اوباما یک شرور بین المللی است

تهران- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهوری آمریکا در تهدید جمهوری اسلامی اظهار داشت: اوباما یک شرور بین المللی است و ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم که بدلیل تهدیداتش علیه کشورمان به مجامع بین المللی شکایت کنیم.

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا با بیان این مطلب تاکید کرد: تهدید جمهوری اسلامی از سوی اوباما تعجب همه محافل بین المللی و دولت های مستقل عضو سازمان ملل را برانگیخته است.
وی تصریح کرد: آمریکا عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی و معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته ای است و بسیاری از کنوانسیون های بین المللی را امضا کرده است و این مساله با اظهارات رییس جمهور آن کشور کاملا در تضاد است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شعار "تغییر" اوباما در قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری گفت: اوباما با بیان اینکه سیاست خارجی این کشور باید تغییر کند و سیاست های بوش اشتباه بوده است و حتی صحبت از مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط با ایران کرد، بعید بود و نشان داد که او حتی بدتر از بوش است.
نماینده ورامین در مجلس خاطرنشان کرد: اوباما با این اظهارات خود نشان داد که به هیچ کدام از توافقنامه ها و کنوانسیون های بین المللی پایبند نیست.
نقوی حسینی گفت: اظهارات اوباما برخلاف منشور سازمان ملل بود و همان طور که روز گذشته نمایندگان مردم از دولت خواستند می توانیم در محاکم بین المللی به این دلیل از دولت آمریکا شکایت کنیم.

کلمات کلیدی:

لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 0)   لینک دائم نویسنده:    

 

عربستان برای سقوط دولت مالکی دست و پا می‌زند ساعت ۵:٢۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

 

 

"عابده‌ محمد " عضو ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، سفر مقامات عراقی به‌ عربستان سعودی را در راستای تلاش این کشور به‌ منظور سقوط دولت مالکی دانست.
وی اظهارداشت: عربستان سعودی با دعوت از مقامات بلند پایه‌ عراقی سعی می‌کند آنها را متقاعد کند که‌ با فهرست دولت قانون ائتلاف واحدی را برای تشکیل حکومت تشکیل ندهند.
"محمد " ضمن تأکید حمایت مقامات ریاض از فهرست العراقیه‌ و شخص "ایاد علاوی " خاطرنشان کرد: حمایت عربستان سعودی از فهرست العراقیه‌ اکنون بر کسی پوشیده‌ نیست، آنها می‌خواهند هر طور شده‌ "ایاد علاوی " را نخست وزیر آینده‌ عراق معرفی کنند.
ترافیک بازدید مقامات بلند پایه‌ عراقی از عربستان سعودی در آستانه‌ اعلام نتایج نهایی انتخابات به‌ شدت افزایش یافته‌ است.
"جلال طالبانی " رئیس جمهور عراق روز گذشته‌ طی سفری دو روزه‌ وارد این کشور شد و طبق بیانیه‌ دفتر ریاست جمهوری عراق تشکیل دولت آینده عراق محور مذاکرات طالبانی و ملک عبد‌الله بوده‌ است.
قرار است در چند روز آینده‌ "مسعود بارزانی " رئیس منطقه‌ کردستان و سید "عمار حکیم " رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز راهی ریاض شوند.
بسیاری از کارشناسان بر این باورند دعوت عربستان سعودی از مقامات بلندپایه‌ عراقی در راستای حمایت‌های بی شائبه‌ آنها از فهرست العراقیه‌ صورت خواهد گرفت.

 

خبرگزاری فارس: یک عضو ائتلاف دولت قانون تأکید کرد که سفر مقامات عراقی به‌ عربستان سعودی در راستای تلاش این کشور به‌ منظور سقوط دولت نوری المالکی صورت می‌گیرد.

