عاقبت دروغگویی!
ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۸ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

http://www.javanonline.ir/Images/News/Larg_Pic/28-3-1389%5CIMAGE634124562510401250.jpg


 
32 دروغ سبز
ساعت ٧:٠٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۸ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

http://www.javanonline.ir/Images/News/Larg_Pic/27-3-1389%5CIMAGE634123720558213750.jpg

 


این عکس پیش از آن در سایت ضداسلامی avideditor به عنوان تصویر افراد کشته شده طی بمباران در عراق به نقل از نشریه The New England Journal of Medicine منتشر شده بود.

خانواده دروغ سه عضو بیشتر نداشت. «دروغ بزرگ» پدر بود و «دروغ شاخدار» مادر. «دروغ سیزده» هم تنها فرزند این خانواده بود. اما 22 خرداد 88 دومین فرزند این خانواده به دنیا آمد که برای آن نام «دروغ سبز» را برگزیدند.
دروغ بزرگ، اصطلاح و تکنیکی است در پروپاگاندا، که اولین بار آدولف هیتلر از آن استفاده کرد. این تکنیک تبلیغاتی، بیشترین کاربرد را در عالم سیاست و بازیهای سیاسی دارد.
آدولف هیتلر در کتاب «نبرد من» میگوید: مردم شکست آلمان در جنگ جهانی اول را به این دلیل پذیرفتند که یهودی های پر نفوذ در مطبوعات از این تکنیک استفاده کردند. از نظر او این روش مستلزم آن است که دروغ باید چنان بزرگ باشد که هیچ کس باور نکند. بعدها گوبلز که وزیر تبلیغات هیتلر بود این تئوری را با کمی تغییر بدین گونه بیان کرد که «دروغ بزرگ یکی از روشهای تبلیغاتی مورد استفاده انگلستان است. انگلیسی ها یک دروغ بزرگ می گویند و تحت هر شرایطی بر تکرار آن پافشاری میکنند.»
و اما دروغ سیزده. روز دروغ آوریل در بسیاری از کشورها به عنوان یک روز ویژه با گفتن دروغ هایی به شوخی در یکم آوریل گرامی داشته میشود.
این مراسم در کشور ما سیزدهم فروردین انجام می شود و به همین جهت به دروغ 13 معروف شده است. در برخی کشورها از جمله بریتانیا، اتریش، نیوزیلند و زیمبابوه، دروغگویی در این روز از صبح تا ظهر ادامه پیدا میکند و شخصی که پس از ظهر دروغ بگوید «احمق آوریل» (April Fool) لقب میگیرد.
شاید کسی فکرش را نمی کرد که چهارمین عضو خانواده دروغ ها در فرایند انتخابات ریاست جمهوری دهم ایران متولد شود و نام «دروغ سبز» را بر آن بگذارد. دروغ سبز برخلاف برادرش «دروغ سیزده یا همان دروغ آوریل» -که اگر کسی بعد ازساعات ظهر دروغ بگوید احمق آوریل لقب میگیرد ـ گویا قرار نیست پایانی داشته باشد؛ زیرا با آن که 31میلیون و 525 هزار و 920 ثانیه(پانزدهم خرداد89) از ظهر اعلام نتایج انتخابات میگذرد اما کماکان ادامه دارد!
سرمنشأ همه دروغ ها «من» است و سرمنشأ دروغهای سبز نیز «من» بود اما نه یک «من» بلکه چند «من». پروژه «من» را شیخ مهدی کروبی کلید زد. نزدیک به 9 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری دهم زمان باقی بود که مهدی کروبی پرچم حزب اعتماد ملی را بالا گرفت و اعلام کرد که «من می آیم». روزها می گذشت و او «من» خود را حفظ می کرد:«من در عرصه تا لحظه آخر می مانم»، «من به نفع هیچ کس کنار نمی روم»، «من برای پیروزی آمده ام»، من، من، من، و باز هم من.
دومین شخصیتی که به پروژه «من» پیوست، سید محمد خاتمی بود که با پرچم اصلاحات اظهار کرد:«من می آیم». خاتمی زمانی در «من» خود مردد شد که زمزمه های آمدن میرحسین موسوی به گوشش رسید. او این تردید را در سفری که به ایلام داشت آشکار کرد:«یا من میآ یم یا مهندس موسوی.» تردیدها «من» خاتمی و «من» موسوی را به جلسه پشت درهای بسته کشاند. جلسات نتیجه نداد و دو «من» دیگر از اردوگاه دوم خرداد پا به عرصه انتخابات گذاشتند. اینگونه بود که بازی «من ها» آغاز شد و اینگونه بود که هواداران افراطی این سه «من»، آنها را ناخودآگاه به بازی در «فینال دروغ سبز» کشاندند ؛ چند نمونه از دروغ های سبز را با هم مرور میکنیم.


1- میرحسین موسوی که همواره در دوران نخست وزیری اش پیشتاز سخن سرایی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و لبنان بود در انتخابات ریاست جمهوری دهم و تنها برای جذب آرای خاکستری، چندین مرتبه حمایت از مردم این دو کشور را زیر سؤال برد و در سخنانی شعاری- و غیرمستقیم- فقر و کمبودهای کشور را ناشی از حمایت جمهوری اسلامی از این دو کشور دانست.


2- موسوی در اولین نطق تلویزیونی خود- اول خردادماه 88- اظهار داشت:«ایــن پـیشوازها برای شنیدن حرفها، نقدها و شنیدن مسائل کشور بود و الا من ماشین نداشته ام که شما را جمع کنم و پول نفتی در آسـتین نداشته ام و میدانم که شما به خـاطـر این مسائل وارد صحنه نمیشوید بـلـکـه حـضـورتـان بـه واسـطـه حساسیت نسبت به مسائل انقلاب است.»

یک روز بعد، سایت میرحسین طی اطلاعیه ای اعلام کرد:«مبادی حرکت اتوبوس ها به مقصد ورزشگاه 12 هزار نفره آزادی برای شرکت در مراسم بزرگداشت دوم خرداد با حضور خاتمی اعلام شد. این میتینگ انتخاباتی برای حمایت از نامزدی مهندس موسوی برگزار خواهد شد. مبادی حرکت اتوبوس ها به مقصد ورزشگاه آزادی به این شرح است: ولیعصر ــ سرچهارراه ولیعصر ــ خ بزرگمهر (امیرکبیر)، کیلومتر 20 جاده امام رضا(ع) شهر پاکدشت (پردیس ابوریحان)، بزرگراه خلیج فارس ــ نرسیده به عوارضی قم، خروجی دانشگاه آزاد(پردیس مرکزی)، بلوار کشاورز- خ عبدالله زاده ــ دانشکده شماره یک پزشکی شاهد، بزرگراه جلال آلاحمد ــ زیر پل گیشا (تربیت مدرس)، اتوبان همت ــ غرب به شرق ــ بعد از تقاطع اتوبان شیخ فضل الله ــ برج میلاد-(علوم پزشکی ایران)، دهکده المپیک ــ میدان دهکده ــ فلکه ورزش- علامه طباطبایی-(پردیس مرکزی)، خ شریعتی ــ سه راه ضرابخانه ــ خ گل نبی ــ دانشگاه علوم اجتماعی و ارتباطات علامه طباطبایی، بزرگراه چمران ــ پل مدیریت ــ روبه روی دانشگاه امام صادق(ع) خ علامه طباطبایی ــ (دانشکده ادبیات)، خ ولیعصر ــ جنب بیمارستان دی ــ خ نظامی گنجوی ــ جنب کوچه 7 پیکر (دانشکده مدیریت)، خ شهید بهشتی (عباس آباد) ــ خیابان احمدقصیر (بخارست)، ده ونک ــ خ شیخ بهایی ــ کوی دانشگاه الزهرا، خ ولیعصر ــ روبهروی بزرگمهر ــ جنب دانشگاه امیرکبیر (دانشگاه هنر)، خ مفتح ــ خ ورزنده ــ جنب ورزشگاه شیرودی ــ دانشکده سینما و تئاتر (دانشگاه هنر)، خ شریعتی ــ نرسیده به پل سید خندان (دانشکده برق)، ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس، جنب هتل پردیس(دانشکده مکانیک)، انتهای اتوبان وفادار شرقی دو راهی رهبر، بلوار دانشجو (دانشکده هوا فضا)، ولنجک ــ میدان دانشگاه (شهید بهشتی)، ولنجک ــ بلوار دانشگاه (علوم پزشکی شهید بهشتی)، خ شریعتی ــ جنب حسینیه ارشاد، بیمارستان مفید (شهید بهشتی / پرستاری و مامایی)، اتوبان خلیج فارس ــ نرسیده به پل هوایی مرقد امام ــ مجتمع یادگار امام (آزاد شهرری)و... از ذکر نام مابقی مسیرها به دلیل پرهیز از اطاله نوشتار چشم پوشی میکنیم.


3- میرحسین موسوی بیست ویکم اردیبهشت 88 گفت: «من اگر در این بیست سال سکوت کرده بودم به این دلیل بود که احساس خطر نکرده و وارد مسائل سیاسی نمی شدم». یک روز بعد، خود او تصریح کرد: «بیست سال سکوت نکردم، بلکه از رسانه محروم شدم».این ادعا هم البته دروغ بود چون بسیاری از اهالی رسانه اعلام کردند که بارها از موسوی برای مصاحبه دعوت کرده اند اما او رد کرده است.


4- مهندس موسوی در اظهارات انتخاباتی اش گفت:«توزیع سهام عدالت به شکل فعلی را جمع میکنم. اینگونه که امروز سهام عدالت در کشور توزیع می شود بخش خصوصی را با مشکل مواجه می کند.» پس از چندی موسوی در چرخشی جالب توجه اظهار کرد:«چیزی که به آن توجه نمی شود این است که تمام تعهدات دولت کنونی به دولت های آینده باز خواهد گشت و این دولت هر چیزی را که امضا کند دولت های بعدی نیز متعهد به اجرا خواهند بود.»


5- موسوی در مناظره با احمدی نژاد گفت:«آقای هاشمی و خاتمی چه ربطی به من دارند؟». چند روز بعد، کروبی در مناظره با احمدی نژاد با صراحت اظهار کرد:«دوره پیش آقای هاشمی رقیب من شد، این دور هم من را تایید نمی کند آقای موسوی را تایید می کند.» افزون بر این، ابطحی در دادگاه خود خاطرنشان کرد:«موسوی، خاتمی و هاشمی هم قسم شده اند که همدیگر را تنها نگذارند.»


6- موسوی در جریان تبلیغات، احمدی نژاد را رمال نامید. از سوی دیگر، رئیس ستاد میرحسین اعلام کرد: موسوی 30 میلیون رای می آورد! این آینده گویی و پیش بینی رئیس ستاد او را چه باید نامید؟


7- ساعت 23 و 30 دقیقه شب جمعه 22 خرداد 88؛ در حالی که رأی گیری هنوز در برخی شعبه ها ادامه داشت و آرا هنوز شمرده نشده بود میرحسین موسوی در یکی از برج های شمال پایتخت بر صندلی کنفرانس خبری تکیه زد و خودش را پیروز انتخابات با کسب اکثریت قاطع آرا اعلام کرد!او از هوادارانش خواست خود را برای برگزاری جشن پیروزی آماده کنند.


8- پیش از انتخابات، موسوی در یکی از فیلمهای تبلیغاتی اش در رسانه ملی گفت:«برخورد منطقی و قاطع با یک پدیده ناروا یک مسأله است و اینکه ما بعضی از مرزها را درنوردیم و به فراتر از آن برویم و با این کار انسجام ملی را دچار آسیب کنیم و ارزشهای بنیادی خودمان را مورد تهدید قرار بدهیم یک مسأله دیگر است.» اما روز شنبه پس از انتخابات به رغم آن که از برخورد منطقی سخن گفته بود با صدور بیانیه ای ضمن شعبده بازی خواندن نتایج انتخابات، آن را نشانه حاکمیت استبداد و دروغ دانسته و اظهار داشت که تسلیم این شرایط نخواهد شد. او ضمن ادعای تقلب در انتخابات، از کلیدواژه های دیگری همچون «خیانت به آرای مردم»، «نتایج بهت آور»، «بازی بزرگ» و «مبارزه با شورش دروغ» در این بیانیه استفاده کرده بود.


9- پیش از انتخابات، موسوی در مناظره تلویزیونی اش با احمدی نژاد گفت: «آدمی که خودمحور نباشد از قانون فرار نمیکند بلکه از آن استقبال میکند و حتی اگر آن قانون را دوست نداشته باشد از راه قانون مشکلش را حل میکند. از بی قانونی، حتماً دیکتاتوری، فقر، فساد و تبعیض زاییده می شود.» اما پس از انتخابات، موسوی با زیر پا گذاشتن تمام اظهاراتش در باب قانونگرایی و احترام به قانون، پس از آنکه نتیجه انتخابات را به سود خود ندید علیه ساختارهای قانونی انتخابات، شورای نگهبان و وزارت کشور شورش کرد و با فراخوان به هوادارانش، خیابانها را مأمن قانون شکنی و هرج و مرج ساخت. او که پیش از انتخابات گفته بود:«آدمی که خودمحور نباشد از قانون فرار نمیکند»، نه تنها از قانون فرار کرد بلکه قانون را متهم به «تقلب» ساخت.


10 - پیش از انتخابات، مهندس موسوی در یکی از فیلمهای تبلیغاتی اش در رسانه ملی برای جذب آرای بسیجی ها تصریح کرد: «من از بسیجیها تشکر میکنم. بنده هم یک بسیجی هستم و از بسیجیان حمایت میکنم». اما پس از انتخابات، میرحسین موسوی پس از شکست در انتخابات انواع انگها و تهمتها را متوجه نیروهای بسیجی کرده و از آنان با عنوان «نیروهای خودسر» یاد کرد!


11- قبل از انتخابات، موسوی در روزگار نخست وزیریاش در یکی از سخنرانیه ا خاطرنشان کرد:«نهضت انقلاب اسلامی یک نهضت ایمانی است که کرامتهای انسانی را به ایرانیان عرضه کرده است. ما نمی توانیم و نباید به ارزشهای این نهضت ایمانی پشت کنیم.» او همچنین در روزهای تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری در جمع تعدادی از جوانان گفت:«وقتی این شال سبز بر گردن من انداخته میشود احساس خاصی دارم که این نماد اهل بیت است و وظیفه سنگینی بر دوش من و همه کسانی که این پرچم را در دست دارند گذاشته شده است.» از مهمترین و برجسته ترین ارزشهای نهضت ایمانی انقلاب اسلامی، ارزشی به نام «ولایت فقیه» است که امام(ره) درخصوص این ارزش فرمود:«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.» با این حال، آقای موسوی به رغم تأکیدات مکرر رهبر انقلاب (ولی فقیه) برای پایان دادن به اغتشاش ها و حوادث پس از انتخابات، بدون اعتنا به رهنمودهای ولی فقیه، هواداران خود را به ادامه اعتراضها فراخوانده و میخواند. با آنکه رهبر انقلاب، صحت و سلامت انتخابات را تأیید کرده و اعلام داشتند که «جمهوری اسلامی اهل خیانت به آرای مردم نیست»، «تقلب در حد 11میلیون امکانپذیر نیست» و «مخدوش دانستن نتیجه انتخابات یک جرم بزرگ است» اما مهندس موسوی کماکان اتهام «تقلب» را برای تهییج و تحریک هوادارانش تکرار میکند!


