١۶ آذر شکست "نو دیکتاتور اصلاحات"

١۶ آذر شکست "نو دیکتاتور اصلاحات"

 طی این چند روزمطبوعات وخبرگزاری های متعددی اخبار وتصاویرمربوط به شانزده آذر  را منتشر کردند . تنها نیم نگاهی به تیترها و دامنه بصری آن اخبار و تصاویرکافی است تا به یقین بپذیریم که حال و هوای شانزده آذر امسال بسیار متفاوت ترازچندین سال گذشته بوده است . در شانزده آذری که گذشت جریان دانشجویی به خوبی نشان داد که همچنان در برابر امریکا و انگلیس و پیاده نظان هایشان تمام قد ایستاده است ودانشجویان مسلمان این مرز و بوم ، هر دو وجوه استکبار( نودیکتاتوری سیاسی و امپریالیسم غربی) را با شکستی سهمگین روبرو ساخته اند . شکل و ماهیت شعارها و تحرکات آرمان گرایانه دانشجویان ولایی که منجر به فرار جریان فتنه از دانشگاه شد حامل پیام های مهمی درنظر کارشناسان وتحلیلگران سیاسی است که ابعاد مهم آن در ذیل می آید :

 

 بصیرت ، سلاح دانشجویان در شانزده آذر 88
بی شک بصیرت ، یکی از دلایل مهمی است که دانشجویان ولایی را برآن داشته است تا در روزی که به نام دانشجومزین شده است به مسئله « حضور تئوریک » در دانشگاه و مقابله با جنگ نرم دشمن اهمیت دهند و طول وعرض جمعی وکمی آنان دشمن را زمین گیر و خلع سلاح کند . هر چند در طی یک دهه گذشته ، جسارت سیاسی در جریان دانشجویی مسلمان رو به افول نهاده بود و به دلیل فضای توتالیتر و انحصاری اصلاحات که در چنبره رادیکال ها و لیبرال ها بود به گفتمان « توجیه گرا » روی آورده بود ، اما امروز اصل بصیرت به دانشجویان ولایی آموخته است که در برابر عملیات روانی و اختاپوس فرهنگی غرب نوای یار دبستانی سردهند و همنوای هم شعارهای انقلابی را زنده کنند تا آرمانخواهی و قرائت های مبتنی بر اسلام خواهی و مبارزه با دشمن ، جلوه گر فضای سیاسی دانشگاههای کشور باشد . از اینرو اکنون بصیرت سلاحی در زمینه دشمن شناسی و دشمن ستیزی دانشجویان و محافل علمی و آکادمیک است چه آنکه مقام معظم رهبری پیش تر ازاین به اصل بصیرت به عنوان قطب نما و چراغ راه بارها توجه و تاکید داشته اند و نقش نخبگان و دانشجویان را درمقابله با جنگ نرم دشمن خطیر و مهم دانسته اند . حضورچند هزار نفری دانشجویان ولایی در دانشگاه های تهران ؛ برگزاری تجمعات آرام ؛ جنس شعارهای سیاسی و دوری ازتحرکات رادیکالی و نیز خویشتن داری در برابر دگم های فاشیستی ورادیکال و برخورداهای معاندانه مصادیقی از این بصیرت است .

شانزده آذر 88 ؛ سالگرد مرگ امپریالیسم غربی !
مطمئناً محافل غربی بویژه بنگاه سخن پراکنی بی بی سی و بنیادهای وابسته به پنتاگون و سیا ماه ها قبل از 16 آذر با موج آفرینی در دنیای گوتنبرگ و کهکشان سایبری و مجازی ( رسانه های مکتوب ، سمعی و بصری وفضاهای اینترنتی ) در قالب تحلیل وخبر و....تمامی وقایع ایران را با شانتاژ خبری رصد و مخابره می کنند تا شاید با تحریک ، تطمیع و تشویق عده ای آنارشیست داخلی و خارجی ، پروژه های براندازی نرم و کودتای مخملی در ایران را کلید بزنند چنانچه گمان می کردند در روز دانشجو شاهد موجی از دانشجویان مخالف نظام هستند که مردم را همراه و زمینه براندازی را هموار می کنند !! دریغ از آنکه مدت ها قبل ، ملت ایران با وحدت و انسجام ملی میخ تابوت امپریالیسم را بارها کوفته و نام مدعیان آن را درگورستان تاریخ دفن کرده است و اکنون سالگرد مرگ امپریالیسم را با جشن « روز دانشجو » گره زده است . در شانزده آذر امسال تمام هجمه تبلیغاتی و پروپاگاندای بی بی سی و رسانه های غربی به مانند سیزده آبان منجر به تباهی شد و نتیجه ای را جز رسوایی انگلیس و آمریکا در پی نداشت .

نودیکتاتوری اصلاحات و بن بست اضمحلال !
دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و وقایع پس ازآن، جولنگهی برای ظهور و بروز نودیکتاتوری اصلاح طلبان در فضای سیاسی کشور شد . واضح آنکه اصلاح طلبان به سرکردگی میرحسین موسوی پیروزی جریان اصولگرا را برنتافتند و به بهانه تقلب در انتخابات و اعتراض به آن ، دست به تحرکات آنارشیستی و رادیکالی زدند . تجمعات خوشه ای ، پارلمان خیابانی ، نمادگرایی ، قهرمان سازی و بیانیه نویسی دلایلی بر این ادعا و مصادیقی ازاستراتژی « فشار از پایین و چانه زنی از بالا » است . جریان شکست خورده انتخابات در صدد ان برآمد تا از رهگذر « نودیکتاتوری » که یکی از وجوه استکبار در هزاره سوم است نوعی زور اجتماعی بر علیه قانون بیافرینند و آنارشیسم و زیرپانهادن قانون را به یک مسئله عادی تبدیل کند. بی شک یکی از حوزه های مورد نظر آنان دانشگاه بود که در آن عده ای دانشجونمای وابسته به غرب ، به عنوان آوانگارد و پیش برنده عملیات روانی و جنگ نرم در نظر گرفته شدند غافل از آنکه در شانزده آذر، موج هزاران نفری دانشجویان ولایی دانشگاههای تهران این عناصر معدود را در خود غرق کرد و پس از سیزده آبان بار دیگر نودیکتاتوری اصلاحات و میرحسین موسوی را راهی بن بست اضمحلال و مرگ سیاسی کرد . این چندمین بار است که ریزش آرا و از دست رفتن پایگاه اجتماعی نودیکتاتوران اصلاح طلب در نظرکارشناسان سیاسی و اذهان عمومی به اثبات می رسد بدان حد که سرکرده تحرکات رادیکالی طیف مدرن علامه  مجید توکلی درحالیکه با لباس زنانه قصد خروج از دانشگاه امیرکبیر را داشت از سوی ماموران انتظامی دستگیر شد .

 

/ 0 نظر / 10 بازدید