 

کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 0)   لینک دائم نویسنده:    
 

مذاکره اوباما با سران فتنه در پشت در های بسته ساعت ٢:۵۴ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

  

 

تعبیر مذاکره در پشت درهای بسته معمولا در مورد جلسات و گفتگوهایی مطرح می شود که مذاکره کنندگان در جلسات غیر علنی بدون حضور خبرنگاران به بحث و گفتگوهای عموما مهم و اساسی می پردازند. در این میان، از این اصطلاح سیاسی می توان یک تعبیر جدید استخراج نمود. کافیست جای خبرنگاران را با ملت عوض کنیم. آنگاه مذاکرات در پشت درهای بسته مفهومی جدید پیدا می کند. مذاکره بدون حضور ملت، بدون در نظر گرفتن ملت، بدون اطلاع از نظر ملت و در یک فضای توهمی! 

پیام نوروزی اباما در واقع حامل مطلب جدیدی برای ملت ایران نبود. اباما شاید همان پیام سال پیش را ویرایش کرده بود و دوباره مطابق دستور العمل ارسال نمود. اما شاید بتوان مخاطب این پیام را سران فتنه دانست.
 
بررسی محتوای سخنان جناب رییس جمهور و برخی نگرش های دیگر نشان می دهد که این حرف ها بیشر به مذاق این آقایان خوش آمده است. به تعبیری دعوت از سران فتنه به مذاکره و مژده به ملت برای تحریم بیشتر. اوباما می داند که موضع نظام جمهوری اسلامی و در واقع موضع ملت ایران در مورد دعوت او از قبل روشن است. اوباما می داند که پاسخ مثبتی از ملت ایران دریافت نخواهد کرد. پس بهتر است که همچنان ملت و نظام تحریم شوند و سران فتنه تشویق. 

پیام نوروزی سران فتنه نیز همین مشابهت را دارد. آنچه که این آقایان در به اصطلاح پیام نوروزی خود آوردند همان حرف های قدیمی بود. این پیام حاوی هیچ حرف جدیدی نه برای ملت بود و نه برای نظام. آنها در دره شکست های پیاپی از بصیرت ملت به دنبال مخاطبی می گردند که حرف آنها را درک کند! پیام مهم آنها را بفهمد و مثل ملت ایران نباشد. ملت ایران حرف های این سران را متوجه نمی شوند چون این پیام ها در محیطی آمیخته با توهم تدبیر شده است. از این رو، به نظر می رسد مخاطب پیام این به اصطلاح سران بیشتر جناب آقای اوباما باشد. آنها در واقع با توجه به پیش بینی اتفاقی و یا واقعی از ارسال پیام آقای رییس جمهور، پیشاپیش پیام و به عبارتی چراغ سبزی به سخنان ایشان نشان دادند. 

در این میان، اوباما از پیام سران فتنه سرمست و سران فتنه نیز از پیام این رییس جمهور سرخوش هستند. اما این ملت است که می بایست مطابق پیام اوباما تحریم شود. اینگونه چراغهای سبز متقابل و توهمات بی پایه در واقع نوع جدیدی از مذاکرات در پشت در های بسته است.


کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 1)   لینک دائم نویسنده:    
 

نگاهی به تاریخچه و مهمترین عقاید انجمن حجتیه ساعت ٢:۴٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

انجمن حجتیه که قبل از انقلاب تز جدایی دین از سیاست را پیگیری می کرد پس از انقلاب رو به پُست های کلیدی آورد که مورد مخالفت شدید انقلابیون قرار گرفت و پس از انقلاب بسیاری از اسناد را در مرکز ساواک که به ضرر خودشان بود از بین بردند.

