اسلامی که گرفتار دیکتاتوری و رؤسای جمهور مادام العمر خود هستند، به صحنه می آیند تا پشتیبانی انقلاب و مردم ایران از انقلاب  این کشورها را نشان دهند و اعلام کنند که انقلاب اسلامی ایران با ریشه ها و دستاوردهای سی و دوساله خود، تجارب و دستاوردهای خود را به مردم این کشورها انتقال می دهد تا در ایجاد نظام مردم سالاری دینی در این کشورها از آن بهره مند شوند.

بهره‌گیری از الگوی مبارزات انقلاب اسلامی در این کشورها اگر چه به زعم سران کشورهای غربی خوشایند نیست اما امری است کاملا مشهود و هویدا که هر وجدان بیدار و عقل سلیمی می‌تواند آن را دریابد.

در کنار این شیرینی و گوارایی سی و دو سال حمایت و تلاش و پشتیبانی مردم و گروه های سیاسی از انقلاب اسلامی و  تجدید میثاق مردم با انقلاب و رهبری آن، برخی افراد و گروه های فریب خورده و در رأس آنان سران فتنه‌گر، که خروج خود از خط انقلاب را به اثبات رسانده و خط آمریکا و استکبار را پیش گرفته اند، تلاش می کنند که به جای حضور در روز 22 بهمن، به یاد ماندنی ترین روز تاریخ یک صد ساله اخیر ایران، روز دیگری را به بهانه دفاع از قیام مردم کشورهای مصر، تونس و... به خیابان ها بیایند تا نیات شوم خود را دنبال کنند. بر این اساس فتنه‌گران به جای حضور  در کنار مردم، تلاش می کنند تا روز 25 بهمن با هدف ایجاد آشوب و تفرقه دست به تجمع بزنند. در حقیقت ئفاع از مردم مصر و تونس پوششی است برای رسیدن به اهداف معاندانه این جداشده‌های از مردم و ملت.
 
 

بر این اساس کسانی که صف خود را از ریشه های اصلی انقلاب و مردم جدا کرده اند و متصل به دشمنان این نظام و کشور شده‌اند، در واقع آب به آسیاب دشمن ریخته اند و با این کار خود هدفی ندارند جز عملی کردن دستورات رهبران خارجی خود در آمریکا و اسرائیل و انگلیس.

اما باید توجه داشته باشند که مردم عزیز ایران به اعمال واهی این افراد فتنه‌گر توجهی نداشته و همواره در خط انقلاب و ولایت باقی می مانند که نه تنها اجازه نخواهند داد عده ای خواب شکاف در انقلاب و پیروزی استکبار در این بلاد را به چشم را  ببینند که در حمایت از انقلاب  در کشورهای اسلامی، به صدور دستاوردهای انقلاب نیز خواهند پرداخت.

از این رو، مردم ایران در روز 22 بهمن هوشیاری خود را نشان خواهند داد و ثابت خواهند کرد که هیچ کس و با هیچ شیوه‌ی عوام فریبانه‌ای نمی تواند بعد از گذشت سه دهه از انقلاب، شکافی بین مردم و نظام ایجاد کند که این شجره طیبه، در این مدت ریشه‌های الهی و اسلامی خود را محکم‌تر و مستقم‌تر کرده است.

از این رو کارشناسان و دلسوزان انقلاب اسلامی باید متناسب با شرایط امروز انقلاب، چند موضوع را تحلیل و ارزیابی کنند. اول، حضور نسل های مختلف و اعم از پیر و جوان، نسل انقلاب و نسل دوم و سوم انقلاب در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن. دوم تبیین خط انحرافی جریان فتنه که این روزها در صدد گرفتن ماهی از این آب گل‌آلود است. و سوم مصادف شدن سالگرد انقلاب اسلامی ایران با شروع انقلاب در کشورهای اسلامی منطقه که انشاء‌الله در آینده‌ای نه چندان دور منجر به شکل‌گیری خاورمیانه‌ی جدید بر مبنای اسلام خواهد شد.