12- پیش از انتخابات، آقای موسوی در فیلم تبلیغاتی خود گفت:«حضور خودمان، این حضور سبز و پر از معنویت و نورانیت و همراه با تعادل و احترام به مقررات و هنجارهای دینی و اعتقادی را باید حفظ کنیم. ما رنگ سبز را به عنوان نمادی که رنگ اهل بیت(ع) است انتخاب کردیم تا متمسک بشویم به اخلاق و رویه آن عزیزان.» اما پس از انتخابات، عبور آقای موسوی از قانون و خروج او از تعادل و احترام به مقررات سبب شد تا سبزهای هوادار او در روز قدس در حالی که از رنگ سبز- این نماد اهل بیت(ع)- به شکلهای زنندهای(لاک سبز، رژ سبز و... ) استفاده کرده بودند، ضمن روزهخواری در ملأعام فریاد «اسلام زدایی» برآورند که:«جمهوری ایرانی، میخواهیم، میخواهیم». در روزهای پیش از انتخابات نیز، تصاویری از رقص دختران حامی موسوی با شال و روسری و مانتو و مچبند سبز در حین سخنرانی خود آقای موسوی موجود است.


13- قبل از انتخابات، در فیلم تبلیغاتی، شیخ مهدی کروبی روبه روی کرباسچی (معاون اول کروبی که به موسوی رأی داد!) نشسته و می گوید:«مطمئناً از کاری که تحریک کند، کاری که دشمن تراشی کند، کاری که ضربه به منافع ملت باشد به شدت پرهیز میکنم.» ولی پس از انتخابات، مهدی کروبی با اظهارات خود در جاده تحریک افکار عمومی قدم برداشت و نه تنها برای نظام و انقلاب دشمن تراشی کرد بلکه به همراهی موسوی با تهمت تقلب، به تعبیر رهبر انقلاب «از نظام هتک حرمت و حیثیت» کردند. اقدامات کروبی و موسوی، کاخ سفید و همراهانش را تشویق کرد تا علیه منافع ملی ایران با انرژی و انگیزه بیشتری قدم بردارند.


14- ستادهای موسوی و کروبی با ارائه لیستی مدعی شدند در اغتشاشات پس ازانتخابات 72 نفر کشته شده اند. این لیست اولین بار در سایت حزب مشارکت منتشر و از آنها به عنوان «72 شهید جنبش سبز» نام برده شد. انتخاب عدد 72 از سوی دوم خردادی ها بسیار هوشمندانه و برای تداعی 72 شهید کربلا صورت گرفته است.


15- به مرور زمان تعدادی از افرادی که ستادهای موسوی و کروبی مدعی کشته شدن آنها بودند زنده از آب در آمدند!اما هدایتگران جریان اغتشاش برای لاپوشانی گافی که داده بودند، مدعی شدند که این افراد زنده نشده اند و زنده جلوه دادن آنها، ترفند نظام برای مخدوش کردن لیست شهدا و بدنام کردن دوم خردادی ها بوده است!


16- اتاق دروغ سازی معترضان، برای گرم نگه داشتن حرارت اغتشاش نیازمند خلق سوژه های ساعت به ساعت و روز به روز بودند. از همین رو، دروغ سبزی به نام «توهین به معترضان» را آفریدند. در حقیقت در ورای این دروغ سبز یعنی «خس و خاشاک خواندن معترضان توسط رئیس جمهور»، این نکته روانشناسانه نهفته بود که به هواداران موسوی تلقین کنند که نه تنها رأی شما را تباه کرده اند بلکه به شما توهین هم میک نند.
با انتشار این سوژه، موجی از تبلیغات رسانه ای آغاز شد. البته در اینکه فردی در مقام رئیس جمهور به ویژه در شرایط خاص باید توجه ویژه ای به انتخاب واژه ها داشته باشد، شکی نیست اما اصل ماجرا این بود که احمدی نژاد عصر روز یکشنبه 24 خرداد در تجمع هوادارانش در میدان ولی عصر تهران، طی سخنانی حساب اغتشاشگران را از هواداران نامزدها جدا کرد و آشوبگران را «خس و خاشاک» نامید. او گفت:«در انتخابات ایران 40میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین کننده اصلی بوده اند. حالا چهار تا خس و خاشاک این گوشه ها کاری می کنند بدانید این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنان نخواهد گذاشت. 70میلیون ملت ایران و 40میلیون شرکت کننده در انتخابات همه عزیزند، همه ملت ایرانند و همه همدلند و دولت، خادم همه آنان و در خدمت همه آنهاست. رقابتها به پایان رسید و دوره دوستی ها و ساختن ها آغاز شد.»


17- هفتم مرداد ماه- چهل و هفت روز پس از انتخابات- بود که مهدی کروبی با ارسال نامه ای به هاشمی رفسنجانی ادعاهای عجیب و غریبی را درباره تجاوز به دستگیرشدگان اغتشاشات در زندان و شکنجه وحشتناک آنان مطرح کرد. انتشار این نامه موجی از التهاب را در کشور آفرید و با استقبال و مانور تبلیغاتی گسترده رسانه های غرب مواجه شد. کروبی گفت که مستندات کافی برای اثبات ادعاهای خود دارد و اگر خلاف آن ثابت شد، رسماً از ملت عذرخواهی می کند. دستگاههای مسئول کشور و در رأس آنها قوه قضائیه رسیدگی به این ادعاها را در دستور کار خود قرار دادند. کمیته سه نفرهای متشکل از ابراهیم رئیسی معاون اول رئیس قوه قضائیه، محسنی اژه ای دادستان کل کشور و علی خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه مأمور تحقیق در این باره شدند. گزارش مشروح این کمیته 21 شهریور ماه منتشر و مشخص شد ادعاهای مهدی کروبی صحت نداشته است. کروبی پس از انتشار گزارش کمیته تحقیق اظهار کرد که در نامه اش نگفته چنین رویدادهایی حتماً اتفاق افتاده بلکه شنیده های خود را نقل کرده است!


18- مهدی کروبی که وعده داده بود در صورت صحت نداشتن ادعاهایش درباره تجاوز به زندانیان سیاسی و شکنجه شدید آنان، از ملت عذرخواهی می کند، پس از انتشار گزارش کمیته تحقیق، اصلاً به روی خود نیاورد و از مردم ایران عذرخواهی نکرد.


19- عصر شنبه 30 خرداد، در خیابان کارگر شمالی، تقاطع خیابان شهید صالحی و کوچه خسروی قتلی رخ داد که حواشی بسیاری را به دنبال داشت و هنوز هم با گذشت یکسال از این ماجرا، حاشیه ها کماکان ادامه دارد. مقتول این قتل، خانم ندا آقا سلطان بود که به ضرب گلوله کشته شد.
بلافاصله پس از این اتفاق، فیلم آن با نام «گزارش یک مرگ در تهران» از شبکه های خارجی به طور گسترده پخش و موج جدیدی از تبلیغات ضد ایرانی آغاز شد. چند روز گذشت تا این که فردی به نام آرش حجازی - به عنوان شاهد ماجرا - در مصاحبه با بی بی سی انگشت اتهام را به سوی نظام نشانه رفت. در مورد این قتل و ادعاهای آرش حجازی زوایای پنهان بسیار و پرسشهای زیادی وجود دارد.
آیا ورود حجازی چند روز قبل از این ماجرا به تهران، حاضر بودنش در محل و بازگشت سریع وی به انگلیس را میتوان اتفاقی دانست؟ حجازی مدعی است حاضران در صحنه، ضارب را گرفتند اما او را رها کردند!پس چرا هیچ فیلم و عکسی از ضارب و اسلحه اش وجود ندارد؟ در حالی که ضبط فیلم قتل خانم آقاسلطان از چند زاویه گوناگون صورت گرفته و پخش هم شده است!اما پرسش مهمی که پاسخ به آن میتواند قتل این خانم را رمزگشایی کند این است که چرا باید یک دوربین فیلمبرداری ندا را حدود یک ساعت تعقیب کند؟ چرا باید دانشگاه آکسفورد بورسیه تحصیلی به نام ندا تصویب و اعطا کند؟ چرا باراک اوباما جایزه صلح نوبل خود را با ندا تقسیم میکند؟ چرا آمریکا اقدام به ساخت مجسمه این خانم میکند؟


20- نشریه «فارین پالیسی» وابسته به محافل صهیونیستی در یک دروغ مضحک سبز و در گرماگرم اغتشاشات، خانم زهرا رهنورد- همسر میرحسین موسوی- را به عنوان سومین متفکر جهان در سال 2009 معرفی کرد. این انتخاب درحالی بود که از خانم رهنورد هیچ مقاله علمی یا کتابی وجود ندارد که مثل مقالات پروفسور حسابی که نظریه نسبیت اینشتین را مورد انتقاد قرار داد، توانسته باشد در رد یا تکمیل یک نظریه جهانی عرض اندام کند. البته شاید منظور فارین پالیسی از انتخاب خانم رهنورد به عنوان سومین متفکر جهان این جمله تاریخی او باشد که پس از انتخابات در مصاحبه با بی بی سی تمام سند و مدرک خود را مبنی بر تقلب در انتخابات اینگونه فاش کرد:«در اینکه در انتخابات تقلب شده همین بس که مهندس موسوی در لرستان کمتر از احمدی نژاد رأی آورده. مهندس موسوی داماد لرستان است مگر میشود لرها به داماد خودشان رأی ندهند؟» البته زمانی که این نشریه با موج سنگینی از پرسشها و سرزنشها روبهرو شد، سوزان گلاسر دبیر اجرایی فارین پالیسی اعتراف کرد این انتخاب پایه علمی و منطقی ندارد و بیشتر جنبه نمادین دارد.


21- دایره دروغ های سبز آن قدر باز شد که نماز جمعه را هم در بر گرفت. سبزها از مدتها پیش جوسازی و تبلیغات گستردهای را آغاز کرده و هواداران خودشان را به شرکت در نماز جمعه پایتخت به امامت آیت الله هاشمی رفسنجانی فراخواندند. تبلیغات برای این مراسم که آن را «نمازجمعه سبز» نامیده بودند آن قدر وسیع و حجیم بود که حتی شبکه های ضدانقلاب هم برای نخستین بار مردم را به شرکت در نمازجمعه دعوت میکردند!برخی سایتهای سبز هم آموزش آداب این نماز را در رأس برنامه های خود قرار دادند. 26 تیرماه فرارسید و سبزها پا به وادی نمازجمعه گذاشتند. اما گویا نماز آنها سبک و سیاقی دیگر داشت! برای نخستین بار، در تأیید سخنان خطیب جمعه کف و سوت زده شد! نماز خواندن مختلط ــ دختری و پسری- تعدادی از سبزها نیز از دیگر ویژگیهای این نمازجمعه سبز بود. این را هم اضافه کنید که برخی از سبزها با کفش نماز خواندند!با این اوصاف، کاملاً بجا بود که این مراسم، «نماز اولی ها» نام گرفت.


22- «اعترافات بازداشت شدگان تحت شکنجه و قرصهای روانگردان بوده است»؛ این اتهام، دروغ سبزی است که در کارنامه آشوبگران ثبت شده است. انتشار این سوژه هم با استقبال و بازتاب رسانه ای وسیع رسانه های خارجی روبه رو شد. این بازتابها زمانی شدت و رنگ بیشتری گرفت که دفتر آیت الله هاشمی با انتشار بیانیه ای عنوان داشت:«معلوم نیست چنین مطالبی در چه شرایط و ملاحظاتی بیان شده است.»
آتش تبلیغات رسانها ی در این بازه زمانی شعله ورتر شد که موسوی هم اعترافات متهمان را حاصل رنج آنان در مدت حبس و اجبار اعترافگیران و شکنجه گران آنان خواند. با اوج گرفتن این سوژه، برخی متهمان از جمله محمدعلی ابطحی و محمد عطریانفر، این ادعاها را کاملاً رد کرده و اهانت آمیز خواندند. سایر متهمان نیز در پس از آزادی از زندان، در دیدارهای خود با سران دوم خرداد، بر صحت اظهارات خود در دادگاه تأکید کردند.


23- شعار «الله ا کبر»، دیگر دروغ بزرگ سبزهاست. حتماً میپرسید مگر میشود «الله اکبر» دروغ باشد؟! الله اکبر فی نفسه صادقانه ترین عبارتی است که سرشار از حقیقت است و کسی که این شعار را سر میدهد نباید پا در وادی دروغ بگذارد. سبزها در حالی که حریمهای اسلامی را در ارتباطات محرم و نامحرم پاس نمیداشتند و پشت سر هم یک دروغ میآفریدند دم ازالله اکبر میزدند!


24- سران دوم خرداد- خاتمی، موسوی و کروبی- همواره خود را رهرو امام(ره) و اندیشه های او معرفی کرده و کماکان نیز معرفی میکنند. این در حالی است که در جریان تظاهرات هواداران سبز دوم خردادی ها، عکس امام(ره) پاره شد. تندروها تنها به پاره کردن عکس اکتفا نکرده و آن را به آتش کشیدند.


25- در بحبوحه اجرای پروژه کشته سازی، عکسی در صفحه انقلاب سبز فیس بوک منتشر شد و سبزها ادعا کردند که این عکس متعلق به تعدادی از سبزهای کشته شده در درگیری با مأموران انتظامی است. ادعای سبزها در حالی بود که این عکس پیش از آن در سایت ضداسلامی avideditor به عنوان تصویر افراد کشته شده طی بمباران در عراق به نقل از نشریه The New England Journal of Medicine منتشر شده بود.


26- سبزها که از هر فرصتی برای ریختن به خیابان و یا اجرای نمایشهای سیاسی استفاده میکردند، ضمن فراخوان هواداران خود برای برپایی جشن تولد میرحسین موسوی، دست به کار جعل تاریخ تولد میرحسین شدند! آنها با اظهار اینکه مهندس موسوی 7 مهر 1320 به دنیا آمده، اعلام کردند که هفتم مهرماه برای او جشن تولد میگیرند. این در حالی بود که تاریخ تولد موسوی، 11 اسفند 1320 است. پس از برملا شدن این دروغ از سوی سایت «جوان آنلاین» یک برگ سبز دروغین دیگر به کتاب سبزها افزوده شد.