مقدمه:

در زمان پهلوی بالاخص پهلوی دوم بهائیت رشد بسیار داشت و فرصتی پیدا کرد تا جمعیت خود را سه برابر کند و در دستگاه دولتی و شاه نفوذ فراوان بکند. رییس رادیو تلویزیون وقت دکتر شاه قلی، وزیر بهداری، وزیر آموزش و پرورش و... هویدا نخست وزیر و بسیاری دیگر بهایی بودند و به سفارش اربابان و شاه در همة امور دخالت داشتند.
در میان ملت، روحانیت و مذهبیون کشور به مقابله با بهائیت پرداختند از جمله آقای فلسفی (خطیب معروف) با اجازه حضرت آیت الله بروجردی علیه بهائیت شروع به سخنرانی می کند و حتی از رادیو پخش می شود (سخنرانی ایشان چنان تأثیر می گذارد که تیمسار باتمانقلیچ رییس ستاد ارتش کلنگی را بر روی شانه اش گذاشت و به سوی مرکز بهائیت در تهران حرکت کرد و آن جا را تصرف و سپس تخریب کرد). علماء نیز از جمله امام خمینی(ره)، پس از فوت آیت الله بروجردی به صورت فعال از سال 1340 شمسی با مشارکت فعال در اعتراض علیه لایحه انجمن ولایتی و ایالتی در صحنه حضور پیدا کرد و در مواقع مختلف برای آگاهی دادن مردم علیه بهائیان اقدام نمودند، از دیگر معترضین بهائیت در کشور، مرحوم شیخ محمود (ذاکر زاده) تولایی معروف به شیخ محمود حلبی بود. او از اعضای فعال انجمن تبلیغات اسلامی مشهد بود و مأموریت یافت دربارة فرقه بهائیت تحقیق کند. ایشان در سال 1335 اقدام به تشکیل انجمن خیریه حجتیه مهدویه کرد و برخی دو علت برای تأسیس آن عنوان کرده اند: 1. دوست و همکار حلبی به نام سید عباس علوی که همراه او مأمور برای تحقیق در مورد بهائیت شده بود، جذب بهائیت شده و از مبلغان آنان گشت؛ 2. مرحوم حلبی در سال 32 مدعی بود که امام زمان ـ علیه السّلام ـ به او امر فرمودند که گروهی را برای مبارزه با بهائیت تشکیل بدهد.
هدف از تشکیل انجمن اصلی ترین و عمده ترین هدف، فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از تبلیغ و ترویج بهائیت و منزوی نمودن بهائیان در جامعه و دعوت به دین مبین اسلام بود.

کارگردانان انجمن

الف. شیخ محمود ذاکر زادة تولایی معروف به شیخ محمود حلبی؛ ب. سید رضا آل رسول؛ ج. سید محمد حسین عصار؛ د. سید حسین سجادی؛ هـ . غلام حسین حاج محمد تقی تاجر.
عمده ترین نیروهای انجمن معلمان و افراد باسواد بودند به علت حساسیت رژیم شاه، روحانیون کمی در این انجمن حضور داشتند و یا این که چون مرحوم حلبی مخالف سرسخت فلسفه بود اعضای انجمن را از غیر روحانی انتخاب می کرد.
انجمن از بعد تشکیلات تمام دوره های آموزشی خود را که شامل 4 دوره مقدماتی و یک دوره نهایی می شد بر مبنای بهائیت برنامه ریزی کرده بود: [1]. تاریخچه تشکیل بهائیه و بابیه؛ [2]. قائمیه و رد اشکالات در مورد حضرت مهدی (عج)؛[3]. خاتمیت و رد اشکالات در مورد خاتمیت دین اسلام؛[4]. ردّیه بر اصول 12 گانه بهائیه و به اصطلاح خودشان منشور بهائیت. در پایان هم دوره ای ویژه مدرسین بود.