 

 

 

 

 

مسیرهای دهگانه راهپیمایی مردمی یوم‌الله بیست و دوم بهمن سال 1389تهران اعلام شد

 

 

به گزارش کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، در آستانه فرارسیدن سی و دومین سالگرد پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی در سال همت مضاعف، کار مضاعف و ورود به سومین سال از دهه پیشرفت و عدالت، راهپیمایی مردمی یوم‌الله بیست و دوم بهمن، پرشور‌تر از سال‌های گذشته با حضور گسترده و انبوه مردم مؤمن و انقلابی در بیش از 850 شهر از شهرهای سراسر کشور، برگزار می‌شود.

این راهپیمایی مردمی در تهران از ساعت «9 صبح» جمعه همراه با نمایش همبستگی ملی و عشق به ارزش‌های الهی و حمایت از خواسته‌های به حق ملت‌های مسلمان، از مسیرهای دهگانه به سمت میدان بزرگ آزادی، میعادگاه انقلابیون، آغاز می‌شود. ‌
مراسم رسمی یوم الله 22 بهمن ماه از ساعت 10صبح با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و با سخنرانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در میدان آزادی به پایان می‌رسد.
ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی ابراز امیدواری کرد که تمامی آحاد، اقشار و گروه‌های مختلف مردمی و گرایش‌های وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی، که در رسیدن به قله رفیع و عبور از گذرگاه‌ها و گردنه‌های سخت حوادث انقلاب به خود هیچ تردیدی راه نداد، امسال نیز پرشور‌تر و با صلابت‌تر از سال‌های قبل با حضور مبتنی بر بصیرت و آگاهی انقلابی، پاسخ کوبنده و تاریخی به دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی بدهند.
مسیر شماره یک: مسجد امام حسین (علیه‌السلام)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره دو: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید آیت‌الله سعیدی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره سه: مسجد امام هادی (علیه‌السلام)، خیابان شهیدحیدری، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان شهید آیت‌الله سعیدی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره چهار: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان شهید معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره پنج: مسجد الجواد (علیه‌السلام)، میدان هفتم تیر، خیابان شهید آیت الله دکتر مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره شش: مسجد نور، میدان فاطمی، خیابان فلسطین، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره هفت: مسجد المهدی (عج الله تعالی الشریف)، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره هشت: مسجد حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره نه: مسجد امام سجاد (علیه‌السلام)، خیابان آیت‌الله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ آزادی
مسیر شماره ده: مسجد امام جعفر صادق (علیه‌السلام)، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ آزادی
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

گزارش از جلسه سران فتنه

komik1

صفحه 1

komik2

صفحه 2

komik3

 

 

 

 

 

نگرانی امریکا از قدرت سیاسی حزب الله در لبنان

 

مقامات امریکا از افزایش قدرت و محبوبیت سیاسی حزب الله در لبنان به شدت نگران بوده و قصد دارند کمک های خود به لبنان را تا زمانی که حزب الله قدرت را در دست دارد، محدود سازند. 
  
 
به گزارش ایرنا از بیروت به نقل از منابع خبری،'هوارد بیرمان' رئیس کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا در این خصوص گفت: با بدست گرفتن قدرت توسط حزب الله، باید به شدت مراقب اوضاع باشیم.

این نماینده مجلس آمریکا اعلام کرد: درنظر دارد طرحی را پیشنهاد کند که براساس آن حزب الله گروهی تروریستی معرفی شود تا کمکهای آمریکا به لبنان تا زمان حضور حزب الله بر سر قدرت، محدود شود.

در مقابل ادعای این مقام امریکایی،'ایلی فرزلی' نایب رییس سابق مجلس لبنان گفت: برنامه خاورمیانه جدید که 'کاندولیزا رایس' وزیر خارجه سابق آمریکا آن را مطرح ساخته بود، با برنامه های مقاومت لبنان به فراموشی سپرده شد.

وی که با شبکه ای.ان.بی سخن می گفت، افزود: اسرائیل بشدت از روابط ایران، ترکیه و آمریکا وحشت دارد.
گفتنی است امریکا در دوران 'سعد حریری' به لبنان وعده داده بود تا ارتش این کشور را تجهیز سازد اما با توجه به منافع رژیم صهیونیستی تاکنون عملا هیچ سلاح راهبردی را به لبنان تحویل نداده است. 

