حاجی میگفت مدرکش تقلبیه ها،‌ اینم نتیجه اش...

با صدور بیانیه ای به مناسبت روز 8 مارس؛
رهنورد برخی از قوانین اسلام را "واپسگرایانه" خواند

 

زهرا رهنورد برخی از قوانین اسلام را "واپسگرایانه" خوانده است. وی که به تقلید از همسر خود، به مناسبت روز جهانی زن بیانیه ای صادر کرده، از آنچه "اقدامات تبعیض‌آمیز علیه زنان" نامیده، انتقاد کرده است.

به گزارش رجانیوز، در حالی که سران جریان اصلاحات به علت ایستادگی در برابر قانون و رای مردم از آینده سیاسی کشور حذف شده اند، موضع گیری های برخی سیاسیون همراه آنان علیه احکام اسلام، ماجرای حذف جبهه ملی و نهضت آزادی از جمهوری اسلامی را که با دستور امام راحل صورت گرفت، زنده کرده است. جبهه ملی نیز در ابتدای انقلاب اسلامی، به دلیل زیر سوال بردن حکم قصاص، به فرمان حضرت امام (ره) صلاحیت خود را برای حضور در نظام اسلامی از دست داده بود.

بر همین مبنا، همسر میرحسین موسوی به تقلید از همسرش دست به قلم شد و در بیانیه‌ای به مناسبت 8 مارس، روز جهانی زن، از آنچه "قوانین من‌درآوردی مجلس" نامیده، انتقاد کرده است. این در حالی است که امام راحل در سالیان ابتدایی انقلاب با توجه به نقش و جایگاه ویژه زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، روز میلاد اسوه زنان عالم و و برگزیده ترین آنها، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به عنوان روز زن معرفی کرده بودند

زهرا رهنورد در این بیانیه با کنار هم قرار دادن بزرگ زنان اسلام و شخصیت‌های افسانه‌ای، برخی زنان قصه ها را به عنوان الگو معرفی کرده است: "تاریخ مذهبی و اسلامی و تاریخ ملی ما سرشار از روزهای بزرگی چون تولد حضرت زهرا( س ) و پیام آوری زینب( س) است و همچنین سرشار از شخصیت های بزرگ ایران باستان چون آذر میدخت ها و ایران دخت ها و زنان ایثارگر شاهنامه ای و اسطوره ای چون آناهیتا و تهمینه و رودابه و گردآفرید است"

. رهنورد در ادامه این بیانیه مدعی شده است که در ایران، "رفتارهای تبعیض خواهانه و ضد زن" وجود دارد. او "فرهنگ حاکم و قوانین من‌درآوردی مجلس" را علت این امر دانسته است. وی برخی احکام دین اسلام را "ظلم و بی‌عدالتی" در حق زنان خوانده و نوشته است: "در آستانه هزاره سوم میلادی، دنیای ماهواره و دیجیتالیسم و قدرت رسانه ها، همچنان متحجرانه به زنان می نگرند. در این دنیای مدرن و پیچیده فهرست شگفت انگیزی پیش روی ماست، مالامال از ظلم و تبعیض و بی عدالتی به بهانه حمایت از خانواده، قانون چند همسری مطرح می شود". وی همچنین گفته است که دنیای فعلی، "دنیای فردیت‌ها است". خانم رهنورد در ادامه این بیانیه از رسانه ملی هم انتقاد کرده و نوشته است: "به رسانه ملی بیاموزید از ارائه الگوی رفتاری زن سلیطه بد اخلاق، زن مطیع، زن سلطه‌طلب دست بردارد". البته او اشاره نکرده است که منظورش کدام زنان است.

همسر موسوی، از حکم صریح اسلام درباره دیه هم انتقاد کرده و با "واپسگریانه" خواندن این حکم، گفته است: "در قوانین واپس‌گرا زن به عنوان جنس دست چندم تلقی شده، در کدام قلمرو است که تبعیض وبی عدالتی در قوانین ما لحاظ نشده...دیه نامساوی زن و مرد، قوانین تبعیض آمیز مربوط به طلاق و تابعیت و غیره". خانم رهنورد در پایان این بیانیه، زنانی که به جرم شرکت در اغتشاشات بعد از انتخابات دستگیر شده‌اند را افرادی خواند که تمام خواسته‌های خود را در آنچه او جنبش سبز خوانده یافته‌اند. این اظهارات زهرا رهنورد درباره اقدامات تبعیض‌آمیز علیه زنان در ایران در حالی مطرح می‌شود که به تازگی اولین وزیر زن کار خود را در دولت دهم آغاز کرده و حضور زنان و دختران ایرانی در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی بسیار پررنگ بوده است.