افکار و عقاید انجمن

1. با توجه به تبصره 2 از ماده دوم که در سال 1335 تدوین و تصویب شد به هیچ وجه انجمن در امور سیاسی مداخله نخواهد داشت چون که دخالت در سیاست زیبنده پیشوایان دینی نیست.
2. مرحوم حلبی تأکید می کرد که دشمن اصلی اسلام بهائیت است. و امروز تکلیف شرعی و دینی همه ما آن است که با بهائیت مبارزه کنیم.2
3. قبل از امام زمان (عج) هر پرچمی که بلند شود در ضلالت است و به شکست می انجامد (تمسک به روایات رأیت) باید منتظر بود تا خود حضرت بیایند.
4. تشکیل حکومت خالص در زمان امام مهدی (عج) است: استناد به روایت امام صادق ـ علیه السّلام ـ که می فرماید: "ما خرج و لا یخرج منا اهل البیت الی قیام قائمنا احد لیدفع ظلما او ینعش حقا الا اصطلمة البلیة و کان قیامه زیادة فی مکر و هنا و شیعتنا ".3
5. باید گناه و ستم و معصیت به اوج خود برسد تا زمینه قیام آن حضرت فراهم شود و حضرت بیایند.
6. جهاد در دوران غیبت معنا ندارد، گفتار مرحوم حلبی: شیعه می گوید در عصر غیبت امام زمان (عج) جهاد نیست چرا و پاسخ می دهد چون که حاکم اسلامی باید معصوم باشد مصداق پیدا نکرده است.4
7. تقیه را در مقابل مبارزه قرار می دادند و معتقد بودند که مبارزه هدر دادن نیروهاست. [5]
8. در عصر غیبت تمام مسئولیتها و وظایف یک انسان مسلمان، انتظار است و ندیدن امام معصوم از بزرگترین مصیبت هاست .
9. بهایی ها وجود امام زمان (عج) را منکرند، انجمنی ها آثار وجودی حضرت را نفی می کنند. [6]
10. یکی دیگر از برخوردها و روش های انجمن که پس از پیروزی انقلاب و حتی هم اکنون به آن دامن می زنند بحث اختلاف شیعه و سنی است.[7]
11. فلسفه را نوعی بدعت و ورود فلسفه یونان را به اسلام از طرح های استعماری می دانند. [8]
12. هر گونه مبارزه با استعمار و استبداد نه تنها سودی ندارد بلکه مایه نیرومندی وپیشرفت بهائیها خواهد و پیوسته این اندیشه را پراکنده می ساختند که مبارزه با زورمندان و قدرت های جهانی ویژه حضرت مهدی (عج) است [9] و قرآن با صدای رسا اعلام می دارد که خود را به دست خویش هلاک نکنید. و لا تلقوا بایدیکم الی التهلکه.
13. خود را از علما و فقها، اسلام شناستر، آگاه تر، عالم تر و دلسوزتر برای اسلام می دانستند. [10]
14. رهبر و ولی و حاکم جامعه فقط باید معصوم باشد، عدالت تنها کافی نیست، عصمت هم می خواهد. [11]
16. اصول سه گانه: 1. خودداری از تعرض به شاه؛ 2. خودداری از تعرض به آمریکا و اسراییل؛ 3. خودداری از تعرض به مسایل سیاسی.

روش برخورد شاه با انجمن

حکومت از آنها حمایت می کرد زیرا از یک سو کاری به سیاست نداشتند و خطری برای رژیم به حساب نمی آمدند و از طرفی نیز می توانستند بستری برای مبارزه با رشد کمونیسم باشند.[12]
مرحوم حلبی می گفت شاه از همه سلاطین قبلی با عفت تر است[13] و در سال 1357 که مردم فوج فوج در خون خویش غوطه ور بودند انگشتری را که روی سطح آن نوشته بود یدالله فوق ایدیهم برای سلامت شاه ارسال کرد.[14]