 
27- بیست و سوم آذرماه، سایت های حامی جریان سبز، برای بهره برداری سیاسی، جملاتی از امام(ره) را مورد استناد قرار داده و منبع این جملات را کتاب صحیفه نور معرفی کردند. آنها این جملات را با سرعت و در حجم گستردهای از طریق ایمیل برای کاربران اینترنتی ارسال کردند. اما بلافاصله پس از استعلام دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف از موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در این مورد آشکار شد که جملات منقول از سوی سبزها جعلی است.


28- این بار اتاق دروغ پردازی سبزها قم را نشانه گرفت و به یکی از مراجع تقلید دروغ بست. پس از حوادث روز عاشورا و حضور مخل آرامش و نظم برهمزن تعدادی از سبزها در میان صفوف عزاداران، تعدادی از آنان توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.
چندی بعد، سایت «ندای سبز امید» نزدیک به میرحسین موسوی با انتشار خبری مدعی شد که حکم اعدام فردی به نام محمدامین ولیان از بازداشت شدگان آشوبهای روز عاشورا با فتوای حضرت آیت الله مکارم شیرازی صادر شده است. این خبر با واکنش و تکذیب دفتر این مرجع تقلید مواجه شد. دفتر آیتا لله مکارم شیرازی بیانیهای را در این مورد صادر و اعلام کرد:«با توجه به انتشار خبری به این مضمون که «خبرنگار ندای سبز آزادی مطلع شده است در پرونده این دانشجوی 20 ساله محکوم به اعدام به سخنان آیت الله مکارم شیرازی درباره محارب بودن حرمتشکنان روز عاشورا استناد شده است» و در مورد سوء استفاده گسترده افراد معلومالحال که همواره و به هر بهانهای درصدد ضربه زدن به نهاد مقدس مرجعیت شیعه بوده و هستند، پاسخ دفتر حضرت آیتا لله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) نظر معظم له در این خصوص از این قرار است: ما مطلقاً چنین فتوایی در باره چنین اشخاصی نداده ایم و این شیطنتی است که بعضی از سایتها انجام دادهاند. ان شاءالله طبق موازین اسلام عمل کنید و عجولانه قضاوت نفرمایید؛ خداوند همه را مشمول لطف خود قرار دهد. در ضمن ما میدانیم بعضی از جوانها تحت تأثیر هیجانات خاصی دست به بعضی از خشونتها زدهاند که باید آنها را ارشاد و راهنمایی کرد و در صورتیکه وابسته به گروههای خاص فاسد و مفسد بیگانه نباشند؛ مشمول عفو واقع شوند.»


29- بلافاصله پس از این بیانیه، «سایت کلمه» پایگاه رسمی اطلاع رسانی میرحسین موسوی در این باره نوشت:«پیشتر برخی سایتهای خبری که گویا دسترسی به پرونده داشته اند (!) حکم اعدام محمد امین ولیان، دانشجوی 20ساله دانشگاه دامغان را با استناد به فرمایشات حضرت آیتا لله العظمی مکارم شیرازی درباره محارب بودن حرمت شکنان روز عاشورا اعلام کرده بودند که خوشبختانه با موضعگیری صریح ایشان روشنگری لازم صورت گرفت.» سایت رسمی میرحسین موسوی، به جای عذرخواهی از آیت الله مکارم شیرازی و مردم، دروغ سبز دیگری خلق کرد و آن این بود که مدعی شد سایت های حامی جریان سبز به پرونده محمد امین ولیان دسترسی داشته اند!


30- پس از آنکه دفتر آیتا لله مکارم شیرازی با صدور بیانیه، دروغ گویی سبزها را برملا کرد، آنها تلاش کردند از مؤخره اظهارات این مرجع تقلید سوء استفاده کرده و اظهار نظر ایشان مبنی بر ارشاد و راهنمایی و عفو بازداشت شدگان غیر وابسته به گروههای خاص فاسد و مفسد بیگانه را به معنای همسویی این مرجع تقلید با خود بازتاب دادند.

 
31- «ما بیشماریم» را نیز به مجموعه دروغهای سبز اضافه کنید. تندروهای حامی جریان سبز که دست به اغتشاش میزدند با آنکه عده معدودی بودند اما در راستای آموزه های جین شارپ- تئورسین انقلابهای مخملی- همواره مدعی می شدند که بیشمار هستند. جین شارپ به افرادی که در پی انقلاب مخملی در کشورهای خود هستند، سفارش میکند که برای تضعیف روحیه طرف مقابل و تقویت روحیه هواداران انقلاب مخملی در تعداد خود بزرگنمایی و مبالغه کنند.


32- چندی پیش- اردیبهشت ماه 89- در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برای تجلیل از دانشجویان نخبه همایشی برگزار شد که برخی شخصیتهای سیاسی و نظامی در آن حاضر شدند. سایت های سبز مدعی شدند که توانسته اند روی ماشین سردار عزیز جعفری- فرمانده سپاه پاسداران- رنگ سبز بپاشند. اما کمی بعد، دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر ریختن رنگ سبزروی ماشین سردارجعفری را یک دروغ خنده دار خواندند. گاف دیگر سبزها در انتشار این دروغ آن بود که سایت های آنان خودروی حامل فرمانده سپاه را «لندکروز» اعلام کرده بودند در حالی که دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در روز همایش، سردار جعفری را در خودروی «سمند» مشاهده کردند!


 
تقاطع"، پشت پرده قتل ندا را افشا می‌کند
ساعت ٢:٥۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :


تقاطع :پشت پرده قتل ندا را افشا می کند


مستند تلویزیونی تقاطع به بررسی ابعاد دیده نشده قتل مشکوک ندا آقاسلطان در جریان ناآرامی‌های سال گذشته می‌پردازد.

رسانه ملی امشب به بررسی زوایای پنهان ماجرای کشته شدن یک دختر جوان در حوادث سال گذشته می‌پردازد.

در این مستند تلویزیونی که "تقاطع" نام دارد، ضمن گفت‌وگو با دوستان و همراهان ندا آقاسلطان که سال پیش و در جریان ناآرامی‌های تهران به طرز مشکوکی کشته شد، به افشای پشت پرده این سناریو علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته می‌شود.

این برنامه امشب ساعت 20:50 از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

قتل مشکوک ندا؛ خوراک خبری رسانه‌های ضدانقلاب

در جریان اغتشاشات پس از انتخابات دهم اگرچه اتفاقات ناگوار بسیاری از جمله کشته شدن تعدادی از هموطنانمان و هتک حرمت نظام جمهوری اسلامی رخ داد اما در این میان ماجرای کشته شدن مشکوک دختری به نام "ندا آقاسلطان" در یکی از محله‌های تهران، به طرز ویژه‌ای در رسانه‌های ضدایرانی بازتاب داشت.

در این میان، انتشار گزارش های پزشکی که حاکی از شلیک گلوله از پشت و فاصله نزدیک به ندا بوده و همچنین گزارش پلیس مبنی بر غیرسازمانی بودن سلاح‌ مورد استفاده قاتل ندا، بر شدت ابهامات این موضوع افزود.

همچنین انتشار گزارش های پزشکی که حاکی از شلیک گلوله از پشت و به فاصله نزدیک به ندا بوده و همچنین گزارش پلیس مبنی بر غیرسازمانی بودن سلاح‌ مورد استفاده قاتل ندا، بر شدت ابهامات این موضوع و احتمال سناریو بودن این قتل افزود.

چند ماه پیش نیز فیلمی در اینترنت پخش شد که در آن به شیء مشکوکی که در صحنه قتل ندا در دست او قرار داشت اشاره شده است. در فیلم، به یک بطری در دست چپ ندا اشاره شده که او با زیرکی آن را بالای صورت خود آورده و سپس مقداری خون را از آن بر روی صورتش می ریزد تا عکاس حاضر، بلافاصله این صحنه و عکس معروف ندا را ثبت کند.

این فیلم نشان می‌دهد که ندا با همکاری آرش حجازی و استاد موسیقی خود سناریویی را اجرا می‌کند که شاید خود او هم فکر نمی‌کرده پایان آن به منجر کشته شدنش شود.

پش از افشای پشت پرده قتل ندا کاربران فعال اینترنت، پوستری از صحنه قتل ندا و بطری خونی که در دست او قرار دارد، طراحی و منتشر کرده اند که صحنه قتل را یک سناریوی طراحی شده نشان می دهد.


 
لاریجانی : پرونده سران فتنه برای محاکمه کامل است
ساعت ٢:٥٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ریاست قوه قضائیه گفت پرونده سران فتنه برای محاکمه کامل است، اما باید کمی تامل کنیم که این تامل به دلیل مصلحتی است که قوه قضائیه در نظر دارد.

اسماعیل کوثری‌ در حاشیه سفر به کرمان  اظهار داشت: در ارتباط با محاکمه موسوی، کروبی، خاتمی و موسوی‌خوئینی‌ها مجلس دو بیانیه با 144 و 175 امضا از نمایندگان صادر کرد.

وی افزود: این بیانیه‌ها برای محاکمه سران فتنه به قوه قضائیه ارائه شد، که ریاست قوه قضائیه گفتند، پرونده آن‌ها برای محاکمه کامل است، اما در حال حاضر باید کمی تامل کنیم که این تامل به دلیل مصلحتی است که قوه قضائیه در نظر دارد.

*مردم مداوم از ما می‌پرسند که چرا این افراد محاکمه نمی‌شوند

کوثری تصریح کرد: بر این اساس ما اصرار داریم که سران فتنه باید محاکمه شوند و مجازات آن‌ها نیز دقیقا مشخص شود، مردم به صورت مداوم از ما می‌پرسند که به چه دلیل این افراد محاکمه نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: سران فتنه با اعمال و رفتار خود شاید بگویند که برای براندازی اقدام نکردیم، اما گروهک‌هایی بودند که برای این‌ها فکر کرده بودند و این‌ها نیز دقیقا همان صدایی را که خارجی‌ها و گروهک‌های دیگری از جمله نهضت آزادی، مجاهدان انقلاب که پشت این قضیه بودند و برای براندازی نظام برنامه داشتند، تکرار می‌کردند.

کوثری گفت: اتفاقات پس از انتخابات بحث یک نبرد انتخاباتی نبود، بلکه بحث براندازی نظام بود، لذا ما به همین دلایل سندهای خوبی را در این زمینه داریم و می‌گوییم که باید حتما محاکمه شوند.

*سیدحسن خمینی اشتباه کرد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه روز 14 خرداد ماه جاری و توهین و جسارت از سوی محمدعلی انصاری عضو موسسه دفتر نشر آثار امام و سیدحسن خمینی گفت: سیدحسن خمینی اشتباه کرد، کسی که وابسته به بیت امام خمینی(ره) است و یا می‌خواهد جایگاهی در میان مردم داشته باشد، در درجه اول باید صبر و تحمل خود را بالا ببرد و باید ظرفیت خود را افزایش دهد و نه اینکه در ارتباط با هر موضوعی که به گوش آن رسید، واکنش نشان دهد.

وی اظهار داشت: بحث توهین و جسارت از سوی سیدحسن خمینی به وزیر کشور این بوده است که چرا وزیر کشور گفته است، سیدحسن مصطفوی، نهایت این بحث امر به معروف است و با یک صحبت می‌تواند مسئله را رفع کرد، نه اینکه عکس‌العمل این چنینی و عصبانیت نشان دهد.


 
موسوی و کروبی چوب دوسر ...و بازی باخت باخت
ساعت ٢:٤۸ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

 

موسوی و کروبی  چوب دو سر ... و بازی باخت باخت
  آقای موسوی و آقای کروبی که در محافل بیگانه به رهبران مخالف جمهوری اسلامی مشهورند، در این بیانیه که ساعتی پیش منتشر شد،  از درخواستی که اردیبهشت ماه برای راهپیمایی در روز 22 خرداد مطرح کرده بودند، صرف نظر کردند.
آنان علت لغو این راهپیمایی را "گزارش نمایندگان احزاب اصلاح طلب" و آنچه "حفظ جان و مال مردم" نامیده، دانسته اند: اکنون در حالی که ۴۸ ساعت به زمان پیش بینی شده برای راهپیمایی باقی نمانده است با عنایت به گزارش نمایندگان احزاب اصلاح طلب و نیز جهت حفظ جان و مال مردم اعلام می داریم راهپیمایی پیش بینی شده برگزار نخواهد شد!
میرحسین و کروبی که پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم بدون توجه به قانون اساسی و رای مردم، با دشمن همسو شدند و به هواداران خود فرمان ایجاد ناآرامی در کشور را دادند، در ادامه این بیانیه هواداران را از آشوب پرهیز داده و به آنچه "مجاری کم هزینه تر و موثرتر" نامیدند، دعوت کرده اند: از مردم و معترضان می خواهیم خواسته و مطالبات به حق خود را از مجاری کم هزینه تر و موثرتری دنبال کنند.
موسوی و کروبی، همچنین اغتشاشات پرهزینه سال گذشته را که منجر به زخمی و کشته شدن صدها هموطن شد، راهپیمایی و حضور مسالمت آمیز دانسته اند.
اما آنان در حالی از لغو راهپیمایی مطرح شده سخن گفته اند که بزرگترین دغدغه سران داخلی و خارجی جریان فتنه از زمان مطرح شدن موضوع راهپیمایی در سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم، ناتوانی در احیای فتنه و آشوب های سال گذشته اعلام شده است؛ به طوری که حتی بخشی از محافل خارج نشین حامی موسوی و کروبی، روز 22 خرداد را هم مثل دیگر مناسب های چند ماه اخیر مایه آبروریزی برای جریان مخالف نظام تعبیر می کردند.
شاید از همین رو بود که محمد خاتمی هم اخیرا در جلسه ای که به منظور استمزاج افراطیون موسوم به طیف علامه از سران اصلاحات درباره اقدامات مناسب در سالگرد فتنه تشکیل شد، به اعضای جلسه گفت که به موسوی درباره مخاطراتی که با درخواست مجوز و تهدیدات بعدی‌اش، برای هواداران ایجاد می کند پیغام داده ام.
خاتمی در توضیح چرایی این "نگرانی" خود گفته است: از یک طرف مطمئنم که با توجه به شرایط موجود نمی‌توان مانند سال گذشته جمعیت قابل توجهی را وسط میدان آورد و از طرف دیگر هم خبر دارم که آستانه تحمل نظام برای تحمل شلوغی دوباره بسیار پایین است.
 لبته سخن گفتن درباره مرگ فتنه سال گذشته،  بویژه پس از راهپیمایی های میلیونی روز 9 دی ماه و 22 بهمن آغاز شد که بعد از ناتوانی در ایجاد آشوب در مناسبت های وعده داده شده، پررنگ تر شد.
با این حال، موسوی و کروبی در پایان بیانیه امروز خود تلاش کرده اند که مانع از گسترش این تحلیل در میان هواداران باقیمانده خود و ایجاد فضای ناامیدی در میان آنان شوند.
این دو مدعی شده اند که جریان فتنه همچنان زنده و نشانه آن اعتراضاتی است که وجود دارد: علیرغم ادعاهای کرکننده رسانه به اصطلاح ملی صدا و سیما و مطبوعات حامی دولت مبنی بر تحلیل رفتن نیروهای جنبش اعتراضی مردم ایران، خود دست اندکاران و سیاستگذاران بیش از هر کس به این نکته واقفند که جنبش زنده است و افتخار واقعی از آن کسانی ست که علیرغم همه تهدیدها و مخاطرات، نا امنی ها، علم به عواقب احتمالی مالی و جانی هنوز از اعتراض بحقشان دست نکشیده اند.
   با توجه به واقعیات موجود و ریزش شدیدی که از سال گذشته دامن جریان فتنه را گرفته است، "سران فتنه برای پیش دستی از این رسوایی جدید(عدم استقبال هوادارانشان و قطعیت یافتن پاسخ منفی طیف های مرتبط با ایشان به فراخوان حضور در مراسم 22 خرداد) و علنی شدن دوباره فقدان جایگاه مردمی ایشان، بنا گذاشته‌اند که پس از تعیین ضرب الاجلی به استانداری تهران و وزارت کشور برای صدور مجوز راهپیمایی، روز پنجشنبه با بهانه قراردادن صادر نشدن مجوز، در اطلاعیه‌ای لغو این مراسم را اعلام کنند."
بر این اساس، به نظر می رسد تبلیغات گسترده ای هم که در هفته های اخیر از سوی محافل رسانه ای و بویژه اینترنتی بیگانه برای کشاندن آشوبگران به خیابان ها صورت گرفته، اثرگذاری خود را از دست داده باشد تا روزی که از آن به عنوان "آخرین فرصت فتنه 88" برای زنده ماندن یاد می شد،  مهر تاییدی بر نظریه "مرگ فتنه" شود

