موسوی مجوز خود را مستقیم از اسرائیل می گیرد

موسوی مجوز خود را مستقیم از اسرائیل می گیرد


 

شما قصد بازگشت به نظام را ندارید و نصیحت های پدرانه رهبری عزیز انقلاب در گوش های خود فرو بسته شما تاثیری ندارد . پس از خشم انقلابی مردم ایران بترسید چرا که شما که دیگر در داخل کشور جایی ندارید و بیگانگان به اصطلاح حامی تان هم در جای لازم به بدترین شکل ممکن مانند دیگر ایادی شان مانند شاه و حسنی مبارک شما را طرد خواهند کرد .

 

حجت الاسلام و المسلمین علی شاهرخی رئیس کمسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به حوادث روز گذشته تهران گفت : ملت ایران در 22 بهمن امسال با حضور بی نظیر و به یادماندنی خود داغ بزرگی بر دل کسانی گذاشتند که به نا امیدی مردم از نظام اسلامی دل بسته بودند . این حضور آن چنان بر فتنه گران داخلی و خارجی سنگین آمد که برای تحت الشعاع قرار دادن آن با بهانه حمایت از انقلاب مردم مصر بیانیه ای برای درخواست مجوز از وزارت کشور ارائه کردند که با مخالفت به جای وزارت روبرو شدند اما آقای موسوی مجوز خود را مستقیما از اسرائیل و آمریکا دریافت کرد و از مردم خواست به صورت غیرقانونی در روز 25 بهمن حضور یابند.

نماینده مردم کوهدشت در ادامه این گفت و گو با بیان اینکه حوادث دیروز تهران مصداق کامل حرکت بر خلاف نظام و افساد فی الارض بود افزود : آقای موسوی و کروبی که امروز عروسک سخنگوی استکبار شده اند با اعلام راهپیمایی خود و فرصت دهی به عده ای منافق و اغتشاش گر که مترصد چنین فرصتی برای اقداماتی هرچند کوچک علیه نظام بودند، در حقیقت کارنامه سیاه گذشته خود را سنگین تر کردند و چهره خود را بیش از گذشته منفور کردند و امروز تنفر عمومی از این افراد به حد تمام رسیده است.

حجت الاسلام شاهرخی همچنین تصریح کرد : امروز در مجلس شورای اسلامی اکثریت قاطبه نمایندگان با حمایت کامل از قوه قضائیه برای محاکمه سران فتنه، با اشاره به حوادث دیروز تهران با اسم آوردن از میرحسین موسوی و مهدی کروبی در صحن علنی اقدامات آنان را به شدت محکوم کرده و با امضای نامه ای خواستار اقدام فوری دستگاه قضایی در این زمینه شدند. همچنین رئیس مجلس با تعیین کمیته ای متشکل از بنده و آقایان حداد عادل، حسینیان، بروجردی و نکونام خواستار ارتباط سریع با دستگاه های امنیتی و تهیه گزارش های مستند و رسمی از حوادث روز گذشته تهران شد.

رئیس کمسیون قضایی مجلس محاکمه سران فتنه را خواست به حق مردم و نمایندگان آنها اعلام و اضافه کرد : دیگر جای هرگونه مماشات و صبوری از بین رفته است و بیشتر از این صبر کردن بیجا است و خود من با اطلاع از خواست به مردم عزیز به عنوان فردی که در حوزه ی قضایی کار کرده ام به مسئولین محترم قوه قضائیه اعلام می کنم که پرونده محاکمه سران فتنه  باید به صورت فوری در دستور کار دستگاه قضایی قرار گیرد و با اعلام حکم فتنه گران التیامی کوچک بر دل مردم جامعه به خصوص خانواده ی شهدای اغتشاشات گذاشته شود.

این نماینده مجلس در پایان افزود : من به آقایان موسوی و کروبی عرض می کنم که دیگر برای ما مسجل شده است که شما قصد بازگشت به نظام را ندارید و نصیحت های پدرانه رهبری عزیز انقلاب در گوش های خود فرو بسته شما تاثیری ندارد . پس از خشم انقلابی مردم ایران بترسید چرا که شما که دیگر در داخل کشور جایی ندارید و بیگانگان به اصطلاح حامی تان هم در جای لازم به بدترین شکل ممکن مانند دیگر ایادی شان مانند شاه و حسنی مبارک  شما را طرد خواهند کرد .  