امام و انجمن حجتیه

امام خمینی(ره) در خواست اجازه مصرف سهم امام را در انجمن در 28 دیماه 1349 برابر شعبان 1390 می دهند ولی در سال 1351 این اجازه را لغو می کند. و امام پس از انقلاب آیت الله خزعلی که برای تهیه گزارش و تکمیل اطلاعات خودشان درباره انجمن به امام مراجعه کرد و امام ایشان را برای نظارت جهت تهیه گزارش بر این گروه تعیین کردند تا انجمن را زیر نظر گرفته وگزارش فعالیت های آن را به امام تقدیم نماید. انجمن نیز اقدام به چاپ و تکثیر سخنرانی های آیت الله خزعلی در تأیید خود نموده و کوشید وانمود کند که امام و نماینده ایشان هوادار انجمن است و امام این نظارت را در 12 رمضان 60 شمسی لغو می کند و به آقای خزعلی می فرمایند شما دیگر در رابطه با آنها ارتباطی نداشته باشید.[15]

و امّا جواب از عقاید انجمن حجتیه
1. عدم مداخله در امور سیاسی:

دخالت نکردن در سیاست به این معنا بود که در مقابل شاه و رژیم او ساکت باشد و در حالی که امام تقیه را حرام کرده بودند.

2. بزرگ نمایی بهائیت و تکلیف فقط مبارزه با بهائیت است:

علت قوت و پرورش بهائیت، شاه و رژیم اسراییل و آمریکا بود اگر شاه از بین می رفت بهائیت هم از بین می رفت، پس باید مبارزه با شاه می شد تا با رفت علت، معلول هم از بین برود.

3. قبل از امام زمان (عج) هر پرچمی بلند شود در ضلالت است و به شکست می انجامد مراد پرچمی است که به نام امام مهدی و با ادعای مهدویت برپا گردد نه هر پرچمی که برای برطرف کردن ظلم و جور برپا شود.
4. باید گناه و ستم و معصیت زیاد بشود تا امام زمان (عج) بیاید

امام در پیام خودشان فرمودند یک دسته دیگر هم که تزشان این است که بگذارید که معصیت زیاد شود تا حضرت صاحب بیاید حضرت صاحب مگر برای چه چیزی می آید، حضرت صاحب می آید معصیت را بردارد ما معصیت کنیم که او بیاید این اعوجاجات را بردارید، این دسته بندی ها را برای خاطر خدا اگر مسلمان هستید و برای کشورتان اگر ملی هستید، این دسته بندهای را بردارید. در این موجی که الان این ملت را به پیش می برد در این موج خودتان را وارد کنید و برخلاف این موج حرکت نکنید که دست و پایتان خواهد شکست (پیام امام در 26 تیرماه 1362).

5. جهاد در دوران غیبت معنا ندارد

اولاً که قیامها در زمان شاه، دفاع از اسلام بوده است و ثانیاً دلیل آنها بر عدم جهاد این بود که می گفتند رهبر معصوم نبوده و مصداق حاکم اسلامی وجود ندارد. در جواب باید گفته شود که خود امامان هم نایب داشتند و وکالت در امور را به بعضی از امنا و فقها سپرده بودند و در دوران غیبت امام معصوم امور را به فقها سپرده شده است.

6. تقیه را در مقابل مبارزه قرار دادن و گفتن این که مبارزه، هدر دادن نیروهاست

امام راحل می فرماید: و الله گنهکار است کسی که ساکت بنشیند.[16]

7. تمام مسئولیت و وظیفه یک انسان انتظار است و ندیدن امام بزرگترین گناه است تمام وظیفه یک انسان عمل به تکلیف است و تکلیف در هر زمان فرق می کند و امام زمان (عج) از ما انجام وظیفه را می خواهد و دیدن آن حضرت تکلیف نیست.
8. جدایی دین از سیاست

