تکنیک های خبری فتنه برای حمله به طرح هدفمندی یارانه ها
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :طرح هدفمند کردن یارانه ها مهمترین محوری می باشد که شبکه های اجتماعی دشمن پی گیری کرده اند.

 

هامون نیوز به نقل از جوان،اخباری که در این زمینه توسط این شبکه ها پی گیری شده است در قالب های زیر خلق و منتشر شدند.
الف- هدفمندی یارانه ها و پرداختن به اظهارات احمدی نژاد:
شبکه های اجتماعی دشمن پس از اعلام رسمی آغاز طرح هدفمند یارانه ها توسط رئیس جمهور به مهندسی تخریب بخشی از اظهارات وی پرداختند.
بخشی از کاربران این شبکه ها در ابتدا به تقسیم بندی دهک ها توسط رئیس جمهور پرداخته و طی یک دروغ مدعی شدند رئیس جمهور دهک ها را به 11 ارتقاء داده است.به این ترتیب که 6 دهک وضعشان بهتر می شود،2 دهک باید کمی صرفه جویی کنند و و 3 دهک باید خیلی صرف جویی کنند! پس در منطق اقتصادی رئیس جمهور10=3+2+6 می باشد.

ب- امنیتی شدن فضا پس از آغاز رسمی طرح هدفمندی یارانه ها:
تلاش برای نشان دادن تبعات سنگین طرح هدفمندی،القای نگرانی حکومت از واکنش های مردمی ،آماده باش نیروی های نظامی در سطح شهر بویژه در جایگاه های پمپ بنزین از جمله خبرهایی بود که در این سطح توسط شبکه های اجتماعی دشمن منتشر شد.

ج- نگران سازی با تکنیک«شوک ارقام»:
سایت های جریان فتنه درراستای ایجاد شوک غیرطبیعی در جامعه سعی کردند تا با محور قراردادن قیمت های آزاد برخی حامل های انرژی و بخشی از ارزاق افکار مخاطبان خود را به یک نگرانی رهنمون سازند.
بطور مثال دراین روش برای بنزین قیمت سهمیه ای 400 تومان به آن اشاره ای نشده و تنها به قیمت آزاد 700 تومان آن اشاره شده است و یا اینکه قیمت آرد نان 40 برابر شد.

د- تلاش برای شکل دهی اعتصابات:
شبکه های اجتماعی دشمن در اخبار مختلفی سعی کردند برخی اصناف را به شروع اعتصابات ترغیب کرده و پیشنهاد دادند این اتفاق باید از بخش خصوصی اتفاق بیفتد.

ه- پیشنهاد مقاومت مدنی:
برخی از شبکه های اجتماعی دشمن نیزدر اخبار متعددی پیشنهاد کردند که مردم از این پس قبوض آب و برق و گاز خود را پرداخت نکرده و دولت را در پی گیری طرح هدفمندی یارانه ها ناکام بگذارند.


 
راه اندازی شبکه جاسوسی آمریکا علیه ایران
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :گروهکی با نام «پرکان» در خصوص کسب اطلاعات از کارکنان رده بالای نظامی در جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.

 

به تازگی یک پایگاه وابسته به گروهک جندالشیطان در ولایت نیمروز افغانستان به سرپرستی شرور«خیرمحمد براهویی» که اصالتاً افغانی می باشد تحت حمایت مالی اشغالگران آمریکایی فعالیت می نماید.
هامون نیوز به گزارش جوان آنلاین این پایگاه مأموریت دارد با استفاده از نفوذ قبایل و اقوام بلوچ در مرزهای ایران ، افغانستان و پاکستان نسبت به شناسایی سران، فرماندهان بسیج و ارگان های نظامی و انتظامی اقدام نموده و با پرداخت وجه نقد کلان امکان ارتباط آنان را با شبکه ها و افسران اطلاعاتی آمریکایی برقرار نمایند.
گفتنی است گروهکی با نام «پرکان» در خصوص ارتباط گیری و کسب اطلاعات از کارکنان رده بالای نظامی در جمهوری اسلامی ایران نیز فعالیت می نماید.

 


 
 
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :
شروع عملیات مهندسی توسط فرقه رجویه

مریم قجر که در غیاب رجوی خائن نقش رهبری این فرقه را بازی می کند طی دستور العملی از پاریس خواستار شروع عملیات مهندسی بر علیه معترضین کمپ اشرف شده است.

 

تاریخ گروهک نفاق آنچنان با خیانت عجین شده که ناظرین بی طرف تحولات سیاسی چند دهه اخیر ایران نیز به این امر اعتراف نموده اند.
به گزارش « جوان آنلاین» به دنبال گسترش اعتراضات خانواده های اسیر در کمپ اشرف و همچنین فریب خوردگان این گروهک در کمپ و ایجاد موج فزاینده عدم مشروعیت در مجامع بین المللی ، مریم قجر که در غیاب رجوی خائن نقش رهبری این فرقه را بازی می کند طی دستور العملی از پاریس خواستار شروع عملیات مهندسی بر علیه معترضین کمپ اشرف شده است.
منابع آگاه به تاریخچه پر از خیانت این گروهک در تشریح این پیام می گویند که سازمان نفاق از دهه 50به بعد طی عملیاتی با عنوان مهندسی در سازمان به کسانی که در داخل سازمان به آنها مشکوک شده یا معترض بودند هجوم خاموش آورده و به ربایش، ترو و حذف فیزیکی آنها اقدام نمودند.
حال با توجه به مطالب فوق باید منتظر تسویه حساب های مهندسی شده در میان فریب خوردگان اشرف باشیم


 
واکنش مردم غیرقابل انتظار بود
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :

واکنش مردم غیرقابل انتظار بود سخنگوی کارگروه تحول اقتصادی واکنش مردم در نخستین روز اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها را "غیر قابل انتظار" توصیف کرد و از دستور رئیس جمهور برای واریز یارانه نان به حساب مردم در روز دوشنبه خبر داد.

 

محمد رضا فرزین یکشنبه شب و در ساعات پایانی اولین روز اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان این مطلب افزود: رئیس جمهور دستور داده است یارانه نان دوشنبه به حساب مردم واریز شود.

وی با بیان اینکه یارانه نان به ازای هر نفر 8 هزار تومان برای دو ماه تعیین شده است گفت: با واریز یارانه نان به حساب مردم، آماده اجرای هدفمندی یارانه ها در بخش نان می شویم.
وی با اشاره به اینکه ستاد هدفمندی یارانه ها هر شب با رئیس جمهور و معاون اول وی جلساتی مرتبط با موضوع هدفمندی یارانه ها برگزار می کنند اظهار داشت: ستاد هدفمندی یارانه ها نظارت دائمی و مستمری بر بازار دارد.
فرزین در پاسخ به این سئوال که برخورد مردم در نخستین روز اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را چگونه ارزیابی می کنید گفت: "غیرقابل انتظار بود".
وی در عین حال گفت: مراجعات مردم به سیستم بانکی و همچنین جایگاههای سوخت در روز یکشنبه طبق روال عادی بود. ضمن اینکه بازار سرمایه، ارز و طلا نیز روز آرامی را پشت سر گذاشت.
سخنگوی طرح تحول اقتصادی با اعلام اینکه درباره هدفمندی یارانه ها در مجموع بیش از 200 سناریو تدوین کردیم گفت: برای حفظ قیمتهای نسبی مجبور به اصلاح همزمان قیمت 8 حامل انرژی بودیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد.
فرزین مصرف روزانه گازوئیل در کشور را 100 میلیون لیتر (85 میلیون لیتر تولید داخل و 15 میلیون لیتر واردات) اعلام کرد و گفت: با اصلاح قیمت این فراورده سوختی پیش بینی می شود بین 20 تا 25 درصد مصرف کاهش یابد.