 

 

 

تحصن دانشجویان و طلاب+عکس(1)


 

گزارش تصویری: تحصن طلاب و دانشجویان جهت دستگیری سران فتنه ، مسجد ارک (1)

 

 

 

 

 

 

تجمع اعتراض‌آمیز مردم پس از نماز جمعه


شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای، از مردم بصیر ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور در تجمع اعتراض‌آمیز که روز جمعه بیست‌ونهم بهمن‌ماه پس از اقامه نمازجمعه در سراسر کشور انجام می‌شود تنفر و انزجار خود را از جنایت دوباره سران فتنه و منافقان کوردل، اعلام دارند.

  در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آمده است: دعوت سران فتنه از حامیان منافق و سلطنت‌طلب و اراذل ضد‌انقلاب برای ایجاد اغتشاش در بیست‌وپنجم بهمن ماه با هدف فراهم کردن خوراک تبلیغاتی برای رسانه‌های بیگانه بالاخص آمریکا و انگلیس و اسرائیل غاصب که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیز شد بار دیگر پرده از چهره خبیث مهره‌های سوخته استکبار و لاشه‌های متفن سیاسی فتنه ۸۸ برداشت و نشان داد که اتحاد پلید و شوم جیره‌خواران و مزدوران ضد انقلاب به همراه منافقان و سلطنت‌طلبان روی دیگری از نفاق نوظهور و تلاش استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی برای گشودن دوباره راهی است که با عزم و اراده راسخ و استوار ملت غیور و بصیر ایران اسلامی در سال ۱۳۶۰ مسدود و منجر به فرار خودفروختگان جنایتکار و پناه گرفتن آنان در زیر چتر حمایتی صدام خون آشام شده است.

این اطلاعیه می‌افزاید: اکنون که هدایت‌های روشنگرانه رهبر فرزانه انقلاب‌اسلامی و خویشتن داری مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی و صبر ملت غیرتمند و صبور ایران نتوانسته است سران فتنه را از گمراهی و جهالت و خواب غفلت بیدار نموده و آنان را از سقوط در جهنم پستی و رذالت و همراهی داد تا با عصیان و گردنکشی مشتی مزدور خود فروخته قدرت‌طلب آرامش مردم جامعه و اموال عمومی و بیت‌المال مسلمین مورد آتش حقه‌ و کینه فتنه‌گران قرار گرفته و علی‌رغم آغشته بودن دستان کثیفشان به خون جوانان عزیز کشور اسلامی با فرار از مجازات زمینه خوش‌رقصی بیگانگان و دشمنان انقلاب‌اسلامی را به سرکردگی شیطان بزرگ، آمریکای جهانخوار و مزدوران داخلی‌اش فراهم نمایند.

در پایان اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن دعوت از همه مردم آزاده و غیور ایران برای حضور در تجمع اعتراض آمیز سراسری آمده است: مردم شریف تهران پس از اقامه نماز جمعه بیست‌ونهم بهمن‌ماه با حضور آگاهانه و با صلابت در میدان انقلاب نفرت و خشم و انزجار خود را از جنایات ددمنشانه و تحرکات پلید سران فتنه و منافقین وسلطنت‌طلبان هم پیمانشان،‌ فریاد خواهند زد.

 

 

 

حاشیه آفرینی چهار دختر فتنه گر در تشییع پیکر شهید ژاله


 

  اخبار رسیده حاکی از افزایش تعداد تشییع کنندگان پیکر شهید صانع ژاله در چهارراه ولیعصر است.

‌از مراسم تشییع پیکر شهید صانع ژاله دانشجوی دانشگاه هنر تهران که از دقایقی پیش از مقابل دانشگاه هنر تهران واقع در چهار راه ولیعصر آغاز شده است، هر لحظه بر تعداد مردم و دانشجویان در محل تشییع جنازه این شهید بزرگوار افزوده می‌شود.

بر اساس این گزارش، ‌در حال حاضر محوطه دانشگاه هنر تهران مملو از تشییع کنندگان شده است و حاضرین مجبور به حضور در چهارراه ولیعصر شده‌اند و هر لحظه بر تعداد تشییع کنندگان افزوده می‌شود.