 
یکی از امضا کنندگان درخواست مجوز راهپیمائی
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :


شهربانو امانی، درخواست مجوز راهپیمائی 22 خرداد را امضا کرد

به گزارش عصر امید ، تعدادی از احزاب اصلاح طلب در درخواستی که به امضای سران آن رسیده است ، برای روز 22 خرداد تقاضای برگزاری راهپیمائی نموده اند. در بین این امضا ها امضای نماینده سابق ارومیه یعنی خانم امانی دیده می شود. این نماینده اغفال شده سابق مجلس هیچ سنخیتی با دیدگاههای مردم ارومیه نداشته و ندارد و سوء استفاده ایشان از بیان کلمه ارومیه و ارومیه ایها و آذربایجان مایه شرمندگی می باشد.

مردم ارومیه سال گذشته از نظر تعداد راهپیمائیها در حمایت از ولایت فقیه رکورد بلامنازع زد و در واقع هر هفته در ارومیه تظاهرات بر ضد سران فتنه برگزار می شد.

یک خبر موثق حکایت از آن دارد که درخواست مجوز برای راهپیمایی 22خرداد که از سوی چند گروه مدعی اصلاحات به وزارت کشور ارائه گردیده با هدف و انگیزه رد این درخواست تهیه شده است و سران فتنه اگرچه مطمئن بوده و هستند که با درخواست آنها موافقت نمی شود ولی این نگرانی جدی را نیز دارند که مبادا وزارت کشور با این درخواست موافقت کند و بار دیگر خالی بودن دست آنها از هوادار به نمایش گذارده شود.

براساس یک گزارش کاملا موثق چند روز قبل موسوی و کروبی و خاتمی برای اتخاذ تصمیم درباره 22 خرداد و چگونگی عبور از آن با یکدیگر ملاقات کردند. در این ملاقات اظهارنظرهای متفاوت و متضاد گروه های حامی فتنه در خارج از کشور و برخی از دنباله های داخلی آنها مورد بحث قرار گرفت. تعدادی از حامیان بیرونی معتقد بودند که هرگونه اقدام آشکاری نظیر حرکت های خیابانی، با توجه به کمبود چشمگیر هوادار، می تواند ادعای فراگیری جنبش- بخوانید فتنه- سبز را زیر سؤال ببرد و ضربه دیگری علاوه بر 9 دی و 22 بهمن درپی داشته باشد- اخیرا به 14 خرداد نیز به عنوان یک شکست بزرگ دیگر برای- به اصطلاح- جنبش سبز اشاره می کنند- و درمقابل این دیدگاه، برخی از سایت های بیرونی و حامی فتنه گران نیز، یک اقدام حداقلی برای نشان دادن حضور خود را ضروری می دانستند. موسوی و کروبی و خاتمی در نشست مشترک خود- ابتدا موسوی و کروبی با یکدیگر و سپس با خاتمی- نهایتا به این نتیجه می رسند که در صورت اعلام راهپیمایی، این حرکت به علت فقدان هوادار درخور توجه شکست دیگری برای آنها تلقی شده و به انزوای بیشتر آنان منجر خواهد شد و از سوی دیگر چنانچه هیچ اقدامی صورت ندهند، نیز نشانه آن است که خود به پایان عمر سیاسی خویش اعتراف کرده اند و نهایتا با پیشنهاد خاتمی قرار می شود، تعدادی از گروه های مدعی اصلاحات طی نامه مشترک و یا نامه های جداگانه از وزارت کشور برای راهپیمایی در روز 22 خرداد تقاضای مجوز کنند و از آنجا که به طور قطع و یقین وزارت کشور با این درخواست مخالفت می کند، بعد از اعلام مخالفت وزارت کشور، بیانیه ای تهیه کرده و اعلام کنند برای پیشگیری از سرکوب هواداران به بهانه غیرقانونی بودن راهپیمایی، از انجام این راهپیمایی در روز 22 خرداد منصرف شده ایم! خاتمی در ادامه توضیح می دهد که با اجرای این طرح، اولا؛ در نگاه مردم به عنوان افراد قانون گرا(!!) معرفی می شویم و ثانیا، پدیده سرخوردگی و ریزش هواداران جنبش پوشیده باقی می ماند و می توانیم اعلام کنیم که هواداران زیادی داریم ولی برای جلوگیری از سرکوب آنها، حاضر به انجام راهپیمایی در 22 خرداد نشده ایم!
پیشنهاد خاتمی که قبلا در جمع اختصاصی آنها و بعد از چند جلسه بحث و گفت وگو تهیه شده بود در نهایت با موافقت موسوی و کروبی روبرو می شود. اما موسوی با نگرانی می پرسد: اگر نظام با راهپیمایی موافقت کرده و مجوز بدهد چی؟! در آن صورت باید افرادی را به میدان بیاوریم و از آنجا که چنین امکانی در اختیار نداریم و افراد بسیار اندکی حاضر به حضور در راهپیمایی خواهند شد، باز هم جنبش با ضربه جدیدی روبرو می شود و خاتمی به وی اطمینان می دهد که هرگز وزارت کشور مجوز صادر نمی کند و بالاخره برای محکم کاری بیشتر تصمیم گرفته می شود که گروه های اصلاح طلب درخواست مجوز را به گونه ای ناقص- بدون ذکر کامل هویت گروهی و مسائل دیگری از این دست- تهیه کرده و به وزارت کشور بدهند تا همین نواقص موجود در درخواست نیز بهانه دیگری برای رد درخواست آنها باشد و... سرانجام تصمیم یاد شده به گروه های مدعی اصلاحات اعلام می شود و آنها درخواست مجوز برای راهپیمایی 22 خرداد را به وزارت کشور تسلیم می کنند.
اکنون باید منتظر بخش بعدی پروژه یاد شده بود. طی چند روز آینده سران فتنه بیانیه ای صادر کرده و در آن اعلام خواهند کرد که چون وزارت کشور مجوز راهپیمایی نداده است برای پیشگیری از سرکوب هواداران جنبش سبز(!!) در روز 22 خرداد هیچگونه راهپیمایی و تحرک خیابانی نخواهیم داشت!!


 
سران فتنه از ترس جانشان جا زدند
ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

 

بیانیه مهم کروبی و موسوی در آستانه ۲۲ خرداد

 

 میرحسین موسوی و مهدی کروبی طی بیانیه مشترکی اعلام کردند که راهپیمایی 22 خرداد برگزار نخواهد شد.

در این بیانیه آمده است: «در حالی که 48 ساعت به زمان پیش بینی شده برای راهپیمایی باقی نمانده است با عنایت به گزارش نمایندگان احزاب اصلاح طلب و نیز جهت حفظ جان و مال مردم اعلام می‌داریم راهپیمایی پیش بینی شده برگزار نخواهد شد.»

پیش از این هشت حزب اصلاح‌طلب از وزارت کشور درخواست کرده بودند تا مجوز برگزاری راهپیمایی را در سالگشت انتخابات ریاست جمهوری دهم صادر نماید.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی در بیانیه خود تاکید کرده‌اند که درخواست احزاب اصلاح‌طلب تاکنون بی پاسخ مانده است


 
آقای موسوی اول تحقیق کنید بعد اعلامیه بدهید
ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
مسئول کانون رهپویان وصال شیراز نسبت به اطلاعیه و محکومیت میرحسین موسوی از اعدام دو عامل بمب گذاری حسینیه سیدالشهدء به شدت انتقاد کرد.

 حجت الاسلام انجوی نژاد در جلسه هفتگی کانون فرهنگی رهپویان با اشاره به اطلاعیه و محکومیت میرحسین موسوی از اعدام دو عامل بمب گذاری حسینیه سیدالشهدا گفت: «پدر شهیدان انتظامی به نمایندگی از خانواده محترم شهدای رهپویان این شکایت را  به علت حمایت ایشان از دو  عامل بمب گذاری حسینیه سیدالشهدا ، کتبا و رسما به دستگاه قضایی اعلام کردند و ایشان مرا مدیون کرده اند که حتما این مطلب را اعلام کنم.»

وی ضمن انتقاد از رفتار سران فتنه نسبت به موضع گیریشان بیان کرد که سه سال است که که فریاد میزنیم چرا مجازات این افراد که در بمب گذاری نقش داشته اند طول کشیده  و اکنون پس طی مراحل قانونی مجازاتشان انجام شده و بعد اینها محکوم می کنند.

مسئول کانون فرهنگی رهپویان وصال با مخاطب قرار دادن میرحسین موسوی افزود: «اول تحقیق کنید بعد اعلامیه بدهید و محکوم کنید.»

انجوی نژاد با اشاره به موضع گیری فرماندار محترم شیراز نسبت به این بیانیه و دفاع از حق خانواده شهدای رهپویان از ایشان تشکر و قدردانی کردند


 
خاتمی: به میرحسین پیغام بدهید ماجراجویی نکند
ساعت ٢:٤۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۱ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

خاتمی: به میرحسین پیغام بدهید ماجراجویی نکند

محمد خاتمی در جمع گروهی از اعضای افراطی تحکیم موسوم به "طیف علامه"، بار دیگر از اختلافات خود با موسوی پرده برداشت و از آنها برای کنترل موسوی کمک خواست.

، محمدخاتمی در این جلسه که به منظور استمزاج افراطیون موسوم به طیف علامه از سران اصلاحات درباره اقدامات مناسب در سالگرد فتنه تشکیل شده، به اعضای جلسه گفته است که به موسوی درباره مخاطراتی که با درخواست مجوز و تهدیدات بعدی‌اش، برای هواداران ایجاد می کند پیغام داده ام.

خاتمی در توضیح چرایی این "نگرانی" خود گفته است: از یک طرف مطمئنم که با توجه به شرایط موجود نمی‌توان مانند سال گذشته جمعیت قابل توجهی را وسط میدان آورد و از طرف دیگر هم خبر دارم که آستانه تحمل نظام برای تحمل شلوغی دوباره بسیار پایین است.

رئیس بنیاد باران که چندی پیش هم در جمع اعضای مجمع روحانیون با دلایل مشابه نسبت به همراهی اعضای این تشکل با موسوی در ماجراجویی‌هایش هشدار داده بود، ادامه داده است که به آقای میرحسین پیغام دادم که این درخواست را و اقدامات بعدی مرتبط با آن را لغو کند.

اما خاتمی که گویا از پذیرش در خواست خود از سوی موسوی ناامید شده، به این گروه از دانشجویان گفته است که شما هم بروید با میرحسین جلسه بگذارید واز او بخواهید که دست از این ماجراجویی بردارد.


 
عنصر حیاتی جنبش سبز
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
مخالفت حقیقت جو با حجاب

پس از کشف حجاب فریبا داوودی مهاجر نوبت به فاطمه حقیقت جو رسیده که به تمسخر حکم قرآنی حجاب بپردازد.

فریبا داوودی مهاجر خبرنگار روزنامه های اصلاح طلب که در روز محاکمه عبدالله نوری با دعوت از خبرنگاران اصلاح طلب تظاهراتی در مقابل دادگاه ویژه روحانیت به راه انداخت، پس از فرار به خارج و پناه بردن به دامن آمریکایی ها هفته گذشته فیلمی از مصاحبه او با یکی از شبکه های لس آنجلسی پخش شد که در مقابل دوربین تلویزیون کشف حجاب کرد و از زنان ایرانی هم خواست که تجربه او را تکرار کنند.

 فاطمه حقیقت جو که شاگرد مکتب داوودی مهاجر است پس از فرار به خارج ابتدا چادر را کنار گذاشت و با توصیه آمریکایی ها با کت و دامن در انظار عمومی ظاهر شد. اخیرا وی در مصاحبه ای با صدای آمریکا گفته است این تصور غلطی است که برخی فکر می کنند اگر زنی حجاب نداشت از دایره پاکدامنی و عفت خارج شده است. من زنان بسیاری را می شناسم که حجاب ندارند اما عفیف هستند!!

حقیقت جو در این مصاحبه ادعا کرد طرح حجاب و عفاف که در ایران اجرا می شود با هدف مقابله با جنبش سبز است زیرا زنان بدحجاب عنصر حیاتی جنبش سبز هستند!


 
انگیزه دادن به جریان فتنه، هدف اصلی ارائه پیش‌نویس قطعنامه
ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
انگیزه دادن به جریان فتنه، هدف اصلی ارائه پیش‌نویس قطعنامه

آمریکا، انگلیس و فرانسه پیش نویس قطعنامه جدید تحریمی کشورمان را در حالی به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرده اند که به نظر می رسد هدف اصلی این قطعنامه نمادین، انگیزه دادن به جریان فتنه بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته باشد.