 
بدونه شرح
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :


 
 
ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :
درخواست رجوی ازجریان فتنه
سرکرده گروهک تروریستی منافقین فتنه‌گران را "جوانان دلیر " نامیده و از آنان درخواست کرده است که قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را به "چالش بزرگی " برای خود نظام تبدیل کنند.
  در ماه‌های منتهی به زمان آغاز اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها، مسئولان و فعالان سیاسی و اقتصادی هشدارهای مختلفی درباره تلاش جریان های مخالف نظام برای اخلال در اجرای این قانون دادند. آنان ضمن تاکید بر برخورد با اخلالگران، مخالفان نظام از جمله جریان فتنه و شاخه‌های خارج‌نشین آن را متهم به برنامه‌ریزی برای مخدوش کردن روند اجرای هدفمندی یارانه‌ها دانستند. درست همزمان با آغاز اجرای این قانون، سرکرده گروهک منافقین، به عنوان یکی از گروه‌های فعال فتنه، خواستار اخلال در اجرای این قانون و تبدیل کردن آن به یک "چالش " برای ایران شد. مریم رجوی در سخنانی بامزه اجرای قانون هدفمندی کردن یارانه‌ها را به آشوب های سال گذشته مرتبط و آن را "جنگ علیه جامعه ایران " توصیف کرد! سرکرده گروهک تروریستی منافقین در ادامه فتنه گران را "جوانان دلیر " نامیده و با تقدیر از تلاش آنان در ایجاد آشوب های سال 88، از آنان درخواست کرده است که قانون هدفمند کردن یارانه ها را به "چالش بزرگی " برای خود نظام تبدیل کنند! وی همچنین از ایستادگی ایران در برابر مطالبات غیرقانونی کشورهای غربی در موضوع هسته ای ابراز عصبانیت کرده است. اخیرا هم منابع خبری گزارش دادند که یکی از اعضای بریده از گروهک منافقین در سوئد فاش کرد که "به چند نفر از اعضای این گروهک ماموریت داده شده تا در پوشش گردشگر وارد کشور شده و به مناطق محروم بروند تا به بهانه گشت و گذار از آثار فقر و محرومیت در مناطق مختلف کشور عکس و فیلم تهیه کنند و اگر امکان داشت با برخی افراد بی بضاعت نیز مصاحبه کنند. " وی افزود: برخی از کسانی که در داخل کشور با این گروهک ارتباط پنهانی دارند از هفته‌های گذشته مشغول اجرای این دستورات بیگانگان هستند و قرار است فیلم، عکس و مصاحبه‌ها به شکلی که دل مخاطب را به در آورد و نشان دهنده ناکارآمدی طرح دولت برای هدفمندی یارانه‌ها باشد در تلویزیون‌های بیگانه از جمله بی.بی.سی فارسی و شبکه وی.او.ای (صدای آمریکا) به نمایش درآید. گروهک مجاهدین خلق که هفته گذشته از فراخوان آقای موسوی برای بزرگداشت روز عاشورای 88 حمایت کرده بود، در جریان آشوب و هتک حرمت عاشورای88 هم نقش تاثیرگذاری داشت و حتی پس از آشوب این روز مریم رجوی از نقش آفرینی نیروهایش تشکر کرد.

 
سرخوردگی فتنه گران خود را نشان داد
ساعت ۱:۱٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :

 

سرخوردگی فتنه گران خود را نشان داد
بالاترین حساب 100 کاربر را بست

 

تعدادی از کاربران سایت بالاترین (که در جریان فتنه نقش بسیار مخربی بر علیه انقلاب داشتند) ، بعد از فروکش کردن حوادث بعد از انتخابات، بدلیل اینکه دیگر حرفی برای گفتن ندارند و دچار سرخوردگی شده اند ، برای آن که بتوانند توجه خوانندگان را جلب کنند با به کار بردن الفاظ و مطالب ضد دینی و غیر اخلاقی تلاش کرده اند اعلام حضور کنند.

 

تعدادی از کاربران سایت بالاترین (که در جریان فتنه نقش بسیار مخربی بر علیه انقلاب داشتند) ، بعد از فروکش کردن حوادث بعد از انتخابات، بدلیل اینکه دیگر حرفی برای گفتن ندارند و دچار سرخوردگی شده اند ، برای آن که بتوانند توجه خوانندگان را جلب کنند با به کار بردن الفاظ و مطالب رکیک، غیر دینی و غیر اخلاقی تلاش کرده اند اعلام حضور کنند  .در همین رابطه و بخاطر موج انتقادات فراوان نسبت به اینگونه ادبیات در سایت مدیران بالاترین برای نجات از انتقادات فراوان و رهایی از  این ابتذال و ادبیات سخیف  ترجیح داده اند که حساب این کاربران خاطی را ببندند
سایت بالاترین در اقدامی ناگهانی و غافلگیر کننده ، حساب کاربری بیش از یکصد تن از کاربرانش را یکجا بست . این کاربران اصلی ترین کاربرانی بودند که به دلیل گذاشتن لینک های ضد دین ، ضد اسلام ، تجزیه طلبانه و خشونت طلبانه معروف بودند و در طول چند ماه اخیر با بکار بردن الفاظ و عبارات و جملات رکیک و شنیع و حملات دسته جمعی شان به لینک ها و کاربران شریف و قدیمی بالاترین به شهرتی منفی رسیده بودند ...
به گزارش بولتن نیوز، این وضعیت نشان دهنده سرخوردگی کاربرانی است که سال گذشته به دنبال تحولات و حوادث بعد از انتخابات، در فضای اینترنت مطالب بسیاری در مورد انتخابات برای گفتن داشته اند. اما حالا که دچار سرخوردگی شده اند و بعد از توقف جریانات موسوم به موج سبز، عمدتا حرفی برای گفتن ندارند و حرف های آنها خریداری ندارد، در نتیجه مسائل غیر اخلاقی، ضد مذهبی، حرف های رکیک و نامربوط را جایگزین موضوعات قبلی کرده اند تا به طریقی با ابتذال اخلاقی و غیر دینی، خواننده جذب کنند.
کسانی که دوران گذشته بالاترین را شاهد بوده اند، پیشنهاد کرده اند که مدیران بالاترین، طرح پاکسازی سایت از وجود کمونیست ها ، تجزیه طلب ها ، خشونت طلبان ، و عناصر فحاش و لمپن ضد دین و ضد اسلام را با همین سرعت و با همین قاطعیت دنبال کرده و به فرجام برسانند.
سایت عبادی دات نت در این زمینه نوشته است: شمار کاربران متخلف اخراجی از سایت بالاترین از یکصد و هفتاد نفر گذشته و علاوه بر این تعداد ، شمار دیگری از کاربران متخلف نیز شامل محرومیت هایی موقت (بسته شدن حساب کاربری شان از یک روز تا دو هفته) شده اند . اسامی کاربرانی که بتدریج در حال اخراج از بالاترین هستند مرتبا” به لیست بالا افزوده میشوند . از شواهد پیداست لحظه به لحظه بر شمار متخلفین اخراجی افزوده می شود


 
اگر مصالح نظام اجازه دهد همین امروز سران فتنه را دستگیر می‌کنیم
ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :

اگر مصالح نظام اجازه دهد همین امروز سران فتنه را دستگیر می‌کنیم

 

سخنگوی دستگاه قضایی در نشست خبری این هفته خود با اصحاب رسانه به سوالات خبرنگاران پاسخ داد .

