نجی از عبور موسوی از تظاهر به خط امام تقدیر کرد

نجی از عبور موسوی از تظاهر به خط امام تقدیر کرد

 


عضو اتاق فکر 5 نفره جنبش سبز در خارج کشور از تداوم اختلاف میان موسوی و خاتمی خبر داد، گنجی می گوید «موسوی از جنبش سبز سخن می گوید اما خاتمی اصرار دارد از این عنوان استفاده نکند و براصلاح طلبی تاکید کند».

 گنجی همچنین نوشت: «موسوی برخلاف خاتمی از جنبش سبز سخن می گوید و از عنوان اصلاح طلبی استفاده نمی کند. هویت سازی موسوی برای جنبش سبز متفاوت از کاری است که خاتمی کرده و می کند.» 

وی اضافه کرد: آقای موسوی به خوبی دریافت که بالا کشیدن فتیله دفاع از آیت الله خمینی در چراغ جنبش سبز باعث فرار جمع زیادی از دلبستگان به این جنبش خواهد شد. او برخلاف خاتمی این فتیله را پایین کشیده است. مسئله موسوی، مسئله انتخابات نیست. او خودش هم می گوید مسئله ما انتخابات نیست. هویت سازی او برای جنبش سبز، هویت سازی سالادی است. سالاد سبزیجات یا سالاد میوه ها. همه با حفظ هویت خویش در این ترکیب متکثر متنوع حضور دارند، نه فقط معتقدان به اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی، نظام و خط امام. 

گنجی که پیش از این به انکار امام زمان(عج) پرداخته توضیح نداده که چگونه می توان هم فتیله شعارهای خط امام را پایین کشید و مخالفان خط امام را برکشید و در عین حال طرفداران خط امام و اسلام و انقلاب را هم با خود داشت. 

او در عین حال با اشاره به 3 دیدار موسوی و خاتمی در مهر 88، تیر 89 و مهر 89 می نویسد: گزارش این 3 دیدار جالب است. در گزارش های منتشر شده هیچ سخنی از جنبش سبز وجود ندارد. بعید است موسوی چنین خواسته باشد. به احتمال زیاد، او بوده که از ذکر نام جنبش سبز در گزارش دیدارها چشم پوشی کرده است. خاتمی و موسوی در سومین دیدار «بر تداوم هماهنگی میان اصلاح طلبان در همه زمینه ها تاکید کردند». به این ترتیب در گزارش جلسه مشترک از عنوان اصلاح طلبان به جای سبزها استفاده شده است. 

آنچه در این تحلیل مغفول مانده، بن بست و مرگ فتنه سبز است و نیز ملامت هایی که خاتمی متوجه موسوی کرده مبنی بر این که رادیکالیسم خیابانی شماها، سرمایه و اعتبار اصلاح طلبان را به باد داد. 

همزمان با مقاله گنجی، سایت خودنویس تصریح کرد: «جنبش سبز دیگر وجود خارجی ندارد و رهبران آن را ترس از مرگ کشت».!
این سایت ضدانقلابی تاکید می کند: سران سبزها را ترس از مرگ کشت. اکنون دیگر جنبش سبز وجود خارجی ندارد و از تعدادی انگشت شمار سبز باقی مانده کاری ساخته نیست. مضافا این که به لحاظ ایدئولوژیک هم از آن منطقی که شریعتی می گفت «در این مکتب یک نفر انسان هم، مسئول است» خبری نیست.
 
یادآور می شود آشفتگی روحی و تشکیلاتی فتنه گران طی هفته های اخیر رو به شدت گذاشته و از جمله به دنبال 2 مقاله سایت گویا نیوز (به قلم گنجی) در تاکید بر این مطلب که بنابر اظهارات کسانی چون تاج زاده، عبدی، رمضان زاده و بهزاد نبوی، تقلب در انتخابات و پیروزی موسوی واقعیت ندارد، به این سردرگمی ابعاد بیشتری بخشیده است.
 
سایت گویانیوز برای کاهش آسیب مقاله های گنجی چند مقاله انتقادی را هم چاپ کرد. در یکی از این مقالات آمده است: آقای گنجی مدتی است مبتلا به زیاده گویی شده، کشدار می نویسد و به راه رفتنش بر اعصاب کسانی می انجامد که اعصابشان، از بیان گنجی هم ضعیف تر است(!) 

گویا نیوز در مطلب دیگری تلاش کرد اظهارات تاج زاده، رمضان زاده، بهزاد نبوی و عبدی در رد «تقلب» را زیر سؤال ببرد، بنابراین به رغم شجاع معرفی کردن این افراد نوشت: ادعای بیشتر بودن آرای احمدی نژاد چنان صریح، مصرانه و بی محابا از سوی گنجی مطرح شده که گویا منظور اصلی وی از سخنرانی و مقاله اش در واقع طرح همان ادعا بوده است. واقعا از گنجی که خود در مدت زیادی با بازجوهای جمهوری اسلامی درگیر بوده، این نتیجه گیری ها عجیب و باورنکردنی است. او نمی تواند نداند که بازجوها چه شگردهای پیچیده ای را به کار می برند.
 
گویا نیوز در تحلیل خود که متضمن تحقیر کسانی چون بهزاد نبوی و عبدی و تاج زاده و رمضان زاده است می نویسد: قول آزادی با وثیقه معمولا در مورد زندانیانی چون تاج زاده، رمضان زاده و نبوی صورت می گیرد. آیا واقعا گنجی فکر می کند اظهارات آقای تاج زاده مبنی بر این که «برای بنده که تجربه انتخابات رو دارم، می دونم که تقلب نشده، ممکنه یکی دو میلیون عقب جلو بشه ولی ما نتیجه رو باختیم»، نظر واقعی اوست. نه تنها بر آقایان تاج زاده و رمضان زاده و نبوی که مطمئنا چندین ماه تحت شکنجه های وحشتناک ]!؟[ بوده اند هیچ خرده ای نمی توان گرفت بلکه باید این مردان شجاع را ستود که تا موقع به زبان آوردن این گفته ها، این قدر مقاومت کرده اند. آقای عبدی هم مدتی پیش دستگیر شد و به گفته خودش، پس از انجام یک معامله ]!![ با بازجو از زندان بیرون آمد.
 
گویا نیوز در مطلب سوم مدعی شد تقلب شکل دیگری داشته، اگرچه روز انتخابات تقلبی صورت نگرفته باشد! واقعیت این است که از طرف کاندیداهای معترض به نتایج انتخابات، هیچ دلیل قابل استناد و مستدلی در خصوص تقلب در روز برگزاری که منجر به تغییر نتیجه و برنده انتخابات بشود ارائه نشد. تقلب در اصل انتخابات و به عبارتی پیش از برگزاری انتخابات بود که از 400 نفر ثبت نام کننده، 4 نفر تایید صلاحیت شدند.

 

/ 0 نظر / 9 بازدید