 در حالی که بعد از امضای بیانیه سه جانبه تهران میان ایران، ترکیه و برزیل برای مبادله 1200 کیلوگرم از اورانیوم کم غنی شده ایران با سوخت 20 درصدی مورد نیاز نیروگاه تحقیقاتی تهران انتظار این بود که کشورهای غربی و به ویژه آمریکا دست از سیاست تقابل خود برداشته و رویه تعامل را در پیش گیرند اما آمریکا، انگلیس و فرانسه پیش نویس قطعنامه ای را علیه کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده اند که به نظر می رسد با توجه به قرار گرفتن در سالگرد انتخابات حماسی ریاست جمهوری دهم و همچنین "فتنه سبز اموی"، انگیزه اصلی از ارائه آن انگیزه دادن به جریان فتنه و سران آن باشد.

موضوع اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران مدت هاست که در دست بررسی است اما اینکه چرا باید این تحریم ها و با این عجله در این تاریخ- 20 خرداد- به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شود، نکته ای است که شاید پرده از بسیاری از سیاست های حمایتی دشمنان نظام با جریان فتنه بعد از انتخابات ریاست جمهوری بردارد.

به اعتراف مقامات و رسانه های معاند نظام جمهوری اسلامی، کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بیش از 5 ماه است که با دادن امتیازهای مختلف به اعضای دایم و غیردایم شورای امنیت سازمان ملل در حال تهیه پیش نویس قطعنامه تحریمی دیگری علیه کشورمان هستند و با این حال تحریم های مورد نظر آنها یا تعدیل شده و از قبل وجود داشته است.

به نظر می رسد هدف این قطعنامه "نمادین" تنها انگیزه دادن به جریان فتنه ای باشد که سال گذشته و بعد از انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان به راه افتاد. براساس این قطعنامه قرار است تجهیزات نظامی مانند تانک، بالگرد و قطعاتی که در ساخت موشک به کار می رود به ایران فروخته نشود. حال سوال اینجاست که آیا تا پیش از این قطعنامه، آیا این تجهیزات به کشورمان فروخته می شد؟ مگر نه این است که کشورهای غربی با ادعای اینکه برخی از تجهیزات پزشکی کاربرد دوگانه دارد، از فروش آنها به کشورمان امتناع می کنند؟

آمریکا و رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده اند که کوبیدن برطبل جنگ پیش دستانه و تحریم های همه جانبه راه به جایی نخواهد برد و تنها در این خیال خام هستند که شکاف میان مردم و مسئولان با بهره گیری از عناصر جریان فتنه می تواند باعث به کنار گذاشته شدن برنامه هسته ای شود.

اما تحلیلگران آمریکایی نیز این مساله را رد می کنند. همان گونه که فیلینت و هیلاری لورت دو تن از مشاوران سازمان امنیت ملی آمریکا در آگوست سال گذشته در روزنامه نیویورک تایمز نوشتند: "اکنون آمریکا حتی به شکلی جدی تر این امید بیهوده را خواهد داشت که اعمال فشارهای بین المللی و بی ثباتی داخلی در ایران موجب بوجود آمدن تغییراتی مهم در تصمیم گیری این کشور شود."

آمریکایی ها به این نکته رسیده اند که تنها راه ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بهره گیری از عناصر نفوذی داخلی است. به همین دلیل با سرمایه گذاری های گسترده و به راه اندازی شبکه های گسترده رسانه ای در صدد هستند تا جریان فتنه پس از انتخابات را که پس از پاره کردن عکس امام راحل، توهین به امام حسین (ع) و عزاداران حسینی در روز عاشورا و برگزاری راهپیمایی عظیم ولایت مداران در روز نهم دی سال گذشته به شدت دچار ریزش شده است، بازسازی کرده و خون مجددی را به رگ های آن جسم مرده تزریق کنند.

آمریکا، انگلیس و فرانسه باید بدانند که اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی که یکی از آنها برنامه های هسته ای ایران و توسعه روز افزون فن آوری های نو و کسب دانش های پیشرفته است، جزء خط قرمزهای نظام محسوب می شود و تهران حاضر به کنار گذاشتن آن نیست.


 
اعتماد ملی از دبیر کلش برائت جست
ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
اعتماد ملی از دبیر کلش برائت جست

  دفتر حزب اعتماد ملی قزوین پس از صدور دو بیانیه و اعلام برائت از دبیرکل این حزب، با صدور بیانیه‌ شماره سه خود اعلام کرد: با سلام و صلوات بیکران بر ارواح پاک و طیبه انبیا، صالحان، شهدا و امام شهدا و گرامیداشت سالروز ارتحال امام و حماسه 15خرداد و تبریک بیست و یکمین سال ولایت و رهبری مقام معظم رهبری(حفظ اله تعالی)، یک سال از حماسه بی‌نظیر حضور گسترده مردم متدین و انقلابی در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گذشت.
در ادامه آمده است: حضوری که بنا بر فرمایش مقام معظم انقلاب می‌توانست بار دیگر قدرت نظام جمهوری اسلامی را به رخ دشمنان و بیگانگان و طمع ورزان بکشاند، ولی خودخواهی‌های عده‌ای اندک و شبهه‌افکنی و سیاه‌نمایی‌های آنان طعم شیرین این حضور را به کام مردم تلخ کرد.
این بیانیه هشدار می‌دهد: گویا چندی پیش جناب آقای کروبی درخواستی مبنی بر مجوز برگزاری راهپیمایی در روز 22 خرداد ماه 89 به وزارت کشور ارائه کرده است، از ایشان می‌خواهیم قبل از اینکه مفسده دیگری شروع شود به نکاتی چند توجه کنند.
حزب اعتماد ملی قزوین تصریح کرده است: با توجه به اینکه در گذشته نیز شاهد بوده‌ایم که کنترل این قبیل اجتماعات از دست برگزارکنندگان آن خارج می‌شود و چنانچه می‌دانید بعد از انتخابات نیز فراخوان قبلی شما موجب بروز حوادث تلخی مانند کشته شدن تعدادی از فرزندان این ملت و تخریب اموال عمومی شد، با این اوصاف فراخوان مجدد مردم به خیابان بر چه منطقی استوار است و مسئولیت کشته‌شدگان و آسیب‌دیدگان چنین حوادثی با کیست، آیا فکر نمی‌کنید این اقدام شما زمینه سوءاستفاده معاندان از این قبیل اجتماعات را فراهم می‌آورد.
این بیانیه خاطرنشان می‌کند: با توجه به فرمایش امام(ره) که فرمودند «حفظ نظام از اوجب واجبات است» آیا اتهام غیرمستند تجاوز جنسی که مدت‌ها دستاویز بیگانگان و معاندان نظام شد، مخالفت صریح با این بیان امام(ره) نیست، آیا جایز بود که با این اتهام‌ها حیثیت نظامی را که برآمده از خون شهدا و رنج امام(ره) بود، اینگونه در عرصه بین‌المللی مورد هجمه قرار گیرد، ادعایی که 30 سال گروهک نفاق و جریان ضد انقلاب به دنبال اثبات آن بود.
در ادامه آمده است: آیا کوبیدن بر طبل تقلب در انتخابات 22 خرداد 88 و اصرار بر آن با وجود عدم وجود مدارک و دلایل متقن و عدم ارائه آنها به مراجع قانونی و افکار عمومی، با گذشت یک سال از انتخابات موجب ضایع کردن یک عمر تلاش حضرت امام(ره) و یاران انقلاب و خون‌های پاک شهدا نمی‌شود.
این بیانیه تأکید کرده است: امام (ره) فرمودند «هرگاه دیدید دشمن از شما تعریف می‌کند، بدانید که یک جای کار شما ایراد دارد» آیا هیچ با خود اندیشیده‌اید که چرا این اندازه دشمنان قسم‌خورده نظام اقدامات شما را تمجید و تعریف می‌کنند و با اطلاعیه‌های شما سر از پا نمی‌شناسند، آیا این رفتارها را با چارچوپ خط امام(ره) منطبق می‌دانید، فاین تذهبون.
در پایان آمده است: با توجه به شرایط کنونی و پیرو بیانیه شماره دو حزب اعتماد ملی قزوین مبنی بر لزوم پاینبدی و فراخوان همگان به حرکت در چارچوب قانون و پرهیز از حرکت‌های فرا قانونی و عدم توجه به این خواسته دلسوزانه و برادرانه و در راستای پیروی از منویات رهبری نظام بدینوسیله هیئت رئیسه حزب اعتماد ملی قزوین استعفای خود را از عضویت در این حزب اعلام می‌کند.


 
کلافگی رسانه‌های جریان فتنه از عدم همراهی مردم
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

کلافگی رسانه‌های جریان فتنه از عدم همراهی مردم

 

واکنش منفی و سرد مردم به تحریک‌های گسترده حامیان میرحسین موسوی به منظور احیای آشوب‌های سال گذشته، باعث عصبانیت سایت‌های حامی آقای موسوی شده است. سایت روزآنلاین که توسط جمعی از روزنامه‌نگاران سابق نشریات اصلاح‌طلب مدیریت می‌شود، در مطلبی با اعتراف به ریزش شدید هوادار در میان جمعیت حامی آقای موسوی و عدم همراهی مردم با این آنان،‌ نوشته است: "صدای جامعه مدنی ایران به سختی به گوش می رسد. چگونه می شود اعتصاب کرد و مثل مردم همه جای دنیا "نه گفت" به چیزی که نمی خواهی؟" نویسنده این مطلب در ادامه همچنین ادعایی جالب مطرح کرده و مدعی شده که شبکه تلویزیون "فارسی 1" که متعلق به "روبرت مرداک"، صهیونیست آمریکایی است، با جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کند تا مردم سرگرم شوند و اغتشاش نکنند! در این مطلب آمده است: "آیا شبکه های پخش فیلم فارسی که بینندگان میلیونی در ایران یافته اند، درپی تخدیر ذهن مایند؟ آیا ما داریم معتاد می شویم تا اعتراض نکنیم؟" فعالان سیاسی معتقدند انتشار اینگونه مطالب، ناشی از ناتوانی جریان فتنه برای تحریک آشوبگران به ایجاد ناآرامی است.


 
سران فتنه: وای به حالمان اگر وزارت کشور موافقت کند!!
ساعت ۱۱:٤٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

سران فتنه: وای به حالمان اگر وزارت کشور موافقت کند!!

 


براساس یک گزارش کاملا موثق چند روز قبل موسوی و کروبی و خاتمی برای اتخاذ تصمیم درباره 22 خرداد و چگونگی عبور از آن با یکدیگر ملاقات کردند. در این ملاقات اظهارنظرهای متفاوت و متضاد گروه های حامی فتنه در خارج از کشور و برخی از دنباله های داخلی آنها مورد بحث قرار گرفت. تعدادی از حامیان بیرونی معتقد بودند که هرگونه اقدام آشکاری نظیر حرکت های خیابانی، با توجه به کمبود چشمگیر هوادار، می تواند ادعای فراگیری جنبش- بخوانید فتنه- سبز را زیر سؤال ببرد و ضربه دیگری علاوه بر 9 دی و 22 بهمن درپی داشته باشد- اخیرا به 14 خرداد نیز به عنوان یک شکست بزرگ دیگر برای- به اصطلاح- جنبش سبز اشاره می کنند

 درمقابل این دیدگاه، برخی از سایت های بیرونی و حامی فتنه گران نیز، یک اقدام حداقلی برای نشان دادن حضور خود را ضروری می دانستند. موسوی و کروبی و خاتمی در نشست مشترک خود- ابتدا موسوی و کروبی با یکدیگر و سپس با خاتمی- نهایتا به این نتیجه می رسند که در صورت اعلام راهپیمایی، این حرکت به علت فقدان هوادار درخور توجه شکست دیگری برای آنها تلقی شده و به انزوای بیشتر آنان منجر خواهد شد و از سوی دیگر چنانچه هیچ اقدامی صورت ندهند، نیز نشانه آن است که خود به پایان عمر سیاسی خویش اعتراف کرده اند و نهایتا با پیشنهاد خاتمی قرار می شود، تعدادی از گروه های مدعی اصلاحات طی نامه مشترک و یا نامه های جداگانه از وزارت کشور برای راهپیمایی در روز 22 خرداد تقاضای مجوز کنند و از آنجا که به طور قطع و یقین وزارت کشور با این درخواست مخالفت می کند، بعد از اعلام مخالفت وزارت کشور، بیانیه ای تهیه کرده و اعلام کنند برای پیشگیری از سرکوب هواداران به بهانه غیرقانونی بودن راهپیمایی، از انجام این راهپیمایی در روز 22 خرداد منصرف شده ایم!

خاتمی در ادامه توضیح می دهد که با اجرای این طرح، اولا؛ در نگاه مردم به عنوان افراد قانون گرا(!!) معرفی می شویم و ثانیا، پدیده سرخوردگی و ریزش هواداران جنبش پوشیده باقی می ماند و می توانیم اعلام کنیم که هواداران زیادی داریم ولی برای جلوگیری از سرکوب آنها، حاضر به انجام راهپیمایی در 22 خرداد نشده ایم!

پیشنهاد خاتمی که قبلا در جمع اختصاصی آنها و بعد از چند جلسه بحث و گفت وگو تهیه شده بود در نهایت با موافقت موسوی و کروبی روبرو می شود. اما موسوی با نگرانی می پرسد: اگر نظام با راهپیمایی موافقت کرده و مجوز بدهد چی؟! در آن صورت باید افرادی را به میدان بیاوریم و از آنجا که چنین امکانی در اختیار نداریم و افراد بسیار اندکی حاضر به حضور در راهپیمایی خواهند شد، باز هم جنبش با ضربه جدیدی روبرو می شود و خاتمی به وی اطمینان می دهد که هرگز وزارت کشور مجوز صادر نمی کند و بالاخره برای محکم کاری بیشتر تصمیم گرفته می شود که گروه های اصلاح طلب درخواست مجوز را به گونه ای ناقص- بدون ذکر کامل هویت گروهی و مسائل دیگری از این دست- تهیه کرده و به وزارت کشور بدهند تا همین نواقص موجود در درخواست نیز بهانه دیگری برای رد درخواست آنها باشد و... سرانجام تصمیم یاد شده به گروه های مدعی اصلاحات اعلام می شود و آنها درخواست مجوز برای راهپیمایی 22 خرداد را به وزارت کشور تسلیم می کنند.

اکنون باید منتظر بخش بعدی پروژه یاد شده بود. طی چند روز آینده سران فتنه بیانیه ای صادر کرده و در آن اعلام خواهند کرد که چون وزارت کشور مجوز راهپیمایی نداده است برای پیشگیری از سرکوب هواداران جنبش سبز(!!) در روز 22 خرداد هیچگونه راهپیمایی و تحرک خیابانی نخواهیم داشت!!