امام راحل فرمود: دیانت ما عین سیاست ماست، دین بدون سیاست که معنا ندارد یعنی فقط از ما یک نماز و روزه را خواستند شیوه امامان معصوم هم و دخالت در امور اجتماعی و رهبری جامعه را به عهده داشتن این سیاست است پس ائمه ـ علیهم السّلام ـ هم دین و سیاست را با هم عمل می کردند و در سال 1362، 26 تیرماه امام راحل در پیامی که یک دسته دیگر هم تزشان این است که بگذارید که معصیت زیاد بشود تا حضرت صاحب بیاید حضرت صاحب مگر برای وحی می آید، حضرت صاحب می آید که معصیت را بردارد ما معصیت کنیم که او بیاید این اعوجات را بردارید این دسته بندی ها را به خاطر خدا اگر مسلمید و برای کشورتان اگر ملی هستید این دسته بندی ها را بردارید در این موج که الآن این ملت به پیش می برد در این موج خودتان را وارد کنید و برخلاف این موج حرکت نکنید که دست و پایتان خواهد شکست.
و پس از این بود که با پیام مرحوم حلبی جلسات انجمن حجتیه تعطیل اعلام شد. در ضمن باید گفت که انجمن که قبل از انقلاب تز جدایی دین از سیاست را می زد پس از انقلاب رو به پُست های کلیدی آورد که مورد مخالفت شدید روشنفکران قرار گرفت و پس از انقلاب بسیاری از اسناد را در مرکز ساواک که به ضرر خودشان بود از بین بردند.
ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که خط و تز و فکر انجمن خراب بود و عده ای از آقایان به خاطر اعتقاد به وجود امام زمان(عج) شاید چند روزی هم با آنها همکاری می کردند ولی بعد از این که مخالفت انجمن و امام را دیدند از انجمن جدا شدند.
با عرض معذرت این خلاصه و گوشه ای از فعالیت انجمن حجتیه بود در صورت علاقه بیشتر لطفا به کتب و منابع زیر رجوع کنید:
1. در شناخت حزب قاعدین، عماد الدین باقی.
2. نهضت امام خمینی، سید حمید روحانی، ج 3.
3. چشم براه مهدی، نوشته گروهی از محققین، نشر دفتر تبلیغات اسلامی قم.
4. در جستجوی قائم مجید پور طباطبایی.
5. مجله پگاه، شماره های 71، 72 و 73، آبان 1381.
6. روزنامه اعتماد، دوشنبه 6 آبان 1381.

پی نوشتها :

[1] . روزنامه جمهوری اسلامی ایران، 9 آبان 1381 ولی آقای طاهر احمد زاده در نشریه چشم انداز ایارن صفحه اول، ش دوم، 1378 سال تأسیس انجمن را 1336 به بعد می گوید.
[2] . کتاب نهضت امام خمینی، ج 3، سید حمید روحانی، ص 134.
[3] . در شناخت حزب قاعدین، ص 40، روزنامه اعتماد، ص 3، سال 1381، 6آبان.
[4] . پگاه، ش 71، 4 آبان 1381.
[5] . در شناخت حزب قاعدین، ص 44.
[6] . کیهان، 26 / 10 / 68.
[7] . روزنامه اعتماد، ص 3، سال 1381، 6 آبان.
[8] . روزنامه اعتماد، ص 3، سال 1381، 6 آبان.
[9] . نهضت امام خمینی، ج 3، حمید روحانی، ص 134.
[10] . همان، ص 137.
[11] . شناخت حزب قاعدین، ص 118.
[12] . روزنامه اعتماد، دوشنبه 6 آبان، 1381، ش صفحه 3 ضمیمه.
[13] . شناخت حزب قاعدین، ص 239.
[14] . همان، ص 239.
[15] . در شناخت حزب قاعدین، ص 236.
[16] . در شناخت حزب قاعدین، ص 46.


کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 1)   لینک دائم نویسنده:    
 

کلینتون جهان را تهدید کرد ساعت ۱:۳۴ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

وزیر امور خارجه امریکا در سخنانی تهدید آمیز درباره پیامدهای هرگونه حمله به آمریکا هشدار داد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه هشدار داد در صورت هرگونه حمله به این کشور با تسلیحات کشتار جمعی، این کشور همه تعهدات خود را زیر پا خواهد گذاشت.

کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 0)   لینک دائم نویسنده:    
 
/ 0 نظر / 8 بازدید