اوباما یک شرور بین المللی است
ساعت ۸:٥٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩ : توسط :
تهران- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهوری آمریکا در تهدید جمهوری اسلامی اظهار داشت: اوباما یک شرور بین المللی است و ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم که بدلیل تهدیداتش علیه کشورمان به مجامع بین المللی شکایت کنیم.

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا با بیان این مطلب تاکید کرد: تهدید جمهوری اسلامی از سوی اوباما تعجب همه محافل بین المللی و دولت های مستقل عضو سازمان ملل را برانگیخته است.
وی تصریح کرد: آمریکا عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی و معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته ای است و بسیاری از کنوانسیون های بین المللی را امضا کرده است و این مساله با اظهارات رییس جمهور آن کشور کاملا در تضاد است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به شعار "تغییر" اوباما در قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری گفت: اوباما با بیان اینکه سیاست خارجی این کشور باید تغییر کند و سیاست های بوش اشتباه بوده است و حتی صحبت از مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط با ایران کرد، بعید بود و نشان داد که او حتی بدتر از بوش است.
نماینده ورامین در مجلس خاطرنشان کرد: اوباما با این اظهارات خود نشان داد که به هیچ کدام از توافقنامه ها و کنوانسیون های بین المللی پایبند نیست.
نقوی حسینی گفت: اظهارات اوباما برخلاف منشور سازمان ملل بود و همان طور که روز گذشته نمایندگان مردم از دولت خواستند می توانیم در محاکم بین المللی به این دلیل از دولت آمریکا شکایت کنیم.

کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 0)   لینک دائم نویسنده:    
 
عربستان برای سقوط دولت مالکی دست و پا می‌زند
ساعت ۵:٢۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

 

 

"عابده‌ محمد " عضو ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، سفر مقامات عراقی به‌ عربستان سعودی را در راستای تلاش این کشور به‌ منظور سقوط دولت مالکی دانست.
وی اظهارداشت: عربستان سعودی با دعوت از مقامات بلند پایه‌ عراقی سعی می‌کند آنها را متقاعد کند که‌ با فهرست دولت قانون ائتلاف واحدی را برای تشکیل حکومت تشکیل ندهند.
"محمد " ضمن تأکید حمایت مقامات ریاض از فهرست العراقیه‌ و شخص "ایاد علاوی " خاطرنشان کرد: حمایت عربستان سعودی از فهرست العراقیه‌ اکنون بر کسی پوشیده‌ نیست، آنها می‌خواهند هر طور شده‌ "ایاد علاوی " را نخست وزیر آینده‌ عراق معرفی کنند.
ترافیک بازدید مقامات بلند پایه‌ عراقی از عربستان سعودی در آستانه‌ اعلام نتایج نهایی انتخابات به‌ شدت افزایش یافته‌ است.
"جلال طالبانی " رئیس جمهور عراق روز گذشته‌ طی سفری دو روزه‌ وارد این کشور شد و طبق بیانیه‌ دفتر ریاست جمهوری عراق تشکیل دولت آینده عراق محور مذاکرات طالبانی و ملک عبد‌الله بوده‌ است.
قرار است در چند روز آینده‌ "مسعود بارزانی " رئیس منطقه‌ کردستان و سید "عمار حکیم " رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز راهی ریاض شوند.
بسیاری از کارشناسان بر این باورند دعوت عربستان سعودی از مقامات بلندپایه‌ عراقی در راستای حمایت‌های بی شائبه‌ آنها از فهرست العراقیه‌ صورت خواهد گرفت.

 

خبرگزاری فارس: یک عضو ائتلاف دولت قانون تأکید کرد که سفر مقامات عراقی به‌ عربستان سعودی در راستای تلاش این کشور به‌ منظور سقوط دولت نوری المالکی صورت می‌گیرد.

 

کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 0)   لینک دائم نویسنده:    
 
مذاکره اوباما با سران فتنه در پشت در های بسته
ساعت ٢:۵۴ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

  

 

تعبیر مذاکره در پشت درهای بسته معمولا در مورد جلسات و گفتگوهایی مطرح می شود که مذاکره کنندگان در جلسات غیر علنی بدون حضور خبرنگاران به بحث و گفتگوهای عموما مهم و اساسی می پردازند. در این میان، از این اصطلاح سیاسی می توان یک تعبیر جدید استخراج نمود. کافیست جای خبرنگاران را با ملت عوض کنیم. آنگاه مذاکرات در پشت درهای بسته مفهومی جدید پیدا می کند. مذاکره بدون حضور ملت، بدون در نظر گرفتن ملت، بدون اطلاع از نظر ملت و در یک فضای توهمی! 

پیام نوروزی اباما در واقع حامل مطلب جدیدی برای ملت ایران نبود. اباما شاید همان پیام سال پیش را ویرایش کرده بود و دوباره مطابق دستور العمل ارسال نمود. اما شاید بتوان مخاطب این پیام را سران فتنه دانست.
 
بررسی محتوای سخنان جناب رییس جمهور و برخی نگرش های دیگر نشان می دهد که این حرف ها بیشر به مذاق این آقایان خوش آمده است. به تعبیری دعوت از سران فتنه به مذاکره و مژده به ملت برای تحریم بیشتر. اوباما می داند که موضع نظام جمهوری اسلامی و در واقع موضع ملت ایران در مورد دعوت او از قبل روشن است. اوباما می داند که پاسخ مثبتی از ملت ایران دریافت نخواهد کرد. پس بهتر است که همچنان ملت و نظام تحریم شوند و سران فتنه تشویق. 

پیام نوروزی سران فتنه نیز همین مشابهت را دارد. آنچه که این آقایان در به اصطلاح پیام نوروزی خود آوردند همان حرف های قدیمی بود. این پیام حاوی هیچ حرف جدیدی نه برای ملت بود و نه برای نظام. آنها در دره شکست های پیاپی از بصیرت ملت به دنبال مخاطبی می گردند که حرف آنها را درک کند! پیام مهم آنها را بفهمد و مثل ملت ایران نباشد. ملت ایران حرف های این سران را متوجه نمی شوند چون این پیام ها در محیطی آمیخته با توهم تدبیر شده است. از این رو، به نظر می رسد مخاطب پیام این به اصطلاح سران بیشتر جناب آقای اوباما باشد. آنها در واقع با توجه به پیش بینی اتفاقی و یا واقعی از ارسال پیام آقای رییس جمهور، پیشاپیش پیام و به عبارتی چراغ سبزی به سخنان ایشان نشان دادند. 

در این میان، اوباما از پیام سران فتنه سرمست و سران فتنه نیز از پیام این رییس جمهور سرخوش هستند. اما این ملت است که می بایست مطابق پیام اوباما تحریم شود. اینگونه چراغهای سبز متقابل و توهمات بی پایه در واقع نوع جدیدی از مذاکرات در پشت در های بسته است.


کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 1)   لینک دائم نویسنده:    
 
نگاهی به تاریخچه و مهمترین عقاید انجمن حجتیه
ساعت ٢:۴٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

انجمن حجتیه که قبل از انقلاب تز جدایی دین از سیاست را پیگیری می کرد پس از انقلاب رو به پُست های کلیدی آورد که مورد مخالفت شدید انقلابیون قرار گرفت و پس از انقلاب بسیاری از اسناد را در مرکز ساواک که به ضرر خودشان بود از بین بردند.

مقدمه:

در زمان پهلوی بالاخص پهلوی دوم بهائیت رشد بسیار داشت و فرصتی پیدا کرد تا جمعیت خود را سه برابر کند و در دستگاه دولتی و شاه نفوذ فراوان بکند. رییس رادیو تلویزیون وقت دکتر شاه قلی، وزیر بهداری، وزیر آموزش و پرورش و... هویدا نخست وزیر و بسیاری دیگر بهایی بودند و به سفارش اربابان و شاه در همة امور دخالت داشتند.
در میان ملت، روحانیت و مذهبیون کشور به مقابله با بهائیت پرداختند از جمله آقای فلسفی (خطیب معروف) با اجازه حضرت آیت الله بروجردی علیه بهائیت شروع به سخنرانی می کند و حتی از رادیو پخش می شود (سخنرانی ایشان چنان تأثیر می گذارد که تیمسار باتمانقلیچ رییس ستاد ارتش کلنگی را بر روی شانه اش گذاشت و به سوی مرکز بهائیت در تهران حرکت کرد و آن جا را تصرف و سپس تخریب کرد). علماء نیز از جمله امام خمینی(ره)، پس از فوت آیت الله بروجردی به صورت فعال از سال 1340 شمسی با مشارکت فعال در اعتراض علیه لایحه انجمن ولایتی و ایالتی در صحنه حضور پیدا کرد و در مواقع مختلف برای آگاهی دادن مردم علیه بهائیان اقدام نمودند، از دیگر معترضین بهائیت در کشور، مرحوم شیخ محمود (ذاکر زاده) تولایی معروف به شیخ محمود حلبی بود. او از اعضای فعال انجمن تبلیغات اسلامی مشهد بود و مأموریت یافت دربارة فرقه بهائیت تحقیق کند. ایشان در سال 1335 اقدام به تشکیل انجمن خیریه حجتیه مهدویه کرد و برخی دو علت برای تأسیس آن عنوان کرده اند: 1. دوست و همکار حلبی به نام سید عباس علوی که همراه او مأمور برای تحقیق در مورد بهائیت شده بود، جذب بهائیت شده و از مبلغان آنان گشت؛ 2. مرحوم حلبی در سال 32 مدعی بود که امام زمان ـ علیه السّلام ـ به او امر فرمودند که گروهی را برای مبارزه با بهائیت تشکیل بدهد.
هدف از تشکیل انجمن اصلی ترین و عمده ترین هدف، فعالیت های فرهنگی برای پیشگیری از تبلیغ و ترویج بهائیت و منزوی نمودن بهائیان در جامعه و دعوت به دین مبین اسلام بود.

کارگردانان انجمن

الف. شیخ محمود ذاکر زادة تولایی معروف به شیخ محمود حلبی؛ ب. سید رضا آل رسول؛ ج. سید محمد حسین عصار؛ د. سید حسین سجادی؛ هـ . غلام حسین حاج محمد تقی تاجر.
عمده ترین نیروهای انجمن معلمان و افراد باسواد بودند به علت حساسیت رژیم شاه، روحانیون کمی در این انجمن حضور داشتند و یا این که چون مرحوم حلبی مخالف سرسخت فلسفه بود اعضای انجمن را از غیر روحانی انتخاب می کرد.
انجمن از بعد تشکیلات تمام دوره های آموزشی خود را که شامل 4 دوره مقدماتی و یک دوره نهایی می شد بر مبنای بهائیت برنامه ریزی کرده بود: [1]. تاریخچه تشکیل بهائیه و بابیه؛ [2]. قائمیه و رد اشکالات در مورد حضرت مهدی (عج)؛[3]. خاتمیت و رد اشکالات در مورد خاتمیت دین اسلام؛[4]. ردّیه بر اصول 12 گانه بهائیه و به اصطلاح خودشان منشور بهائیت. در پایان هم دوره ای ویژه مدرسین بود.