به گزارش جهان: حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای اعلام کرد: همان طور که پیش از این اعلام کردیم قوه قضائیه در دوره جدید در برخورد با کسانی که مخل امنیت هستند و موجب بی‌نظمی در جامعه می‌شوند، اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده است که برخی از آنها عملیاتی شده و برخی دیگر در حال اجرا است.

نگهداری اخلال‌گران امنیت جامعه فرق خواهد کرد

وی افزود: در این راستا آیین‌نامه مربوط به کسانی که مخل امنیت جامعه می‌شوند مانند جرایم تجاوز به عنف، سرقت مسلحانه و... درمورد مرخصی و چگونگی استفاده از عفو و آزادی مشروط و همچنین محل نگهداری مورد اصلاح قرار گرفت و مقرر شد نگهداری این افراد مانند سایر زندانیان نباشد.

ستاد پیگیری پرونده‌های مخل امنیت اجتماعی تشکیل می‌شود

محسنی اژه‌ای ادامه داد: همچنین اخیرا اقدام کارشناسی بسیار سنگینی صورت گرفت و منجر به تدوین آئین‌نامه‌ای شد که اخیرا توسط رییس قوه قضاییه امضا و ابلاغ شد و از همین هفته اجرا می‌شود. متهمانی که دارای این‌گونه جرایم هستند هنگامی که بازداشت می‌شوند در کنار سایر زندانیان قرار نمی‌گیرند و این افراد خطرناک و مخل امنیت اجتماعی در بازداشتگاه ویژه نگهداری خواهند شد. همچنین رییس قوه قضاییه به بنده دستور داده بودند که در مواردی مستقیما وارد شده و موضوع را پیگیری کنم. دیروز مصوب شد که ستادی برای پیگیری پرونده‌هایی که سبب خدشه‌دار شدن آرامش و امنیت مردم می‌شود تشکیل شود و انشاءالله این ستاد در این هفته یا اوایل هفته آینده کار خود را آغاز خواهد کرد. از مردم می‌خواهیم که در صورت مشاهده چنین مواردی موضوع را به ما منتقل کنند که توسط ستاد مورد پیگیری قرار گیرد.

11 تروریست در بلوچستان اعدام شدند

سخنگوی دستگاه قضایی اعلام کرد: یازده نفر که طی یکی دو سال اخیر در سیستان و بلوچستان اقدامات تروریستی انجام داده و حدود 47 نفر از هموطنان‌مان را در این استان اعم از شیعه و سنی، زن و مرد، پیر و جوان را به شهادت رسانده و ده‌ها نفر را مجروح و معلول کرده بودند صبح امروز اعدام شدند. این افراد بیش از 300 کیلو مواد منفجره را وارد کشور کرده و بخشی از آن را مورد استفاده قرار داده بودند. از این افراد سلاح‌های مختلفی اعم از کمری، کوتاه و بلند کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: در نمونه دیگری شروری در کرمان که چندین سال تحت تعقیب بود و اقدام به آدم‌ربایی، توزیع موادمخدر و تهدید با سلاح گرم و سرد کرده بود با کمک نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر شد. همچنین در قزوین نیز مکانی که محل فساد و شرارت بود شناسایی شد و با هماهنگی نهادهای ذیربط افرادی شناسایی و دستگیر شدند.

تشریح بخش‌هایی از قانون اصلاح قانون مواد مخدر


محسنی اژه‌ای با اشاره به اصلاح قانون موادمخدر اظهار کرد: یکی از موارد اصلاح این است که مواد روانگردان صنعتی غیردارویی به فهرست مواد مخدر ضمیمه شد. بنابراین کسانی که مواد روانگردان صنعتی غیردارویی را تولید، توزیع، وارد، صادر یا نگهداری کنند مجرم هستند و مجازات خواهند شد.

وی یادآور شد: در ماده اصلاحی دیگر برای کسانی که افرادی را برای مواد مخدر و روانگردان اجیر می‌کنند یا به اجبار او را وارد فعالیت در این زمینه می‌کنند یا کسانی که به زور مواد مخدر را به فرد دیگری تزریق کنند، مجازات سنگینی پیش بینی شده است. همچنین پیش‌بینی شده اگر فرد یا افرادی در زمینه مواد مخدر فعالیت می‌کنند علاوه بر اینکه ممنوع‌الخروج می‌شوند گذرنامه به آنها نیز داده نمی‌شود.

معاون اول رییس جمهور متهم است

به گزارش ایسنا، سخنگوی قوه قضاییه در ادامه این نشست در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه یک نماینده مجلس در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی از اشخاص بلندپایه دولتی نام برده است آیا در این زمینه اقداماتی انجام شده است یا خیر؟ گفت: در 9 ماه گذشته 187 پرونده اقتصادی رسیدگی شده که منجر به صدور حکم قطعی شده و این پرونده‌ها به حبس، رد مال و جزای نقدی منجر شده‌اند.

سخنگوی دستگاه قضایی افزود: قوه قضاییه در این زمینه مصمم است گزارشاتی که از مراجع ذی‌ربط ، ‌مردم و سازمان بازرسی کل کشور می‌رسد بدون هیچ تبعیضی دنبال کند اما ما این معذوریت را داریم که نمی‌توانیم قبل از قطعی شدن حکم اسامی را اعلام کنیم.

این خبرنگار مجددا پرسید «منظور من شخص معاون اول بود رییس جمهور که یک نماینده مجلس از وی نام برده است، همچنین سایتی که اسامی مفسدان اقتصادی درآن منتشر می‌شود (قسط) دو هفته‌ای است که به روز نمی‌شود»، سخنگوی قوه قضاییه پاسخ داد: در مورد معاون اول اتهام متوجه ایشان است ولی این اتهام باید رسیدگی شود تا ببینیم منجر به محکومیت یا تبرئه ایشان می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به اظهارات سایر متهمان، اتهام متوجه ایشان هست ولی اینکه این اتهام ثابت بشود یا نه باید در جریان دفاعیات ایشان قرار بگیریم.

برخورد دوگانه نداریم
خبرنگاری پرسید شاهد برخورد دوگانه از سوی دستگاه قضایی در مورد منتقدان این قوه هستیم مثلا یک آقایی انتقاداتی کرد‌ و واکنشی نشان داده نشد ولی هنگامی که حسین قدیانی انتقاد کرد با واکنش شدید دستگاه قضایی مواجه شد که محسنی اژه‌ای پاسخ داد: برخورد دوگانه نسبت به کسانی که به قوه مجریه توهینی داشته باشند صورت نمی‌گیرد. خواهش می‌کنم به احکامی که در سال 88 و عمدتا در سال 89 صادر شده است مراجعه کنید این احکام عمدتا قطعی شده‌اند و بیانگر تعداد افرادی هستند که به رییس‌جمهور توهین کرده‌اند و حکم آنها قطعی شده است.

وی ادامه داد: در برخی از این موارد خود ریاست جمهوری شکایتی نکرده یا حتی گفته شاکی نیستم اما مدعی‌العموم از این جهت که به رییس‌جمهور به عنوان رییس‌جمهور توهین شده وارد شده و کیفرخواست علیه این افراد صادر کرده است.

تخریب و تضعیف قوا به نفع چه کسی است؟


وی ادامه داد: دادستانی در موارد کثیری که نسبت به مقامات اجرایی و ریاست جمهوری شکایات خصوصی مطرح نشده خود وارد شده و پرونده مربوطه با صدور کیفرخواست به دادگاه رفته و جرم برخی از آنها اثبات شده و برخی نیز ممکن است در دفاعی که کرده‌اند جرم آنها ثابت نشده باشد.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه در مواردی که خود قوه مجریه شکایت کرده است برخی پرونده‌ها منجر به محکومیت و برخی در حال رسیدگی است افزود: اینکه نسبت به این موارد اقدام نشده صحیح نیست. فردی که نام بردید احضار شده اما در ایران نبوده است. ایشان هم باید بیاید و از خود دفاع کند.

