در تالارهای گفتگوی فضای مجازی مراقب خود باشید
ساعت ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٧ آبان ،۱۳۸٩ : توسط :

در تالارهای گفتگوی فضای مجازی مراقب خود باشید

 

عموم نفرات داخلی از هویت مخاطب خود (عنصر منافق) بی اطلاعند و این ناآگاهی بستر مناسبی را جهت سوء استفاده منافقین فراهم آورده است.

اختصاصی ملل نیوز /برابر اخبار دریافتی عناصر فرقه تروریستی منافقین با عناوین مجعول ضمن حضور در تالارهای گفتگوی فضای مجازی اقدام به شناسایی افراد نموده و در ادامه با پوششهای جعلی گوناگون با این نفرات ارتباط مستقیم خود را در محیط سایبر بر قرار می نمایند. عموم نفرات داخلی از هویت مخاطب خود (عنصر منافق) بی اطلاعند و این ناآگاهی بستر مناسبی را جهت سوء استفاده منافقین فراهم آورده است. بیایید در ارتباطاتمان در فضای مجازی بیشتر دقت کنیم.

 
 
پسر کروبی از دبیرخانه مجمع تشخیص اخراج شد
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ق.ظ روز جمعه ٧ آبان ،۱۳۸٩ : توسط :

 

پسر کروبی از دبیرخانه مجمع تشخیص اخراج شد

 

پسر شیخ مهدی کروبی از دبیرخانه مجمع تشخیص مصلح نظام اخراج شده و ورود وی به ساختمان های دبیرخانه مجمع ممنوع شده است.

به گزارش بولتن، تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی که در یکی از کمیته های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام فعالیت داشته، اخیرا طی اقدامی ارزشی و انقلابی از سوی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام قطع همکاری و اخراج شده است.

بنابراین گزارش، به دلیل حاشیه هایی که وجود وی در این کمیته زیرمجموعه دبیرخانه ایجاد کرده بود، با دستور دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت، با وی قطع همکاری شده و برهمین اساس مقرر گردیده از ورود وی به کلیه محیط های مرتبط با مجمع ممانعت بعمل آید.
تقی کروبی استاد حقوق دانشگاه علم و فرهنگ است که بارها در کلاس‌های درسی خود در دوران فتنه، هتاکی‌هایی را علیه نظام و مسئولان آن روا داشته است.این در حالی است که فرزند مهدی کروبی بارها با رسانه های غربی به خصوص بی بی سی مصاحبه و گفتگو داشته و خوراک تبلیغاتی مناسبی رای برای دشمنان نظام مهیا کرده است.

گفتنی است، تقی کروبی پیش از این با حضور در برخی جلسات مربوط به دبیرخانه دسترسی نسبتا مناسبی به اخبار و اطلاعات کشور داشته که علاوه بر سو استفاده های سیاسی از این اخبار، اطلاعات و اسرار این نهاد مهم نظام در برخی محافل منتشر و اعلام می شده است.

 


 
داستان‌هایی که دشمن را عصبی می‌کند
ساعت ٢:۱٢ ‎ق.ظ روز جمعه ٧ آبان ،۱۳۸٩ : توسط :

 

داستان‌هایی که دشمن را عصبی می‌کند

اشا: تلاش یک گروه مردمی برای مستندسازی وقایع سال ۸۸، عصبانیت نویسندگان سایت‌های ضدانقلاب را برانگیخت. طی روزهای گذشته یک سایت ضدانقلاب با ارائهٔ اطلاعاتی مخدوش و غیرواقعی، تلاش کرد برگزاری مسابقهٔ داستان‌نویسی ویژه فتنه ۸۸ را تحت الشعاع تبلیغات سیاسی قرار دهد.

آن‌چنان که از نوشتهٔ این سایت برمی‌آید، نویسندهٔ مطلب با لحنی عصبی در پی تخطئهٔ جایزه «داستان فتنه» است. این موضوع، نشان‌گر حساسیتِ معاندین جمهوری اسلامی دربارهٔ ثبت تاریخی و داستانی حوادث سال ۸۸ است.

جایزه فتنه چیست؟

طی روزهای گذشته، رسانه‌ها با درج خبری از فراخوان جایزه «داستان فتنه» خبر دادند. طبق دانسته‌های خبرنگار اشا این جایزه به ابتکار «رحیم مخدومی» نویسنده و خاطره‌نگار دفاع مقدس برپا می‌شود. در پسِ این جایزه، نام مؤسسهٔ فرهنگی- هنری رسولان آفتاب آمده است؛ مؤسسه‌ای خصوصی واقع در یکی از شهرستان‌های حاشیه‌ای استان تهران.