افکار و عقاید انجمن

1. با توجه به تبصره 2 از ماده دوم که در سال 1335 تدوین و تصویب شد به هیچ وجه انجمن در امور سیاسی مداخله نخواهد داشت چون که دخالت در سیاست زیبنده پیشوایان دینی نیست.
2. مرحوم حلبی تأکید می کرد که دشمن اصلی اسلام بهائیت است. و امروز تکلیف شرعی و دینی همه ما آن است که با بهائیت مبارزه کنیم.2
3. قبل از امام زمان (عج) هر پرچمی که بلند شود در ضلالت است و به شکست می انجامد (تمسک به روایات رأیت) باید منتظر بود تا خود حضرت بیایند.
4. تشکیل حکومت خالص در زمان امام مهدی (عج) است: استناد به روایت امام صادق ـ علیه السّلام ـ که می فرماید: "ما خرج و لا یخرج منا اهل البیت الی قیام قائمنا احد لیدفع ظلما او ینعش حقا الا اصطلمة البلیة و کان قیامه زیادة فی مکر و هنا و شیعتنا ".3
5. باید گناه و ستم و معصیت به اوج خود برسد تا زمینه قیام آن حضرت فراهم شود و حضرت بیایند.
6. جهاد در دوران غیبت معنا ندارد، گفتار مرحوم حلبی: شیعه می گوید در عصر غیبت امام زمان (عج) جهاد نیست چرا و پاسخ می دهد چون که حاکم اسلامی باید معصوم باشد مصداق پیدا نکرده است.4
7. تقیه را در مقابل مبارزه قرار می دادند و معتقد بودند که مبارزه هدر دادن نیروهاست. [5]
8. در عصر غیبت تمام مسئولیتها و وظایف یک انسان مسلمان، انتظار است و ندیدن امام معصوم از بزرگترین مصیبت هاست .
9. بهایی ها وجود امام زمان (عج) را منکرند، انجمنی ها آثار وجودی حضرت را نفی می کنند. [6]
10. یکی دیگر از برخوردها و روش های انجمن که پس از پیروزی انقلاب و حتی هم اکنون به آن دامن می زنند بحث اختلاف شیعه و سنی است.[7]
11. فلسفه را نوعی بدعت و ورود فلسفه یونان را به اسلام از طرح های استعماری می دانند. [8]
12. هر گونه مبارزه با استعمار و استبداد نه تنها سودی ندارد بلکه مایه نیرومندی وپیشرفت بهائیها خواهد و پیوسته این اندیشه را پراکنده می ساختند که مبارزه با زورمندان و قدرت های جهانی ویژه حضرت مهدی (عج) است [9] و قرآن با صدای رسا اعلام می دارد که خود را به دست خویش هلاک نکنید. و لا تلقوا بایدیکم الی التهلکه.
13. خود را از علما و فقها، اسلام شناستر، آگاه تر، عالم تر و دلسوزتر برای اسلام می دانستند. [10]
14. رهبر و ولی و حاکم جامعه فقط باید معصوم باشد، عدالت تنها کافی نیست، عصمت هم می خواهد. [11]
16. اصول سه گانه: 1. خودداری از تعرض به شاه؛ 2. خودداری از تعرض به آمریکا و اسراییل؛ 3. خودداری از تعرض به مسایل سیاسی.

روش برخورد شاه با انجمن

حکومت از آنها حمایت می کرد زیرا از یک سو کاری به سیاست نداشتند و خطری برای رژیم به حساب نمی آمدند و از طرفی نیز می توانستند بستری برای مبارزه با رشد کمونیسم باشند.[12]
مرحوم حلبی می گفت شاه از همه سلاطین قبلی با عفت تر است[13] و در سال 1357 که مردم فوج فوج در خون خویش غوطه ور بودند انگشتری را که روی سطح آن نوشته بود یدالله فوق ایدیهم برای سلامت شاه ارسال کرد.[14]

امام و انجمن حجتیه

امام خمینی(ره) در خواست اجازه مصرف سهم امام را در انجمن در 28 دیماه 1349 برابر شعبان 1390 می دهند ولی در سال 1351 این اجازه را لغو می کند. و امام پس از انقلاب آیت الله خزعلی که برای تهیه گزارش و تکمیل اطلاعات خودشان درباره انجمن به امام مراجعه کرد و امام ایشان را برای نظارت جهت تهیه گزارش بر این گروه تعیین کردند تا انجمن را زیر نظر گرفته وگزارش فعالیت های آن را به امام تقدیم نماید. انجمن نیز اقدام به چاپ و تکثیر سخنرانی های آیت الله خزعلی در تأیید خود نموده و کوشید وانمود کند که امام و نماینده ایشان هوادار انجمن است و امام این نظارت را در 12 رمضان 60 شمسی لغو می کند و به آقای خزعلی می فرمایند شما دیگر در رابطه با آنها ارتباطی نداشته باشید.[15]

و امّا جواب از عقاید انجمن حجتیه
1. عدم مداخله در امور سیاسی:

دخالت نکردن در سیاست به این معنا بود که در مقابل شاه و رژیم او ساکت باشد و در حالی که امام تقیه را حرام کرده بودند.

2. بزرگ نمایی بهائیت و تکلیف فقط مبارزه با بهائیت است:

علت قوت و پرورش بهائیت، شاه و رژیم اسراییل و آمریکا بود اگر شاه از بین می رفت بهائیت هم از بین می رفت، پس باید مبارزه با شاه می شد تا با رفت علت، معلول هم از بین برود.

3. قبل از امام زمان (عج) هر پرچمی بلند شود در ضلالت است و به شکست می انجامد مراد پرچمی است که به نام امام مهدی و با ادعای مهدویت برپا گردد نه هر پرچمی که برای برطرف کردن ظلم و جور برپا شود.
4. باید گناه و ستم و معصیت زیاد بشود تا امام زمان (عج) بیاید

امام در پیام خودشان فرمودند یک دسته دیگر هم که تزشان این است که بگذارید که معصیت زیاد شود تا حضرت صاحب بیاید حضرت صاحب مگر برای چه چیزی می آید، حضرت صاحب می آید معصیت را بردارد ما معصیت کنیم که او بیاید این اعوجاجات را بردارید، این دسته بندی ها را برای خاطر خدا اگر مسلمان هستید و برای کشورتان اگر ملی هستید، این دسته بندهای را بردارید. در این موجی که الان این ملت را به پیش می برد در این موج خودتان را وارد کنید و برخلاف این موج حرکت نکنید که دست و پایتان خواهد شکست (پیام امام در 26 تیرماه 1362).

5. جهاد در دوران غیبت معنا ندارد

اولاً که قیامها در زمان شاه، دفاع از اسلام بوده است و ثانیاً دلیل آنها بر عدم جهاد این بود که می گفتند رهبر معصوم نبوده و مصداق حاکم اسلامی وجود ندارد. در جواب باید گفته شود که خود امامان هم نایب داشتند و وکالت در امور را به بعضی از امنا و فقها سپرده بودند و در دوران غیبت امام معصوم امور را به فقها سپرده شده است.

6. تقیه را در مقابل مبارزه قرار دادن و گفتن این که مبارزه، هدر دادن نیروهاست

امام راحل می فرماید: و الله گنهکار است کسی که ساکت بنشیند.[16]

7. تمام مسئولیت و وظیفه یک انسان انتظار است و ندیدن امام بزرگترین گناه است تمام وظیفه یک انسان عمل به تکلیف است و تکلیف در هر زمان فرق می کند و امام زمان (عج) از ما انجام وظیفه را می خواهد و دیدن آن حضرت تکلیف نیست.
8. جدایی دین از سیاست

امام راحل فرمود: دیانت ما عین سیاست ماست، دین بدون سیاست که معنا ندارد یعنی فقط از ما یک نماز و روزه را خواستند شیوه امامان معصوم هم و دخالت در امور اجتماعی و رهبری جامعه را به عهده داشتن این سیاست است پس ائمه ـ علیهم السّلام ـ هم دین و سیاست را با هم عمل می کردند و در سال 1362، 26 تیرماه امام راحل در پیامی که یک دسته دیگر هم تزشان این است که بگذارید که معصیت زیاد بشود تا حضرت صاحب بیاید حضرت صاحب مگر برای وحی می آید، حضرت صاحب می آید که معصیت را بردارد ما معصیت کنیم که او بیاید این اعوجات را بردارید این دسته بندی ها را به خاطر خدا اگر مسلمید و برای کشورتان اگر ملی هستید این دسته بندی ها را بردارید در این موج که الآن این ملت به پیش می برد در این موج خودتان را وارد کنید و برخلاف این موج حرکت نکنید که دست و پایتان خواهد شکست.
و پس از این بود که با پیام مرحوم حلبی جلسات انجمن حجتیه تعطیل اعلام شد. در ضمن باید گفت که انجمن که قبل از انقلاب تز جدایی دین از سیاست را می زد پس از انقلاب رو به پُست های کلیدی آورد که مورد مخالفت شدید روشنفکران قرار گرفت و پس از انقلاب بسیاری از اسناد را در مرکز ساواک که به ضرر خودشان بود از بین بردند.
ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که خط و تز و فکر انجمن خراب بود و عده ای از آقایان به خاطر اعتقاد به وجود امام زمان(عج) شاید چند روزی هم با آنها همکاری می کردند ولی بعد از این که مخالفت انجمن و امام را دیدند از انجمن جدا شدند.
با عرض معذرت این خلاصه و گوشه ای از فعالیت انجمن حجتیه بود در صورت علاقه بیشتر لطفا به کتب و منابع زیر رجوع کنید:
1. در شناخت حزب قاعدین، عماد الدین باقی.
2. نهضت امام خمینی، سید حمید روحانی، ج 3.
3. چشم براه مهدی، نوشته گروهی از محققین، نشر دفتر تبلیغات اسلامی قم.
4. در جستجوی قائم مجید پور طباطبایی.
5. مجله پگاه، شماره های 71، 72 و 73، آبان 1381.
6. روزنامه اعتماد، دوشنبه 6 آبان 1381.

