مقایسه اجمالی بین دو سیستم


 

نکته‌هایی را که این روزها نویسندگان سایت های تابعه گروه تروریستی منافقین در باره اختلافات سیاسی یا جناحی سیستم حکومتی ایران و یا حوادث برآمده ازآ ن برجسته می کنند و آن را نشانه‌یی از " علائم بالینی مرگ و سرنگونی " می‌نامند، صرف نظر از صحت و سقم این تحلیل و این که منافقین بر اساس خصلت موج سواری خوش خیالانه این علائم را حاصل مخالفت های خود می‌دانند؛ در چارچوب روانکاوی، منعکس کننده‌ی وضعیت روحی و روانی رهبری مجاهدین و سیستم تحت مدیریت آنها است.*

رهبری
منافقین با نگاهی ایدئولوژیک، وجود دسته بندی ها و جناح ها را نشانه ای ازنزاع ِ منجر به نابودی ارزیابی می کند و لذا مخالفت سیاسی درون سیستم را به هر شکل برنمی‌تابد و آن را سرکوب می‌نماید. حذف و خلع رده و برکناری دهها عضو مرکزیت مجاهدین در طول سالهای عمر این گروه نشان دهنده ی این بینش است.

از نگاهی تشکیلاتی ، وجود مخالفین و نظرات مختلف را باعث از هم پاشیدن شیرازه‌ی یک تشکیلات و نشانه ی ضعف می‌داند و به این علت آن را به هر قیمت و شکل ممکن رفع می‌نماید. این که یکی از مهمترین اهداف تشکیلاتی مجاهدین یک دست کردن اذهان اعضاء است، نتیجه‌ی چنین بینشی است.

از دل بینش
منافقین یک راه کار مشخص برای مدیریت و حل و فصل مسائل و تنش‌های اجتماعی بیرون می‌آید که مبتنی بر حذف و نابودی کلیه‌ی اشخاصی است که درگیر یک کشمکش بوده‌اند و به هیچ وجه انجام یک روال قانونی برای به مجازات رساندن متخلفین -آن هم متناسب با جرم - را کارآمد نمی‌دانند و بر این اساس ریشه‌ی آن تنش را تا زمانی که برخورد قهرآمیز و همراه با حذف مطلق کلیه ی مخالفان صورت نگرفته باشد، باقی و قابل اشتعال می‌دانند، از همین رو است که مرتباً از شعله ور شدن دوباره ی قیام سخن می گویند.

با تلقی ایدئولوژیک
منافقین از رهبری، تصور این که کسی یا کسانی علیه بالاترین مقام اجرایی و حکومتی شعار بدهند و آن سیستم همچنان سرپا باشد ازمحالات است و فرض برمتلاشی شدن آن از درون است ولو این که ظاهراً این گونه نباشد، از این رو است که می‌بینیم خط قرمز منافقین با درون، پذیرش مطلق رجوی و با سایر جریانات عدم انتقاد به وی است. جالب این است که این پیش شرط را که نشانه ی سستی و آسیب پذیری است، علامت اقتدار و استحکام تشکیلاتی می دانند. این مرزبندی نشانگر جایگاه شخص رجوی و بی اهمیتی سایرین در هر رده و منصبی.

کلیه مناصب و مراتب تشکیلاتی
منافقین – که البته فاقد ارزش اجرایی است- مطلقاً انتصابی است، حتی ملقب کردن مریم رجوی به ریاست جمهوری نیز به دستور رجوی صورت می گیرد و مریم رجوی تصریح می کند "چون شما می‌گویی می پذیرم"، لذا بنا هم نیست بعد از آن تنشی به وجود بیاید و این از نظر منافقین یعنی یکپارچگی فکری و سیاسی و علت بقای تشکیلات!

...

چنین تفکر و بینشی، با هراسم و شعاری و با هر روکش مکتبی و در هر ابعادی، یک تلقی فاشیستی از قدرت و حکومت است که جامعه بشری تجربه به منصه ظهور رسیدن آن در ابعاد اجتماعی را در حکومت هیتلر و استالین و پل پت به یاد دارد و در نقطه مقابل اعتقاد به تکثر آراء و تحمل مخالفین و احترام به رأی اکثریت و تعامل اجتماعی قرار دارد.

_________________

* در این باره نگاه کنید به دهها مقاله ای که در سایت های
منافقین درج یافته است از جمله " مراسم ارتحال امام یا ارتحال نظام؟" در سایت همبستگی

/ 1 نظر / 10 بازدید
محب ولایت

سلام علیکم[لبخند] میلاد جوادالائمه حضرت امام محمد تقی و باب الحوائج حضرت علی اصغر علیهماالسلام مبارک باد[گل] یا علی مدد[گل]