با فیس‌بوک و توییتر نمی‌شود انقلاب کرد

با فیس‌بوک و توییتر نمی‌شود انقلاب کرد

 

تحرک جدید خاتمی برای ورود به عرصه سیاسی کشور با تعیین شرط‌هایی برای فعالیت سیاسی که چندی پیش در جمع جمعی از نمایندگان فراکسیون اقلیت مجلس مطرح شد همچنان با واکنش عناصر اصلی فتنه 88 در خارج از کشور روبرو می‌شود به طوری که "روزآنلاین" به تحلیل های پیاپی به این ماجرا پرداخته است. به گزارش خبرنگار کلمه بررسی تحلیل های این رسانه‌ی فارسی زبان امریکایی نتایج بسیار ارزشمندی در خصوص چرایی حرکت جدید خاتمی به دست می‌دهد تا جایی که این رسانه ضدانقلاب برخلاف اکثر خارج نشین ها از طرح خاتمی برای بازگشت به نظام سیاسی کشور دفاع کرده است و گفته باید با زیرکی وارد انتخابات شد و از این طریق به جمهوری اسلامی ضرر زد.

روز آنلاین در دو تحلیل اخیر خود به قلم دو عنصر ضدانقلاب خارج نشین تاکید دارد اصرار دوستان سبز به طرح مطالبات تند و تاکید بر مسائلی مانند تغییر قانون اساسی عملی نیست.

در ادامه مهمترین نکات این تحلیل ها را مورد اشاره قرار می‌دهیم تا با بررسی آنچه این رسانه ی ضدانقلاب به صورت شفافی مطرح کرده است به تحلیل دقیقی از رفتار فعلی خاتمی و اطرافیانش پی ببریم:

نکته‌ی اول مورد اشاره این رسانه این است که اصلاحات باید یک کاندیدای مورد تایید شورای نگهبان داشته باشد و آن کاندیدا با حمایت سران جنبش سبز رای بیاورد.

روز آنلاین زیرکانه این مطلب را مطرح می کند که " این یک واقعیت است و حملات اپوزیسیون به خاتمی هم تاثیر چندانی در عدم تحقق آن ندارد. هر چند این مساله با آمدن فرصت طلبان مدعی اصلاح طلبی که تنها نقش هیزم کش های انتخاباتی را بازی می کنند، محقق نخواهد شد، اما مطلوب اقتدارگرایان این است که خاتمی و کروبی و میرحسین موسوی هم به جمع اپوزیسیون برانداز ملحق شوند و احیانا کانال تلویزیونی هم در خارج از کشور درست کنند تا هر از چند گاهی سوژه سریال های طنز در ایران شوند و به این ترتیب حکومت برای همیشه از شر اصلاح و تحول و... راحت شود."

نویسنده عصبانی ادامه می‌دهد: " این نوشته را برای آن دسته از دوستان نوشتم که بدون تامل و تفکر کافی در اوضاع ایران و صرفا از سر هیجان و توهم در این روزها، همپای کیهان و رجا نیوز به خاتمی حمله می کنند. "

روزآنلاین تاکید می‌کند: "اکثر این افراد در خارج از کشور زندگی می کنند و هیچ بدیل مناسبی هم برای پیشنهادات خاتمی ندارند. با راه اندازی سایت و انتشار بیانیه کاری از پیش نمی رود، چرا که مشکل امروز جامعه ایران کمبود اگاهی نیست. به نظر من  در داخل و خارج از کشور طبقه ای شکل گرفته است که خیال می کند با اینترنت و پیغام دادن در فیسبوک و توییتر، می شود مدیریت فکری فرهنگی و سیاسی جامعه کهنسالی همانند ایران را در دست گرفت و آن را از راه دور هدایت کرد."

این رسانه ضدانقلاب می گوید که اگر شرطهای خاتمی پذیرفته شود که هیچ پیروزیم! و اگر نه موجب ناراحتی اصولگرایان معتدل می‌شود و این یعنی خاتمی کار درستی کرده است: " با این حال نیروهای خارج از کشور با اینکه  از برگزاری یک نشست مشترک هم عاجزند، شهامت و شجاعت خود را در کوبیدن امثال خاتمی آنهم در این روزها نشان می دهند و این به دور از انصاف است. "

روزآنلاین در مطلب دیگری با تشریح خبری ماجرای شرط های خاتمی می نویسد: واکنش هایی در بخشی از اپوزیسیون خارج از کشور وجود داشت که با سازشکارانه دانستن سخنان خاتمی، آن را چرخش و تعدیل از مواضع جنبش سبز تلقی کردند و از زاویه دیگری بربیهوده بودن این سخنان و نیز احتمال وامکان حضور اصلاح طلبان در قدرت تاکید نمودند.

نویسنده در ادعایی جالب می نویسد: " استراتژی خاتمی، موسوی و کروبی، حرکت در چارچوب نظام موجود و قانون اساسی فعلی و در همین سطح از تحرک تعریف شده است "

روزآنلاین در این مطلب هم با اصرار زیاد بر اینکه انتخابات تنها راه ضربه زدن به نظام اسلامی است بر این نکته که خاتمی با بازگشت منافقانه به فضای سیاسی بهترین راه را انتخاب کرده فرار از کشور و تحریم انتخابات ها را نادرست دانسته است.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید