36 درصد از شرکت کنندگان هاشمی رفسنجانی را مسبب اصلی فتنه ی اخیر می دانند
ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ اسفند ،۱۳۸۸ : توسط :

بر اساس نظر سنجی پایگاه 598:
36 درصد از شرکت کنندگان هاشمی رفسنجانی را مسبب اصلی فتنه ی اخیر می دانند

به دنبال نظر سنجی اخیر پایگاه 598 مبنی بر این که سهم کدام ی از افراد نام برده در برپایی فتنه اخیر بیشتر است 36 در صد از کاربران به آقای هاشمی رای داده و 57 درصد میر حسین موسوی را عامل اصلی فتنه دانسته و 7 درصد هم سید محمد خاتمی را مسبب می دانند.

 شایان ذکر است که مردم ولایی و میهن دوست ایران در حماسه 9 دی ماه و همچنین 22 بهمن ماه انزجار خود را از سران فتنه و لزوم برخورد با این چنین افرادی را اعلام نمودند.

همچنین چندی پیش
آیت‌الله صادق لاریجانی بیان نمودند که: برخوردهای قضایی قاطع با متخلفان و مجرمانی که قصد فتنه‌انگیزی در جامعه دارند از وظایف ذاتی دستگاه قضایی است و تفاوتی هم در برخوردها وجود نخواهد داشت و ملاک اجرای قانون است.

 

 

رضا رشیدپور مجری برنامه رقاصی حامیان جریان فتنه

 

 

گروه به اصطلاح خیریه جوانه‌های امید با هماهنگی‌ و همکاری انجمن اسلامی دانشکده داروسازی دانشگاه تهران در تالار رازی این دانشکده کنسرت موسیقی در حمایت از جریان فتنه برگزار کردند.
به گزارش حقیقت نیوز به نقل از «خبرنامه دانشجویان ایران»، رضا رشید پور مجری برنامه هایی نظیر مثلث شیشه ای که در آن به تبیلغ نمادهای شیطان پرستی نیز پرداخته شده بود اجرای این برنامه را برعهده داشت و در طول برنامه سعی می کرد جو جریان فتنه را در جلسه حاکم کند.

رشیدپور همچنین از مسئولان روزنامه فرهنگ آشتی بود که با تندروی های خود موجب تعطیلی این روزنامه شد.

رشید پور به تناوب بین برنامه‌ها در حمایت از جریان فتنه مطالبی را ارائه می‌نمود و با استفاده مکرر از کلمه سبز در پی تائید این جریان شکست خورده سیاسی بود.

در حین اجرای برنامه خواهر کیانوش آسا که در ایام اغتشاشات به طرز مشکوکی کشته شد، نیز به روی سن رفت و لوح تقدیری به وی اعطا شد!

خواهر آسا سعی در ایجاد جوی احساسی در برنامه داشت و سخنان وی باعث گریه رشیدپور شد که با پایان سخنان او هم به حالت ایستاده وی را تشویق کردند و دستان خود را به علامت V بالا بردند.

در این برنامه مبتذل هنگام اجرای موسیقی توسط گروه‌های مختلف دختران و پسران با گرفتن دستان یکدیگر به رقص و پایکوبی پرداختند.

رقص نور به سبک پارتی های مبتذل مختلط نیز از جمله مواردی بود که در این برنامه مورد استفاده قرار گرفت.

این برنامه که از ساعت 14 شروع شده بود قرار بود تا ساعت 16 پایان یابد که تا ساعت 18 ادامه یافت و گفته شد که امکان تمدید ساعت آن نیز وجود دارد.

گفتنی است رضا رشیدپور اخیرا با انتشار مطلبی توهین آمیز علیه مهندس اسفندیار رحیم مشایی ،چهره محبوب نخبگان فرهنگی و هنری ایران ، مطالب دروغی را به مهندس مشایی منتسب نمود که با کمال تاسف مطلب موهن رشیدپور علیه مهندس مشایی مورد استقبال برخی سایتهای مدعی اصولگرایی قرار گرفت.

 

 

 

خاتمی و موسوی و کروبی بدون تردید با ماموریت از طرف دشمن وارد انتخابات شدند

 

 

 

 

 

 

 


کیهان: خاتمی و موسوی و کروبی بدون تردید با ماموریت از طرف دشمن وارد انتخابات شدند

 

سیاست > چهره ها  - شواهد و قرائن موجود به وضوح و بدون کمترین تردیدی حکایت از آن دارند که موسوی، کروبی و خاتمی با مأموریت بیرونی وارد فتنه اخیر شده و نقش ستون پنجم دشمن را برعهده داشته اند

به گزارش خبرآنلاین روزنامه کیهان در سرمقاله خود به قلم حسین شریعتمداری که گزیده ای از آن را در ادامه می خوانید نوشت:

  • سرویس های اطلاعاتی در واکنش نسبت به کسانی که برای آنها نقش ستون پنجم را بازی کرده اند، از فرمول شناخته شده ای پیروی می کنند.
  • برخورد سرویس های اطلاعاتی در اینگونه موارد با واکنش آنان در قبال مامورانی که به صورت پنهان دست به جاسوسی زده و ماموریت آنها لو رفته است، کاملا متفاوت است. در حالت دوم، سرویس اطلاعاتی نه فقط نیازی به حمایت آشکار از جاسوس لو رفته خود نمی بیند بلکه هرگونه ارتباط و حمایت از او را انکار هم می کند و جاسوس لو رفته نیز انتظاری غیر از این ندارد چرا که از هنگام شروع ماموریت، احتمال لو رفتن و بازداشت از سوی کشور هدف، به عنوان یکی از احتمالات به وی تفهیم شده و مامور نیز این احتمال را پذیرفته است. 
  • «ستون پنجم» دشمن از میان شخصیت های «سیاسی» و «شناخته شده» انتخاب می شود و در چرخه ماموریت وی- که معمولا فعالیت سیاسی است- همراهی با اهداف اعلام شده دشمن و حمایت متقابل دشمن از او نیز گنجانده می شود. بنابراین چنانچه «ستون پنجم» به عنوان مثال، از جانب آمریکا به کار گرفته شده باشد، در افکار عمومی به گروه «آمریکوفیل» - طرفدار سیاست های آمریکا- شناخته می شود. در این حالت اگر آمریکا بعد از ناکامی ماموریت «ستون پنجم» خود، دست از حمایت آنها بردارد، اولاً؛ افراد و جریانات دیگری که در کشور هدف و یا کشورهای دیگر، همین نقش ستون پنجم را برای آمریکا برعهده دارند، در اعتماد و اطمینان خویش نسبت به حمایت و پشتیبانی آمریکا از خود، دچار تردید می شوند و این تردید می تواند، مانع از ادامه ماموریت آنان شود و دقیقا به همین علت است که سرویس های اطلاعاتی، بعد از ناکامی ماموریت ستون پنجم خود و حتی پس از آن که اعضای ستون پنجم به مهره های سوخته و بی مصرفی تبدیل شده باشند نیز، تظاهر به حمایت از آنها را وظیفه خود می دانند. محمدرضا شاه فراری و عزل شده برای آمریکا سودی نداشت و مهره ای سوخته و بی مصرف بود ولی چنانچه آمریکا بعد از فرار و عزل شاه دست از حمایت او می کشید، مهره های دیگر آمریکا در منطقه نظیر ملک خالد پادشاه وقت عربستان، ملک حسین پادشاه وقت اردن، انورسادات رئیس جمهور وقت مصر و... در اعتماد خویش به حمایت آمریکا از خود دچار تردید جدی می شدند و...
  • حمایت مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس از موسوی و کروبی و خاتمی، همانگونه که شرح آن گذشت نمی تواند برای حفظ آنها در صحنه باشد، چرا که سران فتنه به لحاظ سیاسی و اخلاقی از مدتها قبل مرده اند و این نکته بدیهی از نگاه دشمنان بیرونی پنهان نیست. پس مخاطب واقعی حمایت های غرب کیست؟ و مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس، با اعلام حمایت از مهره های سوخته ای نظیر موسوی و کروبی و خاتمی، برای کدام جریانات سیاسی و چه کسانی پیام حمایت می فرستند؟!

کیهان علت این حمایت را ترفندی ناشناخته می داند و می نویسد:

  • این ترفند هرچه هست، برای عملیاتی شدن به «میانجی» نیاز دارد و «میانجی» از میان خواصی انتخاب و شکار می شود که با نظام فاصله گرفته اند و... «ریچارد هاوس» مسئول شورای روابط خارجی آمریکا از این جریان با عنوان «پراگماتیست های اسلامی» یاد می کند و فوکویاما می پذیرد که فرمول «مهندسی معکوس» وی- فتنه اخیر- نتیجه معکوس داده و باید برای پروژه «ریچارد هاوس» حساب ویژه ای باز شود .

 

 

 

 

فرح پهلوی در مصاحبه ای با شبکه وهابی العربیه(حامی رسانه ای گروه عبدالمالک) به دلیل اقدامات پس فتنه سازی پس از انتخابات، نشان سلطنتی "شجاعت "را به موسوی و کروبی اعطا کرد.

به گزارش خبرنیوز، ملکه مخلوع، که با شبکه العربیه گفتگو می کرد با اشاره به حوادث بعد از انتخابات موسوی و کروبی را بسیار شجاع توصیف کرد.

وی در ادامه سخنان حمایت آمیز خود از سران فتنه،‌ به حمایت از خاندان پهلوی هم پرداخته و اظهار داشت:" ایرانی ها تاریخ را خوب می دانند و با خانواده شاه اظهار همدردی می کنند."

پیش از این نیز خانواده پهلوی در حمایت از سران فتنه و در زمینه سازی اعطای نشان شجاعت به سران فتنه اظهاراتی را مطرح کرده بودند چنانکه رضا ربع پهلوی نیز در گفتگو یا یک هفته نامه فرانسوی از ارتباط با نزدیکان موسوی پرده برداشت و گفت :میرحسین موسوی به شدت جسور و شجاع ظاهر شده و می تواند انتقال رژیم را مدیریت کند.

رضا پهلوی قبل از این نیز گفته بود خوشحالم که هاشمی رفسنجانی و خاتمی در مسیر درست حرکت می کنند.
حمایت سلطنت طلب ها و حضور طرفدارنشان در آشوب های خیابانی در دفاع از جنبش سبز و موسوی در حالی صورت گرفت که مسعود رجوی، سرکرده منافقین نیز با انتشار نامه ای به حمایت از مواضع میرحسین موسوی پرداخت و خواهان ادامه صریح تر مواضع از سوی آخرین نخست وزیر کشور شده بود.

گفتنی است مهدی کروبی در مصاحبه های مختلف خود همواره از سابقه مبارزاتی پیش از انقلاب خود علیه خاندان پهلوی به عنوان یک ژست تبلیغاتی استفاده کرده است.

 


 

 

 

 

بیان جزییات بیشتری ار کاخ محقرانه مهدی کروبی

بدنبال افشای اطلاعات مربوط به کاخ محقرانه ای که هم اکنون مهدی کروبی در حال انتقال اسباب اثاثیه اش به آن می باشد ، اطلاعات تکمیلی حاکی از آن است که با توجه به قیمت منطقه ای محل ، هر طبقه از ساختمان مذکور حدود 2/5 الی 3 میلیارد تومان ارزش دارد.

www.alijenabsabzposh.persianblog.ir

ضمنا پیمانکار احداث ساختمان علیرغم وجود تخلفات ساختمانی و انجام تغییر در برخی کاربری ها ، طی زد و بند با ماموران شهرداری موفق به دریافت پایان کار گردیده است که جزییات بیشتری از فعالیتهای سو این پیمانکار در احداث پروژه های مسکونی گران قیمت در شمال تهران ( کاخهای محقرانه برای شخصیتهای مدعی) و دیگر اطلاعات مسکونی مهدی کروبی متعاقبا اعلام میشود.

 

 

 

انتقادات خاتمی به موسوی و کروبی

 

 

 

 

 

 

به گزارش سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، اخبار ویژه امروز روزنامه رسالت به شرح زیر است:

* انتقادات خاتمی به موسوی و کروبی

موج انتقادات علیه اقدامات موسوی و کروبی در جلسات آسیب شناسی اصلاحات افزایش یافته است.
شنیده‌های موثق از عناصر نزدیک به رئیس دولت اصلاحات حاکی است که وی انتقادات جدی به عملکرد موسوی و کروبی دارد و عملکرد ماههای پس از انتخابات را باعث افول جریان اصلاحات در جامعه می داند.
خاتمی که تلاش دارد خود را فرد موثر و منطقی جریان اصلاحات معرفی کند در جلساتی که با هدف آسیب شناسی این جریان تشکیل می‌شود انتقادات تندی را متوجه کروبی و موسوی کرده و معتقد است این‌ها ظرفیت لازم برای هدایت جریان اصلاحات را ندارند و نباید به عنوان لیدر جریان معرفی شوند.
مواضع و اقدامات بدون برنامه ریزی این آقایان باعث شده امروز جریان اصلاحات به عنوان اپوزیسیون نظام معرفی شود و تمام زحماتی که برای بازسازی اصلاحات انجام شده بود به هدر رفته است.
گفتنی است اخیراً تلاش‌هایی از سوی موسوی برای نزدیک کردن خاتمی و کروبی صورت گرفت که با عکس العمل منفی کروبی روبرو شد.


* معرفی بانوی سبز

یک سایت ضد انقلاب به همسر موسوی لقب بانوی سبز داد.
سایت جرس که از سوی عناصر مزدوری چون سازگارا و با حمایت مالی آمریکایی‌ها اداره می‌شود و در حوادث پس از انتخابات به عنوان سخنگوی اغتشاشگران عمل می‌کرد اطلاعیه اخیر زهرا رهنورد را با عنوان بیانیه بانوی سبز منتشر کرد.
همسر میرحسین در این بیانیه که به مناسبت روز جهانی زن منتشر کرده بار دیگر به برخی احکام اسلامی مانند دیه زن و برخی قوانین مصوب نمایندگان مردم در مجلس حمله کرده است.
بانوی سبز لقب گرفته از سوی سایت ضد انقلابیون فراری در این بیانیه از آذرمیدخت، ایراندخت، آناهیتا و تهمینه و سایر زنان افسانه ای شاهنامه به عنوان زنان ایثارگر تاریخ نام برده است.


* اقدامات مذبوحانه گروهک ریگی

اعضای گروهک ریگی برای روحیه دادن به نیروهای میدانی خود، جانشینی برای عبدالمالک انتخاب کردند.
در حالی که اخبار رسیده از پاکستان حاکی است عناصر و اعضای گروهک جنایتکار ریگی پس از دستگیری عبدالمالک به شدت سرخورده شده و تعدادی از نیروهای آنها تسلیم پاکستانی ها شده و برخی هم از ایران درخواست تامین برای تسلیم شدن کرده‌اند اما عناصر نزدیک به شرور عبدالمالک ریگی در یک اقدام مضحک و مسخره اقدام به برگزاری انتخابات برای تعیین جانشین ریگی کرده‌اند.
در این نمایش خنده‌دار دو عنصر نزدیک به عبدالمالک کاندیدا شده‌اند اما اعضای باقیمانده حتی حاضر نشده‌اند به عبدالرئوف برادر عبدالمالک رای بدهند و ظاهراً محمد ظاهر بلوچ را به عنوان ادامه دهنده راه ننگین عبدالمالک انتخاب کرده‌اند.

 

 

هفت سین سران فتنه! (درد دل یک هموطن)

 

خبرگزاری فارس: انتقادات خاتمی به موسوی و کروبی، معرفی بانوی سبز، اقدامات مذبوحانه گروهک ریگی، عناوینی هستند که اخبار ویژه امروز روزنامه رسالت را تشکیل می‌دهد.

 

 

 

 

بنام خدا

- آغاز سال ۱۳۸۹ و پایان سال نکبت و شوم برای جریان فتنه را تبریک می گویم. امیدوارم در سال جدید نیز به خاک سیاه بنشینید و کماکان از زهر چشمهای ملت آگاه در امان نباشید. امیدوارم دیگر هیچ سطل آشغالی برای آتش زدن پیدا نکنید تا خودتان را آتش بزنید. امیدوارم پیش از اینکه به آتش زدن سطل آشغالی فرصت پیدا کنید، آتش خشم و آگاهی ملت بر دامن شما شعله افکند. امیدوارم مغز و فکرتان همچون صندوقهای رایتان همیشه خالی باشد، امیدوارم روزی از سر نداری کاسه گدایی به طرف ملت بگیرید تا بدانید گداپروری یعنی چه. تا بدانید فقر یعنی چه. آنوقت است که قدر سهام عدالت را می دانید، آنوقت است که هیچگاه به رفع محرومیت نمی گویید پوپولیسم. آنوقت است که می دانید فقر و فساد و تبعیض احمدی نژاد به پا خیز یعنی چه؟ انوقت است که به جای بررسی مدارک دروغین تجاوز و تقلب، پای درد دل طلبه سیرجانی و دانشجویان عدالتخواه شیرازی می نشینید (خودم نیز جزء اینها هستم).

می دانید در سال ۸۸ چند خانواده را به خاک سیاه نشاندید؟ می دانید چقدر به بیت المال ضربه زدید تا بیت و مالتان آسیب نبیند؟ می دانید چقدر به مردم دروغ گفتید تا دروغهایتان را نبینند؟ می دانید چقدر از مردم کشته ها ساختید تا خود به حیات ننگین و لجنیتان ادامه دهید؟ اما مطمئنا نمی دانید مردم در مورد شما چگونه فکر می کنند- مطمئنا نمی دانید وضعیتتان در بین مردم چگونه است. مطمئنا فهمیده اید که ایران فقط تهران نیست و تهران فقط شمال نیست. مطمئنا فهمیده اید حنای سبزرنگتان دیگر رنگ ندارد. راستی از مدارک تقلبتان چه خبر؟ چگونه است که برای اختلاسات کرباسچی- رشوه گرفتنهای مهدی هاشمی و تخلفات جاسبی مدرک است و شما انکار می کنید و برای تقلب ندیده و نشده مدرک نیست ولی تایید می کنید؟ راستی لباس روحانیت بر تنتان سنگینی نمی کند؟ بهتر نیست در سال جدید لباسهایتان را عوض کند و راحتتر باشید؟

اواخر سال ۸۸ موسم خانه تکانی است و خانه انقلاب نیاز به خانه تکانی دارد. اجناس بنجل و فرسوده و کهنه و ناکار آمد را از خانه انقلاب بیرون بیاندازیم. آخر مردم عزیز ما بنجل پسند نیستند ولی در صادرات اجناس بنجل به خارج از کشور تخصص دارند زیرا آنجا مشتری دارند. اجناس بنجل با نگاهی ملتماسانه به من نگاه می کنند و می گویند: تورو خدا به ما ر حم کن، یادت رفت در این ۳۰ سال چقدر برات مفید بودیم. اگه ما نبودیم تو چطور گرم می شدی؟ چطور خنک می شدی؟ سابقه ما ر افراموش کردی؟. ولی گفتم: شما سالهاست به جای آسایش و آرامش، به خانه من گند زده اید. آشغالهای زیادی در خانه ما مانده و شما عملا به تماشای آشغالها نشستید. شما فقط در مقابل این همه گندبازی آشغالها غر زدید و گفتید: آشغالها هم حق حیات دارند، آشغالها هم موجود و آفریده خدایند، چقدر بی رحمی!!!؟ و هنگامی که من مجبور شدم مشکل آشغالها را برای همیشه رفع کنم، به میدان آمدید که چرا از ما کمک نگرفتی؟ این آشغالها هم افراد بدی هستند. ما طرفدار نظافت خانه هستیم. ما با شما هستیم. ولی من شما را بیرون می گذارم و حتی نمی فروشم زیرا هیچ مشتری ندارید و بی ارزش. بگذار شما به دفع آشغالها بگویید تجاوز!! بگویید خشونت سازماندهی شده و... آخه شما سطلهای آشغال را آتش زدید و طرفدار آشغالها هستید!!!

سال ۸۸ برای اولین بار شاهد حضور ساکنان منظومه شمسی از مریخ گرفته تا پلوتون در راهپیمایی ۹دی و ۲۲بهمن بودیم. این نظام لعنتی!! مردم با نظام مشکل دارند!! مردم از نظام متنفرند!!! این چه نظامی است؟ نظام دوبرره را می گویم، یار غار نفر پنجم انتخابات ۴نفره ایران. همو که قرار است اسناد تقلب و تجاوز را از خرزوخان بگیرد و به شیخ بدهد. قول میدهم به چیزحسین و کروبی به عنوان عیدی سهمیه کاغذ و قلم بدهم تا با بیانیه ها و اعلامیه هایشان مردم را بخندانند. آخه لورل هاردی تکراری شدند-جیم کری انگلیسی صحبت می کند و.. تازه اینها همه غربی هستند و چرا خودکفا نباشیم؟ مگر تولیدات داخل کم هستند؟ مگر شیخنا مرده که لورل هردی اجنبی ما رو بخندونند؟ مگه ام الکوکب موسوی مرده که جیم کری ما رو بخندونه؟ خودکفا باش تا کامرو اباشی.

برای مردم ما تعطیلات رسما از ۲۹ اسفند شروع می شود ولی کروبی- موسوی- خاتمی- رهنورد- فائزه و مهدی هاشمی سالهاست که در تعطیلات به سر می برند و هنوز قصد بازگشت ندارند. ولی مهدی هاشمی شاهکار کرده و تعطیلات در تعطیلات به راه انداخته و رفته انگلستان و واقعا برگرداندن آدم تعطیل از یک تعطیلات دیگر خیلی سخت است. راستی مخاطب شما در عید چه کانی هستند؟ زورتان نگرفته که احمدی نژاد دور سوم سفرهای استانیش را شروع کرده و شما هنوز جرات بیرون رفتن از دفتر را ندارید؟ پس به سخنان خود در جمعهای محدود و تکرای ادامه دهید و در همانجا نیز نظر سنجی کنید تا با اختلاف ۱۰۰درصد از احمدی نژاد جلو بیفتید؟ راستی شبخنا، در خانواده شما چند نفرشان خداوکیلی بهت رای دادن؟ شنیدم در خانه شما هر ۴ کاندید رای داشتن!!! چه خانواده دموکراتی!!

اما سفره هفت سین سران فتنه گر:

۱- سنگ ۲- سیم و کابل ۳- سکه های طلا ۴- سودهای بانکی ۵- سند ملکی و ویلا ۶- سیاه نمایی ۷- سیانور جهت مواقع اظطراری و دیدن حماسه های مردمی

اللهم اشغل الظالمین بالخائنین.

 


 

 

 

 

 
 
با وجود آزادی محمدرضا تاجیک مشاور ارشد میرحسین موسوی تاکنون هیچ کدام از کاندیداهای اصلاح طلبان به دیدن وی نرفته اند.
 

به گزارش سایت روزنامه جوان،علی رغم این که میرحسین موسوی و مهدی کروبی پس از آزادی تعدادی از زندانیان حوادث اخیر به دیدار آنان رفته اند،تاکنون این دو هیچ دیدار و ملاقاتی را با محمدرضا تاجیک نداشته اند.

محمدرضا تاجیک مشاور ارشد میرحسین موسوی بود که 20 بهمن در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به انتقاد از رفتار انتخاباتی کاندیداهای اصلاح طلبان پرداخته و نقدهای جدی به حوادث بعد از انتخابات داشت.

این عدم ملاقات موسوی و کروبی با تاجیک در حالی صورت می گیرد که چندی پیش اخباری مبنی بر بایکوت وی توسط اصلاح طلبان منتشر شده بود.

 

 

4 دلیل اصلی چین برای مخالفت با تحریم ایران

 

 

یک روزنامه غربی با پرداختن به تلاش غرب برای تحریم ایران به واکاوی دلایل چین برای مخالفت با این تحریم پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه کریستین ساینس مونیتور در تحلیل خود می نویسد: برای چند ماه است که قدرتهای غربی برای اعمال دور جدیدی از تحریم های بر ایران تلاش می کنند اما چین تا این لحظه در برابر این تلاش ایستاده، به راستی دلایل چین برای مخالفت با این اقدام ها چیست؟

این روزنامه در پاسخ به پرسش خود می نویسد: ایران سومین تامین کننده بزرگ نفت خام چین محسوب می شود علاوه بر آن چین و ایران هر دو به سبب دخالت های آمریکا در امور داخلی خود به شدت از دست واشنگتن خشمگین هستند. ارتباط پکن با تهران موجب می شود تا توازن قوا در منطقه به نفع آمریکا نباشد.

ساینس مونیتور در ادامه می نویسد: علاوه بر این موضوع، چین بر خلاف آمریکا و اروپا در شرایط فعلی دلیلی برای برخورد جدی با برنامه هسته ای ایران ندارد و تلاش غرب برای فشار بر پکن برای مبادله اطلاعاتی درباره ایران نمی تواند نتیجه چندانی بر آنها داشته باشد. اما نباید این نکته را نیز نادیده گرفت که چین کشوری با روابط گسترده در عرصه بین الملل است که با کشورهایی چون اعراب حوزه خلیج فارس و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روابط خوبی دارد.

عامل دیگر آنکه چین اعتقاد زیادی به امکان آغاز مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه و همچنین امکان حمله رژیم صهیونیستی به ایران ندارد و کارشناسان چینی نیز معتقدند که آمریکا هم توانایی تشویق و هم توانایی مهار اسرائیل را دارد.

نکته پایانی آنکه چین معتقد است اعمال تحریم های جدید علیه ایران نمی تواند کارآیی لازم را داشته باشد بلکه این اقدام موجب بدتر شدن اوضاع نیز می شود.   

 

چهار علت حمایت مقامات غربی از سران اصلاحات

 

 

 

 

مدیرمسئول روزنامه کیهان، ضمن بررسی علل حمایت مقامات غربی از سران اصلاحات، نسبت یه توطئه جدید این افراد هشدار داده است.

به گزارش رجانیوز، حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، در سرمقاله امروز این روزنامه به بررسی علل حمایت کشورهای غربی از سران اصلاحات و برنامه جدید این افراد برای تقابل با نظام پرداخته است.

شریعتمداری در ابتدای یادداشت خود نوشته است: "آن روزها- اولین سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی- این سوال در میان بود که شاه فراری برای مقامات آمریکایی چه اهمیتی دارد که دست از حمایت او برنمی دارند و اگرچه او را به کشور خود راه نمی دهند و از مرگ وی نیز استقبال می کنند ولی کماکان بر وفاداری خود به او اصرار می ورزند؟! این در حالی بود که آمریکا می توانست با تحویل این مهره سوخته به ایران اسلامی، زمینه مناسبی برای تلطیف رابطه خود با جمهوری اسلامی ایران فراهم آورد و... اما، چرا چنین نکرد؟ پاسخ این سوال در همان روزها نیز دشوار نبود. آمریکا در منطقه خاورمیانه و سایر نقاط جهان، مهره های دست نشانده دیگری هم داشت که اگر از حمایت شاه دست برمی داشت، اعتماد آن مهره های دست نشانده نظیر انورسادات در مصر، ملک خالد در عربستان، شاه حسین در اردن و... را از دست می داد".

 


 

 

 

 

 

 

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دشمنان از سرنگونی جمهوری اسلامی، به مهار انقلاب اسلامی رسیده اند، تصریح کرد: تمام داستان هسته ای یک بازی سیاسی است، چرا که آنها نمی خواهند ایران فارغ از سلطه مستکبران تبدیل به یک قدرت اقتصادی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی کارآفرینان ایثارگر کشور که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به اینکه جلسه امروز جلسه بسیار پرمعنا و پرمفهومی است، گفت: همه شما می دانید و تمام دنیا نیز بداند که انقلاب اسلامی احیا انسانیت بود؛ انقلاب اسلامی بار دیگر آدمیت انسان را به او بازگرداند.

 


 

 

 

 

 

 

 

ما دانشجویان عدالت‌طلب دانشگاه تهران تا تحقق کامل عدالت در جامعه از پای نخواهیم نشست و با تشکر از همه کسانی که در این راه تلاش می کنند، مطالبه‌گری و روشنگری را وظیفه خود می‌دانیم و تا به میز محاکمه کشاندن دانه درشت‌ها و مفسدان اقتصادی، از پای نخواهیم نشست.

به گزارش سرویس دانشگاه برنا، جمعی از دانشجویان عدالت‌طلب دانشگاه تهران خطاب به سران سه قوه، درباره لزوم اجرای دقیق فرمان مقام‌ معظم رهبری مبنی بر مفاسد اقتصادی، بیانیه ای صادر کردند. متن این بیانیه به شرح زیر است:

قریب به نه سال است که از فرمان رهبر انقلاب مبنی بر برخورد با مفاسد اقتصادی می گذرد. در روزهایی که در آستانه نهمین سالگرد این پیام به سر می‌بریم، خبرهای خوشحال‌کننده‌ای به گوش می‌رسد که حاکی از برخورد جدی‌تر با این معضل و بی‌عدالتی در جامعه اسلامی است. 