یک خبر موثق حکایت از آن دارد که درخواست مجوز برای راهپیمایی 22خرداد که از سوی چند گروه مدعی اصلاحات به وزارت کشور ارائه گردیده با هدف و انگیزه رد این درخواست تهیه شده است و سران فتنه اگرچه مطمئن بوده و هستند که با درخواست آنها موافقت نمی شود ولی این نگرانی جدی را نیز دارند که مبادا وزارت کشور با این درخواست موافقت کند و بار دیگر خالی بودن دست آنها از هوادار به نمایش گذارده شود.


 
دستور از لندن رسید
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

 

شورای امنیت قطعنامه‌ جدید علیه ایران را تصویب کرد

شورای امنیت امروز در جلسه‌ای با 12 رای موافق، 2 رای مخالف و یک رای ممتنع، تحریم‌های جدیدی علیه ایران را تصویب کرد.

تأثیر پذیری امام (ره) از اطرافیان، طنز دوران است

ماهنامه پاسدار اسلام به مناسبت بیست و یکمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره) میزگردی با حضور حجج‌اسلام والمسلمین سیدحمید روحانی و محمد حسن رحیمیان ترتیب داده است.

فتنه 8 ماهه سال قبل خطرناک‌تر از 8 سال جنگ تحمیلی بود

سرلشکر جعفری یادآور شد: هر چند فتنه سال گذشته حدود هشت ماه بیشتر طول نکشید، اما بسیار خطرناک‌تر از جنگ تحمیلی بود.

هیچکس به اندازه رهبر انقلاب در اقتدار دفاعی کشور نقش ندارد

معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: نقش آفرینی‌های مقام معظم رهبری در طول 21 سال گذشته و در عرصه های مختلف بی بدیل است.

اظهارات عباسی درباره 9 اصل دموکرات‌ها برای مقابله با جمهوری اسلامی

مرکز استراتژیک دموکرات‌ها و مؤسسات وابسته به آن دقیقا چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری سندی را با عنوان «کدام راه به ایران» روی سایت قرار دادند که در آن ...

برخی سیاسیون ما علنا عمله منافع آمریکا شدند

این افراد دانسته یا ندانسته به این اقدامات و همراهی با آمریکا دست زدند.

ترس فتنه گران از برخورد انقلابی مردم

سران فتنه و عناصر پشت پرده فتنه انگیزان طی روزهای گذشته به جابجایی مداوم اسکان خود پرداخته اند.

حامیان سید حسن چه چیزی را تکذیب می کنند؟

یک منبع آگاه جزئیات جدیدی از برخورد سید حسن مصطفوی و نزدیکانش با وزیر کشور در روز 14خرداد خبر داد.

تحصن در قم آخرین پیشنهاد فتنه گران

فتنه گران طی جلسه ای فوری آخرین راهبرد خود را برای فتنه انگیزی با سوء استفاده از سید حسن مصطفوی مطرح کرده اند.

صحنه گردانان پس از انتخابات اصلا رای نداده بودند

به برکت انقلاب فرزند من در سنی که است نسبت به من که در آن سن بودم از لحاظ بصیرت در نقطه بالاتری قرار دارد.

روشنگری صحیح باقیمانده غبار فتنه را برطرف می کند

عبرت‌آموزی از حوادثی که پیش آمد اقتضا می‌کند که آیندگان خود را از آسیب‌های مشابه مصون نگاه بدارند.

اختلافات بر سر 22 خرداد بالا گرفت!

مأموریت برخی از اعضای این تشکل برای نشان دادن اتحاد ظاهری سران فتنه به نتیجه نرسیده است.

دستور از لندن رسید

کمیته به اصطلاح اجرایی و مقاومت مدنی ایران از انگلیس دستورالعمل مقاومت صادر کرد!

ژنرال اسراییلی: کشتی اردوغان را در آب‌های غزه غرق می‌کنیم

یک ژنرال اسراییلی به صراحت هشدار داد که اگر نخست‌وزیر اردوغان قصد سفر به غزه داشته باشد تل‌آویو کشتی او را غرق خواهد کرد.

آقای کروبی قبل از دروغ گفتن فکر کنید!

سراسر این نامه تناقض و تهمت‌های ناروا به نظام و حتی رهبری معظم انقلاب است.

توزیع70 میلیون فیلترشکن توسط شبکه ایران پراکسی

طرح مهار تهدیدات اینترنتی توسط مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سپاه تهیه می‌شود.

اختصاصی/ صانعی در الجزیره!

دفتر شیخ یوسف صانعی اقدام به تهیه وتوزیع فیلمی از فعالیتهای فرهنگی وی در قالب لوح فشرده، بین افراد خاص نموده است

حرکت بر مدار قدرت و شکست در برابر ملت

در اوایل شکست موسوی تنها با ظرافت و دقت ویژه‌ای امکان رؤیت اختلافات میان وی و خاتمی وجود داشت.


 
دروغگویی سبزها درباره آقای هاشمی
ساعت ۱:٥٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٤ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
دروغگویی سبزها درباره آقای هاشمی

سایت حامی میرحسین برای اختلاف افکنی میان مسئولان نظام در روز 14 خرداد به دروغگویی ناشیانه متوسل شد!
سایت جرس که پاتوق اتاق فکر و حامیان خارج نشین میرحسین محسوب می شود به پیروی از موسوی دروغگوی بزرگ سال88 یک دروغ احمقانه جعل کرد و تحویل خوانندگان خود داد. جرس در ادعایی خنده دار مدعی شده در ادامه فشارهای وارده به آقای هاشمی رفسنجانی برای حضور وی در نماز جمعه روز رحلت حضرت امام خمینی(ره) دعوتنامه ای ارسال نشده است.به گزارش رسالت ادعای ناشیانه و موذیانه سایت جرس در شرایطی عنوان می شود که تاکنون طی سال های گذشته هیچ گاه از مسئولین نظام برای شرکت در نماز جمعه دعوت به عمل نمی آمده است. البته جهت اطلاع مردم عزیز و پاره شدن خواب خرگوشی دست اندرکاران بیمار سایت جرس عرض می شود طبق اطلاعی که از نزدیکان آقای هاشمی رفسنجانی دریافت شده است ایشان علی رغم شیطنت برخی اطرافیان که مایل به حضور آقای هاشمی در نماز جمعه روز14 خرداد نیستند، مایل به حضور در جمع نمازگزاران جمعه در مرقد امام راحل هستند و در این مراسم معنوی شرکت خواهند داشت.


 
انصراف هاشمی از شرکت در مراسم سالگرد یا حضور توأم با تجلیل؟
ساعت ۱:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٤ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

به موازات تلاش برخی نزدیکان هاشمی رفسنجانی برای منصرف کردن وی از حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی، برنامه‌ریزی‌هایی برای تجلیل از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط سید حسن خمینی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تدارک دیده شده است.

 بر اساس برنامه اعلام شده برای سالگرد ارتحال امام خمینی، دکتر احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها سخنرانی خواهد کرد و سپس سید حسن خمینی خیر مقدم خود را به محضر رهبر انقلاب اعلام می‌کند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است در صورتی که هاشمی رفسنجانی بخواهد در مراسم حاضر شود، در این قسمت از برنامه وارد جایگاه شود و همزمان با ورود وی، سید حسن خمینی نیز از وی به‌عنوان یار قدیمی امام خمینی در مقابل اعتراض‌های احتمالی مردم تجلیل کند.

در عین حال، برخی نزدیکان آقای هاشمی در تلاش هستند که اساساً‌ وی را از حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی منصرف کنند.

چند روز قبل سایت ضدانقلاب جرس در خبری با طرح ادعای عدم دعوت از هاشمی برای حضور در مراسم سالگرد تلاش کرد برای منصرف کردن او و عدم حضورش در این مراسم، زمینه‌سازی کند.

اهمیت انتشار این خبر در حالی است که دو هفته قبل نیز همین سایت، خبری محرمانه از دیدار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با برخی آزادشدگان حوادث پس از انتخابات منتشر کرد که در آن، اظهارات هاشمی رفسنجانی که پس از آن، بر روی سایت شخصی وی نیز قرار گرفت، منتشر شده بود. خبری که قاعدتاً‌ از منبعی نزدیک به آقای هاشمی در اختیار این سایت قرار گرفته بود


 
مردم در نماز جمعه فردا به امامت رهبر معظم انقلاب حماسه‌ای دیگر خواهند آفریند
ساعت ۱:٥۱ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٤ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی؛
 
مردم در نماز جمعه فردا به امامت رهبر معظم انقلاب حماسه‌ای دیگر خواهند آفریند

خبرگزاری فارس: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از عموم مردم فهیم و همیشه در صحنه ایران اسلامی خواست، نماز جمعه این هفته را که به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در کنار مرقد مطهر امام راحل(ره) برگزار می‌شود؛ صحنه خلق حماسه‌ای جدید در بیعت دوباره با آرمان‌های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آمده است: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه فرا رسیدن بیست و یکمین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (رحمت‌الله علیه) ضمن عرض تسلیت و تعزیت این ایام؛ از عموم امت همیشه در صحنه و شهیدپرور ایران اسلامی خواست تا در ویژه مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (رحمت‌الله علیه) که، امسال در روز جمعه همراه با اقامه نماز پرصلابت جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب در کنار مرقد مطهر امام راحل برگزار می شود، با حضور پرشور و آگاهانه و معنوی خود با آرمان‌های بلند امام راحل عظیم‌الشأن و مقام معظم رهبری ( مدظله‌العالی) و انقلاب اسلامی تجدید میثاق نموده و پیام وحدت حول محور ولایت، این حصن حصین و سنگر خلل‌ناپذیر اسلام، را به گوش جهانیان برسانند.
این اطلاعیه می‌افزاید: انقلاب اسلامی ایران معجزه‌ای بزرگ و شگرف در جهان بود که با عنایات خاصّ خفیه و جلّیه حضرت حق "جلّ و اعلی " به دست حماسه‌آفرین بزرگ قرن، ابراهیم بت‌شکن زمانه، خمینی کبیر، اتفاق افتاد و عزت و شرف و کرامت نفس را به بشریت در راه مانده و تشنه‌ی عدالت و حقیقت هدیه کرد، معجزه‌ای که قدرت سلاح ایمان به خدا و اعتقاد واقعی به معارف دینی را به رخ جهانیان کشاند و برق هیبت عظیم آن چشمان کوردلان و بیماردلان و دشمنان قسم خورده اسلام را کور کرد.
امام خمینی اسطوره‌ی ستودنی ایمان و توکل به خداوند سبحان و سکاندار کشتی عظیم نهضت اسلامی توانست با دم عیسوی و ید بیضایی خود عزم و اراده ملت را در راستای پایداری ارزش‌های والای انسانی ـ اسلامی بسیج نموده و با درایت و تدبیر حکیمانه خود اقیانوس عظیم اراده‌های ملت رشید ایران اسلامی را در مسیر رشد و تعالی و پویایی به حرکت درآورد.
در ادامه‌ی این اطلاعیه آمده است: در فرهنگ غنی انقلاب اسلامی و در حافظه تاریخی ملت شجاع و نستوه ایران اسلامی برای همیشه نیمه خرداد با نام خمینی کبیر پیوند ناگسستنی خورده است.به درستی که ایشان نه فقط یک رهبر صرفاً سیاسی یا نظامی بلکه؛ امیر سرزمین دل‌ها بود، دل‌هایی که تفدیده و عطشناک جرعه‌ای از زلال حقیقت، صداقت و حکمت او واله و حیران گوهر ناب معرفت بودند.
بزرگ معمار کبیر انقلاب اسلامی هم اویی که خود از خیر کثیر کوثر ولایت منشاء گرفته و از آبشخور عرفان علوی و فاطمی بهره‌ها برده است. در دوران حیات پربرکت خود، با احیای مجدد ارزش‌های والای اسلامی ـ انسانی طرحی نو در جهان درانداخت و با اندیشه‌های پاک و مطهر و با سرانگشت اشارت خود ذهن‌های تشنه‌ی حقیقت‌جو و عدالت‌خواه را از زمزم کوثر ولایت خویش سیراب نمود.
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با نگاه تیزبین و دوراندیش خود خط مقدس اسلام را با محوریت ولایت زمانه ترسیم نمودند و بارها، در جای جای سخنان و بیاناتشان به وحدت و اتحاد و انسجام حول محور ولایت فقیه و پرهیز از هر‌گونه تفرقه و اختلاف تأکید داشته و بیان داشتند که تفرقه و اختلاف مایه‌ی عقب‌ماندگی کشورهای اسلامی از اهداف آرمانی خود و از آرزوهای سران استکبار جهانی است. رهبر کبیر انقلاب اسلامی خود منادی وحدت و برادری و همدلی بین تمامی مسلمانان در اقصی نقاط جهان بودند.
اگرچه اکنون بیست و یک سال از فراق آن یار عزیز سفر کرده می‌گذرد و هجران او غمی اندوه‌بار و جانکاه را بر قلب میلیون‌ها انسان آزاده جهان بر جای نهاده اما، بی شک هر چه از آن روزِ غم و اندوه و اشک و ماتم و آه می‌گذرد، طنین آوازه یاد و نام امام راحل عظیم‌الشأن در سراسر جهان رساتر می‌گردد و عطش قلوب پاک ملت‌ها برای پی بردن به شخصیت جامع‌الاطراف مردی که تاریخ را متحول و بنیان‌های فکری، سیاسی و اجتماعی بشریت را در پرتوی چکاد اندیشه‌های اسلام ناب محمدی ( صلی الله علیه و آله و سلم) پایه‌ریزی نمود، فزونی می‌یابد.
در پایان این اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مجدداً از آحاد و اقشار و اصناف مختلف مردم فهیم و قدرشناس ایران اسلامی و امت حزب‌الله و همیشه در صحنه خواست تا با حضور پرشور و گسترده خود در ویژه مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) در کنار مرقد مطهر و منور امام راحل همراه با اقامه نماز جمعه، بار دیگر با زنده نگه داشتن آن ایام و نام و یاد امام، سندی دیگر از افتخار ملی را در سربرگ زرین دفتر خاطرات ملت شجاع ایران ثبت و ضبط نموده و با خلق حماسه‌ای نو از حضور، به جهانیان نشان دهند که هنوز راه و اندیشه‌های تابناک امام خمینی تحت زعامت و به دست مبارک رهبری ولایت امر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) ادامه دارد و این حضور و بروز ادامه پیوند مقدس و ناگسستنی امام و امت است

 


 
میلاد گل رسول الله و خدیجه مبارک
ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

بسم الله الرحمن الرحیم


همانا ما کوثر را به تو اعطا کردیم پس برای پرودگارت نماز بخوان وقربانی کن .     سوره

مبارکه کوثر   آیه 2-


my tarh

         ولادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)     

       برمادران شهدا مبارکباد.