خانم رهنورد که از سوی همسرش به عنوان "روشنفکرترین زن ایران" معرفی شده است، پیش از این هم، پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جهموری دهم، با این استدلال که آقای موسوی "فرزند آذربایجان" و "داماد لرستان" است، مدعی شده بود مگر ممکن است مردم لرستان به داماد خود رای ندهند و این نشانه ای از تقلب در انتخابات است.

او در سخنانی جالب به شبکه انگلیسی "بی‌بی‌سی فارسی" گفت که حتما تقلب شده است زیرا "آذربایجان و ترک زبان‌ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی‌گذارند که به کسی دیگر رای بدهند. یا لرستان که خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی‌گذارند به آقای احمدی نژاد رای بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است"

در همین حال رهنورد، در سال گذشته میلادی به دلیل حضور فعال در هدایت اغتشاشات پس از انتخابات ایران از سوی مجله فارین پالسی هم به عنوان یکی از 100 چهره روشنفکر سال معرفی شده یود.این عنوان در حالی از سوی ارگان شورای روابط خارجی امریکا به رهنورد اعطا شده است که در مورد چگونگی امکان تحصیل وی در دوره کارشناسی ارشد و دکتری به صورت همزمان، سوالات جدی در افکار عمومی مطرح است.

به نظر می رسد زیر سوال بردن ضروریات دین از سوی همسر موسوی به بهانه روز جهانی زن نشان از ورود جریان انحرافی موسوی به فاز جدید حریم شکنی و اینبار در سطح شکستن حدود و مرزهای دینی دارد.

 

 

 

 

تشکیل جنبش وبلاگی "معصومی نژاد را آزاد کنید"

وبلاگ نویسان ایرانی در واکنش به اقدام غیرقانونی دولت ایتالیا در دستگیری خبرنگار ایران و برای نشان دادن اعتراض خود، "جنبش وبلاگی معصومی‌نژاد را آزاد کنید" را راه‌اندازی کرده‌اند.

به گزارش باشگاه جوانی برنا ، دستگیری حمید معصومی‌نژاد، خبرنگار واحد مرکزی خبر در ایتالیا، با واکنش وبلاگ نویسان ایرانی روبرو شده است.

بعد از ضربه کاری ملت ایران در 22 بهمن به نظام سلطه و دستگیری عبدالمالک ریگی تروریست و شرور شرق کشور، نهادهای امنیتی و سرویس های جاسوسی غرب تلاش کرده اند تا بتوانند افکار عمومی را از توجه به موفقیت های ایران اسلامی منحرف کنند.

دستگیری خبرنگار صداوسیما در ایتالیا به اتهام آن چه قاچاق دوربین خوانده، در همین راستا ارزیابی شده است؛ اتهامی که حتی رسانه های مستقل ایتالیایی آن را واهی خواندند.

در همین راستا، وبلاگ نویسان ایرانی در واکنش به این اقدام غیرقانونی و برای نشان دادن اعتراض خود، "جنبش وبلاگی معصومی‌نژاد را آزاد کنید"، را راه‌اندازی کرده‌اند.

در اطلاعیه این وبلاگنویسان آمده است: "از تمامی دوستان وبلاگ نویس درخواست می کنیم با پیوستن به جنبش وبلاگی "معصومی نژاد را آزاد کنید" و درج پست و تصویر معصومی نژاد به حرکت ما بپیوندند".

گفتنی است که حمید معصومی نژاد از خبرنگاران باسابقه و حرفه ای صدا و سیما است که به دلیل گزارشات افشاگرانه اخیرش از اوضاع وخیم اقتصادی و سیاسی ایتالیا و مفاسد برلوسکونی، مورد غضب دولت ایتالیا قرار گرفته بود. 
لازم به ذکر است که این طرح برای اولین بار توسط وبلاگ "بیا تا برویم" مطرح شد.

 

چند روز پس از دستگیری عبدالمالک صورت گرفت:

هادی غفاری در سفری مشکوک و بی نام و نشان به زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان سفر کرده است.
به گزارش خبرنگار رجانیوز هادی غفاری که با لباس بلوچی و به صورت پوششی در شهر زاهدان در حال رفت و آمد است ، خواستار دیدار با بعضی از مسئولین جماعت تبلیغی با نفوذ در کشورهای پاکستان و افغانستان و همچنین پی گیری و سرمایه گذاری مشترک با بعضی از تجار با نفوذ بلوچ سیستان و بلوچستان شده است .