 

 

 

 

 

با بدن کاملاً عریان در گوانتانامو بازجویی شدم

 

فارس:شهروند افغان که 1200 روز در زندان‌های مخوف گوانتانامو و بگرام به‎سر برده، در بیان خاطرات خود گفت که آمریکایی‌ها به‎هنگام بازجویی با قیچی لباس‌هایم را پاره کردند و با بدن کاملاً عریان از من بازجویی کردند.

"علی‌شاه موسوی " یکی از اتباع کشور افغانستان که مدتی را در زندان‌های نظامیان آمریکایی در بگرام و گوانتانامو سپری کرده است، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، خاطراتی را از این زندان‌ها بیان کرد که دیگر زندانیان گوانتانامو و بگرام آنها را به زبان نیاورده‌اند.

شهروند افغان که بیش از 3 سال در زندان نیروهای آمریکایی بوده است در ادامه خاطرات خود از رسیدن به پایگاه نیروهای آمریکایی در بگرام می‌گوید.

*رفتار در بگرام وحشیانه‎تر از گردیز بود

این زندانی آزادشده از گوانتانامو گفت: نمی دانستم مرا به کجا آورده‌اند، اما در اولین برخورد آمریکایی‌ها برایم روشن شد که در بگرام هستم.
وی گفت: از همان لحظات اول متوجه شدم جنایتی را که در حق زندانیان بگرام انجام می‌دهند، وحشیانه‌تر از "گردیز " است.
این زندانی سابق گوانتانامو تصریح کرد: به محض رسیدن به بگرام، چند خارجی با صورت‌هایی زشت مرا با دست و پایی بسته با صورت به زمین کوبیدند به طوری که خون از بینی و صورتم جاری شد با این وجود با لگد به سر و صورت من می‌زدند.
موسوی اظهار کرد: برای مدتی طولانی در همین وضعیت قرار داشتم تا اینکه 2 نظامی آمریکایی از بازوانم گرفتند و مرا به داخل زندان بردند.
وی با بیان اینکه وی را به سلول انفرادی انتقال دادند، افزود: طول و عرض این سلول 170 در 70 سانتی متر بود.
موسوی بیان داشت: 24 ساعت بدون آب و غذا سپری کردم تا اینکه پس از این مدت برای تکمیل پرونده و بازجویی‌های اولیه مرا احضار کردند.

*نام من در بگرام 596 بود

وی در حالی که اشک از چشمانش جاری بود، گفت: وقتی مرا به اتاق بازجویی بردند، چیزی را شنیدم و دیدم که شاید تا روز مرگ فراموش نکنم.
این شهروند افغان آه سردی کشید و ادامه داد: در وسط این اتاق نور می‌تابید و فردی که در آنجا نشسته بود مطالبی می‌نوشت.
این زندانی سابق گوانتانامو افزود: در وسط اتاق خط قرمز و مربعی شکل را به اندازه 50 در 50 سانتی متر کشیده بودند و من را به طور ایستاده در داخل آن نگه داشتند.
وی گفت: نوری قرمز رنگ اتاق را روشن کرده بود، در این حال دستهایم را باز کردند و 2 نفر که در 2 طرف من ایستاده بودند دستانم را با قدرت به پشت سرم پیچاندند و همین که به جلو خم شدم با لگدی محکم به پشتم کوبیدند.
موسوی با بیان اینکه یک گوشی را به گوشم زدند که با بودن آن صدا را به خوبی نمی‌شنیدم، گفت: این کار باعث تضعیف شدن روحیه زندانیان می‌شد.
این شهروند افغان تصریح کرد: این ترفند برای آن بود که زندانیان همیشه در صحبت کردن جیغ بزنند، زیرا کسی که شنوایی ندارد به‎طور طبیعی با صدای بلند صحبت می‌کند.
وی گفت: بازجو با صدای بلند سؤال‌ها را مطرح می‌کرد و مترجم نیز که یک افغان بود با همین شیوه تکرار می‌کرد.
موسوی خاطرنشان کرد: از آن لحظه به بعد گوشی که قدرت شنوایی زندانیان را کاهش می‌داد، در گوش ما بود و با چشمان بسته و با صدای بلند به زبان انگلیسی جیغ می‌زدند: اسمت چیست.