خداوند از خشم فاطمه خشمگین و به سبب خشنودی او خشنود می شود، فاطمه پاره تن من است، هر کس او را بیازارد مرا آزرده است آن کس که با او دوستی ورزد با من دوستی ورزیده است. فاطمه قلب و روح من است، فاطمه بانوی زنان دو جهان است.            پیامبر اکرم (ص)

حضرت فاطمه زهرا (س) روز بیستم جمادی الثانی سال پنجم بعثت ، در مکه بدنیا آمد ، ایشان وارث صفات بارز مادر گرامیشان خدیجه بود . در بخشش و بلند نظری وحسن تربیت وارث مادر بزرگوارش ودر سجایای ملکوتی وارث پدر بزرگوارش بود.

*فاطمه (س) در نگاه حضرت مهدی (س)

حضرت مهدی (عج ) که جهان را با ظهور و احکام نورانی خود متحول  می کند و عدالت را در تمام زمین حاکم می گرداند فرموده اند که : دختر رسول خدا برای من سرمشق و الگوی نیکویی  است . حضرت مهدی (عج ) حضرت فاطمه زهرا را الگو و اسوه خود در رفتار و برنامه  حکومتی  خود می داند .

فاطمه (س) در اندیشه امام خمینی رحمه الله علیه

حضرت امام خمینی (ره) از فرزندان حضرت زهرا(س) است و در مکتب او پرورش یافته و عمر شریف خویش را در اهداف والای اسلام واهل بیت(ع) سپری نموده است. هم زمانی میلاد امام خمینی و میلاد فاطمه زهرا(س) بر اهمیت این مناسبت، دو چندان، افزوده است. حضرت امام در برخی از پیام ها و سخنرانی های خود به ترسیم و توصیف شخصیت جاودانه فاطمه زهرا(س) پرداخته اند، اما به این نکته نیز باید توجه داشت که آنچه بیان کرده اند تنها اشاره به بخشی از فضایل بی پایان و وصف ناشدنی زهرای مرضیه(س) است، که تبیین همه آن، اصولا از قدرت بشر خارج است.

اینک سخنان حضرت امام را تحت عناوینی چند ، به شما خواننده گرامی تقدیم می داریم:

 

1 - فاطمه)س) مایه افتخار

دردنیایی که درآن زندگی می کنیم، از گذشته تا حال، انسان ها برحسب دیدگاه خود از جهان و انسان و زندگی، به اشیاء یا اشخاصی افتخار می کرده اند و آنها را مایه فخر و مباهات خود دانسته اند، اما حضرت امام، فاطمه زهرا( س) را مایه افتخار می دانند.

الف( افتخار جهان هستی

روز پر افتخار ولادت زنی است که از معجزات تاریخ و افتخارات عالم وجود است.

"زنی که عالم به او افتخار دارد."

ب) افتخار خاندان وحی

"زنی که افتخار خاندان وحی، و چون خورشیدی بر تارک اسلام می درخشد."

"تاریخ اسلام گواه احترامات بی حد رسول خدا(ص) به این مولود شریف است."

ج) افتخار پیروان او

"برای زن ها کمال افتخار است که روزتولد حضرت صدیقه را روز زن قرار داده اند، افتخار است و مسؤولیت."

 

 -2فاطمه (س) تجلی کمال است.

" تمام هویت انسانی در او جلوه گر است. "

" تمام ابعادی که برای زن و برای یک انسان متصور است در فاطمه زهرا(س) جلوه کرده و بوده است. "

"یک انسان به تمام معنی انسان، تمام نسخه انسانیت ، تمام حقیقت زن، تمام حقیقت انسان، ... تمام حیثیت زن، تمام شخصیت زن ، فردا[ روز میلاد] موجود شد."

"تمام هویت های کمالی که در انسان متصور است و در زن تصور دارد، تمام، در این زن است."

 

-3 مقامات معنوی حضرت زهرا(س(

الف) " نور او قبل از خلقت بشر آفریده شده است."

"اصولاً رسول اکرم(ص) و ائمه) علیهم السلام) طبق روایاتی که داریم قبل از این عالم ، انواری بوده اند در ظل عرش... و مقاماتی دارند الی ماشاءالله... چنانکه به حسب روایات این مقامات معنوی برای حضرت زهرا(س) هم هست.

ب) موجودی ملکوتی و جبروتی

"او [ فاطمه زهرا] موجود ملکوتی است که در عالم انسان ظاهر شده است، بلکه موجود الهی جبروتی در صورت یک زن ظاهر شد است."

" معنویات، جلوه های ملکوتی، جلوه های الهی، جلوه های جبروتی، جلوه های ملکی و ناسوتی همه در این موجود است."

ج) مجمع اوصاف انبیاء(ع)

"فردا [ روز ولادت فاطمه زهرا[ همچون زنی متولد می شود که تمام خاصه های انبیاء در اوست."

د) تسبیحات فاطمه زهرا بهترین تعقیبات نماز

"و ازجمله تعقیبات شریفه، تسبیحات صدیقه طاهره (س) است که رسول خدا(ص) ، آن را به فاطمه (س) عطا فرمود. از حضرت صادق (ع) مرویست که این تسبیحات در هر روز، در تعقیبات هر نمازی پیش من محبوب تر است ازهزار رکعت نماز در هر روز.

و) مراوده با جبرئیل، بالاترین فضیلت زهرا(س)

"من راجع به حضرت صدیقه (س) خودم را قاصر می دانم ذکری بکنم، فقط اکتفا می کنم به یک روایت که در کافی شریفه است و با سند معتبر نقل شده و آن روایت این است که حضرت صادق (ع) می فرماید:

فاطمه (س) بعد از پدرش 75 روز زنده بودند، در این دنیا بودند و حزن و شدت بر ایشان غلبه داشت و جبرئیل امین می آمد خدمت ایشان و به ایشان تعزیت عرض می کرد و مسائلی از آینده نقل می کرد.

ظاهر روایت این است که در این 75  روز ، مراوده ای بوده است  یعنی رفت و آمد جبرئیل زیاد بوده است و گمان ندارم که غیر از طبقه اول از انبیاء عظام درباره کسی اینطور وارد شده باشد... مساله آمدن جبرئیل برای کسی یک مسأله ساده نیست ، خیال نشود که جبرئیل برای هر کسی می آید و امکان دارد بیاید، این یک تناسب لازم است بین روح آن کسی که جبرئیل می خواهد بیاید و مقام جبرئیل که روح اعظم است، چه ما قائل بشویم به این که قضیه ی  تنزل جبرئیل ، به واسطه روح اعظم خود این ولی است یا پیغمبر است، او تنزیل می دهد او را و وارد می کند تا مرتبه پایین، یا بگوییم که خیر، حق تعالی او را مأمور می کند که برو و این مسایل را بگو... تا تناسب مابین روح این کسی که جبرئیل می آید پیش او و بین جبرئیل که روح اعظم است نباشد، امکان ندارد این معنا، و این تناسب بین جبرئیل که روح اعظم است و انبیاء درجه اول بوده است مثل رسول خدا و موسی و عیسی و ابراهیم و امثال اینها، بین همه کس نبوده است... در هر صورت من این شرافت و فضیلت را از همه فضایلی که برای حضرت زهرا ذکر کرده اند، با این که آنها هم فضایل بزرگی است، این فضیلت را من بالاتر از همه می دانم... و این از فضایلی است که مختص حضرت صدیقه (س) است. "

سخنانی گوهربار در مورد مادر:

بهشت زیر قدمهای مادران است .   پیامبر اکرم «ص»

حق مادرت بر تو این است که بدانی او تو را در جایی حمل کرده است که هیچ کس حمل نمی کند و از میوه دلش آن به تو داد که هیچ کس به دیگری نمی دهد .     امام سجاد «ع»

خداوند به سپاسگزاری از خود پدر و مادر فرمان داده است از پدر و مادرش سپاس گزاری نکند ، خداوند را سپاس نگفته است . امام رضا «ع»

ما به انسان سفارش کردیم که به پدر ومادرش نیکی کند ، مادرش او را با رنج حمل کرد وبا رنج بر زمین نهاد .    سوره مبارکه احقاف ، آیه


 
افاضات روشنفکرترین زن ایران به مناسبت 8 مارس!
ساعت ٧:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
رهنورد که به تقلید از همسر خود، به مناسبت روز جهانی زن بیانیه ای صادر کرده، از آنچه "اقدامات تبعیض‌آمیز علیه زنان" نامیده، انتقاد کرده است.

زهرا رهنورد برخی از قوانین اسلام را "واپسگرایانه" خوانده است. وی که به تقلید از همسر خود، به مناسبت روز جهانی زن بیانیه ای صادر کرده، از آنچه "اقدامات تبعیض‌آمیز علیه زنان" نامیده، انتقاد کرده است.

به گزارش رجانیوز، در حالی که سران جریان اصلاحات به علت ایستادگی در برابر قانون و رای مردم از آینده سیاسی کشور حذف شده اند، موضع گیری های برخی سیاسیون همراه آنان علیه احکام اسلام، ماجرای حذف جبهه ملی و نهضت آزادی از جمهوری اسلامی را که با دستور امام راحل صورت گرفت، زنده کرده است. جبهه ملی نیز در ابتدای انقلاب اسلامی، به دلیل زیر سوال بردن حکم قصاص، به فرمان حضرت امام (ره) صلاحیت خود را برای حضور در نظام اسلامی از دست داده بود.

بر همین مبنا، همسر میرحسین موسوی به تقلید از همسرش دست به قلم شد و در بیانیه‌ای به مناسبت 8 مارس، روز جهانی زن، از آنچه "قوانین من‌درآوردی مجلس" نامیده، انتقاد کرده است. این در حالی است که امام راحل در سالیان ابتدایی انقلاب با توجه به نقش و جایگاه ویژه زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، روز میلاد اسوه زنان عالم و و برگزیده ترین آنها، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به عنوان روز زن معرفی کرده بودند

زهرا رهنورد در این بیانیه با کنار هم قرار دادن بزرگ زنان اسلام و شخصیت‌های افسانه‌ای، برخی زنان قصه ها را به عنوان الگو معرفی کرده است: "تاریخ مذهبی و اسلامی و تاریخ ملی ما سرشار از روزهای بزرگی چون تولد حضرت زهرا( س ) و پیام آوری زینب( س) است و همچنین سرشار از شخصیت های بزرگ ایران باستان چون آذر میدخت ها و ایران دخت ها و زنان ایثارگر شاهنامه ای و اسطوره ای چون آناهیتا و تهمینه و رودابه و گردآفرید است"

. رهنورد در ادامه این بیانیه مدعی شده است که در ایران، "رفتارهای تبعیض خواهانه و ضد زن" وجود دارد. او "فرهنگ حاکم و قوانین من‌درآوردی مجلس" را علت این امر دانسته است. وی برخی احکام دین اسلام را "ظلم و بی‌عدالتی" در حق زنان خوانده و نوشته است: "در آستانه هزاره سوم میلادی، دنیای ماهواره و دیجیتالیسم و قدرت رسانه ها، همچنان متحجرانه به زنان می نگرند. در این دنیای مدرن و پیچیده فهرست شگفت انگیزی پیش روی ماست، مالامال از ظلم و تبعیض و بی عدالتی به بهانه حمایت از خانواده، قانون چند همسری مطرح می شود". وی همچنین گفته است که دنیای فعلی، "دنیای فردیت‌ها است". خانم رهنورد در ادامه این بیانیه از رسانه ملی هم انتقاد کرده و نوشته است: "به رسانه ملی بیاموزید از ارائه الگوی رفتاری زن سلیطه بد اخلاق، زن مطیع، زن سلطه‌طلب دست بردارد". البته او اشاره نکرده است که منظورش کدام زنان است.

همسر موسوی، از حکم صریح اسلام درباره دیه هم انتقاد کرده و با "واپسگریانه" خواندن این حکم، گفته است: "در قوانین واپس‌گرا زن به عنوان جنس دست چندم تلقی شده، در کدام قلمرو است که تبعیض وبی عدالتی در قوانین ما لحاظ نشده...دیه نامساوی زن و مرد، قوانین تبعیض آمیز مربوط به طلاق و تابعیت و غیره". خانم رهنورد در پایان این بیانیه، زنانی که به جرم شرکت در اغتشاشات بعد از انتخابات دستگیر شده‌اند را افرادی خواند که تمام خواسته‌های خود را در آنچه او جنبش سبز خوانده یافته‌اند. این اظهارات زهرا رهنورد درباره اقدامات تبعیض‌آمیز علیه زنان در ایران در حالی مطرح می‌شود که به تازگی اولین وزیر زن کار خود را در دولت دهم آغاز کرده و حضور زنان و دختران ایرانی در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی بسیار پررنگ بوده است.

خانم رهنورد که از سوی همسرش به عنوان "روشنفکرترین زن ایران" معرفی شده است، پیش از این هم، پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جهموری دهم، با این استدلال که آقای موسوی "فرزند آذربایجان" و "داماد لرستان" است، مدعی شده بود مگر ممکن است مردم لرستان به داماد خود رای ندهند و این نشانه ای از تقلب در انتخابات است.

او در سخنانی جالب به شبکه انگلیسی "بی‌بی‌سی فارسی" گفت که حتما تقلب شده است زیرا "آذربایجان و ترک زبان‌ها هیچ وقت فرزند خودشان را نمی‌گذارند که به کسی دیگر رای بدهند. یا لرستان که خود من لر هستم و موسوی هم بارها گفته من داماد لرستان هستم. بنابراین اهالی لرستان موسوی را نمی‌گذارند به آقای احمدی نژاد رای بدهند. این دو تا ملاک است و باقی موارد هم شبیه همین است"

در همین حال رهنورد، در سال گذشته میلادی به دلیل حضور فعال در هدایت اغتشاشات پس از انتخابات ایران از سوی مجله فارین پالسی هم به عنوان یکی از 100 چهره روشنفکر سال معرفی شده یود.این عنوان در حالی از سوی ارگان شورای روابط خارجی امریکا به رهنورد اعطا شده است که در مورد چگونگی امکان تحصیل وی در دوره کارشناسی ارشد و دکتری به صورت همزمان، سوالات جدی در افکار عمومی مطرح است.

به نظر می رسد زیر سوال بردن ضروریات دین از سوی همسر موسوی به بهانه روز جهانی زن نشان از ورود جریان انحرافی موسوی به فاز جدید حریم شکنی و اینبار در سطح شکستن حدود و مرزهای دینی دارد.