محسنی اژه‌ای با خاطرنشان کردن اینکه دستگاه قضایی از انتقاد سازنده استقبال می‌کند، گفت: اعتقاد داریم بدون انتقاد سازنده دستگاه قضایی نمی‌تواند در بسیاری از کارهایش موفق باشد پس ما از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: اما اگر چنانچه کسی بیاید و قوه قضاییه، قوه مجریه، قوه مقننه یا هر نهادی از نظام را تخریب و تضعیف کند این کار به نفع چه کسی است؟ اگر قوه قضاییه را تضعیف کردیم و آن را تحت فشار قرار دادیم آیا قوه قضاییه می‌تواند وظیفه خود را انجام دهد؟ اگر قوه قضاییه مستقل و قوی نباشد آیا می‌تواند در موضوعات مختلف قوی عمل کند آیا مردم از این قوه انتظار ندارند؟

سخنگوی قوه قضاییه با تاکید بر اینکه اگر قوه قضاییه بخواهد براساس وظیفه قانونی‌اش عمل کند باید مقتدر، ‌مستقل، سریع‌العمل و قوی باشد، اظهار کرد: دستگاه قضایی ادعا ندارد هیچ عیب و نقصی در کارش نیست چنانچه فکر نمی‌کنم قوه مجریه نیز چنین ادعایی کند، حتما دستگاه قضایی نیز از عیب و نقص مبرا نیست.

حسین قدیانی، حزب‌اللهی، دلسوز و اهل قلم است


وی با اشاره به نامه حسین قدیانی گفت: در این نامه چند مساله مطرح شده است من نویسنده این نامه را نمی‌شناختم اما در مورد ایشان موارد خوبی شنیده بودم که ایشان حزب‌اللهی، دلسوز و اهل قلم است اما اگر یک آدم خوب، ‌حزب‌اللهی، بسیجی و یا یک فرد در یک نهاد کار خلافی کرد آیا نباید تعقیب شود؟ اگر کسی سابقه خوبی داشته باشد ممکن است قانونگذار در مواردی تخفیف در نظر بگیرد ولی به این معنا نیست که اصلا اقدام نکنیم.

وی افزود: در این نامه لیستی ردیف شده است که چرا قوه قضاییه این افراد را اعدام نمی‌کند و از مضمون نامه چنین بر می‌آید که اگر نکند خودمان اقدام می‌کنیم. همه ما باید ملتزم به قانون باشیم و این به نفع همه است.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه در این نامه عتاب و خطاب سنگینی نسبت به قوه قضاییه مطرح شده به طرح این سوال پرداخت که چه کسی از این عبارت‌ها استفاده می‌کند؟ و افزود: آیا واقعا افرادی که ایشان گفته فتنه‌گرند که هستند و درست است و سران فتنه‌ای که مطرح کرده است که آن هم درست است و بارها از طرف قوه قضاییه مطرح شده که باید به جرم آنها رسیدگی شود، ایشان می‌گوید اگر قوه قضاییه این موارد را انجام نداده می‌خواهد به نوعی با آنها همراهی کند آیا این جفا نیست؟

اژه‌ای با اشاره به بخش دیگری از مضمون نامه حسین قدیانی که گفته است قانون اساسی من وصیت نامه پدرم است عنوان کرد: آیا این حرف صحیح است ؟ این بصیرت است؟ این دلسوزی است؟ آیا اینکه تشویق کنیم افراد خلاف قانون دست به اقداماتی بزنند صحیح است؟

وی با بیان اینکه این نامه یک انتقاد به یک فرد نیست افزود: اگر نسبت به فردی که در مظان یک اتهام است چنین فضاسازی ایجاد شود قوه قضاییه نه نسبت به این فرد و نه نسبت به افراد دیگر قدرت رسیدگی نخواهد داشت. قوه قضاییه از انتقاد استقبال می‌کند و بر اجرای قانون مصر است اما تفاوتی در مورد کسی که در مظان اتهام است قائل نمی‌شود.

هدفمندکردن یارانه‌ها امر لازم و مهمی است

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری که در مورد اقدامات دستگاه قضایی در خصوص هدفمندی یارانه‌ها پرسید، گفت: هدفمندکردن یارانه‌ها امر لازم و مهمی است که نیاز به همکاری همه و به طور خاص مردم عزیزمان دارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم تا الان همکاری کرده‌اند امیدواریم با همکاری همه مسوولان،‌ نهادها، قوه قضاییه و قوه مجریه هیچ مشکلی پیش نیاید و اگر افراد سودجویی بخواهند سوءاستفاده کنند تمهیداتی اندیشیده شده و یقینا با افراد سودجو برخورد لازم صورت می‌گیرد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگر همین خبرنگار که در صورت امکان برخی از این تمهیدات را بیان کنید، گفت: دولت، وزارت بازرگانی و تعزیرات اقدامات خود را انجام داده‌اند دولت و قوه قضاییه جلسات مشترک و کمیسیون مشترک تشکیل داده‌اند و هماهنگی لازم میان دادسراها، فرمانداری‌ها و استانداری صورت گرفته که اگر نیاز باشد دستگاه قضایی وارد شود کاملا بین قوه مجریه و قوه قضاییه هماهنگی وجود دارد.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید عده‌ای از دانشجویان ایرانی در لندن به افزایش شهریه اعتراض کرده‌اند و دولت انگلستان به وسیله پلیس آنها را مجروح کرده آیا دولت ایران برای دفاع از حقوق این دانشجویان به محاکم بین‌المللی شکایت می‌کند یا خیر؟ گفت: ما در امور داخلی دیگران دخالت نمی‌کنیم اما شما این نکته را به حق گفتید.

وی افزود: کسانی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند و دیگران را تحت فشار سیاسی قرار می‌دهند و متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند چه دفاعی دارند؟ جمهوری اسلامی ایران این سوال را دارد که شما نهادهای بین‌المللی و مدعی حقوق بشر چه واکنشی در خصوص این مسائل دارید؟

محسنی اژه‌ای با اشاره به اقدامات ستاد حقوق بشر ایران دراین زمینه افزود: این ستاد تاسف خود را در این رابطه اعلام کرده و از سازمان‌های بین‌المللی خواسته نسبت به این مساله واکنش نشان دهند.

اگر کمیته ملی المپیک تخلف کرده بررسی می‌شود

خبرنگاری پرسید قبل از بازی‌های گوانگجو کمیته ملی المپیک اعلام کرده بود کسانی که در بانک حساب باز کنند و کارت هواداری تیم ملی را بگیرند به بازی‌های گوانگجو اعزام خواهند شد اما این اتفاق نیفتد و شائبه ‌کلاهبرداری وجود دارد نظر دادستان کل دراین زمینه چیست؟ که محسنی اژه‌ای گفت:‌ مطالبی که در این زمینه دارید ارائه دهید تا بررسی کنند.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسش دیگری درباره‌ی صحبت‌های اخیر رییس قوه قضاییه مبنی بر ردگیری یک جریان انحرافی و فاسد و اقدامات دستگاه قضایی در این خصوص گفت: اکنون توضیح بیشتری در این زمینه ندارم. سرنخ‌هایی که وجود دارد مطالبی گفته‌اند که توسط مراجع ذی‌ربط با مفاسد مالی که سازمان بازرسی کل کشور است و مسائل امنیتی که سیستم اطلاعاتی و امنیتی است پیگیری می‌شود. هرجا مراجع خاص خود را دارد.