بر این اساس، چهار دختر منتسب به جریان فتنه نیز در حالی که موهای خود را سبز رنگ کرده بودند قصد اخلال در تشییع جنازه شهید ژاله را داشتند که با واکنش مردم و دانشجویان مواجه شده و محل تشییع را ترک کردند.

 

 

 

 

نامه سرگشاده به هاشمی
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با تاکید بر اینکه مسولیت خون دانشجوی پای کسانی است که با فتنه‌گران مرزبندی نکرده‌اند، در نامه‌ای خطاب به هاشمی رفسنجانی از وی خواستند از سران فتنه اعلام برائت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور نامه‌ای به هاشمی رفسنجانی تاکید کردند: آقای هاشمی بی‌شک فتنه تا امروز به حمایت شما زنده بود و اگر گستاخانه به تمام مقدسات این ملت هتک حرمت کرد به حمایت شما کرد و به خدا قسم در پیشگاه امام (ره) و شهدا مسوول خواهید بود و به خاطر تک تک گام هایی که برای خدمت به آمریکا برداشته اید باید پاسخگو باشید و بدانید که تاکنون در خسران بوده اید.

بر اساس این گزارش، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

انقلاب اسلامی در ایران یکی از مهمترین رویدادهای قرن بیستم بود که نه تنها شرق و غرب را شگفت زده کرد بلکه با احیای هویت دینی مسلمانان جهان روح آزادی خواهی را در عالم منتشر نمود.

امروز و پس از سی و دو سال، صدور انقلاب که یکی از واژه های کلیدی در گفتمان امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری بود به واقعیتی بدل شده که آمریکا و غرب را به وحشت انداخته است. انقلاب عظیم مردم مصر و تونس و بیداری سایر ملل مسلمان خود گواهی براین مدعاست.

آمریکا و غرب دستپاچه و عصبانی از بیداری ملت مصر و در جهت مسکوت گذاشتن این حرکت انقلابی در سناریوی جدید و با بهره جویی از خوش خدمتی عمال فتنه گر داخلی خویش در ایران با یک بازی رسانه ای بر آن بود تا فاز جدیدی از اغتشاشات را کلید بزند و تمرکز رسانه ای موجود بر مصر را متوجه ایران کند که با هوشیاری ملت مسلمان ایران این امر ناکام ماند و فتنه سبز تنها در نقاط معدودی از شهر 12 میلیونی تهران تجمعات چند ده نفره شکل داد.

در این میان کوردلان منافق و ایادی مزدور اسراییل که عظمت راهپیمایی 22 بهمن و قیام اسلامی مصر عصبانی شان کرده بود گستاخانه با آسیب رساندن به اموال عمومی و زخمی کردن مردم خوش خدمتی خود را برای استکبار به رخ کشیدند و در نهایت با وحشیگری تمام دانشجوی مسلمان دانشگاه هنر را به شهادت رساندند.

بی‌گمان خون این جوان مسلمان که بی گناه برزمین ریخته شد به گردن آمریکا و اسراییل و ایادی فتنه‌گر داخلی شان است.

مسولیت خون این دانشجوی مسلمان پای تمامی کسانی است که دعوت فتنه جویانه سران فتنه را پذیرفتند و دیروز به عمله‌ی آمریکا و اسراییل بدل شدند. مسولیت خون این دانشجوی مسلمان به پای کسانی است که نه تنها طی بیست ماه گذشته از کروبی و موسوی اعلام برائت نکردند بلکه برای بازگشتشان به دایره نظام شرط و شروط گذاشتند و نیز کسانی که با فتنه گران مرز بندی نکردند و به نصایح رهبر انقلاب گوش ندادند.

بی‌شک شهادت این دانشجوی مسلمان و همه خون‌هایی که در جریان فتنه برزمین ریخته شد بعد از موسوی و کروبی به کارنامه سیاه آقایان هاشمی و خاتمی اضافه خواهد شد.

کارنامه سیاهی که با هر بیانیه سیاه و سیاه‌تر می‌شود. ریخته شدن خون این دانشجو نتیجه بیست ماه سیاست بیمار و فتنه جویانه آقای هاشمی رفسنجانی است.

آقای هاشمی که هنوز هم بر طبل فتنه می‌کوبد و هنوز هم به خطبه‌های نماز جمعه 26 تیر مباهات می‌کند؛ نماز جمعه‌ای که از تریبون نظام فتنه‌گران را دعوت به آشوب و اغتشاش کرد.