پی نوشتها :

[1] . روزنامه جمهوری اسلامی ایران، 9 آبان 1381 ولی آقای طاهر احمد زاده در نشریه چشم انداز ایارن صفحه اول، ش دوم، 1378 سال تأسیس انجمن را 1336 به بعد می گوید.
[2] . کتاب نهضت امام خمینی، ج 3، سید حمید روحانی، ص 134.
[3] . در شناخت حزب قاعدین، ص 40، روزنامه اعتماد، ص 3، سال 1381، 6آبان.
[4] . پگاه، ش 71، 4 آبان 1381.
[5] . در شناخت حزب قاعدین، ص 44.
[6] . کیهان، 26 / 10 / 68.
[7] . روزنامه اعتماد، ص 3، سال 1381، 6 آبان.
[8] . روزنامه اعتماد، ص 3، سال 1381، 6 آبان.
[9] . نهضت امام خمینی، ج 3، حمید روحانی، ص 134.
[10] . همان، ص 137.
[11] . شناخت حزب قاعدین، ص 118.
[12] . روزنامه اعتماد، دوشنبه 6 آبان، 1381، ش صفحه 3 ضمیمه.
[13] . شناخت حزب قاعدین، ص 239.
[14] . همان، ص 239.
[15] . در شناخت حزب قاعدین، ص 236.
[16] . در شناخت حزب قاعدین، ص 46.


کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 1)   لینک دائم نویسنده:    
 
کلینتون جهان را تهدید کرد
ساعت ۱:۳۴ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

وزیر امور خارجه امریکا در سخنانی تهدید آمیز درباره پیامدهای هرگونه حمله به آمریکا هشدار داد.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه هشدار داد در صورت هرگونه حمله به این کشور با تسلیحات کشتار جمعی، این کشور همه تعهدات خود را زیر پا خواهد گذاشت.

کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 0)   لینک دائم نویسنده:    
 
پاسخ ایران به متجاوزین؛ خاص و حساب شده
ساعت ۱:٢۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

نیروهای ما آمادگی خود را حفظ کرده و در صورت هرگونه اقدام نسنجیده از سوی دشمنان، جوابی در خور شأن آنها خواهیم داد.

 جانشین اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح استراتژی اصلی نیروهای مسلح کشورمان را یک استراتژی دفاعی معرفی کرد و اظهار داشت: نیروهای ما آمادگی خود را حفظ کرده و در صورت هرگونه اقدام نسنجیده از سوی دشمنان، جوابی در خور شأن آنها خواهیم داد.
امیر مصطفی سلامی جانشین اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگو با فارس، در خصوص تهدیدات اخیر امریکا و رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه این تهدیدات موضوع جدیدی نیست، اظهار داشت: بیش از 30 سال است که کشورهای استعمارگر، ما را تهدید می کنند و برایمان خط و نشان می‌کشند و امروز تنها شکل آن تغییر کرده است اما ملت ما، رهبر عزیز و نیروهای مسلح کشورمان راه خود را به درستی تشخیص داده و در این راه حرکت می‌کنند.
سلامی افزود: امریکایی‌ها از آن سر دنیا ما را تهدید کرده و ادعا می کنند که اقدامات آنها در منطقه برای حفظ منافع خودشان است حال آنکه باید از آنها پرسید که چه منافعی می‌توانند در اینجا داشته باشند؟
وی خاطرنشان کرد: اگر آنها اگر راست می گویند و حقیقتا به دنبال برقراری امنیت هستند، یک سال این منطقه را تخلیه کنند تا همه ببینند آیا ناامنی صورت خواهد گرفت یا نه.
جانشین اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح حضور امریکایی ها و نیروهای بیگانه را عامل اصلی بروز ناامنی در هر نقطه‌ای از جهان دانست و گفت: نیرهای مسلح ما در آمادگی کامل بسر می‌برند و ما معتقدیم که یک لحظه غفلت از سوی یک نیروی نظامی، موجب غافلگیر شدن خواهد شد.
سلامی استراتژی اصلی نیروهای مسلح را یک استراتژی دفاعی معرفی کرد و اظهار داشت: نیروهای ما آمادگی خود را حفظ کرده و در صورت هرگونه اقدام نسنجیده از سوی دشمنان، جواب در خور شأن آنها خواهیم داد که این پاسخ، ویژگی‌ها و شاخصه‌های مختلف و حساب‌ شده‌ای دارد.


کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 2)   لینک دائم نویسنده:    
 
آیت الله نوری همدانی: تحقق همت مضاعف با ارتقاء فرهنگ
ساعت ۱:٢۴ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

آیت الله نـوری همدانی تاکید کرد: همه برای تحقق همت و کار مضاعف گام برداریم و زمینه هـای پیشرفت بیشتر کشور را فراهم کنیم.

به گزارش واحد مرکزی خبر، این مـرجع تقلید ظهرامروز در دیدار با جمعی از افسران و فرماندهان مراکز عقیدتی سیاسی سراسر کشور بـا اشاره به نـامگذاری سـال 89 از سوی رهبر معظم انقـلاب بـه سال "همت مضاعف و کار مضاعف" گفت: همت وقتی مضاعف می شود که فرهنگ ارتقا یابد، اگر همت والایی داشته باشیم و ابعاد فرهنگی جامعه تقویت شود تـرفند های دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران تاثیری نخواهد داشت.

آیت الله نوری همدانی افـزود: انقـلاب اسلامی ایـران، بـاعث بیداری محرومان و مستضعفان جهان و همچنین در هم شکسته شدن هیمنه استکبار جهانی شده است، از این رو آنها درصدد مقابلـه بـا ملـت ایران و انقلاب اسلامی هستند.


کلمات کلیدی:
لینک دائم لینک دائم   لینک دائم نظر شما ( 0)   لینک دائم نویسنده:    
 
تاییدخبر «جوان» درباره دیدار هاشمی و بهزاد نبوی در کیش
ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۳ فروردین ،۱۳۸٩  

بدنبال انتشار خبر دیدار هاشمی رفسنجانی با بهزاد نبوی در جزیره کیش از سوی «جوان آنلاین» محمد هاشمی مسئول دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت ، این خبر را تایید کرد.

به گزارش «جوان آنلاین» محمد هاشمی برادر و مسئول دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت و گو با  ایلنا محمد هاشمی در مورد اخبارمنتشر شده مبنی بر مبنی بردیدارهاشمی‌ رفسنجانی با بهزاد نبوی در ایام نوروز در جزیره کیش گفت: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایام نوروز درکیش بودند و در جریان این سفر با بسیاری افراد دیدار داشتند و آقای نبوی هم جزء این افراد بودند.
محمد هاشمی در عین حال انتشار خبری در برخی سایت های اینترنتی مبنی بر این که صادق لاریجائی رئیس قوه قضائیه در دیداری که با هاشمی رفسنجانی داشته است از وی خواسته که مهدی هاشمی به کشور بازگردد و رئیس مجلس خبرگان رهبری نیزبا این موضوع موافقت کرده است، گفت: اینگونه اخبار از اساس درست نیست و قویا تکذیب می شود.
گفتنی است بهزاد نبوی لیدر سازمان مجاهدین انقلاب که در جریان اغتشاشات بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 بازداشت شد ، در ایام نوروز با تاکید بر بیماری حاد قلبی خود در مرخصی به سر می برد اما طی این مدت دیدارهای سیاسی متعددی در نقاط مختلف کشور داشت که از آن جمله دیدار با هاشمی رفسنجانی در کیش و دیدار با شیخ یوسف صانعی در مشهد بود که خبر این دو دیدار در سایت جوان آنلاین منتشر شد. از زمان پایان مرخصی بهزاد نبوی هنوز اطلاعی در دست نیست. 
4 ماه کار اطلاعاتی برای آزادی دیپلمات ایرانی
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ فروردین ،۱۳۸٩ : توسط :

 

در اینکه در دستگیری آقای عطارزاده و نگهداری وی گروه های مسلح از پشتیبانی موساد و سیا برخوردار بودند، شک و شبهه ای وجود ندارد.