این شهروند افغان بیان داشت: من فکر می‌کردم که آنان نمی‌شنوند، زیرا در گوش من گوشی بود و ناآگاهانه با صدای بلند و به زبان انگلیسی جیغ می‌زدم: 596. این نامی بود که آمریکایی‌ها روی هر زندانی گذاشته بودند، به این معنی که من پانصد و نود و ششمین زندانی در بگرام بودم.

*هنگام بازجویی مرا برهنه کردند

وی با گفتن این جمله که تا زنده‌ام توهین آنان را فراموش نخواهم کرد، افزود: با قیچی همه لباس‌های من را بریدند و برهنه در میان مربع قرمز نگه داشتند که برای یک افغان و یک مسلمان تحقیر و توهینی بیش از این وجود ندارد.
موسوی افزود: این لحظه برای من غیر قابل تصور بود، زیرا با دست‌های بسته، گوشی‌هایی که شنوایی را کاهش می‌داد و بدن کاملاً عریان در وسط خط قرمز ایستاده بودم.

*بگرام خاک آمریکاست

وی گفت: چیز دیگری را که هرگز فراموش نمی‌کنم، این بود که به من گفتند: "اینجا خاک ماست و در خاک ما باید به قانون ما عمل کنی "، یعنی بگرام خاک آمریکاست و در بگرام قانون آمریکا اجرا می‌شود.
این شهروند افغان تصریح کرد: من از شنیدن این سخن متاثر شدم و فکر کردم که آیا نتیجه سال‌ها جنگ و جهاد در مقابل روس‌ها همین است، آیا ما زمینه را برای حضور آمریکایی‌ها فراهم کردیم و با جنگ در مقابل روس‌ها در واقع نقشه آمریکایی‌ها در افغانستان را پیاده کردیم؟ و یا این که آمریکایی‌ها، روس‌های دیگری هستند که با زور وارد افغانستان شده اند و آزادی افغانستان به جهاد دیگری نیاز دارد.
موسوی خاطرنشان کرد: با این توهین و اهانت روحیه من خرد شد، توانایی باز کردن چشمانم را نداشتم و نمی توانستم به اطراف خود نگاه کنم.
وی با بیان اینکه در آن لحظه آرزوی مرگ را می‌کردم، افزود: آمریکایی‌ها به طور عمد و به منظور خرد کردن شخصیت یک مسلمان این کارها را انجام می‌دادند.

*خرد کردن شخصیت افغان‌ها یکی از اهداف آمریکایی‌هاست

به گفته موسوی، یکی از اهداف عمده آمریکایی‌ها از زندانی کردن شخصیت‌های جهادی افغانستان این است که طوری روحیه آنان را تضعیف کنند که کسی جرأت قیام در مقابل آنها را نداشته باشد.
این شهروند افغان گفت: شکنجه در زندان‌های بگرام و گوانتانامو توسط روانشناسان، پزشکان و نظامیان آمریکایی طوری طراحی شده که افراد پس از آزادی از زندان توان مقابله با آنها را نداشته باشند.
وی گفت: به هیمن دلیل در اولین بازجویی، زندانیان را داخل مربع قرمز به طور ایستاده نگاه می‌داشتند و به آنان می‌فهماندند که اینجا پایان راه است.
موسوی تصریح کرد: یک نظامی آمریکایی که وظیفه بازجویی از من را به عهده داشت، سؤال کرد: آیا می‌دانی بگرام خاک آمریکا است؟ من گفتم: نه، وی گفت: اینجا آمریکا است و در خاک آمریکا چند "نه " (no) را باید یاد بگیری

 

 

 

 

کاخ دیکتاتور هدف مردم مصر در تظاهرات روز جمعه

 

مردم مصر در هفدهمین روز تظاهرات خود اعلام کردند که فردا (جمعه) به سوی کاخ حسنی مبارک حرکت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا ،منابع خبری روز پنجشنبه اعلام کردند ، میدان التحریر (آزادی) تنهایی جایی نیست که اعتراض های مردمی در آن برپا می شود، بلکه سراسر مصر صحنه تظاهرات میلیونی معترضان به حکومت دست نشانده آمریکا است.