بر کسی پوشیده نیست که حوادث بعد از انتخابات خرداد، ریشه در مافیای مفاسد اقتصادی داشت و آنهایی که با این انتخاب مردمی منافعشان در خطر بود، دست به آفرینش این حوادث زده تا از منافع خویش و اطرافیانشان محافظت کنند. ویژه‌خوارانی که از طریق رانت و سوء استفاده از بیت‌المال همچون درختی تناور، چنان در ساختارهای اقتصادی و بازار نظام اسلامی ریشه دوانیده‌اند که بریدن و قطع کردن آن کاری انقلابی و عزم و اراده‌ای پولادین را طلب می‌کند. تنش به وجود آمده بین صاحبان سرمایه و مرفهین بی‌درد با پابرهنگان و به تعبیر حضرت امام‌خمینی (ره) همان صاحبان اصلی انقلاب، دانشجویان عدالت‌طلب را یاد همان جنگ فقر و غنایی می‌اندازد که حضرت روح الله سال‌ها پیش آن را پیش‌بینی کرده بود. 

اکنون که شاهد برخورد قوه قضاییه با باند بزرگ مفاسد اقتصادی و نیز حمایت نمایندگان مجلس از این امر هستیم، بارقه امیدی دوباره در دل دانشجویان عدالت‌طلب سراسر ایران ایجاد شده است که نشان از عزم هرچه بیشتر سه قوه برای برخورد با مفاسد اقتصادی و عمل به هشت فرمان مقام معظم رهبری دارد که نه سال است که مغفول مانده بود. 

هر چند که 9 سال سپری شدن از فرمان رهبر انقلاب، زمانی دیر و غیرقابل باور است، اما امید است که این‌ بار، این حرکت بدون توجه به مصالحه خود ساخته‌ای که همیشه مانع بر تحقق عدالت بوده‌اند، به پیش رود و خبرهای اجرا شدن عدالت در آینده‌ای نزدیک شنیده شود. 

به فرموده حضرت آیت الله خامنه‌ای در این راه، صداهایی در مخالفت با آن بر خواهد خواست، انتظار ما از سه قوه این است که بدون توجه به این مخالفت‌ها، با تکیه بر خدای تعالی، راه را ادامه دهند و مشکلات موجود در این راه را با مردم و به خصوص دانشجویان مطرح کنند و بدانند که دانشجویان عدالت‌طلب در سراسر ایران از این حرکت حمایت می‌کنند. 

مسوولان بدانند که وظیفه برخورد با مفاسد اقتصادی، وظیفه‌ای انقلابی و دینی است که آنها به انقلاب اسلامی ایران دارند و اگر خدایی نکرده در این راه کوتاهی انجام دهند، در پیشگاه خدای تعالی مسوول خواهند بود. 

اطلاع‌رسانی صریح و سریع نسبت به اقدامات صورت گرفته و نتایج حاصل از آن یکی دیگر از وظایف مسوولان این امر است ما دانشجویان پیگیری این موضوع را در دستور کار خود داشته و خواهیم داشت. 

لزوم برخورد با مفاسد در هرجا و هر شخصی که باشد، بدون در نظر گرفتن جایگاه و سایر ملاحظات، امری لازم است که بدون آن نمی‌توان انتظار تحقق عدالت را در جامعه داشت، لذا از مسوولان خواهان برخورد قاطع و بدون محافظه‌کاری با افراد مرتبط هستیم و ما دانشجویان عدالت‌طلب دانشگاه تهران تا تحقق کامل عدالت در جامعه از پای نخواهیم نشست و با تشکر از همه کسانی که در این راه تلاش می کنند، مطالبه‌گری و روشنگری را وظیفه خود می‌دانیم و تا به میز محاکمه کشاندن دانه درشت‌ها و مفسدان اقتصادی از پای نخواهیم نشست.

 

 

 

 

اشتون: باید بر اسرائیل برای آغاز مذاکرات صلح فشار آورد

 

 

 

 

 

به گزارش فارس به نقل از رویترز، "کاترین اشتون " اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید از روابط تجاری نزدیک خود برای فشار بر اسرائیل در راستای آغاز گفت‌وگوهای صلح استفاده کند و مذاکره اسرائیل با فلسطینیان باید سریع و هم اکنون آغاز شود.
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا که فردا یکشنبه عازم خاورمیانه است، ادامه داد که در خصوص اظهارات این هفته رژیم صهیونیستی مبنی بر طرح‌هایی برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در بخش شرقی بیت‌المقدس "بسیار نگران " است.
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: من بسیار نگران هستم. اینکه اسرائیل این موضوع را درست در زمانی اعلام کرد که گفت‌وگوهای صلح میان اسرائیلی‌ها و سران تشکیلات خودگردان فلسطین در حال ازسرگیری بود، بسیار نگران‌کننده است.
اشتون تاکید کرد: باید صلحی که از طریق گفت‌وگو فراهم می‌آید، محقق شود و این صلح باید فورا و همین الان میسر شود.

 

 

نامزد ندا آقاسلطان به میهمانی رژیم صهیونیستی می‌رود

 

خبرگزاری فارس: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اروپا باید از روابط تجاری که با اسرائیل دارد استفاده کرده و بر اسرائیل برای آغاز مذاکرات صلح فشار آورد.