وزیر اطلاعات با اشاره به آزادسازی عطارزاده و موفقیت بزرگی که مجموعه اطلاعاتی کشور دراین باره کسب کرد گفت:این موضوع به صورت مستقل از سوی برادران وزارت اطلاعات انجام گرفت و هیچ هماهنگی و زمینه سازی با هیچ دستگاه اطلاعاتی و هیچ کشوری صورت نگرفت.
به گزارش واحد مرکزی خبر، حجت الاسلام حیدر مصلحی افزود:درباره آقای عطارزاده اقدامات اولیه واتمام حجت هایی که باید با پاکستان صورت می گرفت انجام شد و از آنها خواستیم درخصوص آزادی عطارزاده و تحویل ایشان به ایران اقدام کنند.
وی افزود:اعتقادمان این بود که باید اقدامات دیپلماتیک در این باره صورت بگیرد و خود کشور پاکستان مسئولیت دارد که در رابطه با حفظ جان و اقدامات دیپلماتها اقدام کند اما وقتی متوجه شدیم که سیستم اطلاعاتی پاکستان حتی اطلاعی از وضع ایشان ندارد و هیچ تسلطی در این موضوع ندارد مجموعه وزارت اطلاعات خودش وارد شد.
وزیر اطلاعات گفت:هیچ هماهنگی، فضاسازی و مجوزی هم از هیچ جایی نبود و ما خودمان برای آزادی وی اقدام کردیم.
مصلحی درباره چگونگی آزادسازی عطارزاده گفت:زمانی که عطارزاده در منطقه وزیرستان بود، مطلع شدیم که درحال جابجایی میان گروه های مسلح است. به دلیل اینکه این گروهها زندانی را که بتوانند عطارزاده را آنجا نگه دارند و منطقه امنی برایشان باشد نداشتند، به صورت هفتگی یا دو هفته یکبار او را جابجا می کردند.
وی اضافه کرد: عطارزاده به این شکل در اختیار گروه های مختلف قرار گرفت و هر از چند گاهی گروهی عطارزاده را نگهداری می کرد.
مصلحی گفت:مجموعه ای که دنبال آزادسازی عطارزاده بود توانست در زمانی که می خواست این جابجایی صورت بگیرد ایشان را تحویل بگیرد.
وی افزود: برادران در این جابجایی؛ آن گروهی که بنا بود عطارزاده را تحویل بگیرد در جایی مشغول کردند و بعد از مشغول کردن آن گروه خودشان به عنوان گروه تحویل گیرنده ایشان را در اختیار گرفتند.
وزیر اطلاعات گفت: آقای عطارزاده در بخش عمده ای از مسیری که او را به سمت کشور می آوردند متوجه اینکه چه کسی او را جابجا می کند، نبود و احساس می کرد که همان گروههای مسلح او را برای نگهداری جابجا می کنند.
وی افزود: بعد از مدتی که توانستیم از ایست و بازرسی پاکستان او را به جمهوری اسلامی گذر دهیم در آن زمان او را متوجه کردند که این مجموعه از برادران وزارت است که او هم خوشحال شد و همراهی هایی که باید داشته باشد، داشت.
مصلحی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در اطلاعات و مباحث امنیتی در منطقه از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است افزود: اینکه اقدامات کوری در برخی جاها صورت می گیرد به این معنا نیست که مجموعه اطلاعاتی استکبار یا موساد و یا مجموعه هایی که در کنار ما لانه کرده اند، سلطه اطلاعاتی بر ما دارند و به هیچ وجه اینگونه نیست.
وی گفت: به کشورهای منطقه این هشدار را می دهیم و این خیرخواهی را برایشان داریم که به مصلحت آنها نیست که با سرویس های اطلاعاتی آمریکا، موساد و کشورهای اروپایی همکاری کنند.
وزیر اطلاعات افزود: ما دقیقا همه ارتباطات آنها را داریم و می دانیم در اطراف ما و کشورهای منطقه مجموعه سرویس های اطلاعاتی آمریکا، موساد و کشورهای اروپایی ومجموعه های مختلف چه ماموریتی دارند ؛ نوع ارتباطات واقداماتی که انجام می دهند وهم حرکت های آنان را رصد می کنیم.
مصلحی گفت: جمهوری اسلامی ایران در جهت اقدامات بشردوستانه همیشه به دنبال این است که براساس شاخص های دینی و ارزشی اقدام کند.
وی گفت: در موضوع انرژی هسته ای شعار ما این است که دین و مکتب ما رفتن به دنبال سلاح هسته ای را منع کرده است و در مباحث امنیتی هم همینطور است و اگر یک جاهایی خودداری می کنیم و یا اقدامی در برخی مسایل نداریم به معنای این نیست که اقتدار امنیتی نداریم.
وزیر اطلاعات به اقتدار امنیتی و اطلاعاتی ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: موضوعات مختلف را به کشورهای منطقه در ارتباطات و تبادلاتی که با آنها داریم منعکس می کنیم که شما اکنون درباره مسائل موساد و یا آمریکا وضعیتتان اینطور است و ارتباطاتتان اینجوری است و اسناد به آنها ارائه می دهیم و راه گریزی هم ندارند.
وی گفت: بعداز موفقیتهایی که در این دو عملیات داشتیم، اسناد رو و مطرح شد و ما به مجموعه های مختلف قبلا اسناد را ارائه کرده بودیم.
وزیر اطلاعات افزود: در قرائن و شواهدی که داشتیم گفتیم که وضع شما در مجموعه سرویس اطلاعاتی تان چگونه است و به آنها منعکس کرده بودیم و الان هم همین کار را می کنیم.
وی گفت: کشورهای منطقه باید توجه داشته باشند که همراهی هایی که می کنند، چقدر به منافع ملی و منطقه ای آنها لطمه و ضربه می زند.
وزیر اطلاعات گفت: در مناطق مختلف شرق، غرب، جنوب و شمال کشور در مقاطع مختلف اقدامات قابل توجهی داریم.
مصلحی افزود: بسیاری از اخبار و اطلاعات و اقداماتمان را درباره مجموعه هایی که با جمهوری اسلامی عناد دارند ، بیان نمی کنیم زیرا به مصلحت نمی بینیم و ضرورتی ندارد.
وی گفت: وظایف دستگاه اطلاعاتی چارچوب خاص دارد و اگر بیان نمی کنم به این معنا نیست که اقتدار اطلاعاتی و عملیاتی را ندارد.
وزیر اطلاعات افزود: مجددا این را هشدار می دهم و این درخواست را داشته باشم که کشورهای منطقه توجه کنند که اقتدار و سلطه ای که باید درباره مسایل اطلاعاتی منطقه داشته باشیم در سطح بسیار بالا و قابل قبول است.
مصلحی گفت: در اینکه در دستگیری آقای عطارزاده و نگهداری وی گروه های مسلح از پشتیبانی موساد و سیا برخوردار بودند، شک و شبهه ای وجود ندارد و برای ما روشن بود.
وی افزود: این موضوع در مذاکراتی که عزیزان ما با سرویس پاکستان داشتند برای آنها بیان شد اما وقتی احساس کردیم که آن کشور نمی تواند اقدامی در این باره داشته باشد و خودش دچار مسایلی است لذا خودمان اقدام کردیم.
وزیر اطلاعات افزود: قرائن و شواهد قابل توجهی داریم که اینها از سوی سرویس های مختلف حمایت می شوند.
مصلحی گفت: برای همین اقدام که بتوانیم در جابجایی عطارزاده را همراه کنیم و به ایران بیاوریم برادران ما حدود چهار ماه در آنجا اقدامات اطلاعاتی انجام دادند و منابع ما بررسی های مختلف منطقه ای داشتند تا بتوانند این عملیات را انجام دهند.
وی افزود: در این اقدام به خوبی دست هدایت و راهنمایی هایی که سرویس های اطلاعاتی برای این مجموعه ها دارند به خوبی دیده شد.
وزیر اطلاعات درباره اقدامات و پیگیریهای حقوقی کشور در خصوص اقدامات خصمانه سرویسهای امنیتی گفت: در مباحث حقوقی در صحنه های بین المللی اقداماتی را انجام می دهیم و در این جهت مستندات قابل توجهی داریم که در زمان و موقعیت مناسب که به جمع بندی های نهایی برسد قطعا به صورت حقوقی و بین المللی اقدام خواهیم کرد.
مصلحی درباره ریگی گفت: به دلیل نوع ارتباطاتی که با او بوده است و اقداماتی که او به دنبالش بود برای رسیدن به بسیاری از واقعیتها نیاز به زمان داریم تا بتوانیم با توجه به شواهد ، قرائن و مستندات به نتایجی که در بازجوئیها به دنبالش هستیم،برسیم.
وی گفت: مردم خوب و عزیز ما و حتی سرویس های اطلاعاتی برای اینکه ببینند وضعشان در این باره چگونه است باید تامل کنند تا به آنها نشان داده شود که در چه وضعی هستند.

 

  
نویسنده : ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۱ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها :نصرالله: آمریکا و اسرائیل در حوادث اخیر مغلوب بصیرت آیت‌الله خامنه‌ای شدند

 

برای حزب‌الله تنها نقش و جایگاه مقام معظم رهبری به عنوان محور جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام مهم بود.نباید فراموش کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی در حوادث بعد از انتخابات مغلوب بصیرت و ایمان آیت‌الله خامنه‌ای شدند و این افتخاری برای جهان اسلام بود.
حجت الاسلام و المسلمین عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرگزاری فارس، به سفر اخیرش به کشور لبنان اشاره کرد و در خصوص این سفر گفت: در سفری که به لبنان داشتم با آقای سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل و برخی از دانشجویان و جوانان حزب‌الله دیدار داشتم.
وی در ادامه به دیدار دو ساعته‌اش با سید حسن نصرالله اشاره کرد و گفت: آقای نصرالله از بنده خواستند که آخرین وضعیت حوزه علمیه قم و وضعیت علمی، فرهنگی و سیاسی کشورمان را برای ایشان تشریح کنم و بنده نیز گزارشی را در این خصوص به ایشان ارائه کردم.
کعبی در ادامه با بیان اینکه سیدحسن نصرالله در این دیدار از ابعاد شخصیتی و معنوی شهید مغنیه یاد کرده و به آمادگی حزب‌الله در مقابل هر گونه تجاوز دشمن تاکید کردند، گفت: سیدحسن نصرالله گفت که حزب‌الله گرچه مغنیه را از دست داده است اما حزب الله همچون مغنیه هزاران دارد که آماده‌اند جان خود را فدای اعتقادات و اسلام کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنگ 33 روزه حزب‌الله لبنان با رژیم اشغالگر قدس، گفت: سیدحسن‌نصرالله تاکید کردند که بدون رهنمودهای راهگشای آیت‌الله خامنه‌ای پیروزی در جنگ 33 روزه ممکن نبود چرا که ایشان با رهنمودها و توصیه‌های خردمندانه حزب‌الله را به سمت پیروزی در مقابل رژیم صهیونیستی هدایت کردند.
آیت‌الله کعبی در ادامه گفت که سیدحسن نصرالله تاکید کرده‌اند که مقام معظم رهبری به عنوان ولی امر مسلمین جهان کلیدی‌ترین نقش را در جهان اسلام ایفا می‌کند و ایشان محور کلیدی جهان اسلام هستند.
وی افزود: سیدحسن نصرالله ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه حزب‌الله از مقام معظم رهبری به حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم در ایران اشاره و گفت که برای حزب‌الله تنها نقش و جایگاه مقام معظم رهبری به عنوان محور جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام مهم بود؛ بر همین اساس بود که حزب‌الله آمادگی خود را برای هر گونه کمک به جمهوری اسلامی اعلام کرد، البته نباید فراموش کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی در حوادث بعد از انتخابات مغلوب بصیرت و ایمان آیت‌الله خامنه‌ای شدند و این افتخاری برای جهان اسلام بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: آقای سیدحسن نصرالله تاکید داشتند که باید جایگاه ولایت فقیه در جهان اسلام بیشتر از این تبیین شود چرا که مشکلات امروز جهان اسلام به دلیل عدم تبیین واقعی و صحیح به جایگاه ولایت فقیه ناشی شده است.
کعبی افزود: سیدحسن نصرالله به دیدار اخیرش با احمدی‌نژاد و بشار اسد اشاره کرد و گفت که در صورت اشتباه رژیم صهیونیستی قطعا حزب‌الله به کمک خداوند کار این رژیم را یکسره خواهد کرد و هر گونه تجاوز به حزب‌الله با شکست مسلم متجاوز همراه خواهد شد.

 

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها :بعضی ها میگن اگه امام زنده بود...

 

 از سیره امام، شما و همفکرانتان فقط یک جمله ناقص را یاد گرفته بودید و آن اینکه «میزان رأی ملت است» که همین را نیز در انتخابات گذشته زیر پاهای اغتشاشگران حامی‌تان له کردید و ...

 

 

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها :

حبیب ترکاشوند- میرحسین موسوی روز دوشنبه در دیداری با نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس، به بیان خاطراتی متناقض از حضرت امام مبادرت کرده که جای تأمل دارد. اولین نکته جالب اینکه سایت شخصی میرحسین در انعکاس این خبر، وی را برای اولین‌بار پس از انتخابات عضو مجمع تشخیص مصلحت‌نظام خوانده است؛ همان نظامی که در بیانیه‌های سریالی میرحسین مورد حمله انواع تهمت‌های این شخص قرار گرفته است.