در حالی که کارگران و کارمندان در بخش های مختلف اعلام کرده اند که دست به اعتصاب سراسری می زنند، تظاهر کنندگان سخنان تهدید آمیز 'عمر سلیمان' معاون حسنی مبارک را نشانه توطئه برای سرکوب خونین مردم به حساب آورده اند.

آنان می گویند؛ رژیم مصر و دولت آمریکا مسوول انقلاب مردم علیه فقر ، بیکاری و غارت ثروت های کشورشان می باشند .

روز گذشته (چهارشنبه ) در حالی که بسیاری از تظاهر کنندگان در مقابل مجلس و ساختمان شورا تجمع کرده بودند، مانع از ورود 'احمد شفیق' نخست وزیر به دفتر کارش شده و شعارهایی در رابطه با کناره گیری دولت سر دادند.

به گزارش خبرنگاران از قاهره ، با توجه به اینکه مردم معترض اعلام کرده اند به زودی به سوی کاخ ریاست جمهوری حرکت می کنند ، ارتش اقدامات امنیتی شدیدی را در مسیر منتهی به کاخ مبارک انجام داده است .

ده ها تانک و نفر بر و خودروهای زرهی بعلاوه نیروهای مسلح در خیابان منتهی به قصر ریاست جمهوری مستقر شده اند.

گفته می شود داخل کاخ حسنی مبارک را کماندوهای اسراییلی محافظت می کنند.

علاوه بر قاهره ، شهرهای دیگر مصر نیز همچنان شاهد تظاهرات گسترده مردمی است .

در شهر اسکندریه درگیری معترضان با نیروهای امنیتی دهها مجروح برجای گذاشته و در شهر اسیوط در استان صعید مصر نیز معترضان خیابان ها را بسته اند و شبکه ریلی قطع شده است .

معترضان مصری در شهر پورت سعید همچنین استانداری این شهر را به آتش کشیده و یک خودرو مربوط به استانداری را آتش زدند .

هزاران کارگر مصری نیز اعلام کرده اند که در شرایط کنونی و اعتراض به ادامه حمایت های آمریکا از حسنی مبارک دست از کار می کشند.

 

 

 

 

برخی سوابق سوابق مشاور فراری موسوی

 

جوان: اردشیر امیر ارجمندی مسئول حقوقی ستاد موسوی در سال 88 بود که به اروپا نزد برادرش منصور امیرارجمندی  گریخته است.

وی پیش از این به یک سرویس اروپایی وصل بوده که با توجه به وسایل جاسوسی کشف شده از وی این اطلاعات را به خارج کشور منتقل می‌کرده است .

امیر ارجمندی مدتی در استراسبورگ فرانسه و بعد پاریس مستقر شد. مادر و برادر این شخص از اعضا و سمپات‌های منافقین بوده و خود وی نیز اخیرا به دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی وصل شده است.

ارسال شده توسط یک ایرانی در ساعت

 

 

 

 

مشاور سابقه دار کروبی دستگیر شد

 

تقی رحمانی، مشاور مهدی کروبی دستگیر شد.

بر اساس اعلام یک منبع آگاه به بولتن، تقی رحمانی مشاور نزدیک مهدی کروبی که نقش اساسی در فراخوان تجمع های غیرقانونی جریان فتنه داشت، دستگیر شد.

بنابر این گزارش، رحمانی که از اعضای گروهک موسوم به نهضت آزادی است، دارای ارتباط های فروانی با گروه های ضد انقلاب به ویژه گروهک منافقین می باشد.

گفتنی است، در جریان بازرسی از منزل وی مقدار معتنابهی اسناد کشف و ضبط گردید.