طبق فراخوان این جایزه، پدیدآورندگان می‌توانند آثاری در قالب داستان کوتاه و مینی‌مال دربارهٔ فتنه سال ۸۸ بنویسند و آثار خود را تا پایان آبان‌ماه ۸۹ به دفتر مؤسسهٔ رسولان آفتاب ارسال کنند.

بنا است آثار برگزیدهٔ این جایزه، پس از اهدای جوایز در قالب کتابی منتشر شود. برخلاف دیگر جوایز ادبی، نویسندگان محدودیتی در تعداد آثار ارسالی ندارند، اما نباید داستان کوتاهشان بیش از ۵ صفحه آ۴ باشد. این محدودیت برای داستان مینی‌مال، نیم صفحه آ۴ است.

تخیل یا بی‌دانشی؟

برخلاف واقعیت، خبرنگار سایت ضدانقلاب با وابسته خواندن جایزهٔ مردمی «داستان فتنه» به «پول‌های کلان و امکانات وسیع» هدفِ برگزارکنندگان جایزه را «خریدن نویسندگان و جذب هنرمندان» عنوان کرده است. این در حالی است که ارزش مادی مجموع جوایز «داستان فتنه» -حتی با افزایش بی‌رویه و ناگهانی ارزش طلا- به مرز یک میلیون تومان هم نمی‌رسد! جایزهٔ نفر اول این مسابقه یک سکهٔ بهار آزادی، جایزهٔ نفر دوم نیم سکه و جایزهٔ نفر سوم ربع سکه بهار آزادی است. طبیعتاً این جوایز با توصیفاتی نظیر «پول‌های کلان و امکانات وسیع» برابری نمی‌کند. البته این موضوع نشان می‌دهد که خبرنگار این سایت از توجه به اطلاعات جشنواره غافل بوده است.

نویسندهٔ مطلب مذکور مطلبش را این‌چنین ادامه می‌دهد تا بی‌اطلاعی‌اش از ساده‌ترین و بارزترین مسائل فرهنگی کشور را آشکارتر کند: «رحیم مخدومی به همراه محمدرضا رهگذر مشهور به (سرشار)، حمید گروگان، علی اکبر ولایتی، راضیه تجار، سمیرا اصلانپور، سهیلا عبدالحسینی، تشکیلاتی تحت عنوان «انجمن قلم» به راه انداخته‌اند.»

در همین حال، محمدرضا سرشار در واکنش به این مطلب، یادداشتی نگاشت. در یادداشت این نویسنده و عضو هیئت مؤسس و هیئت مدیره انجمن قلم ایران آمده است: «متاسفانه جناب آقای مخدومی -نمی‌دانم چرا- تاکنون به عضویت انجمن قلم ایران درنیامده‌اند (و کاش این اتفاق افتاده بود، یا بعد از این بیفتد).»

نمایش عصبانیت ضدانقلاب از ثبت وقایع سال ۸۸ با وصلهٔ نچسب دیگری به این جایزه ادامه پیدا می‌کند و مدعی می‌شود افراد نامبرده در تماس با نویسندگان گفته‌اند: «از نظر مالی مشکلی وجود ندارد. هر چقدر پول لازم داشته باشید در اختیار قرار می‌گیرد.»

سرشار در واکنش به این نوشته در وب‌سایت شخصی‌اش می‌نویسد: «انجمن قلم ایران متاسفانه نه پیش از انتشار خبر فراخوان مذکور توسط آقای مخدومی از این مسابقه خبر داشت، نه در این ارتباط و نه در ارتباط با هیچ موضوع دیگری؛ از بدو تاسیس خود تاکنون، هیچ گونه تماس و ارتباطی با جناب مخدومی یا مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا بیت مقام معظم رهبری -که خداوند سایهٔ ایشان را بر سر کشور و امت مستدام بدارد- و نه شخص یا جای دیگری داشته است و دارد. بنابراین به طور طبیعی نمی‌تواند در این ارتباط پول و امکاناتی دریافت کرده باشد.»

این در حالی است که نویسندهٔ مطلب سایت ضدانقلاب می‌نویسد: «نامبردگان با پول کلانی که از برخی منابع (از جمله بیت رهبری و وزارت ارشاد) در اختیار خود گرفته‌اند، در صدد شناسایی و جذب نویسندگان -خصوصاً نویسندگان و هنرمندانی که مشکل مالی دارند– هستند.»