در این دیدار رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان که خواهرزاده سیدمحمد خاتمی است، ضمن تمجید از موسوی، از او می‌خواهد گوشه‌ای از مشی حضرت امام (که ظاهراً به‌جز آقای موسوی کسی ایشان را ندیده و تصویر و صدای ایشان را نشنیده است تا از سلوکشان آگاهی یابد) را برای جمع بیان کند. موسوی نیز در پاسخ، ضمن حمله به صداوسیما و متهم کردن رسانه ملی به تخریب امام، خاطراتی یکسویه از حمایت امام از دولت خود را بیان می‌کند. اما ظاهراً فراموش کرده است که حضرت امام در آخرین بند وصیت‌نامه‌ الهی ـ سیاسی (به‌دلیل اهمیت فوق‌العاده آن) تصریح می‌کنند: «من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه سالوسی و اسلام‌نمایی بعضی افراد ذکری از آنان کرده و تمجیدی نموده‌ام، که بعد فهمیده‌ام از دغل‌بازی آنان اغفال شده‌ام، آن تمجیدها درحالی بود که خود را به جمهوری اسلامی متعهد و وفادار می‌نمایاندند و نباید از آن مسائل سوء‌استفاده شود و میزان در هر کس حال فعلی او است.» حال باید از آقای موسوی پرسید آیا حال فعلی شما که خود را مقابل نظام قرار داده‌ای همان حال زمان امام است؟ آقای موسوی در این دیدار از لزوم الگو قراردادن امام سخن گفته‌ای که کاملاً جمله درستی است و هر شخص دلسوز نظام باید از آن، استقبال کند.

 یادتان هست وقتی که آقای منتظری در سخنرانی 22بهمن سال 67 خود برخی از دستاوردهای نظام را زیر سؤال برد، چگونه امام برآشفته شده بود و بابت این سخنان در پیام خود به مهاجران جنگی از آحاد ملت خصوصاً خانواده‌های شهدا و جانبازان عذرخواهی کرد؟ اکنون اگر امام بود فکر می‌کنید با تهمت‌های وقیحانه‌ای که شما و همپیاله‌تان کروبی به نظام وارد کرده‌اید چه می‌کرد؟ آقای موسوی، حضرت امام خطر نهضت آزادی را از منافقین بیشتر می‌دانست، حال اگر ایشان بودند و می‌دیدند که نخست وزیرشان فقط با آنان اختلاف سلیقه دارد، چه واکنشی نشان می‌دادند؟ آقای مدعی خط امام، نگرانی امام از وضعیت مردم فلسطین باعث شد ایشان در اولین سال انقلاب، روز جهانی قدس را اعلام کنند و در تمامی مواضعشان لزوم حمایت از این مردم مستضعف را مطرح می‌کردند. حال اگر می‌شنیدند کاندیدای ریاست‌جمهوری نظام اسلامی، فلسطین را در اولویت خود نمی‌داند آیا لبخند می‌زدند؟ حضرت امام در وصیت‌نامه خود می‌فرمایند: اکنون که من حاضرم، بعضی نسبت‌های بی‌واقعیت به من داده می‌شود و ممکن است پس از من درحجم آن افزوده شود. لهذا عرض می‌کنم آنچه به من نسبت داده شده یا می‌شود مورد تصدیق نیست. مگر آنکه صدای من یا خط و امضای آن باشد با تصدیق کارشناسان یا در سیمای جمهوری اسلامی چیزی گفته باشم.
حال چگونه می‌خواهید مردم مشی ایشان در تصاویر مختلف پخش شده از ایشان در رسانه ملی را دروغ بپندارند و توهمات ذهن شما از امام را مصداق عینی سیره ایشان بدانند؟ آقای موسوی حتماً به یاد دارید که امام پس از مواضع زاویه‌دار قائم مقام خود، نصیحت هیچ شخصیت نظام را نپذیرفتند و ایشان را خلع کردند چرا که این مواضع برای حفظ نظام و اصل جمهوری اسلامی مضر بودند. حال اگر امام بودند نسبت به مواضع شرم‌آور شما و کروبی فکر می‌کنید چه واکنشی نشان می‌دادند؟ آقای نخست‌وزیر سابق! حضرت امام حفظ نظام را از اوجب واجبات می‌دانستند و اگر حمایتی از دولت شما نیز داشته‌اند به‌دلیل همین امر بوده است اما ظاهراً شما حفظ نظام را در صورتی واجب می‌دانید که شما و همفکرانتان در صدر باشید. از سیره امام، شما و همفکرانتان فقط یک جمله ناقص را یاد گرفته بودید و آن اینکه «میزان رأی ملت است» که همین را نیز در انتخابات گذشته زیر پاهای اغتشاشگران حامی‌تان له کردید و اعلام کردید میزان رأی خواص و اشراف حامی ماست نه آرای توده‌های ملت.
حال خود بگویید اگر امام بود اکنون چه رفتاری با شما داشت؟افشای راز ادعای تجاوز؛ سایت کروبی تهدید کرد

 

سایت رسمی حزب اعتمادملی مدعی شده است که در صورت انتشار سخنان سردبیر سابق این سایت درباره صحت ادعاهای شیخ اصلاحات، مهدی کروبی واکنش قاطعی نشان خواهد داد.

 

 

  
نویسنده : ; ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها :

سایت رسمی حزب اعتمادملی مدعی شده است که در صورت انتشار سخنان سردبیر سابق این سایت درباره صحت ادعاهای شیخ اصلاحات، مهدی کروبی واکنش قاطعی نشان خواهد داد.
به گزارش شبکه ایران، ترس از اظهارات روشنگرانه یکی دیگر از بازداشت شدگان حوادث سال گذشته، باعث شده است تا سایت رسمی مهدی کروبی، اقدام به تهدید مقامات قضایی کند.
سایت "سحام نیوز" که به عنوان ارگان رسمی حزب اعتماد ملی فعالیت می‌کند، در خبری که درباره سردبیر بازداشت شده خود منتشر کرده، مدعی شده که بر روی محمد داوری برای انجام مصاحبه علیه آقای کروبی، فشار روحی اعمال شده است!
این سایت همچنین بدون اشاره به منبع خبر خود، ادعا کرده است: "در حال حاضر شرایط جسمی و روحی محمد داوری بسیار وخیم است".
این اظهارات سایت اقای کروبی درحالی مطرح می‌شود که رسانه‌های خبری، در چند روز گذشته اعلام کرده‌اند که داوری قصد دارد تا در یک مصاحبه خبری، درباره صحت ادعاهای آقای کروبی در خصوص تجاوزات جنسی و اینکه وی چگونه و توسط چه کسانی برای طرح این ادعاها تشویق و تحریک شده است، سخن بگوید.
همچنین گفته می شود که داوری درباره اینکه متن اتهامات، بیانیه ها و دیگر مواضع آقای کروبی توسط چه کسانی و چگونه تهیه شده است، روشنگری خواهد کرد.
بر این اساس است که سحام نیوز تهدید کرده که هر اقدام افشاگرانه‌ای با پاسخ شیخ اصلاحات روبرو خواهد شد.

قرص، شکنجه، تهدید؛ واکنش فتنه‌گران به روشنگری

ادعای تحت شکنجه و فشار بودن اعترافات و افشاگری‌های اعضای سابق طیف اصلاحات که در سال گذشته برخی از آنها از رسانه ملی هم پخش شد، واکنش همیشگی و تکراری رسانه‌های این طیف سیاسی بوده است.
چندی پیش و پس از انتقادات و افشاگری‌های محمد رضا تاجیک، رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری دولت محمد خاتمی، سایت‌های حامی جریان اصلاحات در اقدامی هماهنگ مدعی شدند که سخنان تاجیک از روی اجبار بوده است.
این سایت‌ها در مطالبی جالب، از تاثیر مواد دارویی بر روی تاجیک و اختلال هواس او سخن گفتند و مدعی شدند که وی تحت شکنجه بوده است تا در برنامه زنده تلویزیونی چنین سخنانی را بر زبان بیاورد.
سایت رسمی آقای موسوی هم "صدای گرفته" تاجیک را دلیلی برای تحت فشار بودن وی دانست!
بر همین اساس از زمان آزادی تاجیک تاکنون، برخلاف رویه شخصیت های مطرح اصلاح طلب در دیدار از بازداشت شدگان آزاد شده، هیچ یک به دیدار تاجیک نرفته اند.
پیش از این هم و در جریان افشاگری های محمد علی ابطحی، محمد عطریانفر، سعید حجاریان، سعید شریعتی و دیگر چهره‌های شاخص اصلاح طلب درباره پشت پرده رویداد های اخیر، این رسانه‌ها مدعی شدند که اظهارات آنان تحت فشار و در اثر مصرف قرص‌های توهم‌زا بوده است.
البته این ادعا با واکنش ابطحی و شریعتی روبرو شد؛ به نحوی که محمدعلی ابطحی این اظهارات را "توهین به شعور مردم" دانست.طنز: تذکره شیخهم آقا میرزا میرحسین موسوی

 

آن صاحب آرای ندیده، گوینده اقوال عدیده. آن مرد ادب دارِ ادب دوست، آن کس که خورد خربزه با پوست. آن صاحب گفتار تند و تیز، در پاسخ هر سوال بگفت چیز. آن یک ز جمع سران فتنه، آن پیرو آزادی و دشنه. آن شمارنده آرای تقلبی، همراه شیخ مهدی کروبی. آن عضو گروه نخشب طرفدار شوروی، آقا میرزا میر حسین موسوی(کثر ا... طرفداره).

از دارندگان زمام بود و وقت انقلاب در حمام، جویای نام بود و دنبال ستاره بختش روی بام و از این رو در دام و برای اجانب رام و گویند دلیلش این که خام بود. خدایش هدایت کناد.

نقل است روزی در کوی و برزن همی می­گشت و خلایق را نظاره همی­ می­کرد. ناگاه دید که کسی به کس دیگری گفت: "بد". میرزا از کوره در رفت و نزد کس اول شد و گفت: ای مردتیکه، بی­پدر، عوضی، نفهم، بی­شعور، احمق، خرافاتی، دروغگو،رمال،خر،... چرا فحش می­دهی؟ و آن سه نقطه سه روز و سه شب طول کشید تا به علامت سوال رسید و او بس کرد. از بس او با ادب بود و ادبش به ز دولتش.

در خبر آمده که در کودکی چون میان او هم­سالانش دعوا بالا می­گرفت و سخت آشفته می­شد، هیچ نمی­گفت الا اینکه کاغذ و دوات برداشته قیافه او را کشیدن می­گرفت و بدین طریق حرف دل می­زد و مبارزه می­نمود. چون آتش انقلاب بالا گرفت، او را گفتند تو با انقلاب چه کار کنی؟ او هم گفت همان کنم که کردم و من هنوز در همان طریقتم. پس نمایشگاه نقاشی برگزار کرد و ساواک را از این کار او چنان خشم آمد که دیگر انقلابیون را گرفت و سیخ در چشم کرد و چوب کوفت و با ذغال قلیان سوزاند و... کشت. واین در حالی بود که آقا میرزا میرحسین سخت به مبارزات خود ادامه می­داد!