ادامه بررسی موضوع کامیون‌های هوو


محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سوال که اخیرا پلیس راهور اعلام کرده است که کامیون‌های هوو با نام دیگری وارد می‌شوند آیا به این موضوع رسیدگی می‌کنید یا خیر؟ گفت: این موضوع تازه مطرح شده. نمایندگان هم به این مساله وارد شدند. من هم این موضوع را به همان معاونی که موضوع اصلی کامیون‌های هوو را پیگیری می‌کرد، ارجاع دادم اما فعلا نمی‌توانم اظهارنظری در مورد اینکه این کامیون‌ها استاندارد هستند یا خیر داشته باشم.

خبرنگار دیگری پرسید محاکمات علنی دادگاه‌ها با گرفتن مجوز از روابط عمومی قوه قضاییه می‌تواند در حضور خبرنگاران صورت گیرد اما با این حال روابط عمومی به روزنامه ایران مجوز نمی‌دهد. محسنی اژه‌ای پاسخ داد: این طور نیست. دستورالعملی برای سازماندهی چگونگی تهیه فیلم و خبر برای مراکز استانی و واحد قضایی ابلاغ شده که در مورد کسی تفاوت نمی‌کند.

خبرنگار دیگری سوال کرد دستگاه قضایی در سال‌های اخیر در بحث مفاسد اقتصادی و اجتماعی ورود خوبی داشته است و به پرونده‌هایی که برای افکار عمومی مهم است وارد شده اما چرا نسبت به پرونده‌هایی که یک پای آن دشمنان هستند ورود نمی‌کند مثلا ترور دو دانشمند هسته‌یی که سایت بی‌بی‌سی سریعا از آن حمایت می‌کند. آیا امکان ندارد که تمامی فعالیت‌هایی که در خصوص پیگیری این ترور انجام می‌شود یک کاسه شود؟ محسنی اژه‌ای گفت: این پیشنهاد، پیشنهاد خوبی است که مجموعه هماهنگی از وزارت خارجه و قوه قضاییه برای پیگیری مسائلی که مربوط به دعاوی خارجی می‌شود اقدام کنند اما بدانید که کانال رسمی این قضایا وزارت امور خارجه است در حالی که کار این وزارتخانه نافی مسوولیت دیگران نیست.

وی در ادامه به فعالیت‌های ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در این رابطه اشاره کرد و گفت: حتی این ستاد هم باید از مرجع وزارت امور خارجه اقدام کند اما پیشنهادی که مطرح شد پیشنهاد خوبی است.

ممکن است فرد خبرنگاری باشد ولی اتهامش چیز دیگری باشد

به گزارش ایسنا، سخنگوی دستگاه قضایی در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص بازداشت چند تن از روزنامه‌نگاران گفت: باید توجه داشت که هیچ زمانی فرد یا افرادی به دلیل روزنامه‌نگار بودن بازداشت نمی‌شوند ولی اگر مرتکب جرمی شوند قطعا تحت تعقیب قرار می‌گیرند. البته بر اساس قانون مطبوعات اگر صاحب نشریه‌ای دارای اتهاماتی باشد، مدیر مسوول باید پاسخگو باشد و ممکن است علاوه بر مدیر مسئول، کسانی که در تهیه، تنظیم و انعکاس خبر شرکت داشتند نیز تحت تعقیب قرار گیرند اما ممکن است فرد خبرنگاری باشد ولی اتهامش چیز دیگری باشد.

محسنی اژه‌ای خطاب به خبرنگار سوال کننده گفت: اگر سوال‌تان را به طور صریح‌ بیان کنید شاید بتوانم توضیحات بیشتری دهم.

سیاست نظام اقتضا نمی‌کند با سران فتنه برخورد شود

خبرنگار دیگری با اشاره به اظهارات اخیر رییس قوه قضاییه مبنی بر اینکه ما سران فتنه را مجرم می‌دانیم و آنها قطعا محاکمه خواهند شد، گفت، چرا با گذشت یک سال هنوز با سران فتنه برخورد نشده است ولی در خصوص افرادی مانند حسین قدیانی اینگونه برخورد می‌شود؟ که محسنی اژه‌ای در پاسخ گفت: افرادی که در فتنه سال گذشته دخالت کرده، ظلم بزرگی به نظام و مردم روا داشتند و سران آنها نیز که اطلاعیه می‌دهند، مجرم هستند و باید تعقیب و مجازات شوند. این طور نیست که این افراد تحت تعقیب قرار نگیرند ولی کسانی که دارای اتهامات سبک‌تری هستند مجازات شوند. نسبت به بعضی از افراد باید اقتضائات سیاست نظام را مورد لحاظ قرار داد البته منظور من اقتضائات دستگاه قضایی نیست. اگر سیاست نظام اقتضا کرد که این افراد امروز محاکمه شوند من اجازه نمی‌دهم که این امر به فردا موکول شود و از دادستان تهران نیز می‌خواهم که با آنها برخورد کند ولی سیاست نظام باید این اقتضا را داشته باشد که اکنون این‌گونه نیست.

محسنی اژه‌ای با ارائه توضیحات بیشتری در خصوص یازده نفری که اقدامات تروریستی انجام می‌دادند و حکم‌شان امروز صبح به اجرا گذاشته شد، گفت: غیر از اقدامات تروریستی در دو نوبت از این افراد حدود هزار کیلو تریاک کشف و ضبط شد و پولی که از این طریق به دست می‌آوردند را در راستای اقدامات تروریستی مورد استفاده قرار می‌دادند.

اژه‌ای یادآور شد: تروریست‌هایی که اخیرا در چابهار اقدام کردند مواد منفجره خود را در قالب قاچاق مواد مخدر وارد کرده بودند.

قطع کامل دست کارچاق‌کن‌ها نیاز به همکاری مردم دارد

به گزارش ایسنا، خبرنگار دیگری با اشاره به قوانین در خصوص سلاح سرد و همچنین کارچاق‌کن‌ها از سخنگوی دستگاه قضایی خواستار توضیح شد که وی گفت: درباره افرادی که با سلاح سرد ایجاد نامنی می‌کنند و همچنین کارچاق‌کن‌ها و افرادی که قصد اعمال نفوذ دارند باید گفت که ما در این موارد ادعا نداریم که قوانین شفاف و کامل است البته باید توجه داشت وسایلی که امروزه پیدا شده پیش از این نبوده است و ممکن است بعضی از این وسایل از نظر کارشناسان چند منظوره باشد.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: بیش از اینکه نیاز به اصلاح قانون داشته باشیم به اجرای صحیح قوانین نیازمند هستیم اما در اینکه باید هر چند سال یک‌بار قوانین مورد بازنگری قرار گیرد شکی وجود ندارد و در عین حال باید توجه داشت که قانون نباید بیش از اندازه دستخوش تغییر شود.

وی به عنوان جرایم سازمان یافته در قانون اشاره کرد و گفت: در قوانین جز در یک مورد، قانون دیگری تحت عنوان جرایم سازمان یافته نداریم بنابراین خلاء قانونی در این زمینه احساس می‌شود و در این راستا باید به این نکته توجه داشت که سازمان یافته یعنی چه و دارای چه شرایطی است. در خصوص افرادی که کارچاق‌کنی کرده یا با جعل عنوان سوء استفاده‌هایی می‌کنند از مردم درخواست می‌کنیم که در صورت مشاهده موارد را به ما اطلاع دهند. به عنوان مثال در این زمینه فردی در جایی حضور یافته و خود را پسر رییس سازمان بازرسی کل کشور معرفی کرده و در نهایت اقدام به اخاذی کرده است. قطع کامل دست کارچاق‌کن‌ها نیاز به همکاری مردم دارد.