 
خانم رهنورد روز جهانی زن روز تولد حضرت زهرا(ص)است نه روز 8 مارس
ساعت ٧:۱٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

انجمن اسلامی دانشگاه الزهرا (س)که از اعضای طیف جدید دفتر تحکیم وحدت میباشدپس از سخنان اخیر فمنیستی زهرا رهنورد به مناسبت ۸مارس و معرفی وی در این تاریخ به عنوان بانوی سبز ایران از سوی جریان

 

فتنه بیانیهای را در جواب وی تهیه و رسانه ای تمود.

در این بیانیه آمده است :هشتم مارس در فرهنگ غرب نقطه عطفی است برای شکستن باورها و تفکرات استعمار گرایانه غربیان در باره زنان :قطعا شروع حرکت و جنبشی برای شکستن تفکرات و باورهای غلط علیه زنان: برایبرای زنان غرب اقدامی موثرو مثبت بوده است.هر چند این تفکرات به خاطر عدم اایدئولوژی الهی دارای انحرافات زیادی است و چه کوتاه مدت و چه بلند مدت به روند زندگی زنان و باورهای زنانه تاثیرات فراوان داشته است همانطور که زنان برای اروپاییان همچون گشوده شدن پنجره های  حرکت و پیشرفت بوده در همان مکتب فاطمه ای هست که به خاطر وسعت شخصیت الگوی زنان آزاده تمام زنان دنیا می تواند باشد .در صورت یقین شخصیت جامع الوجود این بانوی بزرگوار و پرداختن به حقوق اسلامی زنان مسلمان ایران مسلما نیازی به الگوهای غربی ندارند.

از خدا میخواهیم تا سو دلان امر به درستی جایگاه این بزرگان را که الگویی برای جهانی شدن هستند تعریف کنند تا روز جهانی زن به جای ۸مارس به ۲۰ جمادی الثانی ولادت حضرت زهرا تغییر پیدا کند.


 
استعفای دسته جمعی در خبرگزاری فارس
ساعت ٧:۱٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

معاون سردبیر فارس به همراه دبیر اقتصادی این خبرگزاری به شکل غیر منتظره ای استعفا کردند.

به گزارش البرز رضا داوری معاون سردبیر و محمود نکونام دبیر گروه اقتصادی این خبرگزاری بعداز ظهر سه شنبه به طور غیر منتظره ای استعفا دادند.

هنوز علت اصلی این اقدام در مهمترین خبرگزاری معلوم نیست اما برخی زمزمه ها حکایت از اختلاف این دو نفر با اطرافیان مدیرعامل فارس حمیدرضا مقدم فر دارد.

همچنین خبرنگار البرز کسب اطلاع کرد روز چهارشنبه یعنی یک روز بعد از استعفای داوری ،افراد موثر دیگری نیز در این خبرگزاری استعفا داده اند که از جمله این افراد می توان به افراد ذیل اشاره نمود:

کریمی دبیر سابق سرویس سیاسی و دبیر فعلی اجتماعی

قائدی دبیر باسابقه و قدیمی سرویس عکس فارس

قبادی دبیر سرویس ویژه فارس

حمید محمدی دبیر سرویس آئین و اندیشه


 
 
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

برخی قرائن از مرگ خاموش شیرین عبادی حکایت می کند!

کیهان نوشت: آنچه این گمانه را تقویت می کند، سکوت سنگین وی در قبال جنایت 48 ساعت پیش رژیم صهیونیستی و حمله به کاروان صلح و آزادی (کمک به مردم محاصره شده غزه) است. تاکنون عبادی و گروهک متبوع وی (کانون مدافعان حقوق بشر) نه تنها جنایت بی سابقه رژیم صهیونیستی را محکوم نکرده اند بلکه حتی کوچک ترین تأسفی هم ابراز نداشته اند. این سکوت سنگین دقیقاً همانند سکوت سران جنایتکار آمریکا و انگلیس و به ویژه دیگر برنده جایزه صلح نوبل- باراک اوباما- می باشد و عین جانبداری از جنایتکاران است. نهادهایی نظیر دیدبان حقوق بشر و عفو بین الملل و... نیز موضع مشابهی در پیش گرفته اند.

البته با توجه به سابقه سیاه شیرین عبادی در حمایت از جنایات رژیم پهلوی علیه ملت مسلمان ایران و اوباش خواندن انقلابیون در آن روزگار، سکوت امروز وی هم طبیعی است و در واقع تاریخ مرگ امثال عبادی را نه سال 89 بلکه باید همان سال های 57-56 فرض کرد که خواستار سرکوب و کشتار مردم انقلابی و مسلمان شده بودند.

سکوت عبادی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در حالی است که وی مکرراً از اعضای محارب گروهک هایی چون منافقین، بهائیت و سلطنت طلبان دفاع کرده و در توجیه این اقدام ادعا کرده که صرف نظر از گرایش سیاسی، از حقوق انسانی آنان دفاع می کند!

اغلب گروهک های ضدانقلاب و رسانه های آنها در برابر وحشی گری جدید اسرائیل در سواحل غزه سکوت اختیار کرده اند و برخی دیگر حتی به توجیه این جنایت مبادرت کرده و با لحنی مضحک مدعی شده اند جنایتکاران صهیونیست از خود در برابر کاروان غذا و دارو دفاع کرده اند!


 
آخرین تلاشهای جریان فتنه برای احیای مجدد
ساعت ٧:٠۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :


آخرین تلاشهای جریان فتنه برای احیای مجدد

فتنه گران با اذعان به شکست خود در حوزه بسیج اجتماعی آخرین برنامه

فتنه گران با اذعان به شکست خود در حوزه بسیج اجتماعی آخرین برنامه های خود را برای احیاء بررسی کرده اند.

فتنه گران با اذعان به شکست خود در حوزه بسیج اجتماعی آخرین برنامه های خود را برای احیاء بررسی کرده اند.

به گزارش«جوان آنلاین»،در مجموع جلسات جریان فتنه ضمن آسیب شناسی دوباره جریان فتنه به این نکته اشاره شده است که این فرقه تنها در حوزه سیاسی حضور داشته و برخلاف آن چه که نان جنبش بر روی خود می گذارند،نتوانسته اند به عمق جامعه نفوذ کنند.
در همین رابطه کاندیدای اصلاح طلبان در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این زمینه تصریح کرده است که لازمه اجتماعی شدن جنبش بهم ریختن حاکمیت است.
از دیگر سو برخی از عناصر موثر جریان فتنه نیز با تاکید بر اظهارات کاندیدای شکست خورده خود تصریح کرده اند برای بهم ریختگی حاکمیت باید دو محور را در دستورکار قرارداد.اول تمرکز بر روی قوا و ایجاد اختلاف میان قوای سه گانه و دوم درگیر کردن طبقات محروم با حاکمیت.
این افراد همچنین تصریح کرده اند که با ایجاد تنش میان قوای سه گانه باید کارکرد و کارویژه های قوا را مختل کرد تا میزان خدمت رسانی به مردم کاهش یابد.همچنین به دلیل این اختلال کارکردی و نارضایتی طبقات محروم باید ازاعتراض آنها به نحو مطلوب استفاده کرد.
گفتنی است این اظهارا در حالی صورت می پذیرد که این جریان همچنان که خود اذعان دانرد با بی اقبالی اجتماعی روبرو بوده و همچنان در این توهم هستند که با پروژه های سیاسی می توانند منشاء حرکتی باشند.


 
جوهره حامیان موسوی سکولار است
ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

جوهره حامیان موسوی سکولار است

سایت رسمی پارلمان هلند نوشته است که بدنه اصلی جریان حامی آقای موسوی، طرفدار یک حکومت غیردینی و سکولار هستند.

 

سایت رسمی پارلمان هلند نوشته است که بدنه اصلی جریان حامی آقای موسوی، طرفدار یک حکومت غیردینی و سکولار هستند.
به گزارش شبکه ایران، یکی از سایت‌های حامی میرحسین موسوی اعلام کرده است که اساس و بنیان جریان حامی او، مخالف احکام دینی و طرفدار یک حکومت سکولار هستند.
"رادیو زمانه" که به عنوان ارگان رسمی مجلس هلند فعالیت می‌کند، در مطلبی با اشاره به روند تفکر و ایدئولوژی جریان حامی آقای موسوی، نوشته است: "جنبش سبز خواسته‏های دینی نداشته است؛ یعنی خواسته‏هایش را در قالب گفتمان دینی و گفتمانی که می‏خواهد حکومت دینی برقرار کند، اعلام نکرده. این یک واقعیت است."
در بخش دیگری از این مطلب با اشاره به روند طی شده از سوی این جریان و همچنین اظهارات آقای موسوی درباره ویژگی‌های آن آمده است: "جوهره‏ی جنبش سبز، یک نوع جوهره‏ی سکولاریستی بوده است. یعنی جوهره‏‏ای است که مطالبه‏محور هست و می‏خواهد سبک زندگی را اصلاح کند. این اصلاح سبک زندگی، می‏تواند در درون گفتمان‏های مختلف، از جمله در درون گفتمان‏های دینی، قرار بگیرد، اما نمی‏پذیرد که یک گفتمان، گفتمان غالب بر جنبش سبز باشد."
گفتنی است آقای موسوی پیش از این، همگام با تحلیل‌های این سایت خواستار ارائه یک قرائت رحمانی از جریان متبوع خود شده بود.


 
حمایت قاطع نامزد ندا از عملیات نظامی صهیونسیتها
ساعت ٧:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

 

 

کاسپین ماکان که این روز ها در سواحل مدیترانه در ناز و نعمت در تعطیلات بسر می برد در برابر حوادث پیش آمده برای ناوگان آزادی اظهار نظر های جالبی نموده .

وی که با شبکه تلویزیونی کنست مصاحبه میکرد گفت که ارتش اسرائیل از تمامیت ارضی و حقوقی ملت یهود !! دفاع نموده و کاروان به اصطلاح آزادی !!بدون در نظر گرفتن این موضوع  قصد تعرض به این حقوق را داشته است.

وی نسبت به کشته و زخمی شدن عده ای از مردمان  بی گناه در این جریان گفت از کشته شدن این افراد ناراحت شده ولی کسانی که آنان را به این ورطه کشیدند مقصرند و باید پاسخگو باشند .

به نظر می رسد که سران صهیونست دارند از تمام موجودی خود برای توجیه جنایات اخیر برای سرد کردن آتش احساسات مردم دنیا استفاده می کنند .


 
تلاشهای ناکام نفر پنجم انتخابات!
ساعت ٦:٥۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

http://www.javannewspaper.com/Images/News/Larg_Pic/12-3-1389%5CIMAGE634110755722505000.jpg

تلاش کروبی برای دیدار حضوری با مراجع تقلید قم بدون نتیجه ماند.

 

تلاش کروبی برای دیدار حضوری با مراجع تقلید قم بدون نتیجه ماند.
به گزارش جوان آنلاین  شنیده ها حاکی از آن است کروبی که درد انتخابات سال گذشته دررقابت با آرای باطله شکست خورد و رتبه پنجم انتخابات را کسب کرد! اخیراً دو نماینده با هماهنگی مجمع محققین و مدرسین به قم اعزام کرده که از مراجع تقلید ،وقت ملاقاتی بگیرند تا کروبی سفری به قم داشته باشد، اما پیگیری ها نشان داد که این تلاش ها موفقیت آمیز نبوده و به جز برخی متمایل به جریان فتنه که در انتخابات هم به موسوی وکروبی گرایش داشتند، مراجع عظام مطرح قم حاضر به پذیرش کروبی نبوده و نسبت به مواضع یکسال اخیر کروبی شدیداً گله مند و معترض بوده اند و برخی مراجع حتی با اطلاع اینکه این افراد نماینده کروبی می باشند، حتی حاضر به دیدار نمایندگان وی هم نشدند.
همچنین گفته می شود در پی عدم موافقت مراجع تقلید در پذیرش کروبی وی قصد دارد در آستانه برگزاری سالگرد انتخابات مجدداً نامه ای سرگشاده به مراجع تقلید بنویسد و ادعاهای گذشته خود را که نتوانست اثبات کند باز هم تکرار کند. در متن نامه ای که یکی از اصلاح طلبان به سفارش کروبی در حال نگارش آن است، از سکوت مراجع تقلید در حوادث بعد از انتخابات انتقاد شده و مراجع تقلید به انتقاد از دولت دعوت شده اند.


 
هک سایت برگزار کننده مسابقه توهین به پیامبر
ساعت ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٤ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :

هک سایت برگزار کننده مسابقه توهین به پیامبر

گروهی از مهندسین نرم افزار مسلمان از کشور ترکیه وب سایت کفرآمیز www.drawmohammed.com را هک کردند.


این وب سایت که توسط یک گروه ناشناس در اروپا اداره می‏شد، در یک توهین آشکار، از کاریکاتوریست‏های سراسر دنیا خواسته بود برای رسیدن به آزادی بیان، روز بیستم می (پنجشنبه 30 اردیبهشت) در مسابقه به تصویر کشیدن پیامبر اسلام (ص) شرکت کنند.

به دنبال این حرکت توهین آمیز مسلمانان کشور ترکیه در اقدامی متقابل به این سایت حمله کرده و آن را هک کردند. آنها بعد از هک کردن سایت مذکور این عبارت را در صفحه اصلی آن نوشتند: "در حالی که همه مسلمانان جهان با احترام از پیامبر شما (حضرت مسیح) یاد می‏کنند، شما همواره به بهانه‏های مختلف و این بار به نام آزادی بیان، اقدام زشت و ننگین خود در توهین به پیامبر مسلمانان را ادامه می‏دهید. ننگ بر شما باد که بی شک مورد خشم و نفرت حضرت مسیح هستید. لعنت خدا بر شما!"

گفتنی است پیش از این نیز بیش از چهل سایت دانمارکی توهین کننده به مسلمانان، توسط یک گروه از هکران مسلمان کشور ترکیه هک شده بود.
 
توزیع رایگان فیلمی ضد اسلامی درمدارس
ساعت ۱٢:۱۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٤ خرداد ،۱۳۸٩ : توسط :
توزیع رایگان فیلمی ضد اسلامی درمدارس
 
فیلم ضد ایرانی و اسلامی سنگسار ثریا اخیراً در سطح گسترده‌ای در بین دانش‌آموزان مدارس برخی شهرهای کشور توزیع شده‌است.
؛ این فیلم ضمن خشن نشان دادن چهره اسلام به نوعی موجب بدبینی مخاطبان نسبت به انقلاب و اسلام و احکام کتاب خدا شده است.

سنگسار ثریا با بازی بازیگرانی همچون شهره آغداشلو در آمریکا ساخته شده و درباره صدور حکم سنگسار زنی است به او تهمت ارتباط نامشروع زده می‌شود. این فیلم اخیرا در سطح گسترده‌ای منتشر شده و در بین دانش‌آموزان مدارس برخی از شهرهای کشور نظیر تهران‌، اصفهان‌، مشهد‌، کرج و شیراز به صورت مجانی توزیع می‌شود