منقول است سالیانی او را هیچ در عرصه سیاست خبری نبود. شاگردان جمع شدند که چرا نیایی؟ گفت اصرار کنید. اصرار کردند. گفت التماس کنید. التماس کردند. گفت به پایم بیفتید. شاگردان گفتند به درک، می­خواهی بیا نمی­خواهی نیا، ما رفتیم. میرزا گفت می­آیم. گفتند بیا. گفت شرط دارم. گفتند بنال. گفت: یا باید ایران چهار استان شود یا من از دین اسلام خارج شوم. گفتند این ها چه ربط دارد؟ گفت از آن جهت که من باید حتماً داماد یک استان باشم که مردم آن استان به من رای بدهند، چون مردم یک استان داماد خود را رها نمی­کنند به کس دیگر رای بدهند که! پس یا باید ایران چهار استان شود تا من بتوانم داماد همه ایران باشم و یا باید از دین اسلام خارج شوم که بتوانم سی و اندی زن بستانم و داماد سی و اندی استان گردم. شاگردان گفتند: زرشک، این که نمی­شود، پس نیا. میرزا گفت عیب ندارد، می­آیم.

در پایان عمر او را گفتند که سه چیز گو که رستگار شویم. میرزا منقلب شده، گریه کرد و گفت: من یک عمر چیز گفتم و رستگار نشدم، شما چگونه با سه چیز گفتن رستگار خواهید شد؟ مریدان را این سخن گران آمد و آنها نیز گریه کردند به حال خود که تا بحال مرید چه کسی بودند.

در کتاب غرر الکلم1 من رجال الکلم2 آمده است که اورا گفتند با ادب کیست؟ گفت من. گفتند نخست وزیر کیست؟ گفت: من. گفتند پیروز همه انتخابات کیست؟ گفت: من. گفتند همه چیز تمام کیست؟ گفت: من. گفتند روشنفکرترین زن ایرانی کیست؟ گفت چون من نتوانم بود پس زنِ من.

پاورقی:
1- کلمات. جمع کلمه.
2- کلم. نوعی گیاه از خانواده سبزیجات. خوردن بیش از حدش در روابط اجتماعی انسان تاثیر می­گذارد.

وبلاگ تفکر با چاشنی خنده

 

  
نویسنده : ; ساعت ٩:٢۴ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها :صدیقی: مقابله با کسانیکه زمانی زیر عبای امام بودند از دشمن خارجی سخت‌تر است

 

مراسم یازدهمین سالگرد شهادت امیر سپهبد صیاد شیرازی با حضور مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشکری برگزاری شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، در این مراسم که با حضور مقامات عالی‌رتبه ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، وزارت دفاع، سازمان بسیج مستضعفین و همچنین خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح همراه بود، حجت‌الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران با ایراد سخنانی به ذکر فضایل و ویژگی‌های سپهبد شهید صیاد شیرازی پرداخت.
صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در فیلمی که یکی از فرماندهان از حوادث اخیر به من نشان داد برخی افراد، ماموران نیروی انتظامی را شکنجه می‌کردند تا به رهبری معظم انقلاب توهین کنند اما این نیروهای مومن هرگز حاضر به انجام این کار نشده و به همین خاطر به بدترین شکل شکنجه شده و چند نفر نیز به شهادت رسیدند.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به اصول و ارزش اسلام و انقلاب اسلامی گفت: ما باید به جایی برسیم که حزب و گروهمان نتواند ما را از اسلام جدا کند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت مقابله هرچه بیشتر با دشمنان داخلی، تصریح کرد: باید عوامل شکاف و نفاق و نیز جاسوسان داخلی را از بین ببریم و بدانیم که زمانی که درون جامعه درست و آسیب ناپذیر شد، مشکل بیرونی نیز نخواهیم داشت.
صدیقی خاطرنشان کرد: مقابله با کسی که قبلا زیر عبای امام(ره) بوده و امروز مقابل نظام می ایستد سخت تر از مقابله با دشمن خارجی است.
وی همچنین برترین شهدا را کسانی دانست که به دست فتنه‌گران داخلی شهید می‌شوند.

 

  
نویسنده : ; ساعت ۵:۱۱ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٠ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها :متکی : حقوق معصومی نژاد را تا آخر پی گیری می کنیم

 

خانواده‌های حمید معصومی‌نژاد خبرنگار صداوسیما در رم و علی دمیرچی‌لو دو تبعه ایرانی که در ایتالیا دستگیر شده‌اند، با منوچهر متکی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، متکی در این دیدار با تشریح اقدامات وزارت امورخارجه در پیگیری وضعیت این دو تبعه ایرانی تصریح کرد: وظیفه وزارت خارجه حفاظت و حمایت از حقوق ایرانیان در سراسر جهان است و علاوه بر این وظیفه اعتقادی و انسانی نیز حکم می‌کند در صورتی که برای هر ایرانی در هر جای جهان که مشکلی پیش بیاید در چارچوب قانون آن را دنبال کنیم.

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما از مقامات ایتالیایی می‌خواهیم هر چه سریعتر زمینه آزادی این دو نفر را فراهم کنند چون این بازی است که از سوی آمریکا و سازمان سیا و پنتاگون طراحی شده و در کشورهای دیگر و برخی نقاط دنیا اجرا شده، اما شکست خورده است.

وی تکرار کرد، بر همین اساس از دولت ایتالیا می‌خواهیم که در بازی شکست خورده سیا و پنتاگون وارد نشود آمریکایی‌ها هم بدانند این بازی سیاسی و تبلیغاتی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

در این دیدار خانواده‌های معصومی‌نژاد و دمیرچی‌لو دیدگاههای خود را در خصوص روند پیگیری موضوع دستگیری فرزندان خود ارائه و متکی دستورات لازم را جهت تداوم پیگیری‌ها به بخش‌های مختلف وزارت متبوع صادر کرد.

 

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:٢۵ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٠ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها :سیلی نظام به مهدی هاشمی‌ مصونیت آقازاده‌ها را از بین می‌برد

 

خبرگزاری فارس: نماینده مردم تهران در مجلس ضمن انتقاد از دستگاه قضایی در برگزاری پنجمین جلسه رسیدگی به متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران، گفت که می‌بایست سیلی نظام به امثال مهدی هاشمی رفسنجانی نواخته شود تا از این به بعد آقازادگی موجب مصونیت نشود.

حجت‌الاسلام و المسلمین حمید رسایی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به بررسی پیامد عملکرد دستگاه قضا در برگزاری پنجمین جلسه رسیدگی به متهمان کودتای مخملی که بدون ذکر مشخصات آنان در رسانه‌ها برگزار شد، پرداخت.
وی افزود: برپایی دادگاه‌های متهمان به طراحی و دست داشتن در اغتشاشات اخیر توسط دستگاه قضایی پس از تلاش‌هایی که سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و قرارگاه ثارالله داشتند، نویدبخش یک اراده جدی در این دستگاه برای کسانی بود که با اقدامات و مواضع خود موجب اغتشاش، مشکل‌آفرینی و لطمه به آبروی نظام اسلامی در جهان شدند.

* فشارها به دستگاه قضا درنحوه برگزاری متهمان کودتای مخملی موثر واقع شد

رسائی رسیدگی به پرونده متهمان کودتای مخملی و اغتشاش‌های اخیر تهران را در چهار جلسه گذشته آن طبق مستندات حقوقی و اعلام رضایت وکلای متهمان برشمرد و خاطرنشان کرد: پس از تغییر و تحول در دستگاه قضا فشارهای سنگینی به قوه قضائیه ایراد شد تا روند برگزاری دادگاه‌ این متهمان تغییر کند که البته این فشارها ظاهرا مثمر ثمر واقع شد.
وی با اشاره به اقدام مسئولین دستگاه قضا، دادستان و قاضی دادگاه پنجم متهمان کودتای مخملی و اغتشاش‌های اخیر تهران در جلوگیری از انتشار نام و چهره متهمین در رسانه‌ها، گفت: فکر می‌کنم که پروژه‌ای در کار است؛ پس از اینکه طراحان این پروژه دیدند روند دادگاه موجب شفاف‌سازی افکار عمومی می‌شود، با فشار سیاسی نظرات خود را به دستگاه قضا قبولاندند.
عضو مرکزیت فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با طرح این سئوال از مسئولان دستگاه قضا مبنی بر اینکه اگر روند شما در 4 جلسه دادگاه متهمان اغتشاشات اخیر درست بوده است چرا در جلسه پنجم از نام و مشخصات آنان جلوگیری کردید؟ افزود: در مقابل اگر نحوه برگزاری پنجمین جلسه دادگاه اغتشاشات اخیر درست بود چرا 4 جلسه گذشته آن به گونه‌ای دیگر برگزار شد. از این رو به نظر می‌رسد که توسط همان جریاناتی که دستگاه قضا را مجبور کردند که روال دادگاه را تغییر دهد الان هم به برگزاری این روش از سوی آنان دامن زده می‌شود.
رسایی خطاب به دستگاه قضا متذکر شد که این جریانات با اقدامات خود تغییر و فشاری را به دستگاه قضا متحمل می‌کنند و پس از آن از اقدام خود چندباره از آن بهره‌برداری می‌کنند.
"الان همین جریانات شایعه‌ای را مطرح کرده‌اند مبنی بر اینکه چون دستگاه قضایی نمی‌خواهد اسم‌های متهمان کهریزک را منتشر کند از این رو نحوه برگزاری جلسات بعدی را بدون نام و مشخصات متهمان برگزار می‌کند؛ یعنی این جریانات خود فشار می‌آورند، شایعه‌ای را درست می‌کنند و در ادامه آن را می‌پرورانند که دستگاه قضا نباید تسلیم آنان شود. "
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حیثیت دستگاه قضایی را مهم‌تر از حیثیت چند متهم که بعضا دارای اسم و رسم هم هستند دانست و تاکید کرد: این روال جدید برگزاری دادگاه‌های متهمان اغتشاشات اخیر به ضرر دستگاه قضایی است و یقینا روند اطلاع‌رسانی و بررسی عاملان براندازی و اغتشاشات اخیر را دچار لطمه می‌کند.