محسنی اژه‌ای در خصوص تعداد و اسامی افرادی که در رابطه با چاپ و انتشار متن کامل دفاعیه مدیر مسوول روزنامه ایران در دادگاه تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، اظهار بی‌اطلاعی کرد.


 
نکته‌ای مهم در بیان و تحلیل سوابق سران فتنه
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٥ آذر ،۱۳۸٩ : توسط :
نکته‌ای مهم در بیان و تحلیل سوابق سران فتنه

 رویدادهای تلخی که سال گذشته و پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم رخ داد، اگرچه فرصت یک بهره گیری درخور از انتخاباتی بی سابقه و باشکوه و ارتقای جهشی جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه جهانی را کمرنگ کرد اما در عین حال دستاوردهایی بسیار مفید و عبرت آموزی را نصیب ملت ایران کرد.

یکی از موضوعاتی که در بحبوحه ناآرامی ها توجه بسیاری از محافل سیاسی و خبری و نیز افکار عمومی را درگیر ساخته بود، بازخوانی پیشینه و سوابق سران ناآرامی ها بود که به دلیل هدایت جریان آشوب خیابانی به "سران فتنه" معروف شده بودند.

برای همه مهم بود که بدانند آیا سران و فعالان اغتشاشات که اکثرشان حضور دیرینه ای در سطوح بالای جمهوری اسلامی داشتند، چگونه به مرحله تقابل با نظام رسیده اند؛ اینکه آیا انحراف از خط امام و انقلاب محصول پیمایش چندین ساله راهی اشتباه بوده و یا اینکه این سیاسیون مقطع کنونی را زمان مناسبی برای علنی کردن مکاید چند ده ساله خود دیده اند؟ به عبارت دیگر آیا سران فتنه از ابتدا به دنبال براندازی نظام بوده اند و اکنون چهره واقعی شان رو شده یا این نفاق محصول کژی های چندین ساله بوده است؟

در همین راستا، برخی رسانه‌ها تلاش کردند تا با بازخوانی تاریخ و رجوع به سوابق نامطلوب این افراد، مشی انحرافی آنان را مربوط به سال ها پیش بدانند و این افراد را از ابتدا دارای انحراف عقیدتی، ایدئولوژیک و نفاق داخلی معرفی کنند؛ مساله‌ای که البته در موارد زیادی صحیح بود و بررسی‌ها نشان داد که برخی از فعالان مطرح فتنه 88 (آنگونه که خود اعتراف کرند) از ابتدا تفکرات التقاطی و انحرافی داشتند و فقط به دلیل شرایط خاص ابتدای انقلاب یا ترس از امام راحل، قادر به بروز ماهیت واقعی خود نبوده‌اند.

با این حال، در موارد دیگری از جمله درباره سران ناآرامی ها این ادعا دور از واقعیت بود و هرچند که وجود خلجانهای اعتقادی و اخلاقی در گفتارها و رفتارهای آنان بروز جدی داشته اما نمی شد پذیرفت آنان از ابتدا منحرف و به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند.

نکته مهم موضوع این است که تن دادن به چنین تحلیلی درباره سران فتنه و جاسوس دشمن معرفی کردن آنان از ابتدا، محصولی جز منحرف شدن خواص و افکار عمومی از وقایع عبرت آموز سال 88 ندارد و اساسا در تضاد با مفاهیم و تعالیم اسلامی است.

این مساله که برخی افراد در ابتدا مومن به امام و انقلاب اسلامی بوده‌ و در گذر زمان و به دلیل تسلیم شدن در برابر منافع شخصی و گروهی و همچنین اسارت در بند مال و فرزند و دیگر خواسته های دنیوی، به جبهه مقابل انقلاب نقل مکان کرده اند، مساله‌ای است که تاریخ اسلام عبرتهای مشابه بسیاری از آن به خود دیده و نام‌هایی چون طلحه و زبیر و حتی چگونگی شکل گیری فاجعه عاشورا فقط 50 سال پس از رحلت پیامبر(ص)، شاهد این مدعاست.

بر پایه چنین حقیقتی است که ابواب عبرت و درس گیری از واقعیت ها باز می ماند و مردم و بویژه خواص، هر مرحله ای از زندگی و هر تصمیم خود را آزمایش و امتحانی الهی خواهند دانست که اگر در راستای هوای نفس و خواسته های شخصی و حزبی باشد، بعید نیست که ادامه آن روند، آنان را به قهقرای کنونی سران فتنه و حتی بدتر از آن دچار کند و در نگاه خدا و مردم منفور.

آیت‎الله مصباح یزدی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، که دلایل زیادی برای دفاع از این واقعیت دارد، اخیرا در توضیح این موضوع اظهار داشت: "نمی‌توان باور کرد که سران فتنه از ابتدای انقلاب به دنبال براندازی نظام اسلامی بودند. البته برخی ریشه‌ها و زمینه‌هایی در آن‌ها وجود داشته است اما عمده انحراف آن‌ها به دلیل برآورده نشدن خواسته‌هایشان و تهدید منافعشان بود و امروز آن‌ها با پوشاندن لباس حقیقت بر توقعات باطل خود می‌خواهند انقلابی نوین برپا سازند."

بنابراین ضروری است، رسانه‌های انقلابی که با اهداف نیک به سراغ بیان و تحلیل وقایع و عملکرد فعالان فتنه 88 رفته و می‌روند، این نکته را درنظر داشته باشند که تمام افرادی که سال گذشته جریان آشوب را هدایت کردند و بر تن انقلاب اسلامی زخم زدند، لزوما از یک جنس و هم‌ردیف نیستند.

در میان این افراد، هم منافقین چند ده ساله حضور داشت؛ هم خواص غرق دنیا و هم خواص بی‌بصیرت. هم دشمنان اسلام و مقدسات الهی حضور داشتند و هم عابدنمایانی که از فرط دوری از اجتماع، قدرک درک شرایط صحنه فتنه را نداشتند.

زیرا اگر قرار باشد همه مسببان فتنه 88 را به یک چوب راند و تحلیل کرد و آنان را منافقانی ازلی خواند که از ابتدا به دنبال براندازی و جاسوسی بوده‌اند، اصولا جایی برای پندآموزی و عبرت گرفتن از امتحانات بزرگ سال 88 باقی نمی‌ماند چرا که کسانی که اکنون خود را از نفاق و انحراف دور می دانند، هرگز از فتنه 88 و سران آن درس نخواهند گرفت.

موضوعی که راه را هم برای فتنه‌ های آینده گشوده خواهد گذاشت.

 

اعتراف عوامل ترور های اخیر به همکاری با موساد

هم‌اکنون در حال انجام پیگیری‌های لازم برای دستگیری عوامل ترور 2 استاد دانشگاه هستیم که برخی از این عناصر توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند...

 

وزیر کشور گفت: هم‌اکنون در حال انجام پیگیری‌های لازم برای دستگیری عوامل ترور 2 استاد دانشگاه هستیم که برخی از این عناصر توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند و اعترافات آنها نشان می‌دهد که دست خائن رژیم صهیونیستی در این ترورها وجود دارد.
به گزارش فارس، مصطفی محمد‌نجار امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرستان شهریار در خصوص ترور‌های اخیر دانشمندان ایرانی گفت: صهیونیسم جهانی و عوامل استکباری مانند موساد و برخی از کشورهای اروپایی از پیشرفت ایران عصبانی هستند و به همین دلیل دست به اقدامات تروریستی علیه دانشمندان ایرانی می‌زنند.