این درحالی است که رحیم مخدومی از کم‌ترین امکانات رسانه‌ای برای اطلاع‌رسانی دربارهٔ جایزهٔ «داستان فتنه» بی‌بهره بوده است و طی دو هفته از آغاز فراخوان، تنها یکی-دو رسانه به بازتاب آن پرداخته‌اند. تا آن‌جا که وی از تلفن همراه شخصی خود (که از قضا اعتباری است) برای اطلاع‌رسانی دربارهٔ مسابقه استفاده کرده است. از رنگ و روی نزارِ پوستر جایزه نیز هویدا است که تا چه میزان «امکانات و پول کلان» در اختیار مخدومی قرارگرفته است!

جهلی به نفع حقیقت

انتشار گزارش پر اشتباه سایت ضدانقلاب جای شادمانی دارد. این شادمانی برآمده از عصبانیتِ دشمنان، نشان‌گر نقطه ضعف آن‌ها است. ذهن تیزبین پس از انتشار چنین واکنشی به خوبی درمی‌یابد که دشمنان جمهوری اسلامی ایران از ثبت حقایق سال ۸۸ دستپاچه شده‌اند و می‌کوشند با متهم کردنِ افراد و ربط دادن بی‌دلیل افراد و مراکز به یکدیگر، دروغ‌های خود را توجیه کنند.

باید امیدوار بود که این عصبانیت، نویسندگان انقلاب را در ثبت درست، سریع و کیفی فتنه ۸۸ دل‌گرم‌تر کند. این در شرایطی است که برخی از دشمنان نظام، هم‌اکنون در حال نگارش یا انتشار آثاری دربارهٔ وقایع سال گذشته‌اند.

این‌روزها باید امیدوار بود که مبادا تاریخ را برعکس ثبت کنند.
 

 


 
نجی از عبور موسوی از تظاهر به خط امام تقدیر کرد
ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ روز جمعه ٧ آبان ،۱۳۸٩ : توسط :

نجی از عبور موسوی از تظاهر به خط امام تقدیر کرد

 


عضو اتاق فکر 5 نفره جنبش سبز در خارج کشور از تداوم اختلاف میان موسوی و خاتمی خبر داد، گنجی می گوید «موسوی از جنبش سبز سخن می گوید اما خاتمی اصرار دارد از این عنوان استفاده نکند و براصلاح طلبی تاکید کند».

 گنجی همچنین نوشت: «موسوی برخلاف خاتمی از جنبش سبز سخن می گوید و از عنوان اصلاح طلبی استفاده نمی کند. هویت سازی موسوی برای جنبش سبز متفاوت از کاری است که خاتمی کرده و می کند.» 

وی اضافه کرد: آقای موسوی به خوبی دریافت که بالا کشیدن فتیله دفاع از آیت الله خمینی در چراغ جنبش سبز باعث فرار جمع زیادی از دلبستگان به این جنبش خواهد شد. او برخلاف خاتمی این فتیله را پایین کشیده است. مسئله موسوی، مسئله انتخابات نیست. او خودش هم می گوید مسئله ما انتخابات نیست. هویت سازی او برای جنبش سبز، هویت سازی سالادی است. سالاد سبزیجات یا سالاد میوه ها. همه با حفظ هویت خویش در این ترکیب متکثر متنوع حضور دارند، نه فقط معتقدان به اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی، نظام و خط امام. 

گنجی که پیش از این به انکار امام زمان(عج) پرداخته توضیح نداده که چگونه می توان هم فتیله شعارهای خط امام را پایین کشید و مخالفان خط امام را برکشید و در عین حال طرفداران خط امام و اسلام و انقلاب را هم با خود داشت. 

او در عین حال با اشاره به 3 دیدار موسوی و خاتمی در مهر 88، تیر 89 و مهر 89 می نویسد: گزارش این 3 دیدار جالب است. در گزارش های منتشر شده هیچ سخنی از جنبش سبز وجود ندارد. بعید است موسوی چنین خواسته باشد. به احتمال زیاد، او بوده که از ذکر نام جنبش سبز در گزارش دیدارها چشم پوشی کرده است. خاتمی و موسوی در سومین دیدار «بر تداوم هماهنگی میان اصلاح طلبان در همه زمینه ها تاکید کردند». به این ترتیب در گزارش جلسه مشترک از عنوان اصلاح طلبان به جای سبزها استفاده شده است. 