* انتظار مردم برای محاکه موسوی، خاتمی و کروبی

وی اضافه کرد: مردم اکنون می‌دانند که چه کسانی پشت قضایای اخیر بوده و هستند و به هیچ وجه با اینگونه اقدامات دستگاه قضایی قانع نمی‌شوند چرا که آنان امروز منتظر محاکمه موسوی، کروبی، خاتمی و کسانی هستند که به اندازه خود مسائل اخیر را حمایت و در آن نقش داشته‌اند.
رسائی با تاکید بر اینکه می‌بایست برخی فرزندان شخصیت‌هایی که در اغتشاشات اخیر نقش پشتیبان و حمایت‌کننده را داشته‌اند برخورد جدی و عاجل صورت گیرد از مسئولان خواست تا با افرادی همچون مهدی هاشمی رفسنجانی برخورد شود.
وی تصریح کرد: می‌بایست سیلی نظام به امثال مهدی هاشمی رفسنجانی نواخته شود تا از این به بعد "آقازادگی " موجب مصونیت نشود و این امر به کلی از جامعه برچیده شود.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خطاب به دستگاه قضایی توصیه کرد که از هم اکنون به امثال "آقازاده " پیغام دهد که در نظام جمهوری اسلامی پدیده‌ای به عنوان "آقازاده " نداریم.
وی در خاتمه تاکید کرد: باید به حساب "آقازاده و آقا " در نظام رسیدگی شود و همگان باید از قهر نظام اسلامی بترسند چرا که این نظام متعلق به آنان نیست بلکه متعلق به خون هزاران شهید است.


 
بازداشت مجری صدای آمریکا به اتهام تجاوز جنسی
ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ فروردین ،۱۳۸٩ : توسط :

 

 

مهدی فلاحتی مجری برنامه روی خط صدای آمریکا به جرم تجاوز جنسی به یک زن و در پی شکایت از وی بازداشت شد.مهدی فلاحتی مجری برنامه روی خط صدای آمریکا به جرم تجاوز جنسی به یک زن و در پی شکایت از وی بازداشت شد.
به گزارش تابناک، به دستور ریس دادگاه تا اطلاع ثانوی از ورود وی به محل کارش ـ صدای آمریکا ـ جلوگیری خواهد شد.
وی دارای تفکرات کمونیستی بوده و از افرادی است که در دوره وزرات مهاجرانی مورد عنایت خاص بوده است. در آن دوره کتاب های وی مجوز چاپ در ایران گرفت و نکته عجیب تر اینکه سایت شخصی او که حاوی مطالب منحرف و اشاعه دهنده تفکرات مبتذل اوست فیلتر نیست.

نویسنده : : ٩:٠٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۵ فروردین ،۱۳۸٩
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

رهنمودهای رهبری درباره همت مضاعف و کار مضاعف تکلیف شرعی است

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام منتظری گفت: پیام نوروزی رهبری یک رهنمود است و از ما مطالبه می‌کنند و این بر ما یک تکلیف شرعی می‌باشد.

حجت‌الاسلام منتظری در دیدار با قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری ضمن تبریک سال نو گفت: امسال که مقام معظم رهبری سال همت مضاعف و کار مضاعف نامیده‌اند یک شعار نیست بلکه یک رهنمود است و از ما مطالبه می‌کنند و این بر تک تک ما یک تکلیف شرعی می‌باشد.
وی درباره نوروز که یک عید باستانی در ایران می‌باشد افزود: رعایت یک سنت حسنه‌ای است که ریشه در سرزمین ایران باستان دارد و عیدی است که شارع مقدس آن را امضاء نموده‌اند، اعیاد دیگری نیز بودند ولی تنها عید نوروز مورد تأیید قرار گرفته است.
وی گفت: از مجموع آیات شریفه قرآن و تعالیم حیات بخش اسلام،گردش ایام را که بر یک محاسبات دقیق حرکت می‌کنند و روز، ماه و سال را به وجود می‌آورند می‌بینید و این نکته ظریف به ذهن متبادر می‌شود که بزرگترین حقیقت عالم هستی یعنی واجب الوجوب و ذات مقدس حقیقت می‌باشد.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: با شروع فصل بهار که گیاهان جان تازه می‌گیرند و انسان با دیدن این حیات باید راه چگونه زیستن را دریابد و پی به ذات مقدس احدیت ببرد و بهار یادآور روز معاد می‌باشد.
حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به ناگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری گفت: من از همکاران محترم قضایی و اداری تقاضا می‌کنم همت و تلاش مضاعف برای پیشرفت امور محوله داشته باشند تا سریعتر به پرونده‌ها رسیدگی شود و کار ناتمامی باقی نماند.

نویسنده : : ٧:۵۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۵ فروردین ،۱۳۸٩
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

هشدار اتحادیه‌عرب درباره وخامت وضع منطقه براثر اقدامات صهیونیست‌ها

خبرگزاری فارس: رئیس دفتر دبیر کل اتحادیه عرب با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و قدس اشغالی درباره وخیم‌تر شدن اوضاع منطقه هشدار داد.

 

 

به گزارش فارس، " هشام یوسف " رئیس دفتر "عمرو موسی " دبیر کل اتحادیه عرب به شبکه خبری العالم اعلام کرد: تجاوزگری اسرائیل به غزه و بیت‌المقدس همچنان ادامه دارد.
این مقام مسئول در اتحادیه عرب در عین حال درباره خطرناک‌تر شدن وضعیت منطقه بدلیل اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین و قدس اشغالی هشدار داد.
یوسف تاکید کرد: دولت آمریکا در حال رسیدن به این نتیجه است که کابینه فعلی اسرائیل به دلیل پاسخ نگفتن به خواسته‌های واشنگتن درباره متوقف کردن شهرک‌سازی، همه فرصت‌های تحقق صلح [سازش] را نابود کرده است.
رئیس دفتر دبیر کل اتحادیه عرب افزود: بسیار بعید است که اسرائیل بتواند اختلاف‌های خود با واشنگتن را نادیده بگیرد.
در همین ارتباط، "اسماعیل رضوان " از رهبران جنبش حماس نیز درباره تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه غزه به شبکه خبری العالم گفت: بعید است که رژیم اشغالگر به دلیل مواجه بودن با بحران‌هایی دشوار، دست به حمله‌ای گسترده به نوار غزه بزند.

نویسنده : : ٧:٢٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۵ فروردین ،۱۳۸٩
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

رژیم صهیونیستی:تحریم های ضد ایرانی غیرقابل اجراست

سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در آخرین تحلیل خود، تصویب تحریم های ضد ایرانی را بی مایه و غیر قابل اجرا نامید.

سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در آخرین تحلیل خود، تصویب تحریم های ضد ایرانی را بی مایه و غیر قابل اجرا نامید.
این پایگاه خبری در گزارشی نوشت : آگاهان سیاسی ابراز تردید کردند که حتی اگر این تحریم ها به تصویب رسیده و به اجرا گذاشته شود، بتواند حکومت ایران را از ادامه تلاش های اتمی باز دارد.
سایت وزارت خارجه رژیم اشغالگر قدس راجع به اخبار متناقض از تغییر مواضع چین می نویسد : تغییر جهت چین در اسراییل تا حدودی با نگرانی دنبال شد، زیرا از دیدگاه تحلیلگران ، مفهوم این امر آن است که تحریم های جدید بیش از پیش "آبکی" خواهد شد تا مورد قبول چین نیز قرار گیرد – و مسلما نخواهد توانست به انجام منظور اصلی که همانا متوقف کردن برنامه های اتمی ایران است، یاری برساند.
این پایگاه خبری در ادامه به تحلیل راجع به دلایل حمایت پکن از ایران پرداخته و عنوان می دارد : پکن بر این باور است که برای جلوگیری از "یکه تازی" ایالات متحده به عنوان یگانه ابرقدرت جهان، باید به تقویت کشورهایی پرداخت که بتوانند در برابر واشنگتن بایستند.
از دیدگاه چین، در حال حاضر حتی روسیه قادر و حاضر به رویارویی با ایالات متحده نیست، بنابراین، تنها حکومتی در خاورمیانه که این چنین قاطعانه با دولت واشنگتن مقابله می کند، تهران است و از این رو باید از تضعیف جمهوری اسلامی ایران خودداری ورزید.
شایان ذکر است که مقام های رسمی چین ظرف دیروز و امروز مخالفت خود با تحریم ها را اعمال داشتند.
به گزارش روز نامه فایننشال تایمز سفارت چین در آمریکا اظهار داشت که پکن موافق برنامه های هسته ایی صلح آمیز ایران هست.
بر اساس این گزارش، سخنگوی سفارت چین در واشنگتن اظهار داشت: چین در ارتباط نزدیکی با گرو های مختلفی در این باره هست و امیدوار است تا از طریق دیپلماتیک و مسالمت آمیز موضوع هسته ایی ایران حل و فصل گردد.
همچنین آندره نسترنکو، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد نباید درها را برای ادامه مذاکرات ببندد.
به گزارش ریا نووستی ،نسترنکو روز گذشته طی نشستی مطبوعاتی اعلام کرد، این خبر را که شورای امنیت سازمان ملل متحد طی هفته آینده بررسی تحریم علیه ایران را آغاز می کند ، تایید نکرد.
نسترنکو در توضیح سخنان هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا که اعلام کرده بود در هفته آینده شورای امنیت سازمان ملل متحد بررسی های پیرامون برنامه هسته ای ایران را آغاز خواهد کرد، گفت: برای هرگونه کاری در شورای امنیت زمان لازم است.
عملا پیش از اینکه کار به این ارگان واگذار گردد، رایزنی های ابتدایی میان اعضای دائم و غیر دائمی آن انجام می شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: باید منتظر آغاز روند بررسی پیشنهادات کلیه کسانی که این ایده (تحریم جدید علیه ایران) را مطرح کرده اند، باشیم و سپس ببینیم که اوضاع چه خواهد شد.

نویسنده : : ٧:۳٢ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۵ فروردین ،۱۳۸٩
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

برنامه رژیم صهیونیستی برای حمله گسترده به غزه

معاون نخست وزیر اسرائیل هشدار داد که این رژیم به زودی عملیات نظامی گسترده ای را در نوار آغاز خواهد کرد.

معاون نخست وزیر اسرائیل هشدار داد که این رژیم به زودی عملیات نظامی گسترده ای را در نوار آغاز خواهد کرد.
سیلوان شالوم این مطالب را روز جمعه درپی حملات هوایی اسرائیل به غزه ابراز کرد. در این بمبارانها سه کودک فلسطینی 2 تا 11 سال زخمی شدند.
معاون نخست وزیر اسرائیل گفت عملیات نظامی جدید در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد.
وی افزود، این تهاجم در واکنش به پرتاب راکت از غزه صورت خواهد گرفت.
به گفته منابع اسرائیلی، یک راکت روز پنجشنبه به نزدیکی شهر اشکلون اصابت کرد. این حمله خساراتی به بار آورد اما تلفاتی دربر نداشت. حماس مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.
اسرائیل در واکنش به این حمله دست به شش حمله هوایی شبانه زد. این حملات اعتراض بسیاری از کشورهای مسلمان را برانگیخته است.
خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس، در مکالمه تلفنی با سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفت جنبش مقاومت اسلامی از بروز تنش دوری می کند.
وی همچنین قول داد که سازمان متبوعش اقدامات مناسبی را برای جلوگیری از شلیک راکت از غزه درپیش خواهد گرفت.
رژیم اسرائیل در سال 2008 به نوار غزه حمله کرد که بر اثر آن یک هزار و چهارصد فلسطینی جان خود را از دست دادند. بسیاری از قربانیان این حمله زنان و کودکان بودند.