سفر مشکوک هادی غفاری به زاهدان و دیدار وی با بعضی از چهره های تندرو و سلفی سیستان و بلوچستان در حالی اتفاق می افتد که چندی قبل در انبار مسجد الهادی تهران که او امامت جماعت آنرا بر عهده دارد، تعداد 57 قبضه سلاح کمری، 98 قبضه کلاشینکف و مقدار زیادی فشنگ کشف شد.

همچنین از منزل خادم این مسجد، یک قبضه سلاح یوزی، دو قبضه سلاح کمری، یک قبضه کلاشینکف ، یک قبضه ژ3 و یک قبضه قناسه و 7 عدد خشاب کشف شده بود.

در حالیکه سیستان و بلوچستان با وجود دستگیری سرکرده گروهک جندالله هفته وحدت را با شادمانی بی نظیری پشت سر گذاشته است سفر هادی غفاری به این استان و دیدار و رایزنی های سیاسی وی با چهره های تندرو سلفی در سیستان و بلوچستان آنهم همزمان با دستگیری عبدالمالک، ابهامات جدی را حول این سفر به وجود آورده است.

چندی پیش نیز عکسی از هادی غفاری در حالی که در میان اغتشاشگران حضور داشت در رسانه ها منتشر شد.
گفتنی است ، غفاری از اصلاح طلبان تندرو و مشاور مهدی کروبی در انتخابات دهم ریاست جمهوری است که تاکنون مواضع تندی را علیه نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری اتخاذ کرده است.

غفاری صبح شنبه با پرواز ساعت 9.30 زاهدان - تهران به تهرات بازگشته است.

 

 

 

 

منتقد محجبه شیرین عبادی در نشست زنان نیویورک توسط حاضرین هو شد.
 تلویزیون صدای آمریکا(VOA) عصر جمعه طی گزارشی از نشست زنان که در شهر نیویورک آمریکا در حال برگزاری است، بخشی از سخنرانی شیرین عبادی را پخش کرد که در آن زنی محجبه به اعطای جایزه نوبل به عبادی انتقاد کرد.

نکته جالب توجه گزارش صدای آمریکا که از برنامه «زن امروز» پخش می شد این بود که انتقاد این زن محجبه از سوی حاضرین و همفکران عبادی با سر و صدا و هو کردن همراه بود.

این زن تنها یک سوال از عبادی داشت و آن اینکه چرا این جایزه به شما داده شد؟

عبادی و چند نفر دیگر از همفکرانش به عنوان نمایندگان جنبش زنان ایران در این نشست حاضرند.

 

 

 

 

عبدالکریم سروش با فروتنی تمام اعلام کرد عنوان جنبش سبز متعلق به اوست و وی 10سال پیش در لندن عنوان گفتمان سبز را مطرح کرده است.

سروش یکی از 5 عضو حلقه ای است که از سوی مهاجرانی به عنوان اتاق فکر جنبش سبز معرفی شد. اغلب اعضای این اتاق، پیش از فرار از ایران در سالهای دهه 70 عضو حلقه نفاق کیان محسوب می شدند. بسیاری از مباحث تقلیدی و غربی که از سوی مدعیان اصلاح طلبی در طول دهه اخیر عنوان شد، پیش از آن توسط طیفی از شبه روشنفکران غربزده و مرتبط با نهادهای سیاسی و اطلاعاتی در آمریکا و انگلیس پردازش شده بود.

این واقعیت آن قدر ملموس بود که حتی کسانی چون عماد باقی و خانیکی بارها اعلام کردند آنها متن بسیاری از سخنرانی ها و بیانیه های خاتمی را چه قبل از ریاست جمهوری خاتمی و چه بعد از آن می نوشتند.

سروش در مصاحبه با مژگان -م (همسر سعید رضوی فقیه) تصریح کرد: اگر خودستایی نباشد باید عرض کنم که 10سال پیش، دو سخنرانی در لندن تحت عنوان گفتمان های انقلاب اسلام مطرح کردم و آنجا گفتم ما گفتمان سرخی داشتیم و گفتمان سبزی هم خواهیم داشت و خوشنودم که تعبیر گفتمان سبز را با مولفه هایی مانند دموکراسی و پلورالیسم و جامعه مدنی و حق مداری و امثال اینها به کار بردم. ما شاهدیم که همه اینها در جنبش سبز به نیکی موجود است. امروز شاهدیم که نفی استبداد دینی به محور شعارها بدل شده است. مرحوم بازرگان از ابتدای انقلاب و تا بعد از انقلاب، همیشه درد بی درمان این مملکت و جامعه را استبداد می دانست. حتی به آن بهایی بیش از استعمار می داد. خوشبختانه بعد از انقلاب که استقلال کشور تا حدود زیادی تامین شده، استبداد اهمیت و برجستگی بیشتری پیدا کرده است. تفسیر حاکم، تفسیر استبدادی از دین است. در تفسیر گفتمان سبز، تئوری ولایت فقیه که به منزله تفسیر استبدادی از دین شناخته می شود، جایی نخواهد داشت.