آنچه در این تحلیل مغفول مانده، بن بست و مرگ فتنه سبز است و نیز ملامت هایی که خاتمی متوجه موسوی کرده مبنی بر این که رادیکالیسم خیابانی شماها، سرمایه و اعتبار اصلاح طلبان را به باد داد. 

همزمان با مقاله گنجی، سایت خودنویس تصریح کرد: «جنبش سبز دیگر وجود خارجی ندارد و رهبران آن را ترس از مرگ کشت».!
این سایت ضدانقلابی تاکید می کند: سران سبزها را ترس از مرگ کشت. اکنون دیگر جنبش سبز وجود خارجی ندارد و از تعدادی انگشت شمار سبز باقی مانده کاری ساخته نیست. مضافا این که به لحاظ ایدئولوژیک هم از آن منطقی که شریعتی می گفت «در این مکتب یک نفر انسان هم، مسئول است» خبری نیست.
 
یادآور می شود آشفتگی روحی و تشکیلاتی فتنه گران طی هفته های اخیر رو به شدت گذاشته و از جمله به دنبال 2 مقاله سایت گویا نیوز (به قلم گنجی) در تاکید بر این مطلب که بنابر اظهارات کسانی چون تاج زاده، عبدی، رمضان زاده و بهزاد نبوی، تقلب در انتخابات و پیروزی موسوی واقعیت ندارد، به این سردرگمی ابعاد بیشتری بخشیده است.
 
سایت گویانیوز برای کاهش آسیب مقاله های گنجی چند مقاله انتقادی را هم چاپ کرد. در یکی از این مقالات آمده است: آقای گنجی مدتی است مبتلا به زیاده گویی شده، کشدار می نویسد و به راه رفتنش بر اعصاب کسانی می انجامد که اعصابشان، از بیان گنجی هم ضعیف تر است(!) 

گویا نیوز در مطلب دیگری تلاش کرد اظهارات تاج زاده، رمضان زاده، بهزاد نبوی و عبدی در رد «تقلب» را زیر سؤال ببرد، بنابراین به رغم شجاع معرفی کردن این افراد نوشت: ادعای بیشتر بودن آرای احمدی نژاد چنان صریح، مصرانه و بی محابا از سوی گنجی مطرح شده که گویا منظور اصلی وی از سخنرانی و مقاله اش در واقع طرح همان ادعا بوده است. واقعا از گنجی که خود در مدت زیادی با بازجوهای جمهوری اسلامی درگیر بوده، این نتیجه گیری ها عجیب و باورنکردنی است. او نمی تواند نداند که بازجوها چه شگردهای پیچیده ای را به کار می برند.
 
گویا نیوز در تحلیل خود که متضمن تحقیر کسانی چون بهزاد نبوی و عبدی و تاج زاده و رمضان زاده است می نویسد: قول آزادی با وثیقه معمولا در مورد زندانیانی چون تاج زاده، رمضان زاده و نبوی صورت می گیرد. آیا واقعا گنجی فکر می کند اظهارات آقای تاج زاده مبنی بر این که «برای بنده که تجربه انتخابات رو دارم، می دونم که تقلب نشده، ممکنه یکی دو میلیون عقب جلو بشه ولی ما نتیجه رو باختیم»، نظر واقعی اوست. نه تنها بر آقایان تاج زاده و رمضان زاده و نبوی که مطمئنا چندین ماه تحت شکنجه های وحشتناک ]!؟[ بوده اند هیچ خرده ای نمی توان گرفت بلکه باید این مردان شجاع را ستود که تا موقع به زبان آوردن این گفته ها، این قدر مقاومت کرده اند. آقای عبدی هم مدتی پیش دستگیر شد و به گفته خودش، پس از انجام یک معامله ]!![ با بازجو از زندان بیرون آمد.
 
گویا نیوز در مطلب سوم مدعی شد تقلب شکل دیگری داشته، اگرچه روز انتخابات تقلبی صورت نگرفته باشد! واقعیت این است که از طرف کاندیداهای معترض به نتایج انتخابات، هیچ دلیل قابل استناد و مستدلی در خصوص تقلب در روز برگزاری که منجر به تغییر نتیجه و برنده انتخابات بشود ارائه نشد. تقلب در اصل انتخابات و به عبارتی پیش از برگزاری انتخابات بود که از 400 نفر ثبت نام کننده، 4 نفر تایید صلاحیت شدند.