نویسنده : : ٧:۱۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۵ فروردین ،۱۳۸٩
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

اعمال فشارهای اسرائیل و آمریکا سیاست خارجی مصر را شکل می‌دهد

گزارش کامل // یک تحلیلگر عرب با اشاره به احداث دیوار فولادی:
اعمال فشارهای اسرائیل و آمریکا سیاست خارجی مصر را شکل می‌دهد

خبرگزاری فارس: : مرکز تحقیقات الزیتونه در مقاله‌ای با اشاره به احداث دیوار فولادی توسط رژیم مصر می‌نویسد: فشارهای دو جانبه‌ای که قاهره از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی متحمل می‌شود به مرور زمان به عامل شکل دهنده سیاست خارجی مصر تبدیل شده است.

به گزارش فارس مرکز تحقیقات "الزیتونه " در مقاله‌ای از "عریب الرنتاوی " مدیر مرکز تحقیقات سیاسی قدس در عمان به بررسی اقدام مصر در احداث دیوار فولادی برسر مرزهایش یا نواز غزه کرده و بازتاب‌های احداث این دیوار را در ابعاد مختلف آن مورد تحلیل قرار داده است.
الرنتاوی در این‌باره می‌نویسد: به نظر می‌رسد رژیم مصر در احداث دیوار فولادی با وجود اعتراض‌های داخلی و خارجی و مشکلاتی که برای یک و نیم میلیون فلسطینی تحت محاصره در نوار غزه ایجاد می‌کند، مصمم است.

نویسنده : : ۶:٢۶ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۵ فروردین ،۱۳۸٩
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

یک زن آمریکایی در ارتباط با اهانت یک سوئدی به پیامبر اسلام دستگیر شد.

تهران- مقامات امریکا روز جمعه اعلام کردند که یک زن امریکایی دیگر در ارتباط با ادعای توطئه برای قتل یک کاریکاتوریست سوئدی به دلیل هجویاتش در مورد پیامبر اسلام(ص)، دستگیر شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها از واشنگتن، وزارت دادگستری امریکا گفت: "جیمی پائولین" رامیرز 31 ساله روز جمعه پس از پرواز داواطلبانه از کشوری که مشخص نشد، در فیلادلفیا دستگیر شده است. وی ماه گذشته نیز در ایرلند دستگیر شده ولی بعدا در جریان تحقیقاتی در مورد توطئه قتل " لارس ویلکس " کاریکاتوریست سوئدی آزاد شده بود.
به گزارش ایرنا هیات منصفه دادگاهی در امریکا رامیرز را به عنوان دومین متهم پرونده ای علیه " کولین لاروس " یک امریکایی دیگر که وی نیز معروف به " جهاد جین " است تحت پیگرد قرار داده است.
لاروس به توطئه چینی برای قتل این مردم سوئدی و استفاده از اینترنت برای ارائه لیستی از دیگر توطئه گران متهم شده است.
رامیرز که با یک مورد اتهام توطئه برای حمایت مالی از تروریست‌ها روبرو شده است در صورت محکوم شدن با مجازات 15 سال زندان و پرداخت 250 هزار دلار جریمه مواجه خواهد شد. لاروس با اتهامات بیشتری روبرو شده و ممکن است به حبس ابد محکوم شود.

 

نویسنده : : ۵:٢۵ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۵ فروردین ،۱۳۸٩
Comments پیام های دیگران ( 0)      لینک دائم

 

شنیده بودیم شهیدان زنده اند، اما بعضی از شهدای فتنه دیگه خیلی زنده اند...

از جمله موضوعاتی که در ایام فتنه پس از انتخابات سال گذشته در کشورمان مطرح و به سوژه اصلی بسیاری از رسانه های معاند انقلاب اسلامی تبدیل شده بود، ادعای کشته شدن تعداد زیادی از حامیان آقای موسوی در جریان اغتشاشات خیابانی بود.

این پروژه که تحت عنوان "72 شهید" و با بهره گیری از عددی مقدس کلید خورده بود، پس از مدتی روشن شد که تنها هدف آن "تحریک احساسات و عواطف مردم" و توجیه آشوبهای خیابانی است.

هر چند طی آشوب های مختلف تعدادی از مردم و همچنین بسیجیان در نتیجه تحریکات دو میرحسین موسوی و مهدی کروبی و حامیان افراطی شان به شهادت رسیده بودند، اما سواستفاده سران فتنه از برخی کشته شدگان و حتی حضور در مراسم ختم کسانی که پس از مدتی معلوم شد زنده اند، موجب زیر سوال رفتن ادعای آنان شد و نه تنها نتیجه مورد نظر فرقه سبز کسب نشد که حتی ریزش شدیدی گریبان آن را گرفت.

*برگی دیگر از دفتر تشابهات منافقین اول انقلاب با فتنه گران اخیر
هرچند از این دست کشته های دروغین دیگری هم مطرح گردید اما نکته ای که شاید کمتر به آن پرداخته شد موضوع تشابه این تاکتیک سران فتنه با منافقین اول انقلاب است.

عدم صداقت در شعار و عمل، حمایت صریح بیگانگان، ایستادگی در برابر رای مردم و قانون و روی آوردن به اغتشاش و اردوکشی های خیابانی، از جمله تشابهات منافقین اول انقلاب با سران ففتنه عنوان شده است که پروژه شهیدسازی را نیز باید به آن افزود.

در همین راستا مرور خاطرات کسانی که در اوایل انقلاب با سازمان مجاهدین خلق همکاری داشتند، تشابه مذکور را روشن تر خواهد ساخت:

طاهره باقرزاده از اعضای قدیمی سازمان مجاهدین خلق در کتاب خاطراتش تحت عنوان "قدرت و دیگر هیچ" می نویسد: "...در سال 60 برای آشنا شدن شرایط درون زندان و نحوه بازجویی ها گزارشات متعددی میخواندم. در یکی از این گزارشات سازمان نوشته بود که " پروین پرتوی در زیر شکنجه جان خود را از دست داده است". همچنین نامی از "فرشته مصلحی" در یکی از گزارشات سازمان بود که وی نیز کشته شده است.

پس از دستگیری فرشته و پروین را دیدم و از اینکه خبر ناقص و کذب بوده درون خودم به خاطر تاثیراتی که در نتیجه این گزارشات در من ایجاد شده بود رنج میبردم."

*تو هم یک شهید زنده دیگر!
این عضو سابق سازمان مجاهدین خلق در بخش دیگری از خاطراتش نوشته است: "وقتی دستگیر شده بودم چون در شرایط خاص و طی درگیری این امر صورت گرفته بود، لذا مدت 4ماه ممنوع الملافات بودم.از آنجا که خانواده ام از چگونگی درگیری و احوالم مطلع نبودند تصور کرده بودند که طی درگیری کشته شده ام. از طرفی چون اطلاعاتم محفوظ مانده بود این تصور به باور تبدیل شده بود و مرا در لیست کشته شدگان قرار داده بودند.

پس از اولین ملاقاتم موضوع را از مادرم شنیدم و بعد برای هم بندی هایم آن را نقل کردم. دوستی از میان بچه ها با شوخی و خنده گفت: تو هم یک شهید زنده دیگر! مثل پروین پرتوی و فرشته مصلحی و البته از این شهدا !! در میان کشته شدگان سازمان (منافقین) بسیار بودند!"

اما هرچند پروژه "شهید سازی" در سال گذشته توسط مشاورین آقای موسوی و به طور خاص از سوی علیرضا بهشتی پیگیری و رسانه ای شد.

*چند میگیری شهید بشی؟!
از جمله کسانی که در سال گذشته در راستای سیاست شهیدسازی مورد سواستفاده واقع شده بود، خانم ترانه موسوى بوده که رسانه هاى وابسته به ضد انقلاب و همچنین رسانه های وابسته به موسوی و کروبی سعى کردند با انتشار عکس و جعل خبر مرگ و تجاوز به او، جار و جنجال تبلیغاتى شدیدى به پا کنند. ترانه موسوی زنی 40 ساله بود که چند سال است در کانادا زندگى کرده و حتی از خبر کشته شدن خود به شدت متعجب شده بود!

در همان ایام صدا و سیمای جمهوری اسلامی گزارشى از دیدار با خانواده ترانه موسوى پخش کرد که نشان می داد ترانه موسوى که عکس او در سایت‌های ضدانقلاب آمده، نه ۱۹ یا ۲۰ ساله، که ۴۰ ساله و ساکن کانادا بوده و حداقل یک سال و نیم است که به ایران نیامده بود!

*حضور موسوی در ختم دختر زنده!
سعیده پورآقایی، دیگر سوژه رسانه های حامی آقای موسوی در جهت پروژه کشته سازی بود که سبزها مدعی شده بودند پس از دستگیری، شکنجه و هتک حرمت توسط بسیجیان، سوزانده شده و در قطعه 302 بهشت زهرا دفن شده است!

از جمله نکات جالب توجه درباره این شهید زنده سبزها، حضور شخص میرحسین موسوی در مراسم ختم وی در 7 شهریور سال گذشته در مسجد قلهک بود که همگان را به تعجیب و میزان صحت ادعاهای آقای موسوی آگاه کرد.

اما چندی بعد که این دختر فراری به خانواده اش تحویل شد، در گفت و گو با رسانه ملی ماجرای فرار خود را و تلاش برخی برای سواستفاده از او را اینگونه روایت کرد: "روز 13 تیر از خانه بیرون رفتم. چون در قفل بود و مادرم ممانعت می‌کرد از تراس پریدم و پایم شکست، وقتی رفتم بیرون خیلی حالم بد بود و بدنم زخمی شده بود من را به بیمارستان بردند و از من پرستاری کردند. در این مدت یک بار یکی از افراد به من گفت که عکس من را به عنوان کسی که در تظاهرات کشته شده در سایت‌ها زده‌اند"!

گفتنی است در حالی که سعیده پورآقایی تنها فرزند خانواده خود بود برخی سایت های ضدانقلاب، او را خواهر یکی از اعضای فعال حقوق بشر ایران معرفی کرده و از کاربران خود خواسته بودند برای شادی روح او فاتحه بخوانند!

آنان حتی در ادعایی دروغین او را فرزند شهید معرفی کرده بودند.