وی درباره خشونت طلبی، آشوبگری، تحت الحمایگی آمریکا و انگلیس، حرمت شکنی و تضییع گسترده حقوق و اموال خصوصی و عمومی که از سوی فتنه سبز راه افتاد توضیحی نداد اما با ادعای طرفداری از دین گفت: سکولاریزم سیاسی (جدایی دین از سیاست) که من از آن دفاع می کنم، بهداشتی ترین حالت برای حکومت است.

این مهره جبهه ناتوی فرهنگی که بارها مورد حمایت مالی نهادهایی چون شورای روابط خارجی آمریکا و سازمان آمریکایی دیدبان حقوق بشر قرار گرفته با دفاع ضمنی از جمهوری ایرانی در برابر جمهوری اسلامی گفت: ما می توانیم از جمهوری اسلامی تصوری به منزله جمهوری مسلمانان داشته باشیم بدون اینکه تئوری ولایت فقیه بر آن حاکم باشد. اما وقتی قرار است نام جمهوری مسلمانان بر آن نهاده شود بهتر است همان جمهوری مطلق به کار برود.

سروش به عنوان یکی از عناصری که دیدگاه جدایی دین از سیاست انجمن حجتیه را تبلیغ می کند، در حالی طی اظهارات متعدد اخیر خود حضرت امام(ره) و مدل دینی مد نظر آن حضرت (ولایت فقیه) را متهم به استبداد می کند که سران فتنه در داخل برای فریبکاری و غبارآلود کردن فضا یا مصون ماندن از اعتراض ها، تظاهر به طرفداری از خط امام می کنند. به دلایل کاملا روشن سران فتنه هرگز حاضر نیستند و جرئت ندارند نسبت به شبه روشنفکران عضو حلقه های نفاق- در داخل و خارج- که با صداقت! بیشتری به جنگ آرمان های امام و انقلاب آمده اند، کوچک ترین موضع اعتراضی و انتقادی بگیرند.

 

 

 

کلام نور...

 

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

تبریک عرض میکنیم این عید سعید را به همه‌ى حضار محترم و میهمانان عزیز و به همه‌ى ملت بزرگ ایران؛ همچنین تبریک عرض میکنیم به همه‌ى مسلمین عالم، امت بزرگ اسلامى و به همه‌ى حق‌جویان و آزادیخواهان عالم. روز هفدهم ربیع‌الاول، روز بسیار بزرگى در تاریخ بشر است. ولادت زبده‌ى بشر، صفوت خوبان و خلاصه‌ى فضائل الهى که در وجود ابناء بشر قرار داده است، در یک چنین روزى است. همچنین ولادت امام صادق (علیه الصّلاة و السّلام) که وصى بحق پیغمبر و ناشر افکار صحیح اسلامى و اسلام ناب است، در یک چنین روزى است.

 

 
شروع بازی جدید غرب با دستگیری معصومی نژاد

 

معصومی نژاد
خبرنگار واحد مرکزی خبر, معصومی نژاد
 
سخنگوی وزارت امور خارجه:
دستگیری معصومی‌نژاد نشانگر بازی جدیدی است

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به دستگیری معصومی نژاد و یک ایرانی دیگر در ایتالیا،این اقدام را بازی جدیدی با هدف حاشیه‌پردازیهای خاص و اغراض مبهم خواند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمان‌پرست در خصوص دستگیری آقای معصومی‌نژاد و یک ایرانی دیگر در ایتالیا اظهار داشت:‌ اخبار منتشره پیرامون این دستگیری نشانگر بازی جدیدی است که صورت گرفته و این بازی با هدف حاشیه‌پردازیهای خاص و اغراض مبهم انجام گرفته است.
ما برای توضیح خواستن و آگاهی یافتن از ابعاد این موضوع سفیر ایتالیا در تهران را فرا خوانده و به طور جدی این موضوع را در دستور کار داریم.

