انصراف هاشمی از شرکت در مراسم سالگرد یا حضور توأم با تجلیل؟

به موازات تلاش برخی نزدیکان هاشمی رفسنجانی برای منصرف کردن وی از حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی، برنامه‌ریزی‌هایی برای تجلیل از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط سید حسن خمینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تدارک دیده شده است.

 بر اساس برنامه اعلام شده برای سالگرد ارتحال امام خمینی، دکتر احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها سخنرانی خواهد کرد و سپس سید حسن خمینی خیر مقدم خود را به محضر رهبر انقلاب اعلام می‌کند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است در صورتی که هاشمی رفسنجانی بخواهد در مراسم حاضر شود، در این قسمت از برنامه وارد جایگاه شود و همزمان با ورود وی، سید حسن خمینی نیز از وی به‌عنوان یار قدیمی امام خمینی در مقابل اعتراض‌های احتمالی مردم تجلیل کند.

در عین حال، برخی نزدیکان آقای هاشمی در تلاش هستند که اساساً‌ وی را از حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی منصرف کنند.

چند روز قبل سایت ضدانقلاب جرس در خبری با طرح ادعای عدم دعوت از هاشمی برای حضور در مراسم سالگرد تلاش کرد برای منصرف کردن او و عدم حضورش در این مراسم، زمینه‌سازی کند.

اهمیت انتشار این خبر در حالی است که دو هفته قبل نیز همین سایت، خبری محرمانه از دیدار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با برخی آزادشدگان حوادث پس از انتخابات منتشر کرد که در آن، اظهارات هاشمی رفسنجانی که پس از آن، بر روی سایت شخصی وی نیز قرار گرفت، منتشر شده بود. خبری که قاعدتاً‌ از منبعی نزدیک به آقای هاشمی در اختیار این سایت قرار گرفته بود

/ 0 نظر / 5 بازدید