وی با بیان اینکه دو عملیات تروریستی اخیر که بر روی دو دانشمند نخبه ایرانی انجام شد، نشان‌دهنده سردرگمی دشمنان ملت ایران است، افزود: قطعاً دشمنان باید بدانند مردم کشور ما با ترور‌هایی که صورت می‌گیرد برای ادامه راه خود و پیشرفت مصمم‌تر می‌شوند.

وزیر کشور بیان داشت: مردم کشور ما هدف دشمن را شناخته‌اند چرا که دشمن از یک سو علیه ایران قطعنامه صادر می‌کند و اسامی همین افراد را به آژانس می‌دهد و از سوی دیگر، عوامل آنها دست به ترور این افراد می‌زند که این موضوع دست دشمن را رو کرده است.

وی با بیان اینکه مقامات امنیتی و اطلاعاتی کشور تا به حال اقدامات خوبی را برای شناسایی و دستگیری تروریست‌ها انجام داده‌اند، تصریح کرد‌: در جلسه ویژه‌ای که بعد از حادثه تروریستی شهادت دکتر شهریاری برگزار شد، تمهیدات و برنامه‌های دیگری برای حفاظت از جان دیگر دانشمندان کشور در نظر گرفته شد.

نجار در پایان گفت: هم‌اکنون در حال پیگیری برای دستگیری عوامل ترور دو استاد دانشگاه هستیم و خادمان این شهدا تا گرفتن خون شهید شهریاری دست از تلاش خود بر نمی‌دارند.

 

 

یک عضو مرتبط با ستاد موسوی و گروهک نفاق دستگیر شد

یک عضو مرتبط با ستاد موسوی که همکاری گسترده‌ای با گروهک نفاق داشته‌است، دستگیر شد.

 این عضو مرتبط با ستاد موسوی به دستور گروهک نفاق نام "بنیامین " را برای پوشش فعالیت‌های خود برگزید.

بنیامین در جریان آشوب‌های پس از انتخابات نقش ساماندهی و عملیاتی کردن برنامه‌ها از جمله راه‌اندازی آَشوب‌ها و درگیری‌های خیابانی را بر عهده گرفت.

وی در جریان یکی از آشوب‌های خیابانی در تیرماه 88 از سوی ناجا دستگیر و پس از گذشت یک هفته آزاد شد.

بنیامین پس از آزادی مورد توجه یکی از عناصر اصلی گروهک نفاق در ستاد موسوی که هم‌اکنون متواری می‌باشد،‌ قرار گرفت و از سوی وی به گروهک مذکور معرفی شد. سرپل گروهک نفاق در خارج کشور نیز بلافاصله با وی ارتباط برقرار کرده و پس از طی دوره‌های آموزشی ویژه از جمله کد رمز و ... وی را برای برنامه‌های بعدی این گروهک آماده کرد.

وی از سوی گروهک نفاق ماموریت‌هایی را بر عهده گرفت و در اولین اقدام با سواستفاده از برخی فریب‌خوردگان حوادث پس ازانتخابات شبکه‌ای مخفی را تشکیل داد و درصدد اجرای ماموریت‌های محوله از سوی این گروهک برآمد.

 

 

دستگیری یک عضو مرتبط با ستاد موسوی و گروهک نفاق

 


یک عضو مرتبط با ستاد موسوی که همکاری گسترده‌ای با گروهک نفاق داشته‌است، دستگیر شد.

هامون نیوز به نقل ازفارس، این عضو مرتبط با ستاد موسوی به دستور گروهک نفاق نام "بنیامین " را برای پوشش فعالیت‌های خود برگزید.
بنیامین در جریان آشوب‌های پس از انتخابات نقش ساماندهی و عملیاتی کردن برنامه‌ها از جمله راه‌اندازی آَشوب‌ها و درگیری‌های خیابانی را بر عهده گرفت.
وی در جریان یکی از آشوب‌های خیابانی در تیرماه 88 از سوی ناجا دستگیر و پس از گذشت یک هفته آزاد شد.
بنیامین پس از آزادی مورد توجه یکی از عناصر اصلی گروهک نفاق در ستاد موسوی که هم‌اکنون متواری می‌باشد،‌ قرار گرفت و از سوی وی به گروهک مذکور معرفی شد. سرپل گروهک نفاق در خارج کشور نیز بلافاصله با وی ارتباط برقرار کرده و پس از طی دوره‌های آموزشی ویژه از جمله کد رمز و ... وی را برای برنامه‌های بعدی این گروهک آماده کرد.
وی از سوی گروهک نفاق ماموریت‌هایی را بر عهده گرفت و در اولین اقدام با سواستفاده از برخی فریب‌خوردگان حوادث پس ازانتخابات شبکه‌ای مخفی را تشکیل داد و درصدد اجرای ماموریت‌های محوله از سوی این گروهک برآمد.


 

 

توصیه‌های شیخ برای شباب دانشجو


جارچیان و خبرچینان خبر آوردند که جماعتی از حواریون شیخ‌الحکما والادبا جهت دست‌بوسی به خدمت وی رسیده و عرضه داشتند:‌‌ ای شیخ! گر درنگ کنی و تعجیل روا مداری، قافیه را باخته‌ای؟

 

شیخ پرسید: از چه رو؟ حواریون بگفتند: مگر خبر نداری دو هفته‌ای است که آن یکی پیغامی از برای جوانکان دانشجو ارسال داشته و آنان را به سوی خود خوانده، حال آنکه همگان شاهد بودند میلیون‌ها نفر از نخبگان، اساتید و دانشجویان سال گذشته به روز گزینش فردی اصلح از برای زمامداری امورات کشور،در کوی و برزن نام تو را فریاد می‌کشیدند و می‌گفتند عالم‌تر و فاضل‌تر از شیخ در این دهر پیدا نبود و ردای ریاست ما فقط از آن اوست. کسی که به هنگام خطابه هر کلامش دری است گران از برای حکیمان و سخنوران و هر پندش را نیازمند تحریرهزاران رساله از برای تفسیرش. بر شماست که با افاضه فضل گوی سبقت از همگان بربایید تا بدانند با غصب حق شما چه خسرانی بر ساکنان بر و بحر وارد آمد. شیخ بگفت اگر اینگونه است پس من می‌گویم و شما بنگارید و هر جای کلام فزونتر از فهم این جوانکان دانشجو و اساتیدشان بود، خود به میان آنان بروید و آن را به زبان ساده ترجمه کنید چرا که نازل‌کردن کلام از بهر آنان دون شأن حکیم سخنوری چون من باشد. حواریون با ذوق تمام بگفتند سمعا و طاعتاً یا شیخ!
شیخ گفت و شاگردان کتابت کردند که متن پیامش از قرار زیر است:
فرزندان دانشجویم! بار دیگر روز دانشجو فرا رسیده و من هرگاه نام این روز را می‌شنوم به یاد دوران شباب خود می‌افتم که چگونه «جهشی» دروس دانشگاهی را پاس می‌کردم و در هر ترم دانشگاه یک مدرک دکترا از دانشگاه‌های داخله و خارجه دریافت می‌نمودم البته اینها به جز مدارک افتخاری است که از شرق و غرب عالم به نام من صادر می‌شد. حال آنکه عده‌ای حسود که چشم دیدن این همه فضل و حکمت را در یک نفر ندارند سال گذشته شعار می‌دادند «شیخ بی‌سواد عامل دست موساد». یادتان هست در ایام تبلیغات ریاست‌جمهوری هنگامی که به دانشگاه‌های شما سر می‌زدم، در هر دانشگاه صدها هزار دانشجو به استقبال ما می‌آمدند.
نوه‌های من! دیدید که در مناظرات تلویزیونی بر خلاف دیگران که فقط نفی یکدیگر می‌کردند من با استدلالات کاملاً علمی که اساتید و اقتصاددان‌های شهیر جهان نیز از درک آن عاجز بودند، همگان را از این همه علم و تجربه مملکت‌داری به بهت و حیرت واداشتم و پس از آن شاهد بودیم که ده‌ها میلیون رأی از چهارگوشه ایران و از تمامی‌استان‌ها که فکر می‌کنم تعدادشان 500 تا بود به سوی من سرازیر شد اما چشم تنگان به مقام و منزلت من حسادت ورزیدند و تمام آرای مرا به اسم دیگران خواندند و گفتند ای شیخ آرای باطله بر تو غلبه یافته‌اند! و در مرتبه پنجم ایستاده ای! من هرچه اندیشیده‌ام ندانستم این آرای باطله کیست و کی کاندیدا شد که ما نفهمیدیم.
جوانان دانشجو حیف که نتوانستم رئیس‌جمهور شوم و یکی حق ما را غصب نمود وگرنه کارهایی برایتان انجام می‌دادم که هزاران محمود نتوانند انجام دهند.
همانگونه که شما هم مطلعید این جماعت مدام از پیشرفت کشور خبر می‌دهند در صورتی من با گوش‌های خود شنیدم که اساتید شما هنوز در دانشگاه صاحب کرسی‌اند و بخاری و شوفاژ ندارند. من اگر مسئول می‌شدم همان ابتدای کار برای همه‌شان بخاری می‌خریدم تا مجبور نشوند مثل ننه‌جون من در سرمای زمستان از کرسی استفاده کنند.
دانشجویان عزیز مشکل ما آزادی بیان است همانگونه که آزادی بیان و دموکراسی باعث شد معدن‌چیان شیلی از زیر زمین بیرون بیایند. شما را نیز صاحب خانه و کار می‌کند. اصلاً اگر آزادی بیان بود شما همه‌تان یک شبه صاحب شغل و مال می‌شدید. اگر شما از خانواده‌تان دورید و در غربت درس می‌خوانید به خاطر نبود دموکراسی و آزادی بیان است.
فعلاً همین مقدار برایتان کافی است در پیام‌های بعدی راهکارهای دیگری برای حل مشکلاتتان را خواهم گفت.

