صحنه‌هایی که ایرانی‌ها را تکان داد


چند روز پیش، ٢١ خردادماه، فیلم مستندملاقات پشت دیوار اشرف راجع به گروه تروریستی منافقین از تلویزیون ایران پخش گردید که باعث تحیّر ایرانیان ازسبوعیت و ناجوانمردی رهبران این گروه شد.


اظهارات تکان دهنده ی آقای محمدحسین سبحانی در باره ی شرایط زندان ِ طویل المدتی که فقط به خاطر مخالفت با رجوی متحمل شده است و همچنین نمایش ِ وضعیت حزن‌آلود خانواده های اعضای
منافقین که به دلیل مخالفت سران این گروه موفق به دیدار با فرزندانشان نشده‌اند از اثرگذارترین صحنه های این مستند بود که بی تردید به عنوان یکی از سیاه ترین اوراق کارنامه ی این گروه جنایتکار ثبت خواهد شد.

حقیقت آن است که به دلیل ترورهای
منافقین در اولین سالهای پس از انقلاب و همچنین همکاری مجاهدین با صدام در جنگ علیه ایران، آنچه در یاد و خاطره ی مردم ایران ازاین گروه باقی مانده است جنایت و به ویژه خیانت به میهن است و هیچ تصوری از روابط منحط وغیرانسانی در داخل این گروه نداشتند، اما به جرآت می‌توان گفت این مستند – که یک نکته از هزاران بود - به یک باره دریچه ای بر وضعیت اسف بار اعضای این گروه گشود و نشان داد که آنان نیز گرفتار قدرت طلبی و جنایت پیشگی رهبری منافقین شده اند.

به راستی جای هیچ شبهه ای نیست که در حال حاضر که
منافقین به لحاظ سیاسی و اجتماعی ایزوله شده و عمر تاریخی آن به سر آمده است، قربانیان اصلی اش، اعضای گروه باشند که عمرشان را برسر اهداف پوچ و قدرت طلبی رجوی گذاشته اند و دچار سرنوشت رقت انیگیز کنونی شده اند.

از سویی تجمع خانواده ی اعضای این گروه در پشت در اردوگاه بیانگر این حقیقت بود که از لحاظ اجتماعی به شدت منفور و از نظر سیاسی به شدت ضعیف هستند و به خوبی ترس رهبری
منافقین از مواجه اعضاء با خانواده هایشان مشهود بود.

یک بخش روشنگرانه در این مستند نیز به روشهای کثیف
منافقین برای به دام انداختن جوانان فعال در عرصه روزنامه نگاری و وب مربوط بود. در این قسمت افرادی که خود مستقیماً در این دام افتاده بودند نحوه‌ی آن را توضیح دادند و این که چگونه بقایای رجوی تحت عنوان موسسات پژوهشی و یا تحقیق دانشگاهی سفارش کار می دهند و به سوء استفاده از جوانان می‌پردازند. هرچند تا کنون نیز میزان موفقیت باندمافیایی رجوی در این زمینه بسیار کم بوده است، اما می توان امیدوار بود با این روشنگری عدد افرادی که فریب شیادی منافقین را بخورند به صفر برسد.

سرانجام این که می توان امید داشت نمایش وضع زندگی دوتن از اعضای جداشده‌ی
منافقین در این مستند که سالها با این دروغ که درصورت ِ رسیدن پای آنها به ایران پس از شکنجه اعدام خواهند شد، نقطه ی اتکایی باشد برای افرادی که با این حیله ترسانده و از رهایی آنها جلوگیری شده است.

/ 0 نظر / 10 بازدید