آقای هاشمی! این نماز جمعه بیش از این که مایه مباهتتان باشد مایه ننگ شماست!!

دعوت به اردو کشی خیابانی، سکوت شما در قبال هتک حرمت مقدسات دینی و توهین به عاشورای حسینی(ع)، بیانیه‌های کاملا همسو با خواست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی، ایجاد تفرقه در راس مسولان نظام، افتتاح سایت رسمی برای دامن زدن به فتنه و در نهایت حمایت از راهپیمایی 25 بهمن که بدعتی نو و در عمل نقطه تقابلی برای راهپیمایی عظیم 22 بهمن و به رسمیت نشناختن آن بود تنها گوشه ای از فعالیت های شما در راه خدمت به استکبار بود.

آقای هاشمی؛ سیاست‌های شما دقیقاً همسو با خواست حکام مستبد عرب است و شما به خاطر دوستی تان با این حکام ظالم یقیناً تاب دیدن انقلاب عظیم مردم مسلمان مصر را ندارید وای کاش می دانستید که چه سرباز فداکاری برای آمریکا و اسراییل شده‌اید!!

و اما امروز شما نه تنها مرزها و خطوط خود را همچنان با این فرقه منحرف روشن نکرده اید، بلکه شنیده شده که با موسوی که رأس این فتنه بوده و ابزار اصلی براندازی نظام شده بود دیدار می‌کنید. آنان که دیروز با به آتش کشیدن اموال ملت و حمله به ماموران نیروی انتظامی در لباس عمله ی فتنه در آمدند، افتخارشان این بود که از جریان منتسب به شما خط می گیرند.

آقای هاشمی بی‌شک فتنه تا امروز به حمایت شما زنده بود و اگر گستاخانه به تمام مقدسات این ملت هتک حرمت کرد به حمایت شما کرد و به خدا قسم در پیشگاه امام (ره) و شهدا مسوول خواهید بود و به خاطر تک تک گامهایی که برای خدمت به آمریکا برداشته اید باید پاسخگو باشید و بدانید که تا کنون در خسران بوده اید.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در پایان شهادت این دانشجوی مسلمان را به ملت شهیدپرور و آگاه ایران و نیز عموم دانشجویان و دانشگاهیان تبریک و تسلیت گفته و از تمامی عمال و ایادی آمریکا و اسراییل از موسوی و کروبی گرفته تا دیگر فتنه جویان اعلام برائت می کند و محاکمه هرچه سریعتر آنان را از دستگاه قضا خواستار است و به آمریکا و غرب اعلام می کند که در حرکت انقلابی مردم مصر بحمدالله هیچ وقفه‌ای نخواهد افتاد و ایران اسلامی تا همیشه تکیه گاه بی بدیل ملت های مسلمان و آزادی خواه منطقه است.

وان تنصر الله ینصرکم ویثبت اقدامکم

 

 

 

 

خسارت واردشده به تهران در25بهمن
در جریان اغتشاشات دوشنبه 25 بهمن بیش از 1 میلیارد ریال خسارت به امکانات و تاسیسات شهری پایتخت وارد شد و از جمله فقط در منطقه 10 میزان خسارات بیش از 400 میلیون ریال برآورد می شود و این در حالی است که 37 دستگاه اتوبوس تک کابین و دوکابین در خط 1 تندرو مجموعا بیش از 200 میلیون ریال خسارت دیدند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن محکومیت اغتشاشات اخیر اعلام کرد: خطوط اتوبوس های تندور سرویس دهی خود را همچون روزهای عادی به بهترین شکل ارایه کردند و با وجود ترافیک بسیار سنگین در برخی معابر و بعضا آسیب جدی به اتوبوس های عبوری شرکت واحد توسط اغتشاشگران، لحظه ای در خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی درنگ نشد.

به گزارش مهر، جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب گفت: با توجه به لزوم و ضرورت همکاری مسئولان شهری با دستگاه های مسئول به منظور تامین نظم و امنیت شهر نسبت به انسداد چند ایستگاه مترو به صورت موقت در محدوده مرکزی شهر به دلیل کاهش مشکلات حوادث احتمالی اقدام شد.