گفته باشیم ما نیستیم...

 

دو چهره شاخص جریان مدعی و رو به انقراض اصلاحات، دعوت انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهر کرد را ناکام گذاشتند.

 

 

این افراد حاضر نشدند تا در سلسله اقدامات جریان فتنه پیرامون ایجاد اغتشاش در روز جهانی زن ایفای نقش کنند.

 

رایزنی های متعدد انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد شهرکرد با چهره های  فرهنگی و هنری مخالف نظام برای برگزاری جلسات این بار هم ثمر بخش نبود. خانم ها الهه کولایی و شجاعی و آقای شیرکوند نیز از سخنرانی در دانشگاه آزاد واحد شهرکرد طفره رفته و مشکلات کاری و وضعیت سیاسی فعلی را دلیل عدم پذیرش سخنرانی عنوان نموده اند.

 

قبلاً نیز بهمن فرمان آرا از پذیرش دعوت انجمن مذکور برای سخنرانی در خصوص نقد سینمای بعد از انقلاب طفره رفته بود.

 

اعضای انجمن اسلامی در تلاشند دو تن از چهره های سیاسی و جنجالی مطرح را برای 9 اسفند و  8 مارس روز جهانی زنان جهت انجام سخنرانی دعوت نمایند.

 

محمد علی نجفی و اشراقی از گزینه های بعدی عناصر انجمن اسلامی جهت سخنرانی در دانشگاه شهرکرد می باشند. 

 

این چنین واکنش هایی نشان میدهد که حتی عناصر جریان اصلاحات نیز از تنش آفرینی در کشور خسته شده و خواهان اتخاذ رویکرد کم هزینه تری هستند.

 

بدیهی است زنان ایرانی روز 8 مارس را روز زن نمی دانند و آنرا یک جعل تاریخی و توهین به شان حقیقی زنان به شمار می آورند.

 

هشت مارس در نظر زنان ایرانی روز زن نه که روز " زن بودن ممنوع " می باشد.

عدم تعقیب متهم به دلیل وابستگی به مقامی ،آغاز انحراف است

 

سایت بزرگ تفریحی آموزشی www.pcparsi.com
 
دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران؛
عدم تعقیب متهم به دلیل وابستگی به مقامی ،آغاز انحراف است

خبرگزاری فارس: دادستان کل کشور گفت: اگر روزی حکومت نتواند متهمی را به دلیل وابستگی به جایگاه و مقامی تعقیب کند آنجا شروع انحراف است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، غلامحسین محسنی اژه‌ای امشب در حاشیه نخستین همایش ملی علمی کاربردی پیشگیری از وقوع جرم در جمع خبرنگاران با اشاره به پرونده عبدالمالک ریگی اظهار داشت: او تروریستی است که جنایت‌های متعددی را انجام داده است و به سرویس‌های مختلف کشورهای گوناگون وابسته بوده است که در این راستا نیاز به تحقیقات جامع و کافی دارد.
وی افزود: آنچه که مورد انتظار مردم است مجازات علنی این فرد می‌باشد اما اینکه دادگاه علنی شود تصمیم با رئیس دادگاه است.
وی در ادامه در ارتباط با مذاکرات خود با میرحسین موسوی افزود:‌ بنده یک نوبت مستقیماً با آقای موسوی صحبت داشتم و حقیقتاً آن موقع که چند روزی از انتخابات گذشته بود برخورد ایشان خلاف انتظار و تصور بنده بود.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد:‌ ایشان بالاخره در مسائل اجرایی کشور بوده و سنی از ایشان گذشته است اما حرف‌هایی را زدند و اقداماتی را انجام دادند که دور از توقع بود و اقدامات بعدی نیز متأسفانه عبور از قانون و قانون‌شکنی و همراهی با جریان‌های ضدانقلاب و دشمنان اصلی ما بود که امیدواریم و از خدا می‌خواهیم به دامن انقلاب و مردم بازگردد.
وی با اشاره به محاکمه سران فتنه تصریح کرد: باید در نظام جمهوری اسلامی هر کسی را که مرتکب جرمی می‌شود بررسی و رسیدگی کنیم و به اینکه وابسته به چه کسی و دارای چه جایگاهی هستند کاری نداشته باشیم.
دادستان کل کشور تأکید کرد: اگر روزی حکومت نتواند متهمی را به دلیل وابستگی به جایگاه و مقامی تعقیب کند آنجا شروع انحراف است.

چهارشنبه سوزی در راه است
/ 0 نظر / 11 بازدید