 

 

 

 
 
تاییدی دیگر بر سناریو بودن قتل "ندا آقاسلطان "؛
نامزد ندا آقاسلطان به میهمانی رژیم صهیونیستی می‌رود

خبرگزاری فارس: در حالی که انتشار جزئیات جدیدی از نحوه قتل ندا آقاسلطان، بسیاری از ناظران سیاسی را به این نتیجه رسانده که این قتل با برنامه قبلی صورت گرفته است، کاسپین ماکان، نامزد ندا، به تل‌آویو می‌رود تا با مسئولان رژیم صهیونیستی دیدار کند.

شبکه ایران نوشت؛ کاسپین ماکان، نامزد ندا آقاسلطان (که در حوادث پس از انتخابات به طرز مشکوکی جان باخت)، به تل‌آویو می‌رود تا با برخی مسئولان رژیم صهیونیستی دیدار کند.
ماکان که پس از قتل مشکوک "ندا آقاسلطان " در جریان اغتشاشات بعد از انتخابات، خود را نامزد او معرفی کرده بود، چند هفته پس از این اتفاق، ایران را به مقصد انگلستان و سپس آمریکا ترک کرد.
طبق گزارش واحد مرکزی خبر، ماکان که در بسیاری از رسانه های غربی از جمله "بی‌بی‌سی فارسی "، صرفا به دلیل همراه بودن با "ندا "، عملا به تحلیلگر مسائل ایران تبدیل شده است، هفته آینده به اراضی اشغالی فلسطین سفر می‌کند تا با مسئولان رژیم صهیونیستی درباره اقدامات ضدایرانی، گفتگو کند.

قتل مشکوک ندا؛ خوراک خبری رسانه‌های ضدانقلاب
در جریان اغتشاشات پس از انتخابات دهم اگرچه اتفاقات ناگوار بسیاری از جمله کشته شدن تعدادی از هموطنانمان و هتک حرمت نظام جمهوری اسلامی رخ داد اما در این میان ماجرای کشته شدن مشکوک دختری به نام "ندا آقاسلطان " در یکی از محله‌های تهران، به طرز ویژه‌ای در رسانه‌های ضدایرانی بازتاب داشت.
در این میان، انتشار گزارش های پزشکی که حاکی از شلیک گلوله از پشت و فاصله نزدیک به ندا بوده و همچنین گزارش پلیس مبنی بر غیرسازمانی بودن سلاح‌ مورد استفاده قاتل ندا، بر شدت ابهامات این موضوع افزود.
با این حال، رسانه های خبری بیگانه نظیر "بی بی سی " انگلیس و "سی ان ان " آمریکا، این اتفاق را به شدت تحت پوشش قرار دادند و سعی در اسطوره سازی از وی و نسبت دادن قتل او نظام جمهوری اسلامی را داشتند.
چند ماه پیش نیز فیلمی در اینترنت پخش شد که در آن به شیء مشکوکی که در صحنه قتل ندا در دست او قرار داشت اشاره شده است. در فیلم، به یک بطری در دست چپ ندا اشاره شده که او با زیرکی آن را بالای صورت خود آورده و سپس مقداری خون را از آن بر روی صورتش می‌ریزد تا عکاس حاضر، بلافاصله این صحنه و عکس معروف ندا را ثبت کند.
این فیلم نشان می‌دهد که ندا با همکاری آرش حجازی و استاد موسیقی خود سناریویی را اجرا می‌کند که شاید خود او هم فکر نمی‌کرده پایان آن منجر به کشته شدنش شود.
پش از افشای پشت پرده قتل ندا کاربران فعال اینترنت، پوستری از صحنه قتل ندا و بطری خونی که در دست او قرار دارد، طراحی و منتشر کرده اند که صحنه قتل را یک سناریوی طراحی شده نشان می‌دهد.

 


 

 

 

 

به گزارش "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی در گفت و گو با ویژه نامه نوروزی روزنامه جوان گفت: سندی از یکی از آقازاده ها به دست آمده که آن هم راهبردها، سیاست‌ها و تاکتیک‌های براندازی است.
وی افزود: البته آن آقازاده در بازجویی گفت که آن متن را یکی از مشاوران ارشد یک کاندیدا نوشته، اما بعدا آن مشاور در بازجویی گفت که بخشی از آن را من نوشته ام و بخش های دیگر را همان آقازاده و دیگران نوشته اند.
وزیر اطلاعات در این گفت و گو افزوده است: در صفحه 5 این مافینست آینده ای را برای ایران آرزو یا برنامه ریزی می خواهند بکنند که من تنها یک جمله از آن را نقل می کنم که چنین است: " فردایی که باید در آن شاهد تعمیق و گسترش شکاف حاکمیت و مردم، روحانیت و حاکمیت، روحانیت و مردم، روحانیت و روحانیت، دین و دین از یک سو و شکاف های درون حکومتی از سوی دیگر بود. "

 

خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات از محتوای سند کشف شده از یک آقازاده خبر داد.