 

 

 

 

بهت مقام‌های سوری از پیشرفت‌های فناوری ایران در شرایط تحریم

 

نمایشگاه دستاوردهای فناوری پیشرفته جمهوری اسلامی ایران به دعوت بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه از 18 تا 21 بهمن ماه در مرکز نمایشگاه های شهر دمشق در حال برگزاری است. در این نمایشگاه، بیش از 140 شرکت خصوصی و دولتی در حوزه های مختلف فناوری نانو، فناوری زیستی، هوا فضا، مهندسی پزشکی، داروهای نوظهور، انرژی های نوو فناوری اطلاعات و ارتباطات حضوردارند.

به گزارش رجانیوز، تا کنون برخی از وزاری  سوریه از جمله وزرای علم و فناوری، بهداشت و ارتباطات و تکنولوژی سوریه به همراه معاونین‌شان از این نمایشگاه بازید ویژه داشته و در جریان آخرین دستاوردهای فناوری ایران قرار گرفته اند.

گزارش های خبرنگار ما حاکی است بسیاری از بازدید کنندگان و مقامات سوری از توانمندی ها و پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف فناوری پیشرفته به‌ویژه در بخش داروهای بیوتکنولوژی، دستاوردهای  نانوتکنولوژی و هوافضا اظهار تعجب و شگفتی کرده و این پیشرفت‌ها را نتیجه مقاومت ایران در مقابل تحریم های غرب دانسته اند.

تا کنون چندین تفاهم نامه و موافقت نامه همکاری در زمینه های مختلف فناوری بین شرکت‌های ایرانی و طرف سوری امضا شده است.

امروزچهارشنبه نیز خانم سلطانخواه معاون علمی و فناوری رییس جمهور از نمایشگاه بازدید خواهد کرد. همچنین قرار است آقای بشار اسد نیز از این نمایشگاه بازدید کند.

همچنین امشب مراسم جشن ملی ایران در دمشق به مناسبت سالگرد پیروزِی انقلاب اسلامی با حضور مهمانان ویژه و سفرای کشورهای مختلف در محل این نمایشگاه برگزار می شود.

وزیر خارجه سوریه: برگزاری نمایشگاه ایران در دمشق نشانه بی اثر بودن تحریم است

وزیر خارجه سوریه نیز روز سه‌شنبه در دیدار با رحیم مشایی با ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه، گفت: دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی ایران نشانه بی اثر بودن تحریم و دلیلی بر اراده مردم مسلمان ایران برای رسیدن به خودکفایی است.

وی در ادامه بر ضرورت بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای افزایش مناسبات دو کشور در زمینه‌ همکاری های دو جانبه ، منطقه‌ای و بین‌ المللی تاکید کرد.

وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: شرایط کنونی منطقه ضرورت همکاری و استمرار رایزنی ‌های تهران و دمشق را مضاعف کرده است.

همچنین معاون وزیر آموزش عالی سوریه با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پیشرفتهای علمی کشورمان گفت که دلیل پیشرفتها اتحاد مردم و دولت ایران است.

«محمد نجیب عبدالواحد» در حاشیه نشست تخصصی نانو در نمایشگاه دستاوردهای فناوری‌های پیشرفته ایران در دمشق، گفت که یکی از عوامل پیشرفت ایران اتحاد مردم با حکومت است.

وی با اشاره به فشارهای بین‌المللی که بر علیه ایران وجود دارد و با بیان اینکه مردم ایران در حمایت از دولت خود فشارها را تحمل می‌کنند، گفت: انسجام مردم و دولت ایران عامل موفقیت شده است.

معاون وزیر آموزش عالی سوریه با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای فناوریهای پیشرفته ایران در سوریه، در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که از دیدن برخی پیشرفتهای ایران در حوزه علم و فناوری شگفت زده شده است.

عبدالواحد در پاسخ به ایران سوال که آیا برگزاری این نمایشگاه از طرف ایران در حالی که تحت تحریم و انواع فشارها قرار داد پیامی برای غرب دارد؟ گفت: حتما این اتفاق در خود پیامی دارد و برپایی این نمایشگاه نشان دهنده ارتباطات قوی ایران و سوریه است و اینکه دو کشور می‌توانند بدون نیاز به غرب با هم همکاری کنند.

/ 0 نظر / 14 بازدید