 

 

 

انفجار اتوبوس حامل زائران ایرانی را چه کسی برعهده گرفت؟کمیته نظامی گروهک تروریستی انصارالاسلام با انتشار بیانیه ای مسئولیت انفجار اتوبوس حامل زائران ایرانی را در استان دیالی کشور عراق برعهده گرفته است .

هامون نیوز به نقل از جوان در بخشی از این بیانیه آمده است : « اعضای این گروه اخبار موثقی مبنی بر ورود نیروهای امنیتی ایران به عراق جهت زیارت مرقدها دریافت کرده اند که برادران مجاهد در مقدادیه اقدام به کار گذاشتن مین نموده و دو دستگاه اتوبوس حامل نیروهای امنیتی ایران با آن برخورد که طی آن هشت نفر کشته و تعدادی نیز مجروح شدند .
گفتنی است گروهک انصارالاسلام وابسته به گروهک تروریستی القاعده می باشد .

 

 

 

 

دستور العمل مذاکره آمریکا و انگلیس با ایران در اسناد ویکی لیکس:
با ایرانی ها پرخاشگرانه صحبت نکنید
سفیر انگلیس درباره نحوه مذاکره با ایرانی ها به «رایان کروکر» سفیر آمریکا در بغداد و ژنرال پترائوس فرمانده نیروهای آمریکایی با استناد به دو سال تجربه خود و از جمله مذاکره بر سر 15 تفنگدار انگلیسی بازداشت شده از سوی ایران می گوید ...

بررسی آمار فراوانی کلمات به کار رفته در اسناد منتشر شده از سوی ویکی لیکس نشان می دهد این پروژه بیش از هر چیزی متوجه «ایران» بوده و کلمه «ایران» بیشترین آمار فراوانی را در این اسناد دارد.
دکتر «کیت ایتان» محقق آمریکایی با تجزیه و تحلیل اسناد منتشر شده توسط پایگاه اینترنتی «ویکی لیکس» به بررسی فراوانی واژه های کلیدی به کار رفته در این اسناد پرداخته است و نشان داده که اسناد گزینش شده برای انتشار در حقیقت بر «ایران» متمرکز بوده اند و این افشاگری نیز مسائل مرتبط با این کشور را هدف گرفته است. به گزارش «مشرق»، تحقیقات دکتر ایتان مهر تائیدی است بر نظر بسیاری از کارشناسان که با اشاره به زمان بندی افشای این دسته از اسناد محرمانه دولت آمریکا و همچنین چگونگی گزینش اطلاعات مذکور، تاکید کرده بودند که انتشار این اسناد با هدف تاثیرگذاری بر سیاست های مرتبط با ایران انجام گرفته است.
به گزارش صراط در این میان و صرف نظر از سناریوی نهفته در پس پرده ویکی لیکس، مرور یکی از این گزارش های ویکی لیکس قابل تأمل به نظر می رسد. این گزارش بنابر ادعای ویکی لیکس مربوط به دیدار جفری آدامز سفیر وقت انگلیس در تهران (نوامبر 2007) با «رایان کروکر» سفیر آمریکا در بغداد و ژنرال پترائوس فرمانده نیروهای آمریکایی است. سفیر انگلیس درباره نحوه مذاکره با ایرانی ها، به استناد دو سال تجربه خود و از جمله مذاکره بر سر 15 تفنگدار انگلیسی بازداشت شده از سوی ایران می گوید: «باید در مذاکراه با ایران با وجود قاطعیت، از پرخاشگری پرهیز کرد... آنها به غرب اعتمادی ندارند. مشکل است با شرکت کنندگان ایرانی در مذاکرات، خارج از چارچوب دستورالعمل های مشخصی که دارند، برخورد کرد اگر چه عنصر غافلگیری می تواند مؤثر باشد... خیلی مهم است که بتوان این اعتقاد ایرانی ها را که زمان به نفع آنهاست، زیر سؤال برد... آنها از جدی نبودن مذاکرات در دوره های قبلی دل خوشی ندارند اما در عین حال از مذاکرات برای بهبود وجهه خود استفاده می کنند... ایرانی ها کم هوش نیستند و مسائل را به دقت دنبال می کنند. نباید آنها را فاقد تشخیص تصور کرد... به جای از کوره در رفتن یا رد و بدل کردن اتهام که به ایرانی ها فرصت مانور می دهد، باید سؤال های غیرمنتظره مطرح کرد و آنها را از چارچوب هایشان خارج کرد... باید به آنها گفت که اگر ما در عراق شکست بخوریم، شما هم شکست می خوردید... آنها تصور می کنند زمان به نفع آنهاست و بنابراین تلاشی انجام نمی دهند. باید متقاعدشان کرد که اکنون زمان عمل است و در غیر این صورت منافعشان در خطر می افتد. ضمناً باید گفت که اگر در مذاکرات پیشرفتی حاصل نشود، آمریکا ممکن است مذاکرات را متوقف کند... زیاد سؤال کنید و همیشه توپ را به زمین آنها بیندازید. با این کار باعث راه انداختن و تشویق بحث های داخلی در تهران خواهید شد ضمن اینکه با آوردن فشار، آنها را مجبور می کنید از سناریوی خود فاصله بگیرند. با پیش کشیدن مسائل غیرمترقبه، سعی کنید آنها را از مسیرشان خارج کنید.»