وی گفت: به محض رفع شرایط خاص مجددا نسبت به بازگشایی این ایستگاه ها اقدام شد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: در جریان اغتشاشات دوشنبه 25 بهمن بیش از 1 میلیارد ریال خسارت به امکانات و تاسیسات شهری پایتخت وارد شد و از جمله فقط در منطقه 10 میزان خسارات بیش از 400 میلیون ریال برآورد می شود و این در حالی است که 37 دستگاه اتوبوس تک کابین و دوکابین در خط 1 تندرو مجموعا بیش از 200 میلیون ریال خسارت دیدند.

تشکری هاشمی همچنین با ابراز تاسف از مطالب منتشر شده در یکی از خبرگزاری ها که به شکل نا آگاهانه و غیر منصفانه مطرح شد تاکید کرد: خدمت گذاران مدیریت شهری چون گذشته به عنوان سربازان مقام عظمای ولایت خدمت به مردم و دفاع از دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی را تکلیف خود می دانند و هرگز با این قبیل فضا سازی ها که در واقع آب به آسیاب دشمن ریختن است لحظه ای از فعالیت های خود در خدمت به شهروندان دست نخواهند کشید.

 

 

 

 

فوری/ بازداشت تیم منافقین مرتبط با آشوب 25 بهمن در شهرک غرب

 

 یک تیم تروریستی، رسانه ای منافقین در شهرک غرب تهران دستگیر شدند. بنا بر این گزارش این تیم تروریستی در روز 25 بهمن با استفاده از یک خودرو پژو تجهیز شده به ابزار جاسوسی با استفاده از ارتباطات وایمکس به هدایت تیم های ترور و ارسال اخبار اغتشاش به اربابان اسرائیلی خود مشغول بوده اند.

گزارش دریافتی حاکی است مقادیر معتنابهی سلاح نیز از این هسته تروریستی کشف شده است.

 

 

 

ترفندهای آمریکا راه به جایی نخواهد برد 

 

آمریکا تلاش دارد تا با منحرف‌کردن حرکت مردم مصر و قانع کردن آنها به برخی دستاوردهای جزئی، مردم را به خانه‌هایشان بازگرداند ولی بعید است چنین ترفندهایی در مقابل مردمی که بیدار شده و قدرت و توان تأثیرگذاری خود را متوجه شده است، به نتیجه برسد...

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم آذربایجان با اشاره به حرکت رو به گسترش بیداری اسلامی در دنیای اسلام، آن را ثمره شیرین مقاومت و ایستادگی ملت عظیم ایران در 33 سال گذشته دانستند و تأکید کردند: امروز به برکت ایمان و اسلام، صلابت، عزت، پیشرفت و تأثیرگذاری ایران اسلامی، بیش از هر زمان دیگر درخشان‌تر و عزم ملت برای رسیدن به اوج قله عظمت مصمم‌تر است.

در این دیدار که در آستانه سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در 29 بهمن سال 56 انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی با تجلیل از ایمان، اخلاص، پایمردی و بصیرت مثال زدنی مردم آذربایجان در طول تاریخ به‏ویژه در مقاطع مختلف نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی ایران، افزودند: مهمترین ویژگی حرکت مردم تبریز در 29 بهمن سال 56 الگو شدن آن برای حرکت‌های بعدی ملت ایران بود و اگر قیام 29 بهمن 56 روی نمی‌داد، قیام 19 دی مردم قم به فراموشی سپرده و روند حرکت ملت ایران در مسیر نهضت اسلامی، متوقف می‌شد.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران را نیز الگو شدن آن برای ملت‌ها دانستند و خاطرنشان کردند: علت اصلی فشارهای گوناگون به جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون جلوگیری از الگو شدن حرکت عظیم ملت ایران بوده است.


ایشان با اشاره به تحریم‌های اقتصادی، ترور دانشمندان برجسته علمی و اتهام زنی‌های گوناگون در زمینه حقوق بشر، تأکید کردند: همه فشارها و تبلیغات برای این است که حرکت ملت ایران را متوقف کنند و موجب رویگردانی افکار عمومی منطقه و جهان از جمهوری اسلامی ایران شوند، اما به‎خلاف خواسته سلطه‌گران، ایران اسلامی روزبه‎روز قوی‌تر و پیشرفته‌تر شده است.رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: هشت سال دفاع مقدس موجب شد سرداران جوان و شجاع ملت ایران امکان بروز بیابند و تحریم‌های اقتصادی و علمی نیز باعث شد استعدادها و توانایی‌های جوانان شکوفا شود.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهمترین ویژگی مردم آذربایجان و تبریز را شور و شعور و عزم راسخ همراه با بصیرت دانستند و خاطرنشان کردند: این ویژگی‌ها از جمله بصیرت همراه با قدرت تحلیل باید همچون 33 سال گذشته در نسل جوان و همچنین نسل‌های بعدی حفظ و تقویت شود.


