از سیاست دوگانه هاشمی درباره سران فتنه متاسفم

 

از سیاست دوگانه هاشمی درباره سران فتنه متاسفم
آیت الله ممدوحی با بیان اینکه ما سیاست‌های متناقض آقای هاشمی را نمی‌پسندیم، تصریح کرد: هاشمی یک قدم به سمت انقلاب سپس یک قدم به سمت فتنه‌گران حرکت می‌کند.

 امروز سندی محرمانه در سایت ها و خبرگزاری های داخلی منتشر شده که حاکی از دعوت مجمع تشخیص مصلحت نظام از یکی از سران فتنه برای حضور در جلسه این مجمع است.

بر پایه این دعوت نامه که به امضای واعظی، دبیر یکی از کمیسیو‌ن‌های تخصصی مجمع تشخیص رسیده، از میرحسین موسوی برای مشارکت در اصلاح نظام آموزشی کشور دعوت به شده است!

موسوی از متهمان اصلی آشوب ها و فتنه سال گذشته است که مسئولان قضایی اخیرا وعده محاکمه او را داده اند.

آقای هاشمی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاکنون درباره اقدام تامل برانگیز مجموعه تحت مدیریت خود اظهارنظری نکرده با این حال موج جدیدی از انتقادات مسئولان و فعالان سیاسی از وی آغاز شده است.

این انتقادات ابتدا از سوی اعضای مجلس خبرگان رهبری که آقای هاشمی بر کرسی ریاست آن هم تکیه زده، آغاز شده است.

در این راستا، آیت الله حسن ممدوحی، عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره دعوت مجمع تشخیص مصلحت نظام از موسوی، این اقدام را "نادرست" و نتیجه "رویکرد متعارض آقای هاشمی" دانست و گفت: هاشمی و موسوی با هم ارتباطاتی دارند که محتوای آن روشن نیست.

وی در گفت وگو با شبکه ایران با بیان اینکه باید نیت هاشمی را از دعوت از این رهبر فتنه مشخص شود، به بیانیه پایانی اجلاس اخیر خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: در حالیکه بیانیه این اجلاس علیه فتنه گران بود، هاشمی در اقدامی نادرست به دعوت از یکی از سران فتنه کرده است.

اشاره آیت الله ممدوحی به بیانیه دو هفته پیش مجلس خبرگان است که آقای هاشمی هم آن را امضا کرده بود. در این بیانیه بر لزوم تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و محور قرار داشتن ایشان تاکید شده بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که از سوی منتقدان جریان فتنه و حتی بخشی از فتنه گران متهم به اتخاذ "مواضع دوپهلو" است، پس از امضای این بیانیه با خانواده های مجرمان فتنه 88 دیداری سه و نیم ساعته برگزار کرد و ضمن دلجویی از آنان، احکام مجرمان فتنه 88 را "جائرانه" خواند.

به همین دلیل این آیت الله ممدوحی معتقد است که اقدامات آقای هاشمی "متعارض" و "ناپسند" است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هاشمی یک چهره شناخته شده ای است که "دوپهلو" حرکت می کند، تصریح کرد: هاشمی یک قدم به سمت انقلاب، سپس یک قدم به سمت فتنه گران حرکت می کند.

او همچنین از سیاست های متناقض آقای هاشمی درباره فتنه ابراز تاسف کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری سیاست هاشمی را سیاستی "خاص" خود او دانست و تاکید کرد که "ما این سیاست را نمی پسندیم."

آیت الله ممدوحی تاکید کرد که رئیس مجمع تشخیص باید رویه خود را اصلاح و از رهبر معظم انقلاب تبعیت کند.

 

/ 0 نظر / 9 بازدید