ایشان تأکید کردند: اگرچه جوان امروز امام(ره) و شهید باکری‌ها را ندیده و دوران سخت 8 سال دفاع مقدس را لمس نکرده است اما فکر، تشخیص و راه جوان امروز همان فکر و مسیر سال‌های اول انقلاب اسلامی است.


رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه بصیرت ایمانی، شریان حیاتی احیاکننده فکرها و دل‌ها است، افزودند: این بصیرت ایمانی باید همواره ادامه پیدا کند، همان‎گونه که تاکنون ادامه داشته و تأثیر خود را نیز در دنیا گذاشته است.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیداری اسلامی مشهود کنونی را در منطقه متأثر از حرکت ایمانی و عزم راسخ ملت ایران دانستند و تأکید کردند: قضایای بسیار مهم مصر ناشی از حرکت بیداری اسلامی و تحقیر سال‌های متمادی ملت فهیم، کهن و صاحب تمدن مصر است.


ایشان شکل‌گیری حرکت‌های عظیم اجتماعی را تدریجی و در طول سالیان متمادی اما بروز آنها را ناگهانی و دفعی دانستند و افزودند: ذلت و تحقیری که حکومت مصر در طول سال‌های گذشته به دلیل وابستگی به آمریکا و رژیم صهیونیستی بر مردم تحمیل کرد، سرانجام ملت و جوانان مصر را به ستوه آورد و این‌گونه به‎صورت ناگهانی بروز کرد.


رهبر معظم انقلاب اسلامی، نقش جوانان مصری و ایمان و عزم راسخ آنها را در حرکت عظیم مردم، تعیین کننده خواندند و خاطرنشان کردند: حرکت مردم مصر با پیشتازی جوانان از مساجد و نمازهای جمعه آغاز و سرانجام به یک حرکت عمومی تبدیل شد.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور مردم در صحنه را موجب ناکارآمد شدن ابزارهای سیاسی، نظامی و اقتصادی قدرتهای زورگو دانستند و افزودند: آمریکایی‌ها می‌توانند به دولت‌های بدون پشتوانه مردمی به راحتی زور بگویند و هرگاه هم که به سردمداران آنها نیاز نداشته باشند به آنها همچون "محمدرضا پهلوی و بن علی " بی‌محلی کنند اما هنگام حضور مردم در صحنه، در مقابل عزم راسخ آنها، نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.


ایشان تأکید کردند: این اتفاق مهم امروز در مصر روی داده است. البته آمریکا تلاش دارد تا با منحرف‌کردن حرکت مردم مصر و قانع کردن آنها به برخی دستاوردهای جزئی، مردم را به خانه‌هایشان بازگرداند ولی بعید است چنین ترفندهایی در مقابل مردمی که بیدار شده و قدرت و توان تأثیرگذاری خود را متوجه شده است، به نتیجه برسد.


رهبر معظم انقلاب اسلامی عامل اصلی عزت و پیشرفت ملت ایران را ایمان و اسلام دانستند و خاطرنشان کردند: تقویت ایمان، همت جوانان و تلاش برای تحقق بیشتر دستورات اسلام در جامعه، زمینه ساز عزت و پیشرفت روزافزون و اصلاح زندگی مادی و معنوی خواهد شد.


در ابتدای این دیدار آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در سخنانی با گرامی‏داشت حماسه 29 بهمن مردم تبریز در سال 56 و نقش آفرینی مردم آذربایجان در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی به‏ویژه 8 دی سال 88 گفت: مردم آذربایجان به‎ویژه تبریز همواره بصیرت و ولایت‏مداری خود را نشان داده اند و در 22 بهمن امسال نیز همگام با اقیانوس عظیم ملت ایران، باشکوه‎تر از هر سال به میدان آمدند.
/ 0 نظر / 17 بازدید